NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

alice35
19. máj 2010

Ahoj, tak jsem dorazila od gyndaře. Ptala jsem se ho na tu naměřenou hraniční hodnotu NT 2,1 a řekl, že je to normální hodnota jen je mi už přes 35, tak raději rovnou posílají na to amnio. V tý zprávě mám napsaný riziko dawna 1:690 jako neg. takže fakt doufám a věřím, že vše budu v pořádku!!!! Joo taky jsem se ptala na tu krev proč mi tam nebrali a prý když mě chtěli po tom NT poslat na to amnio, tak krev byla zbytečná 😒. Jinak krev se pak bere povinně nějak v 16tt myslím říkal.
Holky držte se, určitě písnu po amnio.

ygreen
19. máj 2010

alice: pokud jdeš na amnio tak jsou triply v 16tt zbytečné.

vltavka
19. máj 2010

Ahoj, prosím o Váš názor-byla jsem na krvi ve 12 týdnu (11+2 tt) a včera na ultrazvuku (13+2 tt). Krev mi vyšla dobře (riziko down 1:3300), ale NT naměřeno z třech průměrných hodnot 2,64. Je mi 33 let a dost z toho vyšiluju. Doktor mi řekl, že výsledky pošle ke kombinaci (krev, NT, nosní kůstka byla) a pokud mu vyjde riziko větší než 1:1000, tak mě pošle na další krevní testy )asi tripl ?). Myslíte, že je to blbý? Děkuju

mircalla
19. máj 2010

alice - vravela som ti, ze ta hodnota je ok, na tu amnio ta zenu kvoli veku. ale aj tak - u nas si matka urci, ci chce amnio, moze odmietnut a dnes sa na amnio kocky moc nehrnu, len ak je vysoke riziko. lekar moze len odporucit. ale oni neurobili testy, ze rovno amnio kvoli veku
tvoj lekar mal podla mna postupovat ako v pripade vltavky....

nemyslim, ze to je blby.....riziko na downa z krvi mas super, NB bola, NT je len malinko vyssia....myslim, ze sa nemas coho obavat
tvoj lekar urobil co mal a postupoval naprosto spravne.
a 33 nie je nijaky vek

mircalla
19. máj 2010

teda ta druha cast mojej odpovede je pre vltavku

fubinka
19. máj 2010

Tak mam dobre spravy dnes som si bola pre vysledky z amniocentézy všetko je v poriadku, bola som aj na sone srdiečka aj to je v poriadku, a čakame dievčatko ak sa to ovšem ešte nezmeni

mircalla
19. máj 2010

fubinka gratulujem
ono je pohlavie z amnio, tak by sa to menit nemalo

figurka.m
19. máj 2010

fubinka, super spravy, gratulujem 😀 a pohlavie sa uz nezmeni, to je iste 😉

vltavka
19. máj 2010

Dík Mircallo za odpověď, trochu jsi mě uklidnila. Snad to vyjde lépe než 1:1000...

janinaaaaa
19. máj 2010

Ahoj holky, psali jste mi ze NT 2,6 není jeste tak hrozné, ale já všude čtu, že norma je do 2,5 a to jsem to neměla jeste měřené na na konci 13.týdne, kdy jsou hodnoty největší a pak se snižují....měla jsem to měřené kdyz jsem byla 12+5:((( Krev PAPP-A MoM vyšla 1,09...

klara.t
20. máj 2010

janinoooo: nebuď pesimista a nehledej v tom mouchy. 2,6 opravdu není tak hrozný. Někde se uvádí norma 3mm. Uvědom si, kolik 0,1mm je na pravítku...to je prostě třeba i chyba měření. Není žádným pravidlem, že ve 13tt je to úplně nejvyšší. A stejně 12+5 je konec 13.týdne!!!! Nevím co bych měla tedy říkat já, když mi to měřili v 11+6 a měla jsem 4,6 (na jedné fotce dokonce 5mm)...to by znamenalo, že to ještě není vrchol, ale za 2 dny už mi naměřili hodnotu kolem 4mm. Takže se mi to snižovalo.

mircalla
20. máj 2010

janinaaaaa - suhlasim s klarou.....kolko je 0,1.....a moj doky vzdy upozornuje aj na mozno odchylky merania....ono tiez casto nameraju daku hodnotu a na druhy den inak

a okrem toho hodnota PAPP-A je ukazkova....najidealnejsie su hodnoty okolo 1. neviem ake mas HCG, ale PAPP je dolezitejsia a ta je skvela

ja som mala 2,3 merane 12+1tt a moj doky sa nad tym vobec nevzrusoval. tiez ma to trochu vyplasilo, ze sa to blizi k 2,5, ale krv a potom aj tripple aj morfologicky dopadli dobre. NT hodnoty sa meraju 10+1tt - 13+6tt, ale najidealnejsie medzi 11+0t 12+6tt.....tazke akurat

bardotka1
20. máj 2010

ahoj holky,

vltavka - promiňte mi to, ale vy se tak krásně strachujete....já jdu za 14 dnů na NT, mít 2,64 jsem štěstím bez sebe a úplně v klidu!!! Říkám si, že do 3 to beru....ale jestli bude víc....no, mám strach - holky už ví, že minule mi to moc nedopadlo..
Takže buďte vážně v klidu, to, že někdo řekl 2,5 není směrodatné...Navíc se to bere od 11-13 týdne během těchto týdnů se jednotlivé NT lehce mění....Opravdu buďte v klídečku 😉

alice - no tak trochu souhlasím s ygreen, pokud Tě ženou na amnio, vždyť už co je víc než odběr choriových klků nebo plodové vody??? - tak proč tripple ? ...který bývá navíc spíš falešně pozitivní...

No, řeknu k tomuto jen tohle - když jem loni byla u zastupujícího lékaře posílal na kontrolu, a to i maminku 37 let, na utz pouze až ve 20, týdnu - když jsem se ho ptala řekl mi, že tyhle vyšetření jsou zavádějící, a že je to spíš komerční a o penězích a že to neuznává a že maminka se má těšit a ne stresovat..... No byl úžasný, v pohodě a takový klid v duši navozoval...bohužel mě nechtěl 🙂 a bohužel (či bohudík?) jsem od svého lékaře měla nařízený screening - no já chápu vás, že když doktor nařídí, že málokterá řekne ne, nechci...ani já to nedokážu bo doktor je v podvědomí "někdo" 😎 ...i když někdy dost pochybuji jestli nás nemají za loutky na páse 😎

janinaaaaa
20. máj 2010

Děkuji za Vaší snahu mě uklidnit...HCG mi nebrali...brali mi jenom PAPP-A..podle mé doktorky to prý stačí....no a týden jdu na odběry tripplu a pak budu čekat a čekat a čekat:((( jeste jednou vam holky děkuji...

kata79
20. máj 2010

Ahojky, omlouvam se za tenhle prispevek mimo teme, ale v tematu k tomu urcenem nikdo neni a tady jste jedna odbornice vedle druhe, mela bych dotaz tykajici se genetickeho screeningu v 1. trimestru. Jsem objednana na pristi ctvrtek do screeningoveho centra v Praze Modřanech, k Mudr. Brestakov (patri pod Pronatal). Nepodelil by se se mnou nekdo o zkusenost jak tento screening probiha? Jde mi zejmena o to, jestli muze byt pritomen tatinek (je to vaginalni nebo normalni utz)? Je na mimi strasne zvedavy...budu vdecna, za jakykoliv komentar!

vltavka
20. máj 2010

Holky, dík za uklidnění. Jsem vyplašená, protože o mimi jsme se snažili 3 roky, pak IVF, kryotransfer, takže bych to nerada vše znovu absolvovala... Tak snad nám to všem dobře dopadne!!!

klara.t
20. máj 2010

Kata79: nevím, jak přesně to probíhá, ale u Břešťáka je přítomnost tatínka úplně normální. Se mnou tam byl i při odběru klků, při UTZ...prostě při všem. Sám Břešťák ho pozval dovnitř. Jinde byl se mnou i při vaginálním UTZ...doktorům už přítomnost tatínků nevadí podle mě.

kata79
20. máj 2010

Klara.t: dekuju moc, to jsem presne potrebovala vedet, vezmu ho tedy s sebou. Trosku jsem v to doufala, protoze kdyz jsme tam byli posledne kvuli genetice na IVF, tak se to tam tatinky jenom hemzilo, ale tehdy jsem nejak nevenovala pozornost tomu, proc tam jsou...pro nas bylo tehotenstvi tenkrat na hony vzdalene...moc dik za info!

mircalla
20. máj 2010

vltavka, bud v pohode. ved to vypada dobre. a tvoj doky vypada, ze vie, co robi, nic nezanedbal, robi, co treba🙂

antoaneta
20. máj 2010

Ahoj holky,
tak zítra po 10 hodině si volám o výsledky z Triplu. Tak si pak na mě ještě vzpomeňte a já pak napíšu jak jsem dopadla.
Jo a holky? Chci se zeptat. Včera jsem se objednala na ten ultrazvuk v 20tým týdnu a sestra mě objednala na 25.6. No a pak jsem to počítala, protože si mi to zdálo za moc dlouho a vyšlo mi, že mi to vychází, že v té době budu už 22týden podle jejich ultrazvuku, podle ultrazvuku mýho gynekologa 21+4. Tak nevím. Co myslíte. Nevadí to? Když to má být ultrazvuk v 20tým? Myslíte, že ta sestra to ví a nevadí to? Já se bojím jestli to nespočítala blbě, nebo jestli se nespletla. 😕 CO? Nemám si tam radši zavolat znovu? 😅
A bere se k tomu ultrazvuku znovu krev? Jedna holka mi psala že jo, a ta sestra mi to taky neříkala 😨

mircalla
20. máj 2010

antoaneta - urcite to nevadi, ja som mala este neskor....robi sa az do 24tt. vies, su dost problemy s termnmi...okrem toho vies oni prednostne beru baby, co maju zle vysledky. drzim palce na tripple. neboj keby nedopadli dobre, tak ti daju urcite skorsi termin. ale to nebude tvoj pripad.

mne krv k UZV nebrali....

mircalla
20. máj 2010

mojej kolegyni to tiez robia v 22tt mimochodom. vysledky NT a krv mala dobre.

antoaneta
20. máj 2010

mircallenko, děkuji moc za uklidnění. A za tu víru, ve všechno dobré!

tea1909
20. máj 2010

Ahoj holky, mohly byste mi taky s jednou věcí poradit? Dnes jsem 15+1 tt ... a na triple testy jsem objednaná až přespřístí týden v pondělí (31.5.) a to budu 16+4 to znamená už 17. týden. A to mě sestřičky upozorňovaly, že se tyhle testy dělají vždy v 16 tt ! Mám tento samý týden ve čtvrtek kontrolu, ale ona říkala, že mi to nespojí, že to už by bylo dlouho - ale i tak je to přeci dlouho... myslíte, že to špatně spočítala a mám tam zavolat? Nebo že je jedno, že to bude už 17. týden? Omlouvám se, jestli jsem zbytečný plašan 😅 😀 . Děkuju za odpověď 🙂

bardotka1
20. máj 2010

no, já nevím, ale řekla bych, že 16+4 doktoři berou za 16. týden.....

co vy holky na to? 17. týden je pro ně až 17+0.......ale jen se domnívám... 😎

mircalla
20. máj 2010

je tu v clanku ze obvykle, niekde som citala ze az do 20tt
zvyknu ich dakedy totiz aj opakovat

Triple test alebo serologický test krvi matky
Ide o krvný test, ktorý sa vykonáva v druhom trimestri tehotenstva obvykle okolo 15. - 16. týždňa. Na základe výsledku sa zaradíte do skupiny s vysokým alebo nízkym rizikom výskytu Downovho syndrómu, ďalších genetických porúch alebo rozštepových chýb u dieťaťa. Používanie tohto testu už však ustupuje, pretože z dostupných dôkazov vyplýva, že serologický skríning nemá také spoľahlivé výsledky ako nuchálna translucencia. V súčasnej dobe je taktiež známe, že starostlivé ultrazvukové vyšetrenie chrbtice plodu odhalia väčší počet detí s rozštepovými chybami chrbtice než serologický test. U nás v Českej republike doposiaľ platí povinné vyšetrenie Triple testu v 16. týždni tehotenstva, ak nie je naplánovaná amniocentéza napr. na základe indikácie veku.

Výsledky tohto testu nie sú stopercentné. V prípade zistení abnormality alebo v prípade, že patríte do skupiny s vysokým rizikom, Vám však lekár odporučí ďalšiu možnosť vyšetrenia, obvykle amniocentézu.

tea1909
20. máj 2010

bardotko : no, 16+4 je právě 17. týden - taky v tom mám ještě občas zmatek. ... je to jako 16 ukončených týdnů a 4 dny k tomu. Takže konec 17. týdne je 16+6 a pak je 17+0 a to je první den 18. týdne. Je to chaos, ale je to tak ☹.

mircalla: takže tady je obvykle 15.-16. ...a já už budu v půlce 17.tého ... ale když jsi četla že až do 20 tt .... tak fakt nevím...vždyť to je rozpětí měsíce, to už je opravdu hodně 🙄 ... tak zítra tam doktor není, tak tam asi v pondělí přede jen zavolám. Kdyžtak sestra řekne že je to OK a bude to 😉

mircalla
20. máj 2010

v tomto ti fakt neviem poradit, nemam to dake nastudovane...asi sa naj opytat doktora, pripade budu vediet ine kocky

klara je sikula🙂

pomfrita
20. máj 2010

tea:píšeš to správně - 16+4 je 17.tt, ale např. moje mudra to bere jako 16.tt 😉

ivett
20. máj 2010

ahojky, mě doktor řekl, že triply mi bude dělat někdy v 16-17tt, že v tom období se dělají, takže je to asi v normě...zítra mě čeká NT screening, tak mám už docela nervy, ale věřím, že to bude ok...doufám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre