NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
4. sep 2009

Určitě si napíšem jak na tom ti mrňousci jsou 😉

iwa1
4. sep 2009

klara.t mne doki povedal, ze to moze byt este porucha pri vyvoji srdiecka alebo mozgu, tak sme jej to dali tri krat skontrolovat a nic neneasli, ze ma vsetko spravne vyvinute..

takze u teba to moze byt tym srdieckom...

potom dalsiu moznost dal, ze mi mohol doki zmerat nieco ine-proste ze sa popmylil...

a dalsia ze je uplne zdrava, len mala "hrubsiu" siju 😒

inak som si vsimla, ze je to prevazne u dievcatiek take zle-to meranie NT 😒

johanka33
5. sep 2009

Ahoj holky,

musím se připojit ke klárce...taky moc věřím, že vše dobře dopadne já mám zase megavysoké HCG a ještě tu blbou mozaiku v těch kompletních testech v klcích. Pořád si říkám, že když ty předběžné byly v pořádku třeba došlo k chybě...... V úterý už konečně ta plodovka a ve čvtrtek výsledek. je to pravda nikdo nemá vyhráno a hlavně jsou i případy zdravých tabulkových dětí a pak po porodu něco přijde, ale na to snad ani nemyslet. Takže pozitivní myšlení nám všem ono se to alespoň trochu jinak snáší. Jsem zarytá pesimistka, ale tohle chce pozitivní přístup - alespoň trochu, protože bysme se z toho opravdu zbláznily 😒 a když vidím manžela jak se snaží tak to jinak nejde.

klara.t
8. sep 2009

Ahoj Holky, tak kterou něco nejbližších dnech čeká? Vím, že dnes jde Johanka na plodovku, tak držím palce.

Jak vám jinak je? Mě malá kope čím dál víc, už to cítí i tatiínek 😀 Ale od pátku mě hrozně trápí záda. Mám velké bolesti jen na pravé straně bederní páteře. Léčím to suchým teplem a dokonce už i paralenem, i když jsem ho dlouho odmítala. Děs běs. Těhotné nikdo na rehabilitaci nechce. Ještě, že už zítra jdu na těhobik.
Jinak psychicky jsem na tom celkem dobře, ale mnohokrát za den si říkám, co když doktoři něco přehlédli a něco tam je atd. Věřím, že je zdravá, ale už abych jí měla na světě a mohla se přesvědčit. Ta nejistota je děsná.

misicka455
8. sep 2009

Ahojky , tak my jdeme zítra na 3D, ale jen tak pro radost tak snad to bude v poho 😉 Další vyšetření pak až 1.10 to bude kontrola na kardiu. Já mám zase problémy ze zuby,dneska dokonce šel jeden ven a bolí to a bolí to 😒

klara.t
8. sep 2009

Na 3D? to se máš! Tak si pak dej fotky do albíčka, pokud je budeš mít. Ráda se podívám. Mě to můj gynekolog nabídl taky, pže si ted kupuje ten přístroj. Ale řekl, že to bude za 1000,- (fotky+dvd). To se mi zdá moc. Mě by stačily fotky. Tak uvidíme. Za kolik to máš ty?
Mě naštěstí zuby nebolí, jen ty záda a taky mě pálí žáha. To jsou mé první fyzické problémy v těhu, pže zvracení a velké únavy se mi vyhnuly. Chjo chjo. Ale to vydržím. Stále chodím do práce a chci chodit až do mateřský, tak doufám, že to záda budou zvládat.

tereza.starobova
8. sep 2009

Ahoj holky. Já jdu ve čtvrtek ráno na UTZ do gennetu a vůbec se netěším po předchozích návštěvách... nikdy mi tam neřekli nic dobrýho, tak pevně doufám, že to prolomím... Na 3D UTZ jsem byla v Podolí, když jsem čekala Amálku a byla to paráda. V gennetu mi teď nabízeli 4D.

johanka33
9. sep 2009

Ahoj holky,

tak mám po odběru plodovky a UT. Byl to docela záhul. Plodovka nešla vůbec nabrat a připadám si, že mě provrtali na skrz. Dělali mi ještě opět jeden Ut na orgány a vše přeměřovali. Vše je jak má bý, ale primařka Smetanová mi říkala, že u té mozaiky to tak může vypadat......výsledky budu vědět dnes kolem 14- té hod. Volat tam bude manžel já na to nemám nervy a pokud to dopadne špatně tak se mi to od něj bude přijímat líp. Jinak pokud by i plodovka náhodou vyšla v pořádku nemáme prý vyhráno, protože pak ty kompletní testy mohou opět vyjít špatně. Pak jedině opět na jehlu v pořadí již 3!!!!!!!! Odběr pupečníkové krve a tam by mi měli říct na kolik % by holčička měla být eventuelně postižená, ale ani to mi prý nemůžou říct na jistotu....takže jedna velká sázka do loterie.....bohužel to tak musím napsat. Dr. mi říkala, že si myslí, že dnešek rozhodne a já konečně budu mít nějaký verdikt.....sama říkala, že to musí být o nervy....jinak ta pupečníková krev se bere ve 20. týdnu a to bych musela 2 a půl týdne počkat....na to už nemám sílu. Patříme bohužel mezi malé % lidí, kterým se tento problém stává. Jinak byla spíš pesimistka.No, nic jsem připravená na to nejhorší a na Ut ve 20. týdnu mě ještě objednali....prý se to dá zrušit vždy. Holky, opět jedna probděná noc, navíc ten vpich bolí jako čert a to říkali, že ten odběr klků je horší....není je to bráno jen v dřív a ty tkěně nejsou tak velké.... navíc se to lokálně umrtví. No nevím, mně přišlo, že mi to tím spreyem postříkala u těch obou odběrů tak nevim......

Tak zatím...dám vědět výsledek...držte se a díky za podporu...mamkulko, hurá to je super

misicka455
9. sep 2009

Johanka , tak hurá , že to máš za sebou mě to taky potom to místo bolelo. Pěkně lež a nic nedělej a odpo ti manžel řekne jen ty nejlepší zprávy 😉

Tery na tebe budu myslet zítra 😉

Klarat nás ten 3D taky bude stát litr 😵 😵

johanka33
9. sep 2009

miska: jo, mám a to jsem ráda.....to čekání mě zabije 😒

misicka455
9. sep 2009

Já vím to čekání je hrozný 😒

tereza.starobova
9. sep 2009

Johanko drž se! Já jsem tam pro výsledky taky nechtěla volat, manžel volal od rána asi po 20 minutách... až mu sestřička prej vynadala ať už nevolá a zavolá si v půl čtvrté. Já volala hned ve 2, a když mi řekli, že genetika je v pořádku brečela jsem asi čtvrt hodiny, neskutečně se mi ulevilo. Věřím, že to budeš mít taky tak xxxooo!

johanka33
9. sep 2009

teri, díky.......... bojuju tady s minutama.....minule mi to neřekli, že to není hotové a za 10 min. volala primařka se špatnou zprávou. Dnes volá taky manžel........

johanka33
9. sep 2009

Holky, výsledky vyšly DOBŘE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nevěřím tomu! Manželovi říkali, že karyotyp 13,18 a 21!!!!!! je prý vyloučený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Holky, volala jsem ještě obratem do Gennetu a chtěla mluvit s primařkou, protože takhle vyšly ty klky taky poprvé dobře!!!!!!!! Slečna na recepci mi koukala do karty a říkala mi, že je to divné, že mi nejdřív vyšly ty klky dobře a pak špatně??? Měla bych prý dát na to, co mi řekne genetička a ta mi před týdnem řekla, že mám počítat s těmi výsledky na 90%. Holky, já už nevěřím ničemu takhle jsem se radovala ze začátku taky....co mám dělat? Manžel mi vynadal, že do toho šťourám a že mu jasně řekla, že ta 21 je vyloučená na kterou byla mozaika!!!! Nedokážu se radovat mám strach, že to bude zase pak po těch 14 ti dnech špatné!!!! Myslíte, že jsem hrozná, když do toho takhle šťourám? Co byste dělaly vy...připadám si jako blázen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zítra si mám cinknout po 8.00 hod, zkusí mě přepojit k primářce. Tak hrozně bych tomu chtěla věřit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

melonik
9. sep 2009

caute baby dlho som sem nepisala.Ako sa mate?Chcem sa spytat neviete co je z Grelu?Pamatate si ju?CItala som o nej v jednej teme ze uz neni tehotna tak som zvedava co sa jej stalo.Neviete niektora,Vsak morfologia jej tusim dopadla dobre,chuda musi to byt strasne tazke.Grelu ak to nahodou budes citat.Tak mi je to strasne luto a drz sa.

grelu
9. sep 2009

vcera som prisla z nemocnice...spontanny potrat z nejasnych dovodov :-/...uz druhy krat v rovnakom termine 😢

klara.t
9. sep 2009

Gratuluji Johanko, myslím, že i zbytek testů dopadne dobře. Downíka ti vyloučili a u toho měli pochybnost s tou mozaikou, tak si mysláím, že to bude v pořádku. Tak si to začni užívat, i když z vlastní zkušenosti vím, že to nebude lehký. Teď bych do ničeho nešťourala, je to zbytečný. Počkej si na zbylé výsledky. 😀 😀 😀

johanka33
9. sep 2009

klarko: myslíš, že by tam mohli ještě něco nají???

misicka455
9. sep 2009

Grelu jejda to je mi moc a moc líto 😒

klara.t
9. sep 2009

Johanko, víš co se říká : nikdy neříkej nikdy. To ti nikdo nemuže říct. ale u tebe Johanko, to vypadá už na dobré cestě.

A ani mě to nikdo nemůže říct, proto se pořád tak bojím. Nějak si to nedokážu užívat. Dnes jsem byla poprvé na těhobiku, ty holky tam byly všechny takové veselé, bavili se o porodu a já jsem jen tiše poslouchala (jinak jsem ukecaná) a myslela jen a to, aby ta moje holčička byla zdravá. Tiše jsem jim záviděla ten jejich klid. Velmi často si říkám, proč zrovna my musíme procházet touto situací. Taky na vás holky někdy spadne splín a bojíte se, i když vám doktoři tvrdí, že to vypadá, že mimi je zdravé? Já na to prostě nemůžu zapomenout. Sice nejsem ve stresu, to zase ne, ale ten klid v duši taky nemám.

Grelu, mě je to také líto. V kolikátém týdnu jsi byla? ☹

johanka33
9. sep 2009

klarko: jo, jo přesně tohle prožívám ☹

misicka455
10. sep 2009

Jo jo taky jsme na tom stejně každej tak už si uživej toho těhotenství jenže není to tak jednoduché 😒

lelulka
11. sep 2009

ahojky maminky a těhulky a všichny.Chtěla jsem se na něco zeptat.Vím,že už to tady bylo omleté milionkrát,ale dneska mi přišla zpráva z genetiky a položila mě na kolena.Na UTZ mě doktor ujišťoval,že se mu to jeví jako zdravé miminko a dnes:screening 1 trimestru:pozitivní riziko M.Down 1:69,NT 1,9 mm.
Snížená hladina FSH doporičujeme co nejdřív navštívit endokrinologa.Může mi to někdo prosím přeložit do češtiny?Děkuju moc za KAŽDOU REAKCI

johanka33
11. sep 2009

lelulka: to je divný, že by to bylo kvůli NT 1,9!!!!! Jaké máš ostatní hodnoty? A co nosní kůstka? Věk počítám, že není hraniční dle fotky 🙂

lelulka
11. sep 2009

je mi 29 let.a naměřené hodnotu jsou:anti TPO 34 IU/ml,FT4 18,87 pmol/l,TSH 0,01 mlU/L. Tohle mám ve zprávě.Taky tomu moc nerozumím.Podle mě je NT ještě v pořádku.

tereza.starobova
11. sep 2009

Ahoj holky Johanko gratuluju to je parádní zpráva! Já když jsem šla odevzdat mýmu doktorovi předběžný výsledky z klků,tak mi říkal, že už teď by byl absolutně klidnej - jak ti říkala ta sestřička v gennetu... ty výsledky druhý den jsou prý jasný na 97% šance, že se po 14 dnech ještě něco vykulí 3% jak mi taky říkala primářka v gennetu ta šance, že něco najdou za těch 14 dní je velmi velmi malá.
Zažila sis peklo, ale mimi bude v pořádku musíš tomu věřit. Už jsem tady taky četla, že miminkům strašně škodí stres, který prožíváme díky těmhle martýriím.... Takže jsem si řekla, že prostě ten můj kluk v břiše bude zdravej jako buk a už nebudu myslet na žádný kdyby. Včera jsem byla na UTZ v gennetu, primářka Smetanová nenašla na miminku nic nepatřičného, spočítala mu prstíčky, změřila nožičky, viděla všechny orgány a jsou jak mají být. Jasně, že je ještě malinkej a může se cokoli dohledat ve 20tt ale já věřím, že je vpořádku!!! a jsem šťastná jak blecha.
Takže jak to Klárka vždycky shrnuje... u mě bylo NT 4,1 krev nevídaně špatně, nosní kůstka nepřítomna, riziko Downa 1:3! Je mi 27 a mám zdravou 3-letou holčičku... A pevně věřím, že se mi po Vánocích narodí zdravej kluk!
Mimochodem holky paní doktorka mi řekla, že ty moje špatný krevní výsledky můžou souviset s preeklampsií. Je to nějaká choroba v těhotenství, která se u každýho může projevit jinak (těhotenská cukrovka, vysoký tlak, otoky, zadržování vody...) já nic takovýho momentálně nepociťuju, ale v předchozím těhotenství jem během posledních 3 měsíců přibrala 15 kg a všechno jsem to v porodnici vyčůrala... takže to bude asi u mě to zadržování vody nakonci těhu. Každopádně, jak je vidět, tak krevní výsledky s miminkem možná vůbec nesouvisely!!!

zuziatko
11. sep 2009

Ahojte,

neviem či mi budete vedieť poradiť. Ale skúsim. V 12+2tt som bola na NT - uzv myslím vyšlo 1,2 a dnes som dostala tehotenskú knižku a nerozumiem čo znamená PAPP-A.
V kolonke prenetálna diagnostika v I.trimestri by mali byť 3 hodnoty : PAPP-A, free-beta hCG a NT.
Ale mám tam zapísanú len jednu hodnotu : PAPP-A : 2,02 IU/I.

Vôbec sa v tom nevyznám. Kočky neviete čo to znamená ??

Dííík 😉 😉

samsa
11. sep 2009

Lelulko, v prvním trimestru se při screeningu měří NT a nosní kůstka, a pak hodnoty PappA a fBHcg, to co máš ty je něco jiného, jsou to hormony štítné žlázy. Nemáš někde ty hodnoty PappA a fBHcg a zda byla viditelná nosní kůstka?

johanka33
11. sep 2009

zuzi, PAAP-A je riziko potratovosti nebo něco v tom smyslu...HCG poku je vysoké jako třeba u mě je tam podezření na Downa a pokud zase nízké tak nějaké rozštěpové vady napsala jsem to dobře, kdyžtak mě tady opravte ať neplácám blbost........jinak souhlas se samsou tohle je asi něco jiného 😉

misicka455
11. sep 2009

Lelulka já bych byla v klidu triply vychází falešně pozitivně poměrně často. My měly riziko daunika 1: 20 a nepotvrdily ho 😉 A NT máš pěkné, takže bych se fakt ničeho hrozného neobávala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre