NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

alexandrah
27. jún 2009

ahojte, ja som bola na nt v 13 t, a siju som mala 1.9 mm, mam 34 rokov, takze ako citam, je to dobre, aj mi povadali, ze vzhladom na vek - vo vyssom veku su uz vyssie rizika, je to dobre. teraz to ale citam, mam crl 62.6 mm, co je to? vsetko ostatne som mala "normal", inak, najlepsie je, ze mi tam lekar napisal, ze pacient bol pouceny, a nepovedal mi nic, iba ked som sa ho spytala, ci je to ok, ze hej. 😒 ale ako si to pozeram, tak mam zvysene riziko na patauov syndrom ... ale este som neabsolvovala vsetky scriiningove vysetrenia, potom budem mudrejsia.

gaby21
27. jún 2009

ahoj alexandra, crl znamena velkost plodu. A ten patauov syndrom, to ti ako na to prisli? nie je trochu skoro na tuto diagnozu bez odberu plodovej vpdy? totiz aj moj plodik mal trizomiu trinasteho chromozomu (patauov syndrom) ale to bola presna diagnoza az po odbere choriovych klkov v trinastom tyzdni.

tercie
27. jún 2009

Tady máte holky zkratky krerý doktoři používají:

http://www.porodnice.cz/zkratky-z-ultrazvuku

misicka455
27. jún 2009

Ahojky holky, mě doktorka obědnala na Nt v 11tt , ale jak vás tu čtu tak mě to připadá nějak brzo, jdu už toto pondělí.Myslíte, že bude něco vidět 😲

alexandrah
27. jún 2009

ahojte, gaby 21, ten patau som vzcitala z lekarskej spravy, dali mi 2, 1 pre gynekologa, a este jednu podrobnu, tam to bolo, ale asi to bude ok, vysledky vsetkych screeningov mam mat cca o tyzden. tak snad bude vsetko ok.

misicka455
29. jún 2009

Ahojky , tak dneska jsme byly na NT vyšetření a výsledky dopadly blbě teď jen řvu a řvu, bylo naměřeno 3, 4 což prý je už hodně. V pátek bude krev a pak se uvidí co dál, mám strašnej strach 😒

misicka455
29. jún 2009

Holky měl tu někdo stejniu hodnotu a pak to nic nebylo?

jasovky
29. jún 2009

Ahoj Mišička, ja mám NT az 6,2, ani nevies co prezivam.SOm v 12tt.Zajtra idem na specialne sono a tam sa dozviem viac. ☹ i

slovakia13
29. jún 2009

kukni sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
neboj vsetko dobre dopadne 😉 DRzim palce .ja som mala riziko na dawnov syndrom 1:7 a amnio potvrdila ,ze je to zdrave dievcatko

jasovky
29. jún 2009

NB nevizualne ☹ Doma mám krásnu zdravú 2, 5 rocnu dcerku, som z toho uplne v soku a neviem ako to dopadne, ale cítim, ze zle...

misicka455
29. jún 2009

Ke všemu ještě ani nenašel nosní kůstu 😒

misicka455
29. jún 2009

Jasovky a krev ti vyšla jak? A na odběr plodové vody tě neposlaly?

jasovky
29. jún 2009

No teraz som len v 12.tt, 21.7. mi chce urobil AFP test, lenze ja nechcem cakat tak dlho, takze pri odporucil GynFiv na Zahradni. a zajtra idem k odbornikovi na specialny ultrazvuk, ktorý mimochodom robí aj predčasnu amniocentezu, nakolko sme sa rozhodli pri porvrdení DS, ze teho ukoncim. Prezila som porod /resp.spontanny potrat/ v 25.tt a uz to nechcem nikdy v zivote zažiť. ☹

misicka455
29. jún 2009

Tak nad tímto zatím ani nepřemyšlíme, že by t došlo tak daleko ,že by jsme se musely rozhodovat.

jasovky
29. jún 2009

Ultrazvuk mi robili 19.6. ...krv mi po ultrazvuku nebrali, ze az v 16. týzdni...myslím, ze tak vysoké NT /6,2/ a k tomu NB nevizulane, neveští nič dobré a pomaly sa s tým zmierujeme...Radsej skor ako za 2 mesiace, ked bude malické kopat a zacnem citit pohyby...Myslím, ze nemám sancu, aby to dopadlo dobre...Výsledky ultrazvuku su dost zle...cítam na nete..www.fetalmedice.com + downovsyndrom.sk, ale najviac ma upokojuje táto stránka, lebo taký je život...dakujem , ze mám doma aspon moje krásne dievčatko

jasovky
29. jún 2009

Musím končiť, zajtradám vedieť ako to dopadlo...držím palce všetkým.Pekný zvyšok večera...

klara.t
29. jún 2009

už jsem to psala nahoře a s jasovkou si píšu SZ. My máme 4,6 a cítíme se taky pod psa ☹

misicka455
29. jún 2009

četla jsem , že ti nějaké výsledky vyšly dobře 😉 A co dál?

klara.t
29. jún 2009

ted čekám na tu druhou polovinu testů. Těch chorob je šíleně moc a mě zatím vyloučili jen ty 4 syndromy. Sice nejčastější, ale pořád tu jsou ty srdeční vady, roštěpy atd. Takže uvidím. Už jsem to vzdala, ale dneska ani nevím proč mám takový den plný nadějí. Je to jak na vlnách. Chvíli házím flintu do žita, jindy žiju nadějí.

misicka455
30. jún 2009

Tak rožštep je to nejmenšo zlo ne?Tak holky až nám to dobře dopadne 😉 😉

sisstin
30. jún 2009

misicka: ty asi myslíš rozštěp rtu že? Ale rozštěpy jsou např. páteře, a to je teda velké zlo 😉

holky, držím pěsti, at vám to dopadne, co nejlíp 😉

misicka455
30. jún 2009

Aha, to jsem nevěděla, přesně myslela jsem rozštěpu rtu.

ygreen
30. jún 2009

jj, některé roštěpy jsou neslučitelné se životem. Roštěp rtu je sranda. Bohužel může být třeba roštěp rtu kombinovaný s roštěpem patra, páteře, apod.

přeju vám aby vám výsledky dopadly tak jak si přejete.

mmch: já byla na nt v 10tt+0 a měla jsem 1,3mm

ygreen
30. jún 2009

ale byla u nás v termínu olčina co jí nt vyšel přes 3 a byla na amniu a zjistila že holčička je zdravá a opravdu se zdravá narodila 😉

misicka455
30. jún 2009

Díky Ygreen 😉

jasovky
30. jún 2009

Mišička a Klárka:Ahojte, dnes sa mi trosku zlepšila nalada. Bola som v sukr.klinike u odborníka na ultrazvuky. Našiel mi NB 🙂 a hodnota NT 6 ☹ Nie je to dobre, ale máme nádej. V tejto klinike sa robí aj včasna amnio, uz som objednana na 15.7. Dokonca je to ambulantne, takze 2-3 hodky a ide sa domov.Výsledky sú na 100%, platí sa síce 100eur, ale aspon nemusím cakat do 20tt. Predtým idem na genetiku... Povedal, ze sa stretol aj s prípadmi, ktoré dopadli dobre. Moze to byt vsak cokolvek, srdce atd. Som strasne rada, ze so mtam dnes bola. Fakt mi to dost pomohlo a vselico mi vysvetlil...Mám nádej 😝 a to ma fakt dost ukludnilo...Ale výsledok budem vediet az niekedy 6.8....tak pekný vecer prajem a mozno to fakt nebude také hrozné...

klara.t
30. jún 2009

Ahoj, tak to je dobrá zpráva. Třeba nám to všem nakonec dopadně dobře. Já dnes i včera začala nějak cítit naději, ale jak už jsem to někde psala, tak chvíli se cítím pod psa a jindy plná nadějí.
Příjde mi zvláštní, že ti nedělají odběr chor.klků. Proč by se to na Slovensku nedělalo? A taky nevím proč musíš platit 100e. Mě to vše dělají zadarmo a ani nemusím platit ten 30Kč poplatek. Ale na druhou stranu bych dala cokoli, jen abych věděla.

Píšeš, že se setkal s případy, kdy to dopadlo dobře. To mi také říkali. Jenže nikdo už mi neřekne kolik jich bylo. Co když to bylo jen třeba párkrát za jejich dlouhou kariéru? To je to, čeho se bojím. Že mi budou prodlužovat naději, že pak už budu cítít miminko, budu mít větší a větší naději a nakonec by mi ještě museli vyvolat porod. Možná, kdyby nám už teď narovinu řekli, že naděje je, ale tak třeba 1%, tak by nám ušetřili trápení a záviselo by jen na nás, jestli to ještě riskneme do dalších vyšetření, nebo to ukončíme už teď, kdy to podle mě bude bolet méně.

To je strašný ta nejistota. Škoda, že žádné testy nejsou 100%. To by se nám hned ulevilo, ať už by dopadly špatně nebo dobře. Takhle si prostě nikdy nebudeme jisté, zda děláme správné rozhodnutí. A bohužel se to rozhodnutí už nedá vzít zpět.

Tak děvčata, zase jsem tu vypsala vše co se mi honí hlavou. Snad se vše v dobré obrátí a budeme zase šťastné.

alexandrah
30. jún 2009

ahojte baby, ja este len cakam na vysledky screeningu, lekar vravel, ze ak budu ok, ani mi nebude volat, iba ak by boli zle. ale dufam, ze budu dobre. inak vam strasne drzim palce, co som ja citala na vselijakych forach, tak aj taketo vysledky baby naplasili, a napokon sa im narodili uplne zdrave dti, tak to snad bude aj vas pripad. hlavne nevesajte hlavu!!! urcite to bude dobreeee!!!!

finelka
30. jún 2009

ahojte,
prepacte ze som vam sem tak vtrhla, ale zaujal ma pripad jasovky... ta skora amniocenteza asi bude odber chloriovych klkov... na jesen som, i ked z inych dovodov ako DS, hladala na Slovensku niekoho, kto by mi ten odber urobil, ale zial nepodarilo sa!!! Resp aj by sa nasiel, ale s malou praxou, tak si na to netrufli. V nemom uzase som zistila, ze v Cechach je to takmer rutina. Jasovky, zda sa, ze si predsa na niekoho natrafila, ja som sa nakoniec rozhodla ist do Olomouca - ustav klinickej genetiky, sice sme to cele platili samozrejme, ale vysledok som mala o dva dni! Mimichodom uzasny personal, mozem len a len odporucit 🙂. I ked u mna to dopadlo napokon zle ☹, nedam na nich dopustit.
Je to velka skoda, ze u nas je situacia taka aka je, sme v niektorych veciach 100 rokov za opicami 😝, veci co sa v CR bezne robia, o tych tu na Slovensku ani nechyrujeme, vsak na co? Je to jednoduchsie pre doktorov automaticky posielat na amnio... a jedna perla z ust "pani doktorky" - geneticky - tvrdej zastankyne amnio a odporkyne odberu chlor. klkov: "A nie je Vam jedno, kedy sa ten vysledok dozviete? Ved interupciu Vam spravia tak ci tak, v 14 alebo 24tt" Asi tak...
Kocky zelam vam vsetkym, nech sa dockate zdravych babatiek, to je najdolezitejsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre