NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

sukubka
8. júl 2010

bardotka já bych doporučovala ten Reprofit ze 2důvodů je v Brně ale mají i pobočku v olomouci kam jezdíš třeba na ultrazvuk atd pro nás je totiž Brno taky z ruky
a ten druhý důvod centra věčinou dělají jen IVF což je že stimuluješ už jak holky psali 15-16dní injekcema a pak tě čeká odběr vajíček pokud po této metodě neotěhotníš tak musíš 3-6měsíců čekat než bys mohla na další pokus protože tělo je z hormonu vyčerpáno.No a v tom Reprofitu právě dělají metodu IVF s minimální stimulací-což je to že já jsem třeba jedla 4dny prášek a injekce jsem si pak píchla jen 2dny a hned byl odběr vajíček jak po tomto neotěhotníš hnedka další menstruaci můžeš jít hnedka do boje znovu a to se nám i na podruhé povedlo-není to zdaleka takový zásah pro tělo je to levnější a hlavně člověk není tak vystresovanej že když to nevýjde může hnedka zase do dalšího pokusu!
Ten odběr vajíček je pod narkozou spíš tak asi 10minut a jak to do tebe zavádí to vajíčko nazpět nebo vajíčka tak to vůbec ale vůbec nebolí je to jak gynekologická prohlídka já se toho bála a popravdě sem ani nevěděla že už mám vajíčka u sebe jaká to byla sranda!

mircalla
8. júl 2010

tak tak
staci inak aj 3 mesiace pauza, ja som dokonca potratila, musela som ist na kyret a o 3 mesiace som sla znova
kazdy lekar doporucuje inak, ale tie 3 mesiace by mali byt dostatocne

sukubka
8. júl 2010

mircalla a ty jsi potratila po IVF? nebo jsi otěhotněla přirozeně? a v kolikítém jsi potratila? ☹
ale taky myslím že jak píšeš ty 3 měsíce by měli stačit ale ta minimálka je opravdu lepší než klasické IVF!

sukubka
9. júl 2010

bardotko napsala jsem ti pak do IP tak mrkni

mircalla
9. júl 2010

sukubka, ja mam odskusane vsetko.....dalsa som ti ten sumar do IP

sukubka
9. júl 2010

mircalla jsem na tom podobně s těma IVF pokusama a laparoskopiema ale já měla 1mimimoděložní a jednou biochemické a ty jsi mimi stratila už ve večím stádiu ☹ je to hrozné!jako by sme toho neprožili dosti a do toho ještě takové výsledky genetiky!snad už ale vše bude jen a jen dobré!

vltavka
11. júl 2010

Ahoj, tak hlásím pro uklidnění ostatních - triply vyšli negativní, genetický ultrazvuk vpořádku. Měla jsem NT 2,64. Přeju hodně štěstí všem!

sukubka
11. júl 2010

vltavko tak to jsou super zprávy!

albyses
12. júl 2010

Ahoj.
U nás bylo NT 5,3 mm (holčička) a 1,2 mm (chlapeček) jinak všechna ostatní vyšetření - karyotyp, kardiologie, UTZ a všechno možný bylo v pořádku. Na konci dubna se nám narodila zdravá miminka Eliška 3,4 kg a Daniel 3,0 kg. Eliška má šelest na srdíčku, ale dle doktorů zatím v pořádku a čekáme zda to samo nezmizí..

klara.t
12. júl 2010

@albyses to NT měla malá už vysoké. je dobře že to dopadlo dobře. gratuluju. ta šelest bude určitě dobrá.
@vltavka taky gratuluju.

zabicka07
12. júl 2010

Ahoj Albyses, u nás taky bylo NT 5,3, dosavadní vyšetření v pořádku, jen nás stále trápí mírná tachykardie u miminka, pořád 162 tepů srdíčka za minutu, norma je do 160 tepů. Dle jednoho doktora z Apolináře to už je tachykardie, před týdnem jsme tam byli na kontrolním ultrazvuku a dle druhé doktorky si mimčo někdy nastaví vlastní rytmus bušení srdíčka, který drží a který se může trošičku vychylovat. Tak jsme od genetičky objednaní zase na pořádnej ultrazvuk v 30. týdnu k nejlepšímu ultrazvukaři od Apolináře, ať nás znovu zkoukne.Ale je to moc pozitivní zpráva, výsledky Tvé Elišky. Takové nás drží nad hladinou, stejně jako malá Adélka od Klárky, která měla NT 4,6 a je úplně v pořádku. 🙂 Tak strašně moc doufáme, že se mezi tyto zdravé holčičky také zařadíme. 😵

bardotka1
12. júl 2010

ahoj holky 😉

Miraclle děkuji za obsáhlou odpověď... 😉 Hm, je to dobré vědět bo těmi testy by se vše asi trochu časově protáhlo a vlastně by se na tom mohlo už pracovat......ale v tom Reprofitu ty genetické testy by mi snad mohli nabídnout, že nám je udělají ještě před eventuálním ivf.... Opravdu díky moc !!! Musím vše dobře zvážit......

děkuji

bardotka1
12. júl 2010

tak čtu další příspěvky a vidím, že dítka jsou v pořádku, což blahopřeji !! 😉 Když vidím ty NT 5,3....chytila bych ty doktory za pačesy a nevím co, když si vezmu sebe...... Šelest srdíčka? Ale to má snad každé dítko....Vím jak můj pediatr i nás hnal do nemocnice na lepší vyšetření s dcerou Kájkou, když se narodila, také tam prý cosi bylo.... a dcera má 14 a nikdy žádný problém z toho nebyl...... Kolikrát si říkám bůh ví co ona měla za NT tehdy 😝 😎 Nenávidím ty doktory ☹ A vím, že mám u vás podporu jít dál, ale váhám, váhám hodně......jestli zase jít do risku, 100% mi nikdo nikdo nepotvrdí nic, ani v Reprofitu....... Už jsem tak pitomá, že si říkám co lidi si budou říkat, že když jsem takovoud dobu čekala, co teď asi zmůžu ...... Ale tož hlavně, že vás mám tady, protože všichni chtějí pomoci, poradit, ale vy to chápete nejlíp...a tak byť jste cizí a neznám vás holky, vám tady ještě jakž takž věřím 😉 pěkný den

madelen
12. júl 2010

Ahoj, tak já hlásím, že výsledky z plodovky jsou ok, huráááááá, jedem to oslavit do nějaké dobré hospody dobrou večeří. Já měla šíleně vysoké hCG z NT screeningu.
Všem, kterým dopadly výsledky dobře gratuluju, je to velké úleva. A těm, které na výsledky čekají, držím palce 🙂 .

fiallinka
12. júl 2010

@bardotka1 ahoj, o Zlíně ti můžu poreferovat já.. nicméně to pdg je drahé jak prase všude, dělá se podle počtu embryí... nicméně to vyžaduje, abys měla určitý počet embryí dobré kvality... a taky zjistí jen určité vady - je to možnost, ale podle mne ne až tak dokonalá...

jinak holky, kdysi jsem se tu ozývala - NT 2,1 u jednoho dítěte a 1,6, 1. screening negativní, ale 1: 520, což není moc, a te´d triply 1:15... ultrazvuk taky nebyl dnes moc dobrý, takže mám po amniocentéze a do středy se budu klepat strachy, nicméně mám z toho špatný pocit a zdá se, že ani NT 2,1 není nízké ☹ v našem případě ☹

klara.t
12. júl 2010

@fiallinka hlavu vzhůru. Snad to dopadne dobře. Co se doktorům nezdálo na UTZ?

adeden
12. júl 2010

@fiallinka NT 2,1 je přeci krásný !!! My jsme měli 2,6 a vše dopadlo na výbornou .. Také se mi zdá, že doktoři někdy straší ... 😒

fiallinka
12. júl 2010

@klara.t menší stehenní kost a větší mozková komora...

sukubka
12. júl 2010

fialinka neboj bude to dobré doktoři někdy zbytečně moc straší!kolikátý jsi týden a kolikátému odpovídala stehení kost?věřím že miminko je zdravé!!!

hamika
13. júl 2010

ahoj holky, jestli můžu, připojím se k Vám. Dnes jsem sem poprvé pořádně zabrousila a jsem klidnější. NT bylo 2,3, doktoři docela plašili, že normální je kolem 1, málem mě hnali na amniocentézu, ale potom dle výsledku z krve od toho upustili. Výsledky triple testu zatím neznám, tak nevím. Mám trošku strach z dalšího ultrazvuku, ale díky Vám už menší, vidím, že i s mnohem vyššími hodnotami jsou dítka nakonec v pořádku. Přeji všem čekajícím na výsledky, ať to dopadne na výbornou.
sukubka - máme úplně stejný termín 🙂

mircalla
13. júl 2010

@hamika Ta hodnota NT - je to v mm ci v Mom? niekedy vynimocne sa to uvadza aj v MoM, na co som dosla len nedavno

mircalla
13. júl 2010

ono totiz hodnoty v mm pri NT su od 1,0 - 2,5mm. niektori doktori robia pri hodnotach nad 2 zbytocnu paniku, ale norma je fakt do 2,5 mm. u mna sa im 2,3 mm zdalo normal
hodnoty v MoM by mali oscilovat okolo 1......na to je daky vypocet, je to statisticka hodnota, ale netusim aky

hamika
13. júl 2010

@mircalla Je to v mm, zatím o tom nemám tolik načteno, takže jsem o MoM vůbec nevěděla, zase jsem chytřejší 🙂

hamika
13. júl 2010

@mircalla aha, děkuji za vysvětlení. Vidím, že co doktor, to trošku jiný názor, u mě 2,3 mm už považovali za zvýšené, takže asi fakt zbytečná panika...jinak to výsledné riziko jsem měla 1:680

mircalla
13. júl 2010

lebo neni pravda, ze normalne je okolo jedna....aj hodnoty nad 1,5mm su uplne ok
jedine ak by to bolo v MoM (multiple of medians - co je ta statisticka hodnota), tak ano, tam by sa to malo pohybovat okolo 1
...to iste plati pre biochemicky screening ako PAPP a HCG
ja som sa az nedavno dozvedela, ze Nt byva aj v MoM (ale neviem, ci vobec v tychto zemepisnych sirkach sa to pouziva), len sem niekto dal take grafy...
ak to je v mm, je to ok si myslim...

mircalla
13. júl 2010

lebo neni pravda, ze normalne je okolo jedna....aj hodnoty nad 1,5mm su uplne ok
jedine ak by to bolo v MoM (multiple of medians - co je ta statisticka hodnota), tak ano, tam by sa to malo pohybovat okolo 1
...to iste plati pre biochemicky screening ako PAPP a HCG
ja som sa az nedavno dozvedela, ze Nt byva aj v MoM (ale neviem, ci vobec v tychto zemepisnych sirkach sa to pouziva), len sem niekto dal take grafy...
ak to je v mm, je to ok si myslim...a tiez sa bere do uvahy celkovo riziko...teda aj krv, ci na nosna kosticka...nie len NT

zuzik28
14. júl 2010

ahoj holky,
dneska jsem byla na gen screeningu a jsem po něm dost vyplašená. Podle výsledků krve bylo vše ok, hluboko pod hranicí, ale na ultrazvuku se mudr. nelíbilo NT. Naměřil ho nejprve 2,8 a potom 3,0 mm (1,58 MoM), nosní kost neměřena.
U prvního dítka bylo NT nižší, kolem 1 tak jsem z toho úplně vyřízená. Objednal si mě za 4 týdny na další kontrolu, že se na to podívá podrobněji a doporučil vyčkat na výsledek integrovaného testu, pak se určí další postup.
Doufám, že bude vše v pořádku. Asi plaším zbytečně, znám dost případů, kdy doktoři řekli, že bude dítě postižené a mají zdravé děti, ale prostě do další kontroly se asi probrečím. Musím myslet na něco jiného.

zuzik28
14. júl 2010

Ještě jsem nenapsala, že jsem byla až ve 14. týdnu těhotenství. Ale optimální je prý 12. týden (do velikosti miminka 8 cm, od hlavy ke kostrči) a moje miminko je tím pádem větší, takže se nevlezlo do toho jejich rozmezí a možná proto je to s tím NT tak jak to je...no, moc mě neuklidnil ☹

sukubka
14. júl 2010

zuzik ja byla ve 12týdnu na genetice NT také 3,1 pak o týden později 2.8 za 4týdny tedy v 16týdnu si mě pozval na kontrolu a zatím je vše na ultrazvuku ok,také se bojím ale musíme věřit.10.8 nás čeká velký ultrazvuk ve 22 týdnu tak mám strach!a nabídli ti odběr plodovky?co je to integrovaný test?Držím pěstičky!

fiallinka
14. júl 2010

Ahoj holky, bohužel se můj strach ukázal oprávněný. I při NT 2,1 má holčička Downův syndrom... paradoxně to mnohem přesněji ukázaly triply než NT screening, ten byl negativní... ael může to být těmi dvojčaty...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre