NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

nolies
9. mar 2014

@vinniiee To já taky, akorát teď to pro ni bude hodně těžký po psychické stránce - bohužel to znám.

vinniiee
9. mar 2014

@nolies jako kvůli maličke? Ze ji nebude mít u sebe viď. ☹

nolies
9. mar 2014

@vinniiee Nejhorší je, že tam miminko musíš nechat a za 4 dny tě propustí domů. Těch 13 dní, co to bylo u mě, jsem probrečela. Ale ona má doma další 2 děti, tak jí snad pomůžou. Hlavně, že jsou v pořádku 🙂 No a co u tebe? Už musíš být úplně v pohodě, že?

vinniiee
10. mar 2014

@nolies no to věřím no to musí byt strasne!! Tak ještě, ze ma doma další dvě. I když stejně no. No hele oddechla jsem si šíleně!!!!! Dnes manžel zrušil amnio a kontroly v Plzni. A koncem dubna budu mít velký utz v Praze u teto dr. 😉

nolies
11. mar 2014

@vinniiee To je super, že jsi našla jinou doktorku. Vždycky je lepší mít víc názorů 🙂

vinniiee
11. mar 2014

@nolies no hlavně vse měřila úplne jinak. Pečlivě a z vícero pohledu. Ted si vem kolik maminek po tom nepatra a pak jde ani nemusí.

nolies
11. mar 2014

@vinniiee Někteří doktoři to vůbec neřeší, udělají to rychle a jde se dál. Naštěstí takovou zkušenost nemám, ale sestřenka jich má nad hlavu. Jsem ráda, že je ti teď tak dobře.

ynett
11. mar 2014

@vinniiee super, veľká gratulácia 🙂 vidíš hovorili sme ti to 😉

vinniiee
12. mar 2014

@nolies no ale je to strašne. Člověk jim věří.

@ynett ano. Moooooc jste mi pomohly!!!!!!!! <3

ynett
12. mar 2014

@vinniiee však na to sme tu a hlavne všetci sme si tým prešli a tak chápeme aj tvoje pocity 🙂

nolies
12. mar 2014

@ynett jj, líp bych to neřekla 🙂

vinniiee
13. mar 2014

Děkuji moc holky!!!! 🙂

michaela_n
14. mar 2014

Ahoj, hledala jsem na netu jaké je rozpětí hodnot pro výsledky kombinovaného testu v 1.trimestru. Vyšlo mi 1:50 000,což je super, ale pro zajímavost by mě zajímalo jaký nejnižší-nejlepší výsledek může být?
Máte někdo přehled?

nolies
14. mar 2014

@michaela_n Ahojky, riziko nižší jak 1:50000 se už nehodnotí, takže tohle je nejnižší.

apacheee
14. mar 2014

@michaela_n Mně na kombinovaném testu vypočítali 1:100 000🙂 Taky jsem pátrala, jaká nejlepší čísla mohou vyjít a nějak mi to nic nenašlo🙂

nolies
14. mar 2014

Mě řekli, že se víc jak těch 1:50000 nehodnotí, ale asi to mají ty jednotlivý střediska jinak. 🙂

zuza01
14. mar 2014

@michaela_n Down mi vyšel 1:100 000...

votavovaveronika
15. mar 2014

@figurka.m ahoj vim ze tvuj prizpevek je starsiho data nicmene se chci zeptat jak se chlapeckovi dari? Mame take miminko s jednou solitarni ledvinou a diletaci 2 stupne. Jake jste meli vysetreni, cural vam syn normalne? Mam strach z budoucnosri dekuji za odpoved

figurka.m
16. mar 2014

@votavovaveronika nastastie je vsetko v poriadku, oblicka je krasna velka pracuje na 100%, na nefrologiu uz chodime len raz za rok, s cikanim nebol problem, bez plienok sme od 20mesicov aj na denny spanok a v noci sme bez od 27 mesicov, aj ked nefrologicka ma upozornovala,ze mu to moze trvat dlhsie, kym sa odplienkuje.Tiez som mala velky strach, ale postupne ,kedze nebol ziadny problem, som sa upokojila,aj ked strachu sa nezbavime nikdy.....Teraz nas este caka v 5 rokoch vysetrenie, ci sa vsetko vyvinulo ako ma, lebo do 5 rokov vraj oblicka rastie....tak potom sa uvidi....Drzim vam palceky , aby ste aj vy boli v poriadku....ak mas este nejake otazky, kludne sa opytaj....

pavli79
20. mar 2014

Ahoj holky, můžu se zeptat: dneska jsem se omylem dostala k prvním výsledkům krve NT screeningu (proste jsem to videla na karte, i když kompletní výsledky budou az za 14 dni, kdy jdeme i na UTZ), a pisou tam, ze PAPP-A je 0.78 IU/I.
Tušíte, jestli to je dost, málo, jak jste to prosím měly vy? Já se neumím nikde dočíst, jak se vlastně počítá ten medián (MoM) - nevíte?
Díky moc, vím že se výsledky dozvím za tech 14 dní, ale zvedavost je holt zvedavost 🙂

winterfresh
20. mar 2014

Ahojte chcela som sa opýtať či tu je niekto komu vychádzali zle vysledky v kombinovaný teste. Myslím tým neprítomnosť nosovej kosticky, NT 4 mm a hcg z krvi 132 dala som si dnes odobrať krv na prenascan. Ak ste niektorá mali niečo podobne je šanca ze babatko bude ok?

lina7
24. mar 2014

Ahojte, baby chcem sa spytat v stredu som bola na NT vysetreni co bolo 12+5 tt a CRL bolo 68,44 mm a NT 1,22 mm. Potom v piatok som bola na odbere krvi do 5 ampuli, povedali mi, ze sa mi ozvu len v pripade, ze by bolo nieco v neporiadku. Teraz ale neviem dokedy sa mi asi tak mozu ozvat. Neviete kolko im moze trvat kym to vyhodnotia?

nolies
24. mar 2014

@lina7 Ahojky, myslím, že pokud se ti neozvou dnes, tak už je vše ok. Výsledky bývají ten den, max. následující. 🙂

nolies
24. mar 2014

@lina7 Už jen tu hodnotu NT máš super 🙂

lina7
24. mar 2014

@nolies Dakujem ti, lebo je to na nervy taketo cakanie a ja blba som sa zabudla spytat, ze teda dokedy mozem takyto telefonat ocakavat. Nechcem tam zbytocne vyvolavat, lebo viem, ze tam zvyknu mavat navaly. Len sa nechcem stresovat, niekde som totiz citala, ze to moze trvat aj 3 tyzdne co sa mi teda zda hrozne dlho.

nolies
24. mar 2014

@lina7 Já tě chápu, já jsem si musela volat, byla jsem tam ráno a až odpoledne měli výsledky, ikdyž to bylo jen pár hodin, tak byly snad nejdelší v mým životě. Ale opravdu ta krev jde hned na zpracování. Někde to mají tak, že když se dělá odběr v pátek, že je mají až druhý den, jinak to bývá ten den. 🙂

lina7
24. mar 2014

@nolies no u nas to asi bude najskor dnes, kedze tie odbery musia posielat do labaku a v piatok im to urcite nedoniesli naspat. Na potvrdenie tehu z krvi som tiez cakala asi dva dni, tak som nevedela kolko asi mozu trvat tieto vysledky. Vdaka. 🙂

nolies
24. mar 2014

@lina7 Není zač 🙂

elmelpel
6. apr 2014

@winterfresh ahoj, pozeram na stranky, ktore som studovala minuly rok, kedze dievcata sa uz nevracali k starym temam, velakrat som sa nedozvedela, ako dopadli, my sme mali minuly rok presne tento isty problem, resp vysledky v 12tt NT nad 5mm, zle vysledky z krvi, isla som na CVS, potvrdili nam v rychlych testos DS cca v 15tt, ale dalsie vysledky nevysli, na UTZ v 23tt u Dr.Holana sme nenasli jediny marker na DS, my sme boli rozhodnuti pokracovat, ale nase babatko sa rozhodlo inak a odislo nam v 24tt. Takze je na Tebe, akym smerom sa posunies, urcite skus najskor dobry morfologicky ultrazvuk... kludne mi napis IP ak by si potrebovala vediet viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre