NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

danuska24
29. nov 2007

NB znamena nasal bones - nosove kosticky

ceeruti
29. nov 2007

Holky,ja už mam po odberu choriových klků,nebyla nosní kustka,čili riziko DS 1:9!!!!!!! Ale z odberu DS vyloucen a vsechny vady také a čekame zdravou holčičku 😀

paolin
29. nov 2007

NT mimcu vyslo 1,4mm, takze supr. jinak nam doktor rikal, ze screening ve 12.tt je presnejsi, nez ten placeny v 16.tt. je tam 95% spolehlivost. v tom pozdejsim 50%. tak jsme si ho rovnou zaplatili a vysledky byly odpoledne 🙂

pomfrita
30. nov 2007

Holky, my meli NT 2,6mm!!!! Docela nás strašili, ale já jsem amnio odmítla, protože jsem všechny ostatní testy měla OK. No a teď máme zdravoučké miminko!!! Zvýšené NT prý také může znamenat, že bude mít mimi prostě jen tlustší krček 😉

many
30. nov 2007

paolin - mně v Olomouci řekl výsledky doktor hned 🙂

gaba3
30. nov 2007

ahojky 😉 my měli 1,6mm a výsledky mi zavolali taky už odpoledne (byla jsem v Brně v Prenatalu). Zato pak tripple test nebyl nejlepší, ale ten prej hodně klame a vychází špatně skoro každé. Dr. mi taky říkala, že vyšetření NT ve 12tt je mnohem spolehlivější než tripply v 16tt, tak už jsem na žádné další vyšetření nešla, ale stejně mě to dost vyděsilo a vrtalo mi to hlavou ☹

many
30. nov 2007

gaba - my taky 1,6 mm

gaba3
30. nov 2007

many: 🙂 a nosíka taky ok, dokonce už v tom 12tt jsem poznala, že má nosík - takovej knoflík po mě 😀 My taky dneska na sebe narazíme všude vid? 😉 no nic, poněvadž jsem na neschopence, tak musím letět na gyndu pro lístek na peníze (aby nebyl chudý ježíšek 😢 ) zatím papa 😉

paolin
30. nov 2007

many, rekl ti hned vysledky screeningu krve?
u prvniho mimca to trvalo 14 dni. ale ted mi krev brali v nemocnici a pri rizikovem tehu.

many
1. dec 2007

gaba - taky už mám lístek odevzdaný 😉
paolin - já byla na krvi v Uničově a na screening jsem se objednávala do Olomouce a to bylo tak 14 dní potom,takže tam už mají výsledky z krve a proto hned doktor říká,jak to dopadlo 😉 je to fine,že se nemusí čekat 🙂 ale to prý jak kde 😉 ty máš teď rizikový ☹

paolin
1. dec 2007

to je. clovek je akorat zbytecne nervni ☹
rizikovy bohuzel mam...ale uz to vypada nadejne 🙂

gaba3
2. dec 2007

jééé tak to si to těhulkování pěkně užíváme doma, abych řekla pravdu, tak mi po práci vůbec smutno není 😀 Many: ty máš taky rizikový ? já měla první trimestr takový nic moc, ted už je to dobrý, jen jsem autem daleko dojížděla a stres, tak mě Dr. radši nechala doma a já se samozřejmě nebránila 😉

ajuska11
11. dec 2007

ahojky babenky,

ja som bola vcera na UZV. bola som 9tt+4 a lekar mi uz teraz meral NT = 2 mm a NB+ (nosna prepazka). Viem vsak, ze by sa malo to meranie uskutocnit az 11tt do 13tt+6. Mam z neho pocit, ze sa mu nechcelo nieco riesit, lebo idu sviatky a on ma dovolenku....

poradite mi, ci je ta hodnota v poriadku, pretoze stale zvazujem, ze sa objednam este do nejakej sukromnej ambulancie... 😠
dakujem

maryam
11. dec 2007

ahoj ajuska, merat sa ma najskor - akurat som to pozerala - od 10tt+3, inak by to nemalo byt "relevantne", ale tak ci tak, tie merania su len nejake poukazovanie na nejaky "mozny predpoklad" a vraj zavadzajuce.

ajuska11
12. dec 2007

tiez si myslim maryam, ze to bolo skoro. Vcera sme to s manzelom este zvazili a objednali sme sa este raz k inemu lekarovi, takze pojdeme tesne po sviatkoch a to by sme mali spadat do limitu. Uvidime ako to cele dopadne.

Drzim palceky pri porode 🙂

babica1
13. dec 2007

Ajuska: to čo píšeš:

ja som bola vcera na UZV. bola som 9tt+4 a lekar mi uz teraz meral NT = 2 mm a NB+ (nosna prepazka).
to hádam nemohol povedať žiaden lekár.... veď kosti začínajú svietiť, lebo sa v nich ukladá vápnik až neskôr, takže v 9/4 sa nedajú vidieť a NB už vôbec nie.... no a NT v 9/4 merať sa môže,ale jeho hodnota podĺa kníh je asi taká, ako pozerať sa na šport a myslieť si, že ho ovládam.....
A keby bolo 2 mm, tak by to bolo veľa..... skús www.3Dultrazvuk.sk a daj sa normálne vyšetriť 😝 😝

ajuska11
13. dec 2007

babica,
uz som sa aj objednala, pretoze sa mi to tiez nezdalo normalne, ale hneva ma to dokelu, ze ta takto niekto odbije. keby som si neprestudovala vsetky tieto veci, tak ani neviem, ze ma nieco merat. Zda sa mi to strasne nespravodlive a podle, ked to tak praktizuje a baby, ktore nemaju moznost precitat si vsetko na internete su proste v jeho rukach a cakaju, ze je vsetko OK.

idem 04.01. do sukromneho centra a to by som mala byt 13tt+1, takze by to malo byt v pohodke

m615
17. jan 2008

Ahojte babenky som v 14tt a NT som mala na poslednom sone pred tyždnom 0,8.Poradte mi prosím čo to NT presne znamená.Díki

motylek
17. jan 2008

NT je projasnění šíje miminka, podle toho zjistí, v kombinaci s odebranou krví, jak velké je riziko vrozené vady. 0,8 je perkeftní, já měla ve 12tt 0,7. Hodnoty jsou cca do 3, pak už se říká, že je riziko vyšší, ale rozhodně to neznamená, že je miminko postižené. A taky ti nikdo neraručí, že i když je hodnota malá (jako máme my), že bude vše ok. Ale je velice malá pravděpodobnost. Já měla vypočítané riziko po screeningu 1 : 8900 v termínu. Snad jsem ti trochu poradila 😉 😉 😉 😉 . Přeji hodně štestí v těhu. 😀

motylek
17. jan 2008

TEn screening je v kombinaci s krví, blbě jsem to napsala. Samotné NT je to 0,8.

gabrus
18. apr 2008

holky, nehce se mi to všechno číst. Alke vidím,že se bavíte a NT screeningu v 1 trimestru. Sama přemýšlím, jestli na to jít, co mi radíte?? Pro klid v duši bych asi šla, ale jsem v 11týdnu, přesně 10+4 a někde jsem četla, že ta krev se bere jen do 10týdne. je to pravda nebo to ještě stihnu?? napište mi prosím!!! Abych se stihla ještě příp. objednat

slunickooo
18. apr 2008

ahoj holky,

Gabrus, dneska jsem se u dr. taky objednala, dneska jsem 9 + 3 a jdu za 10 dní, bude mi brát krev i děělat UTZ v jeden den, ččetla jsem žže se to má děělat v jeden den, žže je to nejpřřesněějšší, můůj gyndařř to pak posílá do HK, a platím 1000 Kčč

mikulka
20. apr 2008

gabrus, rozhodně doporučuji na to jít. Je to nejpřesnější na rozdíl od tripple testů, které se budou rušit a které jsou přesně jen ze 60 %. Kombinovaný screening v I. trimestru se dělá od 10 tt do 13 tt, tedy i krev. V jeden den se bere krev a dělá se podrobný UZ. Pak se (tentýž den) to vyhodnotí a vyjde, jestli jsou nějaká rizika vrozených vad.
Ale hlavně se zjistí hned na UZ, zda je miminko v pořádku a zda má vše, co mám mít.
Pozor, ne všechna pracoviště jsou certifikovaná toto provádět! V Praze mají certifikace např. Apolinář, Podolí, Pronatal.

mikulka
20. apr 2008

Jinak hodnota NT - vše do 2 je ok.

slunickooo
3. máj 2008

Holky - já byla včera - NT - 1,8, podle PM jsem byla 11 + 3 tt ale dle UTZ prý 11 + 5 tt, o nosní kůstce nic neříkal.... on to můj gyndař posílá spolu s krví teprve do Hradce Králové.... Snad těch 1,8 mm není moc?????? ☹

garnek
3. máj 2008

Ahoj sluníčko, není, já měla taky 1,8mm aj e to norma 🙂

jumik
3. máj 2008

Holky mě objednali na ten NT utz ale o krvi mi nic neřekli, tak jsem z toho teď zmatená 😕 myslíte, že by to mohli dělat i bez krve? A nepostrádá to tak trochu smysl..přeci jen bude to stát 1100 tak bych byla ráda, kdyby k tomu udělali i tu biochemii z krve....

slunickooo
4. máj 2008

Jumiku - určitě k tomu je potřeba krev, zeptej se doktora 😉

albireo
4. máj 2008

ahoj jumik, ak to ma byt spravne urobeny screening ,tak okrem NT usg ti budu musiet odobrat aj krv. Niekto to uz spominal, vola sa to kombinovany test.
Tu v DK sa k NT usg pouziva tzv. double test, kedy sa v krvi matky meria koncentracia AFP a PAP-A. Myslim, ze podobne by to malo fungovat aj v CZ.
Uz skoro rok som mimo CZ, ale trochu ma prekvapuje, ze sa za NT usg plati... To fakt? Aj napr. u Apolinare a v Podoli?

evitkamalicka
4. máj 2008

albireo AFP testy sa robia az okolo 16tt, to nema s NT nic spolocne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre