NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pipistrel
19. aug 2014

@hope87 a keby si nie som istá, či by sa mi ozvali oni, zavolám tam už teraz ako sa zbytočne stresovat

hope87
19. aug 2014

@pipistrel ved aj ja sa tym utesujem 🙂 ...ale na druhej strane, sestricka mi povedala, ze aby som sa nezlakla, ze to moze trvat aj 10 dni...co je akurat zajtra...tak preto tam nechcem este volat, lebo ich tam nemusia este mat...uz ked som to vydrzala doteraz, tak tie dva dni este vydrzim...

hope87
19. aug 2014

@pipistrel a aj tak, podla toho, co som tu precitala a ake skusenosti maju niektore zienky, tak tie triply niekedy zbytocne vystrasia a nakoniec je vsetko ok...takze ak dopadnu neg, tak to bude pre mna do toho bud.tyzdna(utz v 20tt), taky utesovatel 🙂

pipistrel
19. aug 2014

@hope87 ja som jedna z tých, čo mala triply pozitívne, takže o stresoch viem svoje

siska765
19. aug 2014

@miroslava2207 ja som mala v 12+2 CRL 65 a NT 0,91

siska765
19. aug 2014

@dadamarek111 NT 0,19??nepomylila si sa ja v 13tt 0,91

lentil0805
19. aug 2014

@hope87 ja idem zajtra ku Grochalovi...bola som u neho aj v 13+2, nameral NT 3,2 mm...krv som mala oba razy ok...poviem ti, ze nikdy som sa tak nebála ako sa bojím zajtrajška... uz som v 20 tt

pipistrel
19. aug 2014

@lentil0805 držím päste, určite to bude ok ;)

lentil0805
19. aug 2014

@pipistrel ďakujem, naozaj sa straaašne bojím...

hope87
20. aug 2014

@lentil0805 presne viem, co prezivas...mna to caka ten buduci tyzden...budem na teba mysliet, aby ti vsetko dopadlo v poriadku...

lentil0805
20. aug 2014

@hope87 dakujem, som objednana az 11:30... ten strach je neskutocny a to dlhe cakanie, naposledy som bola na sone ked merali nt, t.j 5.7, odvtedy nic...len odbery krvi...

hope87
20. aug 2014

@pipistrel tak to ti nezavidim...ale dufam, ze ti nakoniec vsetko dopadlo ok a uzivas si tehotenstvo 🙂

hope87
20. aug 2014

@lentil0805 cakanie je najhorsie...ja pojdem este pekne do prace v ten den (27.8.) a objednana som az na 14:30...

pipistrel
20. aug 2014

@hope87 no amnio som odmietla a ukludnil ma až morfo utz, na ňom bolo všetko ok, tak som si vtedy povedala, že viac už nestresujem 🙂

hope87
20. aug 2014

@pipistrel tak to je super 🙂 ...a dobre robis...ani tebe ani babatku, by stresovanie nepomohlo...

lentil0805
20. aug 2014

Baby, všetko je ok 🙂🙂 ...teda všetky hodnoty sú v norme 🙂 juuuuch....

hope87
20. aug 2014

@lentil0805 Jeeej, supeeer...tesim sa s tebou...ved som prave aj na teba myslela, ze kedy das vediet 🙂 ...a co ti povedal k tomu zvysenemu NT? ze cim to mohlo byt?

lentil0805
20. aug 2014

ja som bola u neho aj prvýkrát...čiže on to nameral...nehovoril nič...on mi už aj vtedy vravel, že to nemusí nič znamenať, že všetko ostatné je ok...dnes to bolo rýchle, lebo všetko bolo ok... teraz sa meria NF obdoba NT to má byť do 6 mm a máme 4,7 mm 🙂 a inak všetko bolo ok 🙂
@hope87

pipistrel
20. aug 2014

@lentil0805 super !!! a čo to bude? ;)

lentil0805
20. aug 2014

@pipistrel na to som uplne zabudla 🙂 ....chlapček, Samko 🙂

pipistrel
20. aug 2014

@lentil0805 no tak teraz už žiadne stresy, nech má Samko pokojnú maminu 🙂

hope87
20. aug 2014

@lentil0805 ahaa...ale tak super, ze uz mas konecne klud 🙂 ...dufam, ze u mna to bude ten bud.tyzden tiez OK...tak si uzivaj tehulkovanie bez stresov 🙂

simonkazga
31. aug 2014

@hope87 ako si dopadla na morfo?

hope87
1. sep 2014

@simonkazga vsetko dopadlo v poriadku 🙂 ...vsetky mozne markery mi obaja dr vylucili...bola som totiz na dvoch utz...chcela som mat istotu...takze sa uz len vytesujem a uzivam si kopance od maleho 🙂 ...som to tu uplne zabudla napisat, tak dakujem za opytanie 🙂

simonkazga
1. sep 2014

@hope87 aj keď sa nepoznáme, také úžasné správy sa veľmi dobre čítajú. 😀 Tak teda gratulujem k zdravému bábätku a veru, užívaj si zvyšok tehotenstva! Ani sa nenazdáš a pôjdeš rodiť, ver mi, brušenko a kopančeky ti budú chýbať, aj keď budeš mať tvoje krásne dieťatko v náručí. 😎 😀

hope87
1. sep 2014

@simonkazga dakujem krasne 🙂 ...som naozaj stastna a uzivam si to...to verim, ze to ubehne rychlo...ved len tychto 20tyzdnov ubehlo ako voda...ako keby to bolo vcera, co som si robila tehotensky test 😉

winterfresh
5. sep 2014

@lentil0805 Ani doktori nevedia po amnio je vsetko ok napísali ze susp. Noonanovej syndróm ale už som bola vo vysokom štádiu tehotenstva takze sme to špeciálne ďalej nedávali vyšetrovať lebo kým by došli vysledky tak by sa aj tak nedalo nič robiť a my sme si povedali ze náš chlapček bude zdravý. No do dvoch týždňov by som to mala mat za sebou tak uvidíme. Držime si palce

9lea
6. sep 2014

@lentil0805 ahoj citam ze morfo utz dopadol u teba super, aj ja som bola teraz vo stvrtok a povedal ze vsetko je v poriadku, vsetko vyvinute na cas, hoci tu v de mi uz ziadne nf al. velkost nosovej kosticky nemerali, merali celu hlavicku, pozeral na pery a nosnu kosticku, premeral vsetky kosti na nohe a chodidlo, vsetky kosticky na ruke, pozeral poriadne srdiecko, mechur, oblicky, zaludok, meral velkost bruska, ci je brusko spravne rozdelene, ci je dobre vyvinuta chrbtica a vsetko uzavrete a vsetko bolo uplne o.k. tak sa velmi tesim.

janasev
11. okt 2014

Tak holky zlaty i ja vam napisu cim jsem si po prvotrimestrialnim screen prosla,vsem posilam mnoho sily a jen stesti at vam ve vetsine pripadu tehotenstvi dopadne dobre. Bohuzel my si vytahli ted ty spatne karty. Na screen mi vysla spatne krev,ale tel.mi nevolali za dva tydny jsem jela na mereni NT ,vysledek 4,5 mm,tok ductus venosus pl,trikusp. Reguirgitace ,dve cevy v pupecniku,byla jsem myslim 13+2 abych rekla pravdu nic moc mi dr nerekla jen,ze to nevypada dobre a ze ma podezreni na edwards.syndrom,hodila to do pc a vysledek down 1ku18,edw.1ku4,paatau 1ku9 ,no cestu domu jsem travila na googlu a zacla se pomalu hroutit,dr nas obj.do gennetu tam premerili nt vyslo 3,4,cevy v pup. Norm 3 ale trikusp.reguirg.nic zase k tomu nerekli,sli jsme na pohovor s genetikem a vysl.riziko upravil na down 1:456,edw 1:80 paatau 1:245 tak jsem si rekla ze snad nebude tak zle,podepsala jsem souhlas s cvs ale ten se nezdaril a mela jsem jet znovu za tyden,to jsem si rozmyslela a sla az na amnio v 16tt,nervy hruza,vysledky z plodovky v poradku,ulevilo se mi,ale vzhledem k trikusp.reguirg.patrali po srdecni vade,podezreni na ebsteinovo anomalii,odeslali nas do motola kde zadne prognozy nesdelili a ze mame prijit za mesic tam se potvrdila nedostatecnost trojcipe chlopne a vetsi prava sin, reguirg.byla na stupni 3,dalsi kontrola za mesic,mezitim gennet maly rostl jak mel,vada srdicka viditelna ani ne tyden na to jsem sla na test na cukrovku 26 tt a dr delala ultrazv, dva dny mi divne tvrdlo bricho no srdicko uz nebylo,nejhorsi den v mem zivote,jela jsem do nemocnice,druhy den po indukci porodila,dr mi nedoporucila maleho videt a pak rekla,ze tam byly viditelne vady i v obliceji,prestoze plodovka byla ok i ultrazvuky zadne rozstepy neodhalily,tak jsem z toho rozpacita a bojim se budoucnosti,ze budem prenaseci nejake vzacne gen vady,nejde mi do hlavy,ze tolik vysetreni a na nic krom srdecni vady se neprislo,je to jeste cerstve,ale doufam,ze az nastane cas tak nam udelaji nejake poradne testy a treba jeste miminko mit budeme,uz mame 3leteho zdraveho kluka,prednim jsem potratila v prvnim trim.,jen doufam,ze i z pitev,zpravy se dozvime vice

srdiecko151
25. okt 2014

Moja zlatá,držkaj sa.určite ešte budeš mať zdravé dieťatko,veď jedno už máš,a to je najhlavnejšie.Určite ťa budú aj viac sledovať teraz,ak budeš tehotná.Najhoršie je,že doktori Ti nikdy nič poriadne nepovedia,a človek nikdy nevie na čom vlastne je.Celkovo komunikácia lekár-pacient je zlá.Držím Ti palce,aby si prekonala toto obdobie,teš sa zo svojho synčeka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre