NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ynett
6. mar 2014

@vinniiee dýchaj a chod robiť niečo čo ťa zabaví. čítať knihu alebo sa prejsť po vonku. 🙂 kšá kšá zlé myšlienky. 🙂 a hlavne vypni net a nečítaj blbosti.

nolies
6. mar 2014

@vinniiee Ahojky, neboj se. Miminko je v pořádku, musíš myslet aspoň trošku pozitivně a hlavně moc nečti všechny blbosti.

vinniiee
6. mar 2014

Holky ja byla včera díky vám už v pohode, ale dnes už zase depka. Snažím se moc.

aluschka
6. mar 2014

Zdravím všechny 🙂
Přišla jsem na "povzbuzenou".. Minulý týden jsem byla na screeningu v 1.trimestru. NT vyšlo 2,8mm, 13+2 tt. V 16.tt. mám dojít na ko utz. Jsem zoufalá, bojim se ☹

zuza01
6. mar 2014

@aluschka NT je nepřímý ukazatel, takže to ještě nic neznamená. Někde se uvádí, že hodnota do 3 mm je ještě v normě, někde do 2,5 mm... Já už jsem to tu psala, mám za sebou vyšetření kvůli výsledku, kde vyšlo riziko vyšší než 1:2, že bude mít miminko rozštěp páteře, lebky... Nakonec to není pravda. A to jsem se dočetla, že v tomhle ukazateli se ten krevní test málokdy mílí... Takže hlavu vzhůru, nedá se na to nemyslet, ale ještě to nic neznamená!

nolies
6. mar 2014

@aluschka Ahojky, mám stejný názor jako Zuza 01. Do 3mm je NT ještě v normě, ale od 2,5mm se pro jistotu dělají kontoly atd... Jaký si měla celkový riziko?

vinniiee
6. mar 2014

@aluschka ahojky a jake Ti vyšli vysledky?

vinniiee
7. mar 2014

Takzeeee, kde začít. Nooo tak asi u toho, ze screening je negativni jupiiii.

Pani doktorka zmerila spousty věci. Vse v naprostém pořádku. Všechny rozměry a vysledky dala do programu. NT bylo po podrobném utz 1,9. Takže vse opravila a zadala a vyšel negativni screening. 🙂 Dw 1: cca 3400, uz si nepamatuji přesně. Vysledky budu mít na papire v neděle večer. No takže další vyšetření a amnio rozhodne nedoporučuje. Až pak ve 20 tt.

Pry vysledky u nich ovlivnil vek a ona tam zadala více přesnějších parametru.

No miminko bylo úžasné.

Jinak jsme se dost nasmáli protože tam byl ještě i nejaký doktor. No a dr mi řekla at chvíli nedycham, když něco měřila a pak se na me podívali asi po pul minutě a říkali: uz doufáme, ze dychate :D no všichni jsme měli záchvat smíchu.

No takže asi tak. Bože, me se taaak ulevilo!!!
Děkuji vám všem moc za to, ze jste me uklidnovaly s byli semnou.

Škoda, ze jsem nesla hned k teto dr. Mohla jsem si ušetřit nervy. Když si pomyslím, ze kdybych ji nenašla… Brrr.

nolies
7. mar 2014

@vinniiee Ahojky, no tak super, moc gratuluju 🙂) Říkaly jsme ti, že je mimčo v pořádku 🙂) Ten věk hodně zkresluje a úplně zbytečně.

nolies
7. mar 2014

@vinniiee A víte, co budete mít?

vinniiee
7. mar 2014

@nolies děkuji vázne moc!!! No kdybych šla rovnou k ni... Jsem rada, ze jsem ji nasla!!! No nevadí. Hlavní je jak dopadli vysledky. Ještě, ze jsem po tom pátrala. Nedej bože, abych je v te Plzni poslechla.

vinniiee
7. mar 2014

@nolies hele nic nerikala, ono mimco pak dost vyvadelo :D a ja byla tak vystresla, ze se ani na nic neptala.

nolies
7. mar 2014

@vinniiee Vem si, jak ten věk to hrozně ovlivňuje a zbytečně se pak maminky stresují a bojí se. To musely být pro tebe hrozný dny a teď je už všechno krásný, že? Chápu, že jste se v té euforii nezeptali 🙂)

zuza01
7. mar 2014

@vinniiee Tak supr 🙂, je teda rozhodně zajímavý, jak často to vyjde špatně a jak málo často - naštěstí - se to potvrdí.

vinniiee
7. mar 2014

@nolies no to tedy asi dost. Vek i přesne parametry a udaje navíc! Děkuji ještě jednou moc!!!

vinniiee
7. mar 2014

@nolies no to tedy asi dost. Vek i přesne parametry a udaje navíc! No bylo to silene. A ted obrovska uleva!!! Děkuji ještě jednou moc!!!

nolies
7. mar 2014

@vinniiee To nemusíš děkovat, máme z tebe radost 🙂 🙂

vinniiee
7. mar 2014

@zuza01 no spis nemerili až tak přesně a tolik parametru jako tato dr. Což je vzhledem k veku dulezite.

vinniiee
7. mar 2014

@nolies ale MUSÍM!!! A nejraději bych vás objala! Opravdu to zoufalství bylo šílené a díky vám mi bylo o hooodne lepe. 🙂

zuza01
7. mar 2014

@vinniiee A k maximálnímu vystresování budoucí maminky to úplně stačí... Hlavní je, že je to dobré 🙂

nolies
7. mar 2014

@vinniiee Teď se zas cítím hrozně já, moje sestřenka je 30+1 a je teď v porodnici s velkýma kontrakcema, kapačky ji nezabírají a bolesti má po 5ti minutách. Asi dneska porodí a mám o ni i o malou strach ☹

vinniiee
8. mar 2014

@nolies ja včera usnula vycerpanim. Proboha!!!! Uz něco víš????

@zuza01 to tedy!!!

nolies
8. mar 2014

@vinniiee Ahojky, pořád je v nemocnici na sledování...kontrakce sice ustaly, ale má hrozně tenkou jizvu po dvou předchozích císařích, tak se bojí, že jí při dalších kontrakcí praskne. Dali ji kortikoidy na plíce pro malou, tak asi počítají s porodem.

vinniiee
8. mar 2014

@nolies tak moc moc držím tlapky!!!! Musí byt oba v pořádku!!! <3

nolies
9. mar 2014

@vinniiee Tak sestřenka porodila holčičku - 1.600 gramů, 40 cm. Je naštěstí v pořádku, jen si poleží v inkubátoru 🙂

vinniiee
9. mar 2014

@nolies moc gratuluji. Hlavně, ze jsou obe v pořádku!!! Jupiiii. To mám radost!!!!

nolies
9. mar 2014

@vinniiee Je fakt malinká, já jsem měla dvoukilovýho chlapečka a to jsem si myslela, že je prcek 🙂

vinniiee
9. mar 2014

@nolies ale tak hlavne, ze bude v pořádku a nic ji není. A jak dlouho tam bude?

nolies
9. mar 2014

@vinniiee no náš malej byl narozenej 34+1 a byl tam 13 dní, takže ta malá tam bude tak měsíc možná 6 týdnů.

vinniiee
9. mar 2014

@nolies no je to sice doba, ale ještěze to tak dopadlo!!!! Jsem tak rada!!!! <3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre