NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

iwa1
16. nov 2009

to je, ale povazuju ho za naj odbornika v tomto 😉 a vysetri ta komplet, aj krv 😉

ellyma
18. nov 2009

Zdrawim..zial, ja do tohto prispevku pridavam kusok mojho osudu s NT-ckom a s tym spojenymi vecami, ktory stastny koniec nemal.
Tak, aby som to zrnula. 4.11. mi na kombinovanom UTZ (12 tt) namerali hodnotu NT 6,21 mm, jeden doktor nosovu kosticku nevidel a iny videl, krvne testy katastrofalne. 11.11. odber choriovych klkov a maleho mnozstva plodovky. 12.11. oznamenie strasidelnej noviny - 100% Dawnov syndrom. 16.11. (13+5) ukoncenie gravidity.

Je to pre nas dost sokujuce. Zivot ide ale dalej a vsetkym vam, ktore mate podobny problem, prajem zo srdca, aby vam boli oznamene vysledky, ktore by boli co sa tyka DS negativne...aby ste porodili zdrave deticky.
Verim, ze mne sa to taktiez podari..trocha neskor 🙂.

P.S. odber choriovych klkov a maleho mnozstva plodovky je mozny aj skor ako v 16. tyzdni (hlavne, co sa plodovky tyka), takze nedajde sa odbit. Inak, snazte sa ist na kombinovany UTZ uz v 11. tyzdni - je to urcite mozne. Odber klkov nebol az taky strasny..no predsa o nico citlivejsie to bolo, ako odber plodovky.
Ak to xcete vysetrit extremne rychlo, treba si ziadat poslat to Dr. Ondrejčákovi do Bratislavy. Taketo urgentne vysetrenie biologickeho materialu nas stalo 222 € + postovne (DHL sluzba). Po odbere som sice dostala zvysene teploty, no mohlo ist ozaj o viacero faktorov, ktore to mohli sposobit (momentalne je vsade rozna viroza a chripka).Momentalne sa citim dobre..no srdiecko nas bude este asi dlho boliet.

Prosim, prispievajte co najviac tie, ktore sa xcete o niecom poradit / zdoverit sa.
Tato forma vymeny osudov je niekedy neprijemna, no isto niekedy nevyhnutna a kazda si tu najdeme nieco o tom, preco sme si tu vlastne doklikali...vela stastia prajeme

tereza.starobova
18. nov 2009

ellyma je mi to hrozně líto. Přeju hodně síly

klara.t
18. nov 2009

Ahoj Ellyma. Je mi to moc líto. Škoda, že se potvrdilo to, že mimi bylo s DS. Ale alespoň jsi se to dozvěděla a rozhodla se, jak s tím naložíš. Z tvého příspěvku mi příjde, že jsi silná, takže si myslím, že se z toho brzy dostaneš. Přeju ti hodně štěstí do nového těhotenství. I doktor mi říkal, že nikdy neviděl, aby se to opakovalo v dalším těhotenství, tak z toho neměj strach. Doufám, že brzy budeš držet v náručí nějakého jiného malého drobečka.

jana3
18. nov 2009

ellyma: budeme na vas mysliet...

pamik111
19. nov 2009

Ahoj Ellyma, vím, že se teď nacházíš ve velice složité situaci. I nám se stalo něco podobného v prvním těhotenství. NT vyšetření nám nevyšlo až tak špatně, bohužel na UTZ bylo evidentně vidět, že naše miminko
by nebylo v pořádku. V podstatě jeho stav byl neslučitelný se životem... ☹ Lékař stanovil diagnózu: encephalokela+Klippel Feilova anomállie. Bylo to pro nás hodně těžké, ale rozhodli jsme se s přítelem pro ukončení těhotenství. Bylo mi 33 let a čekali jsme naše první mimi. Snažili jsme se o něj rok a půl a potom nás čekala taková zdrcující zpráva. Po interupci jsme čekali asi 3 měsíce a začali to zkoušet znovu. Naštěstí se nám
zadařilo hned na poprvé 🙂. Teď jsem ve 31. týdnu a zatím vypadá všechno v pořádku. I když po předchozí zkušenosti mám neustále strach, aby se mimísek narodil v pořádku.
Věřím, že i na Tebe se brzy usměje štěstí a budeš mít v bříšku malé, ZDRAVÉ miminko 😉. Přeji Ti hodně síly.

furaha
19. nov 2009

elly děkuji za zprávu a přeju hodně sil a štěstí do budoucna. pro mne jen představa, že bych podobnou situací měla projít byla jedna z nejhorších. tak je mi z toho smutno, že to tu občas někdo prožívá. jsi silná, obdivuju tě a přeji jen to dobré a časem i klid a radost v duši

furaha
19. nov 2009

jinak mě vyšly špatně triply, doktor mi to ani nechtěl říkat - stejně už mám vyšetření za sebou. jen jsem doufala, že třeba přijde uklidnění. no jo no, ale nějak se z toho neskládám. první krev byla dobře.

aronek
20. nov 2009

Ahoj, po špatném NT jsem se tu mihla a šla na tripl testy. Takže to vypadá, že vše je v pořádku a čekáme zdravého chlapečka 😉 Všem přeji stejně dobré zprávy 🙂

klara.t
20. nov 2009

Ahoj Aronek, tak to blahopřeji.

klara.t
20. nov 2009

Jo holky, neměla jít dnes IWA1 do nemocnice rodit??? Tak doufám, že vše dobře dopadne a ona se nám brzy ozve.

slovenka262
20. nov 2009

Ahojte holky, tak sa pripájam do tejto diskusie so svojou skúsenosťou. Minulý týždeň nám namerali NT 3,0mm a čaká ma triple test. Nosovú kostičku bolo vidieť, tak pevne verím, že všetko dobre dopadne. Hlavne po tom, čo som si prečítala v tejto diskusii, koľko žien s vyššími hodnotami NT čaká zdravé detičky. Niekde v mojom vnútri však ten strach je. Som tehotná po 2x, ale prvýkrát som potratila v 9tt, tak snáď tentokrát všetko dotiahneme do úspešného konca 🙂 Takže všetkým prajem od doktorov len samé dobré správy a zdravé detičky! 😉

moheda
20. nov 2009

Ahoj všichni, nejdříve bych chtěla pozdravit ellymu - je mi to moc líto, přeji mnoho sil , příště to dopadne dobře.
Sama jsem nyní na rozpacích. Ve středu 25.11. mám podstoupit amniocentézu a celkem dost lidí mě od toho zrazuje. Dokonce 3 maminky - jak mi bylo řečeno - po amniocentéze samovolně potratily. Názory na tento zákrok se dost liší. Tak pořád nevím..... Mám strach, že udělám špatné rozhodnutí. Vím, že mi asi neporadíte, ale opravdu nevím, jestli mám - nemám riskovat. Připomínám , že moje hodnoty byly NT 2,6, PAPP-A 0,13
a beta - h CG 2,13. Když se k tomu přidá můj věk - což je 37, vyšlo riziko na Down. syndrom 1:2.
Cítím se výborně, už mi ani není špatně a pomalu jsem začala i přibírat. Zatím chodím do práce, doma bych zešílela nudou a celý den skákat kolem plotny.... to mě taky zrovna nebaví, i když to dělám. No tak jsem se zase "vypovídala". 😉

iwa1
20. nov 2009

klara.t termin mi prelozili na pondelok 23.11, lebo tu v BA je natresk 😉 kazdopadne dam info...aj ked vcera to uz vyzeralo na prijem 🙂 tak sa teraz setrim a dufam, ze vydrzime do pondelka 😀

klara.t
20. nov 2009

Tak to jó! Tak to na tebe budem myslet v pondělí. 😉

Moheda: já už jsem se vyjádřila mnohokrát: Já bych do amnia šla. Jinak budeš v nejistotě zbytek těhotenství. Riziko potratu se zvýší "jen" o 1%. Sice je to riziko, ale mě to za to stálo. Pokud jsi do teď neměla nějaké komlikace (jako špinění, bolesti, křeče...), tak bych se nebála. Také záleží na tom, jestli je ten doktor zkušený a kolik amnio má za sebou, ale to nezjistíš. Já po odběru (sice klků, ale je to v podstatě to samé) ani nijak neodpočívala. Prostě jsem jen prožila víkend doma (dělali to v pá), klidně při tom uklízela, byla na procházkce a měla dokonce **x s manželem 😀 (potřebovala jsem se odreagovat). No a žádné komplikace nebyly.

slovenka 262: strach prostě teď už mít budeš, ale jak jsi se dočetla, nic není ztraceno a je velká šance, že to dobře dopadne. Už jen to, že našli nosánek, je dobré znamení. Tak nám sem prosím napiš, jak dopadly tripply a pak piš i dál. Díky

mabe
20. nov 2009

mohedo, ja jsem pro amnio. ja mela vse ok az na mensi nos pri velkem UTZ. Muze to byt priznak Downa, sla jsem hned na amnio - do porodu bych to nevydrzela. Riziko tam sice je, ale male. Behem tehu se jeste muze stat cokoliv - ja bych na to sla, protoze nervovat se cely tehu. 😒

jana3
20. nov 2009

moheda, uz som to tu presne raz pisala...
K tomu rozhodovaniu o amnio... na zaciatku som bola urcite proti amnio, vsak babo si nechame, ale potom ma doktori vyvjedli z omylu, za amnio nic neriesi...
Ze vraj je dolezite vediet este pred narodenim, ci napr. srdcova vada, ktora sa pripadne zisti, je dosledkom Downa alebo ide o vyvojovu vadu nemajucu s genetikou nic spolocne...
Okrem toho z plodovej vody sa daju zistit aj ine defekty ako je zmena poctu chromozomov, len to si treba priplatit... viac budem vediet, ked mi pridu vysledky.
Ale samozrejme, riziko potratu tu vzdy je... Ale mna utesovali tym, ze pokial zena nemala doteraz nejake problemy, nekrvacala, nemala silne zapaly, krce, kontrakcie a pokial je plod zdravy, a amnio je robena do 18tt, je to riziko omnoho nizsie.
Ale je to na kazdom zvazit si pre a proti, ale urcite netreba hned zo zasady odmietat... Treba zajst za viacerymi doktormi, napr. aj na novorodenecku jisku, oni vedia, co je dolezite vediet o babatku tesne po narodeni.

jana3
20. nov 2009

slovenka... aj my sme mali NT 3,00 a zatial vsetko vyzera ok... Tak hlavu hore🙂

tereza.starobova
20. nov 2009

Moheda já jsem teda po odběru klků poctivě odpočívala, Amálku jsem na dva dny odeslala babičce... protože oni to ti doktoři nedoporučují jen tak z plezíru. Každopádně s pár maminkama co odběr plodovky absolvovaly jsem v poslední době mluvila a shodují se s názorem, že pokud dojde k potratu, tak proto, že maminky podcení právě ten klidovej režim a voda začne vytékat - je tam ten vpich, to prostě neošidíš. Každopádně bezprostředně po zákroku ti ještě UTZ ukáží že srdíčko bije, mimi je v pořádku. Sedneš do auta, doma do postele a dva dny proležíž... riziko je fakt malé, pokud dodržíš to co ti doktoři doporučí. Máš riziko Downa 1:2. Riziko potratu je tuším 1:250 (alespoň u klků to tak bylo) což mluví za vše... Využij té možnosti a zbytek těhu budete v pohodě 🙂

moheda
20. nov 2009

Děkuju, asi se fakt více bojím toho výsledku než zákroku. Podstoupím to, ať vím, na čem jsem. Byla jsem celkem v klidu, ale jak se to blíží, nic moc. 🙂

tereza.starobova
21. nov 2009

Neboj, ženská toho zvládne dvakrát víc než zvíře 🙂 uvidíš, že to nebude tak strašný. Rozhodla jsi se dobře. Myslím na Vás a držím všechhny palce ať je miminko v pořádku

furaha
21. nov 2009

ahoj moheda - já jsem se amnio taky bála a zvažovala ji - posílali mě automaticky kvůli věku. Nakonec vyšly blbě testy a měla jsem odběr klků - a příště bych do toho šla znovu. odběr fakt nic není, jen jdi do dobrého centra a potom odpočívej a bude to dobrý - uvidíš. To čekání na výsledky je pak mnohem horší. držím ti palce.

mně teď taky trochu straší - po těch tripplech a týden do velkého UTZ mě zas napadá, že by mohli něco najít...

slovenka - tak držím pěstičky - a hlavně neztrácej hlavu, šance že to nic není je fakt veliká!

IWO - no úžasné, za chvíli vás bude o jednu víc. tak ať to dobře dopadne, žádný další komplikace a ať je zdravá!

klara.t
23. nov 2009

Tak IWA1 měla dnes nastoupit do porodnice. Tak třeba už má holčičku na světě!

lenuska11
23. nov 2009

este zrejme nema, ale drzime jej palce 😉

furaha
23. nov 2009

🙂 to je paráda, že?! posílám pozitivní vlny a energie!

furaha
25. nov 2009

moheda - tak držím palce! ať máš dnes i zítra dobré zprávy

romy01
25. nov 2009

ahojte baby

mna o dva tyzdne caka utz - ale uz teraz sa trochu obavam, ze co ma caka a pod. Ja viem ze je to este skoro, no chcem sa opytat, ze ak vyjdu tie hodnoty NT v norme, doporucuju lekari amnoio kvoli veku alebo kvoli tomu ze to tehotenstvo bolo vdaka IVF-ISCI? Pytam sa preto, ze neviem co mam ocakavat, ak to bude OK ale mam 33 a bola som na umelom.

dakujem

moheda
25. nov 2009

Ahoj všichni, tak to mám za sebou. Na to, jaký jsem z toho měla strach, to proběhlo opravdu v pohodě. Nebolelo to, jenom jsem cítila tupý tlak. Teď se snažím ležet a odpočívat. Pro první výsledky si mám zavolat zítra v poledne. Před odběrem kontrolovali miminko ultrazvukem, to je pokaždé ohromný zážitek. Díky všem, co si na mě vzpoměli a zítra dám vědět. Mějte se krásně. a držte se!!!!!!!!! 🙂

lenocka84
25. nov 2009

ahojte
ta hodnota ked je 0,13 je to ok?
vobec netusim v akych jednotkach to bolo uvedene

miselaniki
25. nov 2009

Romy já jsem byla ve 12 tt na NT screening, vyšel mi v pořádku. Jsem po IVF-ISCI. Na amnio mně posílali kvůli věku 38, ne kvůli umělému oplodnění, ale to záleží od doktora. Já jsem byla i za genetičkou a nakonec jsem to amnio odmítla. Je to jenom na tobě jak se rozhodneš, doktor ti může jenom doporučit a říct jaké máš možnosti i jaké jsou rizika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre