NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ellit
9. okt 2009

klara tak to je super, ze su vysledky v poriadku 🙂))

mne prave volal moj gyn a potvrdil mi vysledky AFP a su v poriadku, takze ziadna genetika a ani amnio sa nekonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀
ja som sa rozplakala od stastia, som slaboch 🙂

jana3
9. okt 2009

ellit: gratulujem... a trosku aj zavidim... nech to uz aj my mame za sebou s dobrym koncom

ellit
9. okt 2009

jana uvidis, bude vsetko v poriadku, ty si mala myslim tiez 3mm ze?

misicka455
9. okt 2009

Elit žádnej slaboch 😉 Já brečela pořád ať to byly dobrý nebo špatný zprávy 😀 😀 😀

furaha
10. okt 2009

Holky - moc děkuju za tuhle diskusi! V pondělí jsem šla spokojeně ke gynekologovi a v úterý už byla v Gennetu s nálezem NT 3,6 a NB menší než 1,5 mm, riziko DS 1:35. Svět se mi obrátil vzhůru nohama a do teď velmi spokojené těhotenství se změnilo v hrůzu. Od pondělí bulím, ve středu už jsem stresem a představou potratu celý den zvracela. V úterý mi dělali CVS a ve středu na oběd měli mít výsledky - jenže tam prý cosi prověřovali a výsledky byly až ve čtvrtek - málem jsem se zbláznila, ale jsou negativní. Tak se mi trochu ulevilo a teď se bojím, co bude dál. Jsem strašně ráda za naději, kterou jsem tu našla. Tak vám všem držím palce a taky dám vědět, jak to se mnou vypadá.

misicka455
11. okt 2009

Furaha tak to je mi líto čím jsi si musela projít, ale je fajn že to nakonec dopadlo dobře.Neboj už to bude jen a jen dobrý.
ještě čeho se hodně lisí bojí je utz ve 20tt a i ten když dopadne dobře tak je vyhráno, moc držím palečky aby tomu tak u tebe bylo. A dávej vědět jak tosvama vypadá 😉

klara.t
11. okt 2009

Ahoj furaha, bohužel už tedy patříš mezi nás. My všechny víme, čím jsi si musela projít. Hodně mi to připomíná můj příběh, protože mě taky hned za dva dny dělali CVS (odběr choriových klků).
Tahle diskuze se rozjela hlavně až s námi (myslím), takže už máš nějaké nadějné informace. Ale když na to přišli mě, tak jsem jich tolik neměla a myslela, že tím pro naše miminko všechno končí. Naštěstí ne. Je nás tu už docela hodně, kterým to dopadlo, nebo s největší pravděpodobností dopadne dobře. Tak doufám, že to dobře dopadne i tobě.
Teď tě čeká období plné strachu,možná i slz, protože do UTZ ve 20.týdnu máš ještě určitě daleko a i když budeš mít určitě velkou naději, tak na to stejně nezapomeneš. Proto ti přeju hodně sil. Drž se. Sice se ti to bude zdát jako věčnost, ale i přesto stojí za to do 20.týdne vyčkat. Tak, jak psala Myšička, se uvidí. Když bude vše OK, máš vyhráno. No a než bude 20.týden, tak tě čekají odběry krve, poradna, takže ti to bude alespoň krátit trochu čas.
Určitě budem rádi, když nám se budeš psát, jak to s vámi vypadá. Napiš nám v jakém jsi týdnu. Takže hodně sil a štěstí a hlavně zdraví pro miminko!

furaha
11. okt 2009

Ahoj. Já vím, Kláro. Dostala jsem se sem přes nějakou jinou diskuzi, kterou jsi založila a tam to tvé NT číslo znělo jak výkřik do tmy. Četla jsem ji se zatajeným dechem, jak že to teda dopadne a pak se dostala sem. Holky obdivuju Vás, fakt se držíte, já ve středu myslela, že se půjdu opít a skočím někde z nějaký střechy. Po tom odběru klků mi Dr řekl, že druhý den budou výsledky a pak kdyžtak vypíšem ty papíry na ukončení. Volám svému gynekologovi, že mám za sebou ten odběr a on reaguje - tak mi pak zavolejte ty výsledky, oni asi budou chtít, abych zařídil... už to nedořekl, neb jsem začala pištět, že chci vědět kde to teda bude jak to přesně bude probíhat - a najednou o tom zas nebyl schopen mluvit on. Já nemám partnera a chvíli trvalo než se lidi probrali a začali být podpůrní - buď jsem dostala reakci typu "tak si pořídíš nové" nebo "vykašli se na to, doktoři furt jen strašej", tak by ti Dr mohli být trochu citlivější. No jo no, ale stejně k těm samým doktorům nakonec s věčností půjdu, protože mají dobrý stroj a tituly a já teď visím na každé informaci.
No tak, jsem na počátku 14 týdne. 20.10. dostanu kompletní výsledky genetiky.
Víte, co znamená "asi 5% plodů s normálním karyotypem bude mít zvýšené NT, jde tedy o 5% falešně positivních výsledků" - tahle věta je strašně nepříznivá, znamenala by, že 95% plodů se zvýšeným NT má špatný karyotyp. - to je ale blbost ne? Dříve jste psaly, že když vyloučí T21, 18, 13 atd (ten výsledek analýzy co je do 24 hod) tak pravděpodobnost, že najdou něco dalšího na tý další analýze je už malá. Je to tak. Omlouvám se, já jsem teď strašně sebestředná a nemůžu myslet na nic jiného. Moc díky za podporu a odpovědi

furaha
11. okt 2009

a taky, mi to NT měřili ve 13+1, má se ta hodnota časem snižovat nebo zvyšovat?

misicka455
11. okt 2009

Hodnota by se časem měla snižovat 😉

furaha
11. okt 2009

tak to znamená, že bych třeba v 11 týdnu měla ještě víc?

misicka455
11. okt 2009

I to je možný, nebo u nás to tak bylo ve 12tt vysoká hodnota a pak se to snižovala 😉

furaha
11. okt 2009

dík za odpověď. tak se asi dám na modlení no.

misicka455
11. okt 2009

Já at nevěřicí se taky modlím 😉

klara.t
11. okt 2009

to znamená, že u dětí s normálním karyotypem je 5% s vysokým NT. že prostě i když jsou zdravé, tak přesto to u 5% naleznou zvýšené. Tam nejspíše spadáme i my. Protože ani mě, ani jasovce, ani mišičce a některým dalším nenašli špatný karyotyp (genetickou vadu).
To nic neříká o tom, že 95% dětí s vysokým NT má špatný karyotyp, ale že 95% dětí, které jsou zdravé mají nízké NT. Snad jsem to napsala pochopitelně.

furaha
11. okt 2009

Už tomu rozumím. Dík.

klara.t
12. okt 2009

Tak mám za sebou 3D utz. Fotky mám v albu. Byl docela dobře vidět obličej, ale pak za zabořila obličejem do stěny a více nešlo zobrazit. Tak jí nemám zepředu, ale stačí to. Vypadá kouzelně. Už je velká, tak nešlo zobrazit nic než obličejík, pak zvlášt ručička. Chtěli jsme i intimní partie, ale je to stydlivka a ukázala vždy jen kousek nebo se zrovna nenatáčelo, když jí ukázala celou 😀

misicka455
12. okt 2009

Týjo Klarat fakt už je to kus ženské na těch fotkách, moc pěkná je 😉 Já už se nemůžu dočkat až uvidím malou, ale musím si počkat do Lisotpadu.

tereza.starobova
12. okt 2009

Ahoj holky
mám za sebou UTZ v 21. týdnu a vše je ok! Takže jak jste tu už mockrát psaly snad máme vyhráno 🙂 Po Amálce jsem už začala rozprodávat holčičkovský věci a teď už jsem konečně docela klidná a začnu nakupovat chlapečkovský... Mimochodem k dnešnímu dni jsem přibrala 400 g. ( s Amálkou jsem měla touhle dobou tak 12 kg nahoře...) a vybrali jsme jméno Sebastian🙂

misicka455
12. okt 2009

Tery tak velká gratulace 😉

jana3
13. okt 2009

ja nie som si uplne ista, ale mne prave hovorili, ze NT sa s casom zvysuje...
mne to NT tiez merali v 13tt+1, to som mala 3mm, ze keby mi to namerali pred dvoma tyzdnami, tak by to bolo omnoho horsie. Tak mi povedal lekar...

klara.t
13. okt 2009

Jani, NT se postupně snižuje. Proto už by se nemělo měřit po 13+6. Zvyšuje se jen v období, kdy se objevuje. Je možné, že kdyby ti ho měřil dřív, že by bylo vyšší, ale také mohlo být nižší, protože by teprve rostlo do toho rozměru 3 mm. To nikdo nemůže vědět, pokud ti to neměřili každý týden.

Terezko, tobě moc gratuluju. Určitě ti spadl kámen ze srdce. Tak jen tak dál! Těším se na další dobré zprávy.

Myšičko, listopad je už za humny. Brzy se dočkáš. To půjdeš na ten 3D? Nemůžeš jít o něco dřív? Já trochu lituju, že jsem nešla o chvíli dřív, pže už se mi na obrazovku vešla jen hlavička zvlášť, ručička zvlášť atd. Já bych chtěla třeba fotku horní poloviny miminka, ale to jsem propásla. Ale jsem ráda i za tyto obrázky.

miselaniki
13. okt 2009

Ahoj holky, byla jsem dnes na NT. Jsem 12+3 tt, výsledek sona jsem měla 1,4mm a doktor mi i potrvrdil i nosní kůstku a řekl, že to sono je v úplně pořádku. Krev budu mít až v pátek. Proto mně zajímá jestli když sono vyjde OK může krev vyjít nějak hodně špatně. Máme celkem vymodlené miminko a je mi 38 let takže to bude rozhodovat i o amnio. Díky za zkušenosti.

klara.t
13. okt 2009

Ano, i přesto ti krev může vyjít špatně. Ale máš velikou šanci, že bude dobrá. A i kdyby vyšla špatně, tak nezoufej, protože je to velmi často falešné. Někdy vyjde špatně, i když miminko je zdravé. Ale hodně důležité je NT a to vypadá přímo vzorově! Tak žádný strach. Pokud by ti vyšla krev blbě, tak ti řeknou, ať jdeš na amnio a bude záležet jen na tobě, jestli na něj půjdeš. Dost lidí by i přesto nešlo, kdyby měli takové NT jako ty. Ale to teď nemusíš řešit, protože ti ještě nic blbě nevyšlo.
Takže žádný strach, myslím že můžeš být v klidu. NT je hodně důležité a to máš pěkné. Krev ti myslím vyjde taky dobře. Uvidíš.

ellit
13. okt 2009

terezka tak krasne meno ste vybrali 😀

misicka455
13. okt 2009

😉 Ne my už na 3D byly a podle mě jsme zase byly moc brzo 😀 22tt 😉

miselaniki
13. okt 2009

Ahoj Kláro, děkuji za odpověď, nezbývá mi jenom věřit, že to bude v pátek dobré🙂.

komarik
14. okt 2009

ahojte, chcela by som sa pridať aj keď neviem či mi poradíte.
Som v 22tt a NT hodnoty v 13tt a tripple testy nám vyšli v poriadku. Včera sme boli na morfologickom sone a zistili nám skoro všetky vady na downov syndróm. Nerozumiem tomu, ako to je možné? Odporučili nám do 2 týždňov absolvovať genetické testy a amniocentézu ktorá bude robená zrejme v 23tt. Nikde som sa nedočítala o presnosti či správnosti morfologického ultrazvuku a mám hrozný strach. Neviete mi niekto poradiť?

klara.t
14. okt 2009

No nevím, jak ti poradit. Co vše našli na tom UTZ?

I děti co mají Downa mohou mít NT v krev v pořádku, ale myslím, že to je jen výjmečně. Alespoň jedna hodnota by se asi ukázala špatně. Takže myslím, že to, že to bylo v pořádku je velká naděje, že mimi Downa nemá. Ale určitě jdi na amniocentézu. Co nejdříve. Protože řešit se to dá jen do 24.týdne. Výsledky na Downa ti řeknou už druhý den, kompletní výsledky za 14 dní. Teď musíš jen věřit a čekat na další testy. Ale flintu do žita neházej. Držím palce.

komarik
14. okt 2009

klara.t, ďakujem, nič iné nám nezostáva. Len neviem čo so sebou - stále len smoklím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre