NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

dadkav
8. mar 2015

@baxovci velmi Ti zelam, aby bol vysledok negativny. Ja som to stastie nemala, ale v case ked som tu pisavala, boli aj baby kt mali taketo vysoke hodnoty a nakoniec to dopadlo vyborne 😀
Hlavne daj vediet ako si dopadla, drzim palce a pevne nervy 🙂

erinka30
9. mar 2015

anako ahoj dzim palce 🙂

pavlats
10. mar 2015

Ahoj holky, vsechny moc zdravim. Jsem moc rada, ze jsem tuto diskuzi nasla. Ve stredu nam namerili NT 5,8. Hned nas chteli hnat na ukonceni, ale nedali jsme se. Je tu, prosim, nekdo, kdo to mel stejne a bylo to dobre? Diskuzi urcite proctu, ale to mi bude chvilku trvat. Potrebovala bych trochu uklidnit.
Omlouvam se, ze pisu bez interpunkce, ale mam anglickou klavesnici. Priste to bude lepsi.

pavlats
11. mar 2015

@baxovci Ahoj, můžu se zeptat, jak se máš? Čím Vás při této hodnotě strašili? Ty máš za sebou odběr klků nebo plodovky? Každopádně moc držím palce, ať Ti to dopadne dobře. Kdy budeš mít výsledky?
Projížděla jsem statistiky genetických center a musím Ti napsat, že mi z toho vychází, že statisticky je horší, když vyjde špatně ta první krev - tedy když je hodně nízké Papp-A. Ono to NT může být ovlivněné i jinými věcmi. Já byla v době toho UZ nemocná na ATB a pak tedy doktor uznal, že to může být prostě jen tím - že na to mimčo reaguje otokem. To se uvidí příště, další kontrolu máme 19.3. Moc doufám, že dopadneme dobře.

pavlats
11. mar 2015

@anako Držím palečky, ať je mimčo v pohodě!

baxovci
11. mar 2015

@pavlats ahoj, no zatial cakame, pretoze mi plodovka vysla na 18 a 21 chromozon negativna ale na 13 im uz neostalo dostatok vzorky tak ju nechavaju dorast aby mohli urobit posledny test. no cim ma strasili? povedali mi ze to nema perspektivu, ze 90% je to zle a to len z toho sona a dovolim si tvrdit ze to neboli doktori nato specializovani. tie vysledky mi sice potvrdil Mudr.Cunderlik na kramaroch ale stale sa tam neviem dovolat ohladom vysledkov krvi no a neviem co dalej. cakame na genetiku - tam ma poslali z kramarov a boli tam taka trojka skvelych doktorov, ktori mi ten odber urobili este v ten isty den. a ty si v ktorom tt? a mas len to NT zle? ak to je len ten jeden ukazovatel tak to nemusi byt take zle. ten odber plodovej ja urcite odporucam, mas istotu na 100%, aspon ohladom tych troch strasiakov.

pavlats
11. mar 2015

@baxovci Já jsem dnes 13+6. Zatím mi vyšlo špatně jen to NT. Ale ještě čekám na další výsledky. Ve čtvrtek uvidíme. Kdyby to dopadlo všechno dobře, chtěla bych se té plodovce vyhnout. Byla jsem na ní při minulém těhotenství a pak jsem byla týden v nemocnici s infekcí a dost jsem se bála, že o mimčo přijdem, zvlášť když už jsme věděli, že je mimčo v pořádku. Tak by se mi moc nechtělo si to zopakovat, ale spíš počítám s tím, že mě to nemine. To by byl asi zázrak.

baxovci
11. mar 2015

@pavlats uvidíš ako dopadnú ďalšie výsledky 😉 držím palce!!

erinka30
11. mar 2015

@pavlats drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

romanecccka
12. mar 2015

Holky držím vám palce vím jaké to je my měli NT 3mm což je taky už vysoké a špatnou krev 3krát vyšší hodnoty a nikdo nám nedokázal říct proč.Museli jsme podstoupit plodovku, ale sem za to ráda, pro klid a jistotu.Ty nervy jsou strašný.I přez všechno špatný jsme i po velkém UZ na 20 tt v pořádku.Nyní jsme 24tt a v pohodě, hlavně se nenechte odbejt od doktorů a vystrašit, říkaj asi všem,že je všechno špatně tak mi to připada,aby měli nakou práci. Jinak my to máme tak, že po každé návštěvě v nemocnici je něco špatně.

pavlats
12. mar 2015

Ahoj holky, tak jsem byla dnes na těch odběrech. Prý si mohu v pondělí zavolat na výsledky. Ale nevím, jestli se k tomu odhodlám nebo jestli to radši nenechám na ten čtvrtek, až tam pojedeme na další kontrolu. Zvědavá bych byla to jo, ale když mi řeknou, že to dopadlo špatně, tak budu na ten čtvrtek ještě víc v háji. Na druhou stranu, kdyby by mi náhodou řekli, že jsou výsledky dobré, tak by mě to na ten čtvrtek docela uklidnilo. Tak nevím. Co byste dělaly Vy? Volaly nebo radši čekaly?

anako
12. mar 2015

@pavlats volala by som

baxovci
12. mar 2015

@pavlats určite volaj!
A na túto tému, baby náhodou mi neviete poradiť? ja som bola na odberoch minulú stredu na kramároch u MUDR.Čunderlíka a na druhý deň mi mali volať ohľadom výsledkom. No dodnes nič a ja sa tam neviem v nijakú hodinu dovolať. Nemáte niektorá skúsenosti, ako to tam chodí, či majú nejakú "happy hour" na volanie výsledkov, boli sme tam prvýkrát a máme sa zároveň aj dohodnúť na ďalšej kontrole.

erinka30
12. mar 2015

@pavlats urcite volaj

romanecccka
13. mar 2015

Pokud se bojíš,řekni manželovi nebo příteli at zavolá.Ale určitě je lepší to vědět a uklidnit se at víš co tě čeká.

vlafoj
14. mar 2015

Ahojte, aj ja pridavam svoju skusenost, i ked tato diskusia ma aspon trosku ukludnila. Nam Dr.Grochal nameral tento tyzden NT 3,8 mm v 12+4 tt, malinky ma 4,5 cm, ale nosova kosticka je pritomna aj srdiecko bolo OK, aj ked to sa da posudit lepsie az v 20 tt. Vyjadril sa tak, ze je to hranicne a ze este zalezi aka bude krv, ale ze odporuca amniocentezu alebo odber klkov. Asi aj moj vek dost zavazil, kedze mam 34 a je to prve tehu. Tak som z toho dost vystresovana, lebo ta NT hodnota je vysoka, ale pockam najskor na odber krvi a ak aj ta bude zla, rozhodneme sa asi pre to amnio. Pan doktor mi vravel, ze mal aj pacientku co mala NT 8 mm a babatko sa narodilo uplne zdrave a ze vyssia hodnota NT moze byt niekedy sposobena aj prekonanou chorobou matky, nejakym virusom, ktory presiel aj na babatko. Tak tymto vsetkym sa snazim trosku ukludnit 🙂

izi2
14. mar 2015

Baby, a je moné, ze v 12+5 tyzdni Dr. nevie zmerat NT? Mám napísané v knizke k hodnote NT - nedalo sa odmerat.

vlafoj
14. mar 2015

Je to možné, pokial mrňousek nebol v správnej polohe. Ja som tam bola hodinu a pol kým sa správne natočil. A mal by to robiť certifikovaný sonografista.

pavlats
14. mar 2015

@vlafoj Ahoj, Tak to by mohl být i náš případ. 14 dní před tím měřením jsem měla virózu a teploty, pak zánět průdušek a v den UZ jsem akorát dostala ATB na zánět dutin. Dá se říct, že zrovna v době toho měření jsem byla asi tři týdny v kuse marod a opravdu mi nebylo dobře.
Doktor, který nám to NT měřil, poté co nás dokonale vyděsil a chtěl poslat na ukončení, také opatrně přiznal, že by to vlastně mohlo být jen tou mou nemocí (ale samozřejmě nám nechce dávat falešnou naději, jak nezapomněl podotknout).
Uvidíme ve čtvrtek - máme kontrolní UZ. Já už mám dobraná ATB a je mi o dost lépe, takže jestli to NT zmizí, budem věřit, že to nic neznamenalo. Už teď se z toho čtvrtka celá klepu, už aby to bylo za mnou a bylo to dobré.

pavlats
14. mar 2015

@vlafoj Jinak neboj, určitě to bude dobré a všechny to zdárně zvládnem. Kdy máš ty náběry?

erinka30
14. mar 2015

@vlafoj ahoj mne doktor tiez povedal ze tiez to moze byt tym ze matka prekonala nejaku chorobu, neboj vsetko bude ok 🙂 Drzim palce

baxovci
14. mar 2015

@pavlats držím silno palce vo štvrtok !! a daj vedieť ;) bože toto je des keď keď ešte nevieme čo sa deje a oni na nás hneď vyrukujú s interupciou... a potom zistíme že je kopec iných verzií na diagnózu a lepších :(

vlafoj
14. mar 2015

Ja mám odbery krvi až 25.3. na poradni, takže na výsledky si ešte trošku počkám. Ja som tiež kašlala a bola zahlienená, tak to kľudne mohlo byť tým, ale takisto som mala skoro mesiac veľmi stresujúce obdobie, čo si myslím, že tehotenstvu rozhodne neprospievalo. Tak už len dúfať, že nám to všetkým nakoniec dopadne dobre. 🙂 Tfuj, tfuj, držím palčeky. 🙂

pavlats
14. mar 2015

@baxovci Přesně tak. Nám to řekli až po půlhodinovém rozhovoru o tom, jak je to strašně špatné. Pak nás poslali k sestře, že nám odebere krev na genetiku a až když se manžel zeptal, jestli nevadí, že bere ATB, tak doktora vůbec napadlo zeptat se, jestli já jsem zdravá. Pak teprve doktor přiznal, že by to mohla být příčina a bylo dost vidět, že mu to nejde z pusy. Upřímně tohle by bylo opravdu na ránu mezi oči - nejdřív interrupce a pak tohle. Ani nechci myslet na to, kolik těch mimin se takhle potratí, jen kvůli doměnce.

kattyy3
15. mar 2015

Baby,nam bolo povedane v Cechach ked sme boli na vysetreni a neinvazivnom odbere krvi na test na vrodene vady ze ak je rozsirene NT tak sice uz po 14 tyzdni ho nemeraju ale vraj vacsinou mizne az v 18 az 20 tyzdni, takze sa hned neplaste ked este nebude zmiznute. Prezivam to s vami kedze sme v rovnakej situacii a vysledky este cakame, Je to velmi tazke ale nic ine nam neostava len verit. Tiez som bola chora na zaciatku tehotenstva a mala neskutocny kasel a pred casom tiez som prekonala nadchu tak fakt neviem,iba verim ze nas anjelik je zdravucky...drzim vsetkym palce

dadkav
15. mar 2015

Ja som bola v tejto situacii kedysi, avsak tuto diskusiu sledujem stale. Vsetkym vam drzim silno palce nech podate len pozitivne informácie 🙂

yanni
15. mar 2015

@izi2 moze byt. ja som tam tiez bola hodinu a po pol hodine ma poslali behat hore dopu po schodoch, lebo mrnous pohodak sa nechcel dat do spravnej polohy. Ale nakoniec sa pekne ulozil a dalo s aodmerat. Dobry skuseny ekar ma uz svoje metody ako dieta donutit aby sa dalo do spravnej polohy.

pavlats
16. mar 2015

Ahoj holky, tak jsem volala na ty výsledky Tripple testu, ale nevím nic. Sestra řekla, že se ke konkrétním výsledkům nedostane a že mám doporučenou genetickou konzultaci s odběrem plodovky, což vím už od minula. Takže nechápu, proč jsem si měla volat. Možná jen takhle po telefonu nechtějí říct, že jsou výsledky špatné. Nevím.

pavlats
16. mar 2015

Ahoj holky, tak jsem totálně vytočená. Předem se omlouvám za delší příspěvek. Volal mi doktor z té genetiky. A prý, že to riziko máme 1:2, tak říkám, že to vím a co ta krev. No to je prý také špatné, už jsem z něj ale nedostala jak moc a v čem. On povídal, že když udělají ve čtvrtek tu amniocentézu, tak v pátek budou předběžné výsledky. Tak jsem se zmínila, že ve čtvrtek to asi hned nepůjde, protože si musím zorganizovat hlídání pro tři malé děti, abych pak mohla být v klidu. A on hned, že mě tedy přeobjedná rovnou na tu plodovku. UZ prý není nutný, že co by tam prý viděl atd... No nakonec tam ve čtvrtek pojedem, ale netuším, jestli vůbec UZ udělají, nebo nám k těm výsledkům řeknou něco víc nebo co vlastně. Tam to na mě prostě jednoznačně působí dojmem - když nás nenecháte píchnout, tak radši ani nejezděte. 😠
Naštval mě tak, že jsem volala do Prahy paní doktorce Frisové, jestli bych mohla poprosit o konzultaci. Během dvou hodin mi volala zpátky, že můžu přijet v půl šesté na UZ (to teda nedám, jsem z jižních čech), tak jsme se nakonec domluvili na konec března. Dále řekla, že interrupce jen kvůli NT je totální blbost a že pokud vyjde takhle vysoké NT, tak je úplně zásadní mimino velmi podrobně zkontrolovat UZ. Plodovku že také doporučuje, ale UZ že je zásadní. Takže celou naší genetiku ve čtvrtek pošlu slušně k šípku, vyžádám si výsledky a na konci března pojedeme do té Prahy.
O amniocentéze se rozhodnu až na základě toho, co doktorka Frisová najde nebo nenajde na tom UZ, který je podle našich lékařů zbytečný. Sice za něj budu platit 2600, ale tohle mi za to stojí.
Omlouvám se, ale musela jsem to ze sebe dostat.

yanni
16. mar 2015

@pavlats to je riadne deb....doktor. Mne napr povedal moj, ze aj by vysli konecne vysledky, cize NT, krv a vek, zle, tak sa najskor robi podrobny UTZ. A ak tam nieco najdu, tak az potom amnio alebo klky.
Ja som dost pobadala, ze na SK a v Cechach radi tlacia hned do amnio a potratov 😠 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre