NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

andreahrbacova
13. nov 2008

nene campi,musel do práce,musí teď makat a makat,aby uživil dva krky,jak on říká 😀 ale 6.1 jdu na velký ultrazvuk,přítel jde se mnou.Tak snad to bude nejhezčí dárek,je to den po mých narozeninách. 🙂 A kolik ty myslíš,že by být prcek velký na konci toho třetího měsíce?

campi
13. nov 2008

Tak at si udela na ten dalsi UTZ urcite cas, bude se mu to moc libit. Chlapi to tehotenstvi na svym tele neciti a lip se jim buduje vztah k diteti v "cizim" brise, kdyz ho takhle vidi..

Ohledne tech velikosti absolutne nevim, ja jedu už na kila 😅

andykov
13. nov 2008

andrej: A nemůže to být jen přiblížení třeba monitoru na té fotce? To CRL by měla být velikost mimi v milimetrech 😉
Souhlasím s campi, utz jsou bomba 🙂

andreahrbacova
13. nov 2008

no já mám to CRL 47,2mm
tak že by to na té fotce bylo těch 10cm přiblížení?

andykov
13. nov 2008

Já jsem v 10tt měla 42mm, tak by to možná odpovídalo... 10cm snad je kolem 13tt, ale záleží jak dr.počítá, ale CRL by měla být opravdu délka. To jsem našla na porodnice.cz 😉

andreahrbacova
13. nov 2008

takže jak říkáš můj prcek by měl mít 47,2mm jsem v 11+2 podle ultazvuku:Díky za radu Andy

andykov
13. nov 2008

http://www.porodnice.cz/zkratky-z-ultrazvuku

andrej, to by se mohlo hodit, já v tom mám taky maglajz, ale na těchto stránkách se dozvíš snad vše 🙂

crl je přesně délka od temene ke kostrči 😉

andreahrbacova
13. nov 2008

jj,už na to kukám,díky moc,člověk by si řekl,že těhotenství není zas tak těžká věc,ale je to pěkná matematika,vyznat se v těch zkratkách a číslech.

andykov
13. nov 2008

jj, já z toho byla úplně vedle, kord, když mi dr.neřekla jestli to je dobře nebo ne, tak jsem zkoušela hledat..
Ještě jsem měla NT 2,2 a to je skoro hraniční, tak jsem byla vyplašená.
Neboj, zachvilku budem odbornice 😀

andreahrbacova
13. nov 2008

to jo,včera doktůrek nic neříkal,jen že mám vyrovnané,klidné dítě,když se vůbec neprobudilo a to s ním pěkně třepal.Já si myslím,že kdyby byl,o něco špatně tak by mi to řekl.Konečné výseldky budu mít za týden,tak jsem zvědavá.

andykov
13. nov 2008

Já to někde četla už od Tebe a zrovna jsem se smála, protože já to na tom screningu měla taky. Prostě spal a nepohnul se. Dr.se mnou třepala, já jsem kašlala a nic, pak se probral, až když jsem trošku šťouchala do bříška 😀

andreahrbacova
13. nov 2008

tak ten náš se neprobral,ani za nic,musela jsem se smát,když jsem viděla jak tam chudáček sebou třepe a ani to s ním nehlo.Doktor se taky smál.No prostě ho neprobudil,tak už víme pokom bude mít povahu,po mně teda ne 😀

aponchie
14. nov 2008

Ishraq Dhaifalah u tehle lekarky jsem byla ja a super..hodnoty v poradku a velmi prijemna pani..je myslim z Olomouce a dojizdi do Zlina.. 😉

ankap
15. nov 2008

Ahojte, píšete tu o prejasnení šije. Tak sa chcem len podeliť s mojou skúsenosťou. Bola som na meraní šije v Košiciach u Dr. Dankovčíka. A môžem ho len odporučiť. Mala som hodnotu 2,62, ale bolo to už na konci 12tt. Dosť ma síce vystrašil, lebo povedal, že je to hraničné. Ale aby sa pritom mohlo niečo potvrdiť alebo vyvrátiť, tak bolo potrebné urobiť aj odber krvi na nejaké testy. Výsledky vyšli dobre, riziko som mala nízke 1:3750. Takže ak vám pri meraní šije neberú krv, tak podľa mňa je to len amatérske vyšetrenie. skúste si to pozrieť na fetalecho.sk je tam to celé vysvetlené dopodrobna. Na Slovensku je myslím len 5 odborníkov, ktorí sú certifikovaní robiť toto meranie.

ankap
15. nov 2008

a ešte som zabudla, že pri tomto meraní sa musí premerať aj nosová kostička, či je vôbec prítomná. ak nie je tak to je už ozaj zle, dalej sa sleduje mozog,lebo plody s down. syndr. majú nejaké zmeny na mozgu, a sleduje sa aj srdiečko, lebo väčšinou majú postihnuté deti aj problém s ním. a meria sa aj uhol tváričky. takže len tak laicky odo mňa. Inak žiadne meranie nezaručí zdravé dieťa. Všetci vám povedia, že je to na 99 %. Dokonca ani pri odbere plodovej vody nie je 100 % záruka zdravého dieťaťa.

vikulik
15. nov 2008

Ahojte,mojej malej bola NT hodnota 3mm,no mala som obavy...a je tu krasna a zdrava..kazdy ultrazvuk treba brat s rezervou...cca...hlavne ked ide o milimetre,kazdy odmera trochu s rozdielom 🙂
Sesternicin maly mal NT4,2 a momentakne ma dva rociky,je uzasny.. 😉

ankap
18. nov 2008

Nemyslím, že to treba brať s rezervou, to meranie šije, ale ak už vám to niekto meria, tak nech je to certifikovaný odborník na toto meranie aby vás zbytočne nevyštrašil. Je veľmi dôležité kedy sa to meria a presnosť merania. Tam rozhodujú už tie spomenuté milimetre pretože bábo celkovo má len niekoľko milimetrov.

bertica.h
18. nov 2008

ahojte dievčatá..mna čaká tento screening zajtra a ako som si tak surfovala na nete..našla som,že niekolkým mamičkám už povedali aj pohlavie mimiska..to som teda zvedavá..zdá sa mi skoro..ale keby aj nám povedali,bola by som moc rada.ale hlavne,aby bol zdraví..

aponchie
18. nov 2008

no s tim pohlavim je to pravda,ale nam nejdriv rekla :budete mit chlapecka a ja rikam coze??ja mam vsecko ruzove 😀 a ona tak holcicku no a ja rikam tak co teda a prej to slo spatne videt jak se mrska a je blbe otocene tak prej je to nepresne 😀

dicinka1
29. nov 2008

ajojte je to v poriadku ked mam hodnotu NT 1,3mm medzi 10-11 tt? 😖 dakujeem

fedra
29. nov 2008

Dicinka ... je to uplne v poriadku, neboj 😉

andreahrbacova
29. nov 2008

dicinko,fedra má pravdu,to máš pěknou hodnotu.

aponchie
29. nov 2008

dicinka: mas to dobre 😉 ja mam 1,8 😉

fedra
29. nov 2008

dicinka ... my sme mali hodnoty 1,3 a 1,13 🙂

dicinka1
29. nov 2008

dakujem baby..ste zlate..ja len ci je to dobre..a ci je to vobec toto..lebo doky mi nespominal,ze mi to robil...iba kukam do tehu knizky.. a tam bolo toto napisane..dakujem vam..ste ma ukludnili.cmuky

kalerat
29. nov 2008

my jsme měli 1,3 🙂

andara
1. dec 2008

My 1,4mm 🙂

iivik
1. dec 2008

HOlky, mám dotaz, když jsem na ultrazvuk pozvaná až v 13tt - není to pozdě? Vím, že se může ultrazvuk dělat až do 13+6, ale přeci jen, aby nebyly ty hodnoty zkreslené...

vlastovka385
1. dec 2008

Já jsem měla v 11+0 0,5 mm

aponchie
1. dec 2008

ja jsem byla 12+5tt a rikaji ,ze cim vyssi stupen tehu tim vyssi hodnoty ,ale ono se to dava dohromady s tou krvi neni to jen cislo..takze v klidu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre