NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

fatimuska
26. mar 2010

s.petulka ja som mala na DS 1:148, zistili to z tripl testov, ale keďže mi pomotali týždne tak mi nestihli urobiť opakovaný tripl test..ale rovno mi pre istotu zobrali plodovku

janinna11
26. mar 2010

Andzi tak to neviem, ja mam v knizke len zaver, I. aj II. neg, ziadne hodnoty, zavisi to od lekara, ale tiez by si to uz mohli konecne zjednotit, ako to budu pisat!!! Takto potom len vymyslame a sme nervozne,..

s.petulka
26. mar 2010

Fatimuska a plodovka ti dopadla vpořádku??já jsem taky už po odběru plodové vody ted čekám na výsledky.to čekání je opravdu strašný!

vivvamp
26. mar 2010

Tak mi v 10 týdnu ult naměřila gynekoložka NT 8mm,okamžitě mě poslala na konzultaci ke genetikovi Mudr.Břeštákovi.Ten mimčo prohlédl a naměřil NT 3,9, ale prý je brzo na to to posuzovat jelikož objektivní je to podle pana doktora až ve 12týdnu.Tak si mě pozval na 6.4.2010,to už budou i výsledky krve a mimi bude dost velký na to, aby se NT mohlo měřit objektivně. Sem na prášky mám hroznej strach.......vím že takle vysoké hodnoty můžou ukazovat na vvv. ☹

andzi
26. mar 2010

vivvamp, merať NT v 10tt je veľmi skoro, horná hranica je 12+6 myslím, optimálne v 12tt na začiatku 13tt. Neskôr už meranie šijového prejasnenia neposkytuje žiadne údaje o podozrení na vrodené vývojové vady.

ygreen
26. mar 2010

viv: máš ale štěstí v tom, že Břešťákovi můžeš 100% věřit, je to nejlepší ultrazvukář v ČR. Každopádně je to dost vysoké, ale ještě to NIS neznamená. I kdyby byly špatné výsledky z krve. Držím pěsti.

klara.t
27. mar 2010

Já také byla tenkrát u Břešťáka a nemůžu si ho vynachválit. Jednak je to moc dobrý doktor a také má krásný vlídný přístup. On řekl, že malá bude zdravá a také je. Odběr klků mi provedl tak, že jsem to skoro ani necítila. Takže já také mohu Mudr. Břešťáka doporučit!!!

vivvamp
27. mar 2010

No fakt je,že pan doktor byl moc milej a narozdíl od mé gynekoložky mi řekl,že tenhle otok může mít 60% dětí který jsou pak zdravý,tak dofám že E.T(tak mu říkáme s přítelem)bude zdravej.Jen to čekání je strašný 😒

fatimuska
28. mar 2010

s.petulka..ano dopadlo to výborne, ale to čakanie ma zabíjalo, čakáme chlapčeka

ploutvicka
28. mar 2010

Ahoj vivamp, tp vypada ze jsi bud stejny nebo podobny pripad jako ja....

taky mi ma dr namerila NT 5,3 drive nez e¨se to meri a hnala me na genetiku kde druhy den namesili 3,2 a hrozne se divili, ze sem tam tak brzy a pozvali si me az na ten 13tt... kdy uz to bylo v poradku a i pres hrposi krevni testy,, cekame zdravou holcicku.. tak nebud nervoznia neboj se na strach a deprese je casu dost.. ja vim ted s emi to rika, ale jako vicero z nas sem si tim taky prosla...
ale zksu vsadit na to, ze ti to mudra merila moc brzy a ze to muze zmizet.. sama vidis ze ti mudr, ktery na to ma papir nameril o mnoho mensi hodnotu...

tak drzim pesticky urcite bude vse dobre

zuzaxa
29. mar 2010

Dnes ma pustili z nemocnice, nakoľko sa to normálnou cestou nedarilo po dvoch dňoch mi spravili malý cisársky rez, som doma zotavujem sa... Ste všetky zlaté, že ste to prežívali so mnou a mysleli na mňa.
Všetkým Vám prajem veľa síl a zdravé bábätká!!!!
Dňa 24.marca večer po 20.00 hodine sa naše dievčatko v 16 týždni zmenilo na anjelička a odišlo do nebíčka, pokoj jej dušičke...

janinna11
29. mar 2010

Ahoj Zuzi, este raz moja ☹ , vsetko dobre Ti zelam, hlavne vela vela sil a neboj, vsetko bude dobre, a ten isty Drobcek, jeho dusicka opat pride, len v uplne zdravom telicku, a vy z nej budete mat neskutocnu radost. Len to chce vsetko cas, len tak to preboli, ale vedz, ze vsetky veci sa pre nieco deju. Priroda vie, preco to tak zariadila. Hlavne je, ze uz to mas za sebou. Drzim palce, bud silna Zuzi, pa.

furaha
29. mar 2010

no tak už to máš za sebou. myslela jsem na tebe. tak ať se tvá duše zocelí a osud ti nadělí brzy zdravé miminko!

handm
30. mar 2010

Ahoj holky! Taky jsem tu před časem plašila, kvůli tomu, že mi na NT nezměřili kůstku, nic o ni nemám v záznamech.. ale celkové výsledky, jak jsem se dověděla minulý týden, by měly být negativní!! Tak tomu chci věřit.
Už mi brali krev na triply, tak uvidíme, co dál..
držím všem palce a díky za podporu!!🙂
držte se!

klara.t
30. mar 2010

Zuzaxa: je mi to moc líto. Z tvého psaní mám dojem, že jsi silná žena. To je dobře. Tak se drž. Tvůj malý andílek na vás všechny určitě bude dávat z nebíčka pozor a pošle ti určitě další miminko. Až bude čas, tak se zadaří. A budem rádi, když nám to sem pak napíšeš.

iwa1
30. mar 2010

zuzaxa drzim palce v dalsom tehu a placem s tebou ☹ ale si silna babula a dalsie babatko si uz vychutnas vo svojom naruci 😉 vela sil prajem...

s.petulka
30. mar 2010

fatimuska tak to ti moc gratuluju k zdravému chlapečkovi já ti dám vědět jak to dopadlo mě 8.4 jdu pro výsledky doufám že to bude taky v pořádku.pá

fatimuska
31. mar 2010

s.petulka tak veľmi držím palčeky

zuzaxa, myslela som na Teba, veľmi držím palčeky aby ste to zvládli

s.petulka
31. mar 2010

fatimuska děkuji ti ted to opravdu potřebuji

jana3
31. mar 2010

Ahojte, my sme uz v porodnici, mala som zly zaznam, ale zatial to nevyzera ani na porod, ani na to aby nas pustili domov... tak drzte palce, ozvem sa ked bude nieco nove.

furaha
1. apr 2010

jano, tak to držím palce! dobře, že tě hlídají, ale neboj, malá už je donošená, tak i kdyby jí rychle vyndali, tak to bude dobré. já byla včera na monitoru - říkali, že když mimčo hluboce spí, tak má patologický nález a je třeba to opakovat. Tak se tam holky držte! Mám termín 6 dnů po tobě, tak už za chvíli budeme mít malé u sebe!

zuzaxa
1. apr 2010

Ahojte!
Dnes som bola u môjho doktora vybrať stehy a odvážila som sa ho spýtať, že kedy by sme mohli mať ďalšie bábo, a on mi povedal, že vraj sa odporúča 2 roky, fúúúúú mne sa to zdá veľmi veľa, to neviem či tak dlho vydržím. Som si myslela, že mi povie rok a on dva. Ach tak som zase zosmutnela....

ronit
1. apr 2010

zuzaxa prepac ze sa miesam do temy ale spytaj sa Dr. Kouckeho na www.porodnice.cz urcite povie rok od cisara, drzim palce

furaha
1. apr 2010

Zuzaxa - hele zeptej se i jinde, když se za rok začnete snažit, tak dělohu budeš mít napnutou na maximum až za dva roky! to určitě stačí! neklesej na mysli. ach ach, to je fakt těžký

zabicka07
2. apr 2010

Ahoj, přidávám se bohužel do skupiny s vysokou hodnotou NT. ☹ Dnes to byl šok, přišla jsem sebevědomě do ordinace, s tím, že bude jistě vše v pořádku. Zatím těhotenství probíhalo ukázkově, věk nízký (26 let), otěhotněla jsem přirozeně po 2 měsících snažení. Na ultrazvuku se objevila hodnota NT - 5,3. Výsledky krevních testů-riziko DS: 1:7, ostatní syndromy též zvýšené riziko. Okamžitě mi udělali odběr choriových klků, ani jsem se nestačila vzpamatovat. Poté konzultace s genetičkou. Výsledky z choriových klků budou ve středu, na trizomii 21, 13 a 18. Strašný, vypadá to špatně, nechápu kde se stala chyba. Manžel mladý, v rodině žádná genetická porucha není. Nerozumím tomu a ptám se proč já. ☹ V nemocnici už mi naznačili, že je to hodně špatné, že ikdyby první výsledky choriových klků dopadly dobře, kompletní budou až za 14 dní a je zde vysoké riziko nějaké vrozené vady. Absolutně to nechápu.

klara.t
2. apr 2010

Žabičko, neztrácej naději. Přijde mi, jako bych to psala já. Taky nám bylo 26, oba zdraví, v rodině žádné vady a najednou mi naměřili 4,6mm. Taky řekli, že to vůbec nevypadá dobře a brali mi klky. No a ted mám tříměsíční krásnou zdravou holčičku. Ne vždy jsou děti nemocné. Ale chce to projít těma testama a vyšetřením, abys měla jistotu. Jukni pár stránek dozadu. Sepsala jsem tam seznam nás všech, co jsme měli vysoké NT a je tam vidět, že spoustě z nás to dopadlo dobře a máme zdravé dětičky.
Tak se drž. Nenervuj se. Já litutu toho, že jsem tenkrát neměla naději a stresovala se a tím ohrožovala své těhotenství a mou maličkou. Snadno se mi to říká co? Ale to je prostě teď jediná rada, co ti mohu dát.

zabicka07
2. apr 2010

Klárko, děkuji, diskuzi mám přečtenou, před chvílí jsem se dívala na fotky Tvé Adélky, je nádherná. Momentální stav je ten, že jsme probrali dnešní výsledky s manželem a s maminkou a uvidíme, co nám řekne paní genetička ve středu. Brečela jsem jak želva, manžel taky, bylo to hrozné. Já vím, je to asi teď zcestné, ale jinak vypadá miminko normálně, ve věku 13 týdnů měří 7 cm, dle nálezu zatím všechny orgány vypadají v pořádku, srdíčko bije normálně, malý má zatím vše, co má mít . "Jen" nás zradily ty krevní testy a hodnota NT. Teoreticky riziko 1:7 se rovná jen 14procentní šanci, že malý nebude v tomto ohledu v pořádku. Ale musím vyčkat výsledků genetiky, pak budeme vědet víc. Je to jako rána z čistého nebe, nechápu to, kde se mohla stát chyba. Genetička říkala, že to zatím vypadá na náhodnou chybu genů, ale pěkně děkuji za takovou blbou náhodu ☹ ☹ Zrovna u miminka je jakákoliv zlá náhoda celkem silný kafe.

furaha
3. apr 2010

Ahoj zabicko, jen ti chci poslat trochu podpory, sama vím, jak je to těžké. Pro mě ty dny kolem měření NT, odběru klků a čekání na výsledky byly jedny z nejhorších v životě. Ale i když je těžké mít naději, naděje je - a to dokonce větší, že to nakonec dobře dopadne. Buď na sebe hodná, ať tě manžel rozmazluje a zkus přežít do středy. A ve středu - ať padneš do kolen poprvé - při zprávě, že je to v pořádku!

eloana
3. apr 2010

Ahoj zabicko.Moc drzim pesti.
My meli NT hodnotu dobrou ,ale zas nam hur vysly tripple testy. A prave na konzultaci nam geneticka rikala,ze tyto syndromy vznikaji nahodou. Drzte se

pet.s
5. apr 2010

zabi drž se holka, drž..Je to staršně těžké. Mám za sebou podobnou zkušenost. Koukni do mých alb. Taky nám řekli "náhoda". Jo,ale v našem věku a snažení o mimi opravdu blbá náhoda. Vadu, co měl náš Matyášek mělo loni z 5000tisíc testovaných dětí jen 6. Tak at mi někdo doprčic řekne, proč zrovna naše vysnažené mimi. Ale člověk musí jít dál a snažit se. Jsi mladá a můžeš otěhotnět přirozeně. Tak doufej a věř. Třeba se vše v lepší obrátí. Budu držet palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre