NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misi31
16. okt 2012

@sweet81 ahoj, myslim ze sa nemusis obavat, pozeram ze ti uviedli ze je nosna kost pritomna, deticky s downovym ju nemaju, vyvija sa az v 16/17 tyzdni, niekde som to citala. Mala som totiz rovnake riziko ale 1:181, myslim ze tiez to bolo hlavne kvoli veku. No ja som amniocentezu podstupila, boli to neskutocne muky cakania na vysledky, ale bola som najstastnejsia ked mi povedali ze cakame zdraveho chlapceka.

sweet81
16. okt 2012

@misi31 Děkuju za podporu. Jsem ráda,že ti výsledky vyšli dobře a můžeš tady psát pozitivní zprávu🙂 Já už to chci mít celé za sebou a oddechnout si.

misi31
16. okt 2012

@sweet81 Držím ti palce 🙂 ..vela štastia

bis
16. okt 2012

@melanka21 ahoj na dosedlu nedám dopustiť,tiež som ho svojho času kontaktovala,v dosť velkom strese,a práve dr.dankovčík ma vystresoval,krátka nosová kostička,horšie výsledky z krvi a hnal ma na amniocentezu,strašil všeličím možným vzhladom k môjmu veku,zavolala som dosedlu a aj ked je velmi zaneprázdnený,zobral ma a zachránil od amnio,ja som si však chcela byť ešte viac istá,išla som na utz aj do novej,dr.murín potvrdil dosedlove výsledky..do konca tehotenstva som už bola v klude.a dosedla,že ťa zavolal..on to potrebuje vidieť,určite by ti urobil kontrolný utz a povedal čo si o tom myslí..ja som mala riziko 1:75 na ds a nič sa nepotvrdilo🙂

svistik
16. okt 2012

Dievcata, mne pri malej vyslo riziko Downa 1:85, vystrasili ma, bala som sa cele tehotenstvo, pretoze na amniocentezu som nemohla ist (otehotnela som 2 mesiace po potrate, takze som mala vysoke riziko, ze mi pri amnio vyvolaju potrat), takze som sa musela rozhodnut.... hop alebo trop.... riskla som a mam krasne zdrave 3rocne dievcatko....
Momentalne cakame druhy prirastok a tiez to nebolo jednoduche... prve sono... zevraj NT 2,4, tak sme isli na "lepsie sono" tam to bolo sice 1,7 (po 2 dnoch) ale pre istotu sme nemali pritomnu nosovu kosticku, co je dalsi marker Downa. Krvne testy a vsetko ostatne aj dalsie sona boli 100% nne v poriadku, ale ta obava je tam stale... Termin mame uz 3. novembra, resp. 17.novembra... uvidime...
Takze verime, ze bude vsetko OK a aj vam vsetkym, ktore mate taketo trapenia,, prajem a verim, ze vsetko dobre dopadne... Drzte sa dievcata a hlavne klud 🙂 i ked viem, ze je to tazke 🙂
Drzim vsetkym palce 🙂

bartijana
16. okt 2012

@sweet81 někde jsem četla,že krev po uměl. oplodnění může být zkreslen.Já mám nt taky 2,2 podle genetika v pohodě 🙂

sweet81
16. okt 2012

@bartijana My nemáme přímo z umělého,ale po insemonaci. Ono to je možná jedno protože u obojeho se berou horm.injekce,tak možná proto. Snad to bude i náš příklad🙂

petulezi
16. okt 2012

já jsem po IVF měla taky špatné hodnoty - dopadlo vše dobře, ale byl to stres, to přiznávám

melanka21
16. okt 2012

@abika26 lebo mne ho odporucil juhas na amniocentezu ak by sa aj z krvicky potvrdili zle vysledocky, ja som mu preto napisala mail a jeho odpovede ma zaskocili, proste komunikacia ziadna. Niekto na neho dopustit neda , ja to neberiem mozno ak by som sa s nim stretla osobne tak to poviem aj ja, ale tak po takejto komunikacii ma dost zaskocil.

melanka21
16. okt 2012

@bis ved ja nehovorim, ze je zly 🙂 len proste komunikacia bola nejaka zvlastna z jeho strany co sa mailu tykalo. ja som sa len chcela informovat vlastne co sa tam bude diat a ked sa tie hodnoty potvrdia ci bude nutna ta amniocenteza, ci sa to neda aj nejako inac, no len tie jeho odpovede boli uplne ine ako som cakala. 🙂

pedromila
16. okt 2012

Tak jsem dnes byla na ultrazvuku ve 20.týdnu. NT je stále vysoké - 4,5 a navíc vrozená srdeční vada, kterou jsem viděla i já. Příští týden jdu do Motola na kardio.vyšetření plodu a pak se uvidí... Ale dnes mi DR. řekla, že je velké riziko, že srdíčko dítěte selže ještě v břiše a když se narodí, tak asi nebude moct dýchat. No, těhotenství se nám moc dobře nevyvíjí, dnes se na mě v nemocnici dívali všichni hodně soustrastně a bojím se nejhoršího.
Jinak ještě kopíruji z mého staršího příspěvku, ať nemusíte dohledávat:
Ve 13. tt jsem byla na ultrazvuku ke kombinovanému testu. Dr. naměřil NT 7,9, CRL 65,5 mm, nosní kůstka přítomna, obličejový úhel 88 stupňů. Vypočítal riziko DS na 1:4, ES 1:10. Byla jsem na odběru choriových klků a výsledky dopadly dobře.

abika26
16. okt 2012

@pedromila mozem sa opytat co je CRL?drzim palce aby sa nakoniec vsetko dobre vyvinulo....niekedy sa zdaju veci zle a naopak,hlavu hore

sweet81
16. okt 2012

@pedromila Držim ti moc palce aby to nakonec dopadlo dobře.

bis
16. okt 2012

@melanka21 skús sa premôcť a ísť tam ako ti napísal a možno zmeníš názor🙂

melanka21
16. okt 2012

@bis ja uz za nim nepotrebujem ist lebo vysledky som mala dobre az 1: 19 000 takze dalsie vysetrenie nepotrebujem 🙂 moj lekar ma ubezpecil, ze je viac nez iste, ze babo je ok 🙂 ale tak stretnem sa s nim tam urcite ked pojdem rodit 🙂 urcite na neho natrafim niekde 🙂

bis
16. okt 2012

@melanka21 tak držím palce🙂

melanka21
16. okt 2012

@bis dakujem pekne 🙂 drzkaj sa 🙂 a dakujem aj za rady 🙂

pedromila
16. okt 2012

@abika26 CRL je myslím délka plodu

ljf
16. okt 2012

Zdravím, takže my jsme dneska po celkové echokardiografii - dle pana doktora Janíka vše OK, tak jak má být. Na utz prim. Polák taky nic nenašel - jen zase zvýšené NT. Takže tak. Asi by se mi mělo ulevit, ale nějak pořád čekám a nic se neděje ... je toho na mě už nějak moc ... snažím se myslet pozitivně, ale nějak to nejde ... tak snad to všechno dobře dopadne a mímo bude zdravé (modlím se za to každý den).

pedromila
17. okt 2012

@ljf Přeji pevný nervy. Docela jsem teď byla poučená ohledně zvýšeného NT. Viděla jsem studii, kde je přímo v tabulce % možnost zdravého dítěte při daném vyšším NT. I doktorka na genetice ji měla pro nás vytištěnou. Ale asi nemá smysl se zabývat čísly (stejně neposkytnou jistotu), důležitější je věřit, že všechno dobře dopadne.

ljf
17. okt 2012

@pedromila ahojky, taky držím pěsti, a ať to dopadne jakkoliv, tak ať to zvládnete! Prosím nemáš tu tabulku na poslání?? Přeci jen by mě to zajímalo ... mě nikdo nic takového nedal. Prosím a kde jsi byla na té genetice??
Díky. Lidka

pedromila
18. okt 2012

@ljf Nemůžu najít přesně ten článek, ale našla jsem jiný dva. Mrkni na čísla v tabulkách.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1046/j.14...
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1046/j.14...
Jinak v tom článku, který jsem četla byla 15%pravděpodobnost zdravého dítěte při NT nad 5 (jestli si to dobře pamatuji)

My jsme na to teď tak, že boj vzdáváme, velká srdeční vada a další věci k ní nás udolaly...
Přeji, ať se vám vede dobře a ať jste po tom všem trápení zdraví a spokojení.

dadkav
19. okt 2012

@pedromila
V každom prípade Ti držím palce a prajem veľa sily

medulen
19. okt 2012

@sweet81 Urcite bude miminko vporadku 😉 ja mam hodnoty biocehmie jeste nizsi a tripple test je negativni. Sweet po vsem co jsem precetla jsem presvedcena ze mas malinke vporadku! Zvlast jsou ty hodnoty pri umelych oplodnenich a inseminaci nizsi : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17075793 : In women after IVF-ET and ICSI, PAPP-A was decreased ...

sweet81
19. okt 2012

@medulen Děkuju za uklidnění🙂 Já už tomu taky věřim,že vše bude dobrý. Prostě musí 😉
Jsem ráda,že ti to nakonec dopadlo dobře. 🙂 Vždy je fajn si přečíst,že ostatním to nakonec vyšlo dobře.

mazalka
19. okt 2012

Ahoj holky, my už to máme za sebou ☹ Hodnoty ze screeningu máte dole. Testy z CVS sice ještě nemáme celé (první část dopadla dobře), ale v pondělí jsem byla na utz znovu a dopadlo to špatně. Pak to šlo rychle a ve středu večer už mě přijímali do nemocnice k umělému přerušení. Dál to prosím nečtěte, pokud vás něco takového čeká. Ani jsem to sem nechtěla psát, jenže jsem toho plná a musím to ze sebe dostat aspoň takhle. Mluvit o tom nemůžu.

Byla jsem 14+5 a kvůli velikosti miminka už to nešlo udělat v narkóze. Museli u mě vyvolávat porod. Připravy zahájili už ve středu večer a od čtvrtečního rána mi podávali léky k vyvolání stahů. Asi v šest večer mi rupla voda a v sedm večer se to stalo. Byla jsem sama na pokoji v posteli. Přestože sestřičky u mě byli hned po zazvonění, ta doba byla nekonečná. Ležela jsem tam sama a pod peřinou byla moje mrtvá holčička. Cítila jsem jak se dotýká mojí nohy a pořád to cítím, nemůžu se toho zbavit. Dnes mě pustili domů, fyzicky mi je dobře, ale psychika je hodně špatná. Bolí mě to, strašně mě to bolí a nevím jak mám tu ztrátu přežít.

Myslím na vás všechny ať vám to dopadne dobře a nemusíte zažívat bolest kterou zažívám já.

screening v 1. trimestru mi dělali 2x
poprvé v nemocnici
krev psát nebudu, hodnoty sice nižší, ale dle doktora vzhledem k výsledkům níže bohužel skoro nepodstatné
NT 4,64
NB přítomna
frontomaxilární úhel 90 stupňů
riziko t21 1/15
t13 a 18 1/140

hned druhý den v gennetu a závěr:
NT 4,4
NB přítomna ale menší než 1,5 mm - významné zvýšení rizika aneuploidie
frontomaxilární úhel 104 stupňů
riziko t21 1/3
t13+t18 1/7
Poté ještě ten den následoval odběr choriových klků a informace pana doktora že je to hodně hodně špatné a pokud výsledky z klků (první čekám dnes, další za tři týdny) dopadnou dobře, vzhledem k výsledkům je velmi nepravděpodobné že by mimi bylo v pořádku, máme se připravit na všechny možné vady a komplikace.....

melanka21
19. okt 2012

@mazalka to ma velmi mrzi, strasne nieco. verim, ze sa z toho dostanes, viem ze to boli, je mi to vazne naozaj velmi velmi luto. Bud silna.

deticky123
19. okt 2012

@mazalka velmi s tebou citim ☹ modlim sa za teba aj tvoje babetko, prezila som presne to iste ako ty, porodila som 30.6.(v 17-18tt) a ta bolest nikdy neprejde...ale musim ist dalej, mam tri zdrave deti,ktore ma miluju a potrebuju a samozrejme manzela, ktory stoji pri mne 🙂

leeena_4
20. okt 2012

@mazalka ahoj, přesně vím, jak se cítíš. Já byla na umělém přerušení kvůli DS ve 14 tt vloni v srpnu. bolest to byla příšerná a otázka proč mě pronásledovala x dalších dní a týdnů. Nic nemůže v životě bolet víc, než tahle ztráta. Ale byli jsme na to s mužem dva. Postupně jsem si začala hledat smysl života i v jiných věcech, než je otěhotnění a za 4 měsíce jsme šli na další IUI (prvního chlapečka jsme taky čekali po IUI) A ono se zase podařilo a dneska mi tady vedle mě spinká (teď teda začíná ječet) 19-ti denní brouček. Všechna bolest, kterou jsme zažili ztrátou toho prvního je pryč. Chci ti to napsat, ač vím, že se ti to teď zdá nemožné, tak jako mě před rokem. Projdeš si touhle zkouškou a někde v brzké budoucnosti na tebe čeká nové, zdravé miminko! Hodně síly.

jevjenkka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre