NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

fiallinka
19. jún 2012

@eva518 no, řeknu ti, fakt prostě nevím, co bych dělala. Já jsem to měla taky dost naprd, DS mělo jen jedno z dvojčat a NT dopadlo dobře, takže se na to přišlo pozdě, takže jsem taky prošla soukromým peklem... no, dopadlo to dobře, ale jak říkám, bylo to zas něco jiného. Nejhorší je, že ten DS je vlastně lehké a úplně srandovní postižení oproti jiným... ale to víš sama.

eva518
19. jún 2012

@fiallinka No právě.. Je mi líto, že jsi také musela řešit takovou hroznou věc..

fiallinka
19. jún 2012

@eva518 já bych byla nejradši, kdybych byla jediná a poslední, kdo řešil něco tak složitého.. jenže jak vidím, tak se objevují lidi jako ty, kdy taky neexistuje žádná univerzální rada ☹

eva518
19. jún 2012

@fiallinka Já bych si také přála, aby se tohle nestávalo a pokud by to mělo být, tak aby došlo k potratu velmi brzy a ne, že se miminko dostane přes kritických 12 týdnů a stejně to není v pořádku...

leeena_4
19. jún 2012

@eva518 moc gratuluju, to jsi machr, dát to za takovýhle podmínek!!! 😵 😵
Jinak neboj se nic, v nemocnici to udělají taky pořádně, kdyby bylo třeba a já bych na ty výsledky počkala, jestli něco ukáží. Kdyžtak mám kamarádku z Olomouce, které to bohužel dělali 2x a tak bych se zeptala, kde to bylo 😉. Dneska jdeš na další utz, že?

eva518
19. jún 2012

@leeena_4 Jo, jdu v 5, ale začínám mít strach, že to bude pořád stejné. Calda z Prahy mi doporučil ještě vyšetření dna metodou microarray, ale neudělají to jen tak někde a je otázka, jaké jsou čekací doby. Zeptám se dneska i toho doktora, jestli to náhodou nedělají. Je to maximálně možné podrobné vyšetření dna plodu. Zachytí i minimální odchylky, které se např.PCR metodou nezjistí. Tak uvidíme... Jsi moc hodná, ale já bych šla na zákrok ve Valmezu, do Olomoucké fakultky nikdy - to je noční můra.
Víš, já ani nevím, jestli z toho mám radost, že jsem dostudovala. Asi mi to nedochází, ale hlavně se bojím, co bude.. 😒

leeena_4
19. jún 2012

@eva518 to není právě Olomoucká fakulta, ale nějaká soukromá nemocnice poblíž, z Olomouce je jen ta kamarádka 😉. Držím pěsti v 5 a dej vědět 😉. Že nemáš radost, je narosto řirozené, je mi jasný, že b ys radši propadla u obhajoby a věděla, že máš zdravé miminko :-/

eva518
19. jún 2012

@leeena_4 Aha, děkuju.
Přesně, jak říkáš. Radši spokojené těhotenství a opakovat obhajobu než naopak.. Dám pak vědět.

fiallinka
19. jún 2012

@eva518 vidím, že jsme skoro sousedky... nejdeš náhodou k Polákovi?

eva518
19. jún 2012

@fiallinka Jdu 🙂

eva518
19. jún 2012

@fiallinka Poprvé jsem z něho byla v šoku, protože se mě hned po ultrazvuku zeptal, jestli bych šla na potrat apodobně, aniž by věděl výsledky z cvs, ale další návštěvy už byly v pohodě.

fiallinka
19. jún 2012

@eva518 no, on je v okolí fakt vyhlášený... taky jsem o něm hodně slyšela, že se chová docela blbě, já sama mám taky důvod být na něho zas kvůli něčemu jinému být naštvaná, ale odborně je teda prý perfektní...

eva518
19. jún 2012

@fiallinka Já jsem po první návštěvě prohlásila, že je to bezcitný idiot, ale ale pak jsem si řekla, že je hlavní, aby dobře dělal svou práci a kecy nějak přežiju. Pak už ale byl v pohodě.

eva518
19. jún 2012

@eva518 A on se k tobě taky choval tak blbě?

fiallinka
19. jún 2012

@eva518 blbě říct nemůžu, možná naopak, prostě řekl, že amnio doporučuje, že záleží na mně, jestli chci... ale já jsem celkem jasně sama dala najevo svýma otázkama, že už mám problém nastudovaný a že vlastně od něj v této chvíli žádné vyjádření nepotřebuju... ale když jsem se dozvěděla, že výsledky jsou blbé, tak mi sestřička řekla, že pan doktor pozítří odjíždí na dovolenou a že zástup nemá...dala mi na něj telefon, ptaal jsem se ho, jestli mi nemůže doporučit někoho jiného, což řekl, že neví, koho - že by to možná hned tak někdo neudělal, když nejsem jeho pacientka... a že nazdar bazar za čtyři týdny... určitě uznáš, že rozdíl mezi redukcí v 18 a 22. týdnu je dost propastný ☹... doktora jsem si nakonec sehnala sama v Brně, dopadlo to dobře, ale naštvalo mne, že byl dost neochotný mi pomoct, navíc jak jsem se dozvěděla v tom Brně, čím dřív, tím menší rizika té redukce. Takže tak...

fiallinka
19. jún 2012

navíc on je to prostě chlap, který jen dobře - po technické stránce - dělá svou práci, empatie fakt asi menší... těžko ho omlouvat, ale fakt je, že stejně tu nikdo moc jiný asi není.

bubulik22
19. jún 2012

Caute baby, vidim ze tato tema je tu znama tak mi mozno budete vediet poradit.
Dnes som bola na NT ultrazvuku a trochu som znepokojena vysledkami. Cely ten papier je v anglictine a tieto odborne nazvy mi nic nehovoria. NT bolo 2,5mm co je vraj na hranici, srdiecko bolo krasne pocut, nasal bone ako je pisane je v norme, ale nevedel namerat facial angle-co netusim co je a ani ductus venosus nevedel zamerat co tiez neviem co je, vraj sa mu male nechcelo natocit tak aby mohol zamerat aj tieto hodnoty. Tak isto nerozumiem co je background risk a adjusted risk - kde su hodnoty tiez absolutne odlisne. Napr. pri Trisomy 13(Pataus syndrom) je back.risk 1:5495 a adj pri a.risk je 1:90 co je pekny rozdiel, Trisomy 21 som mala pri back. risk 1:712 a adj. risk 1:534, Trisomy 18 back. risk : 1: 1753 a adj. 1: 3816. Vysledky z krvi mi nehovoril a ani nie su naznacene na tom screeningu, takze ich do testu nezaradil. Nakolko teda tieto vysledky mam povazovat za presne, ked ak sa teda nemylim, v kompletno vysledoku maju byt zahrnute aj vysledky krvi. Taktiez tu ma ze Skull/brain(teda zrejme nejaka cast mozgu) nebola viditelna. Podla utv by som mala byt 12+4 a babo meria 65,6mm co je vraj normal. Mate s tym niektora skusenosti, lebo lekar mi povedal ze teraz nevie zhodnotit kompletny test kedze merania neboli viditelne a objednal ma o tyzden vraj to skusime znovu lebo nevidel co vidiet chcel. Myslite ze je to o.k.? Som z toho dost vyplasena i ked vidiet toho drobca ako vykopava nozickami a rucickami bolo uzasne, moc sa mu nepacilo ked mi doktor stuchal po bruchu.
Dakujem za akelkovek infosky.

kajovaevicka
19. jún 2012

@bubulik22 odpovědět, ti můžu jen v jednom- background risk je pravděpodobnost získaná jen z věku, zatímco adj. risk je kombinací věku, krve a utz... proto je to tak rozdílné.... samozřejmě se řiď tím adj. risk... Tím pádem ti mohu říct, že do toho výsledky krve zařadil, jen se neboj🙂

bubulik22
19. jún 2012

@kajovaevicka
aha tak dakujem, akurat tie hodnoty mi nepovedal, myslim ten PPAP ci co to je, ziadne cisla tam nie su uvedene.

kajovaevicka
19. jún 2012

@bubulik22 Aha, tak to já mám teď před sebou ten papír a tam to mám... takže v tom ti neodpovím... každopádně s těma rizikama je to tak, jak jsem psala...

bubulik22
19. jún 2012

@kajovaevicka
dakujem ti, aspon som o nieco mudrejsia, dufam ze to bude o.k.

bubulik22
19. jún 2012

a viete mi niekto povedat otychto udajoch co teda presne znamenaju, ci bez tych dalsich merani to je celkom zbytocne sa tym zaoberat? Baby az mi klesla nalada, hlavne ten vysledok z Trisomy 13(Pataus syndrom), vobec neviem co si mam o tom mysliet.

elana
19. jún 2012

@bubulik22 jestli Tě to aspoň maličko uklidní, tak trizomie 13 je z těch tří trizomií, na které je nastavený test, zdaleka nejzávažnější, myslí se tím tedy i uzv obraz, i celková prognóza, drtivá většina dětiček se vůbec nedožije porodu, ty co se narodí, přežijí obvykle maximálně hodiny. U plodu prakticky nikdy nechybí vážné rozštěpy v obličeji, vývojové vady vnitřních orgánů (hlavně srdce, ledvin), deformity všeho možného...prostě to miminko už na první pohled nevypadá zdravé, vidí to často i laik. Je pravda, že ve 13.tt nemusí být vidět ještě úplně všechno, ale asi by Ti určitě doporučil amniocentézu, kdyby měl podezření na tento syndrom.

bubulik22
19. jún 2012

@elana
dakujem, mas pravdu, vlastne mi doki nic zle nepovedal, len je to taky blby pocit ked ti niekto nepovie ze je to o.k., ale musi byt, babo vyzeralo inak ciperne a bolo to super sa na neho pozerat ked tam rozhadzovalo rukami a nohami 🙂

brita
20. jún 2012

@bubulik22 Ahoj moja, podla mna sa vobec nemusis stresovat. Casto sa stava, ze jednoducho babo sa nechce dobre otocit a tak nepomeria vsetko a preto tie vysledky vyjdu skreslene ( ako u teba ten Patau), lebo mu chybali merania, ktore na to potrebuje. Ja si myslim, ze to mate vsetko v poriadku, len sa mu nepodarilo do tych kalkulacii meranii zahrnut vsetko, lebo to nepomeral. Facial angle je uhol tvare, je to marker na downa. Ak je tusim prilis plochy ten uhol, naznacuje to, ze dieta moze mat downa. Ale u vas ho nezemral, lebo dieta nebolo vhdone otocene. Fakt sa nestresuj, urcite to mate vsetko v poriadku a nabuduce doplni tie merania, co potrebuje a vsetko budete mat v poriadku 😉 A to NT mas dobre, aj ked akoze uz pri hranici, ale mas ho Ok, neboj. 😉

bubulik22
20. jún 2012

@brita
ďakujem 😉

ebsian
20. jún 2012

Tak holky a teprve dnes mi přišel dopis z fakultky o riziku 1:774 na downa a zvou si mě znovu na podrobný utz. Krev vyšla špatně a utz krásně. Jsem v prdeli. 😢 😢 😢 😢

ebsian
20. jún 2012

Ví někdo něco o tom jak je to s tím hacg a PAPP v krvi? Moje hodnoty jsou HCG 77.60 a PaPP 1.220, což je přesně asi úplně blbě 😢 😢 😢

eficenka
20. jún 2012

@ebsian
já bych se tím vůbec nezabývala... 1/3 krevních výsledků vychází pozitivně... nejsou to vůbec prokazatelné testy, jen maminky stresují... V méím okolí by podle krvě byli jen děti s down.syndromem... švagrová měla riziko 1:200,
nejlepší kamarádka 1:90 a obě mají zdravé děti... Krvi bych vůbec nevěřila, pokud byl UZ v pořádku, pak bych se na plodovku a další nesmysly vykašlala- zbytečně ohrožovat zdravé miminko...

ebsian
20. jún 2012

@eficenka Napsali mi pozvánku na další doprovodný utz na 11.7. 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre