NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

dadkav
27. mar 2015

@snehulienka82 ahoj, nooo to Ta muselo riadne vystrasit tolko nalezov 😒 , za krv beru vsade cca 500€, je to ale jednoduchsia cesta. Ja som bola na amnio, vtedy z krvi neponukali este....ale za amnio som v BA neplatila ani cent, na genetike som bola v meste niekde na Mickievicke a nasledne som sla na Antolsku na amnio cez poistovnu. Sa zblaznili, ved to hradi poistovna, staci ze ma clovek robit co so sebou ☹
To AS nebude akcia srdca?

snehulienka82
27. mar 2015

@dadkav je to mozne... dava to logiku, ak ano, myslis, ze aj ta hodnota je zla?? lebo co som pocula, tak to srdiecko bilo hrozne rychlo, tak mi prislo tak vystrasene, ale aj ze chce zit... 😢

dadkav
27. mar 2015

@snehulienka82 nasla som toto- od 7. - 8. týždňa gravidity sa zisťuje tzv. vitalita plodu – srdcová činnosť (približne 90 – 100 úderov /min.), v 18.-20. tt cca 140 priemerne. Ale su to info z netu tak neviem nakolko doveryhodne. Co bude teraz nasledovat? musis sa asi rozhodnut co a ci podstupis vsak?

snehulienka82
27. mar 2015

@dadkav cakam zatial na vyledky skreeningovych testov a potom ma ist na amniocentezu. kym budu vsetky vysledky hotove, tak budem asi 19-20tt, ak teda maly prezije dovtedy. ja som nasla taketo hodnoty: 7. t. t. normálna akcia srdca v tomto období je okolo 90 – 110 úderov za minútu. u mna to je az 167/min. asi prilis vela... no, po vysledkoch mi asi povedia, ako dalej... ale ked sa to potvrdi, tak to je strasne...

baxovci
27. mar 2015

@snehulienka82 ahoj, moja nestraš sa, teraz je nato ešte priskoro, viem o čom hovorím, mala som 11+3tt. keď na mňa vytasili interupciu. ja som dala na amnio 300€ v železničnej nemocke - to je hned vedľa trnavského mýta. a teraz chceli brať znova ale nato už fakt nemáme aj keby som s tým súhlasila. ak máš možnosť odberu plodovky, je to najlepšia varianta, zvlášť ak tam našli viacej vecí (rovnako aj u mňa). budeš mať 100% istotu a budete vedieť potom ako ďalej. len sa nedaj zlákať na predčasnú lebo vo vzorke nemusí byť dostatok DNA (môj prípad)... mne tá amnio vyšla napr. negatívna a nechápali, a teraz v stredu už na sone na kramároch doktor nevidel vôbec žiadne znaky, vďaka ktorým nás všetci odsúdili na potrat. teraz je nato ešte priskoro, tak neboj, môže sa to zvrátiť, je tam nádej ;)
@dadkav prosím ťa, a kde ti robili tú amnio zdarma v BA a koľko si čakala na výsledok? tri týždne? ďakujem!

baxovci
27. mar 2015

@snehulienka82 a inak AS=akcia srdiečka má byť cca.dvojnásobná od tvojej akcie... tiež som nevedela a hľadala lebo bol problém aj v tomto, tak som si zmerala krvný tlak a tam mi vyšiel môj tep presne o polovicu menej ako v papieroch(mal 158, 15tt.) 😉 a ešte jedno trošku pozitívne pre teba: AS pri vývojových poruchách je pomalšia ako má byť 🙂

erinka30
27. mar 2015

@anako gratulujem 🙂

dadkav
27. mar 2015

@baxovci ja mam dr. v petrzalke, ta ma poslala na genetiku pri Mickiewicovej co je. Je to areal pri Medickej zahrade, je to štátne zariadenie. Tam som bola klasika na pohovor a mala som sa rozhodnúť ze co..nakoniec som sla a na Antolsku, myslim ze sa dalo aj na Kramáre a ružinov. Preplatila to poistovna, ja som len smiešnu sumu v nemocke platila. Nam bol zisteny Edwardsov syndrom, kt. mal byt jasne vidiet na uzv a nebolo vidno vobec nic ani v 20tt na špeciálnom pracovisku, ale amnio ho potvrdila, tak nebolo o com

perzefona
27. mar 2015

@dmnk preboha ty si dobre mimo! Ty si uvedomujes, ze na slovensku sa ti zadarmo poskytuje nadstandardna strastostlivost, za ktoru by si v zahranici zaplatila vysoke peniaze, takze by nebol problem porodit mrtveho downa v 37t. ako jedna znama, ktora zije v svedsku a nemala ani potuchy, ze nieco nie je v poriadku, lebo tam nemala ani len tehotensku knizku a nieto este sono! Tuto sa lekari snazia, vyhladavaju ochorenia v skorych stadiach, aby si nenosila 40t. totalne poskodene dieta, ktore ma minimalnu sancu na prezitie a povedzme isla na potrat kym na to nie si uplne naviazana a ty im tu nieco vycitas??? A ved kto ta nuti chodit ku gynekologovi? Ved nemusis sa tam ukazat nie je to povinne...
NT 5mm je teda riadne velka hodnota vobec to nie je sranda a pre tvoju informaciu nt zmeria aj lekar co sonuje par tyzdnov... Certifikat z nt je len vec, ktora sa vymyslela aby lekari utracali a ini zarabali... Lekar zle nt vidi na prvy pohlad, nemusi ho ani merat. ... Rob ako myslis ale takto sa vyjadrovat o doktoroch to je fakt sila.... Nezelam ti nic zle... Snad ti to dopadne vsetlo v poriadku, ale ja by som teda dobrovolne neporodila dieta s niekolkymi vyvojovymi chybami a obetovala mu cely zivot a co z toho? Mozno ani nic...umrie ti mozno o par rokov na nejaku vvch srdca alebo nieco podobne...nehovoriac o tom, ze ma tu dostava ako sa tu nejaka slecna vyjadrila ze zhrubnute nt mala v 16t uz v norme... Asi nikde necitala ze nt sa meria len do 13+6 lebo potom sa to uz nemeria, takze v 16 t je to dobra blbost....

baxovci
27. mar 2015

@perzefona ...čítali sme si asi všetky, ktorým nám zistili zlé hodnoty a mne sa NTčkom doktor teda zaoberal, teraz v 14+5tt., oficiálne síce nič nezapísal, pretože ako píšeš sa to už nesleduje, ale pozeral to a bavili sme sa spolu o tom aj o hodnotách ai. Inak s ostatným s tebou súhlasím, ja som za starostlivosť našich doktorov rada, ajkeď aj oni sú len ľudia.

rencici27
27. mar 2015

@snehulienka82 Ahoj zlatkoooo ano 50 eur a v Dunajskej Strede a robil mi ho Slezak ...Musis ist aj ty?

rencici27
27. mar 2015

@snehulienka82 teraz som si to preciitala ..nevesaj hlavu bude dobre zlatko .....bola si u odbornika co ma spec sono? BO DR SLEZAK JE SUPER DR.....

pavlats
27. mar 2015

@snehulienka82 Ahoj, nechci aby můj příspěvek vyzněl nějak ošklivě, ale pokud u mimča zjistili omfalokélu, tak to není jen znak, který může vývojovou vadu znamenat, to už bohužel vývojová vada je. ALE - strašně moc záleží na tom, jak je ten defekt v břišní stěně velký a jestli obsahuje jenom střeva nebo i jiné orgány a zda to půjde po narození miminka operativně spravit. A velikost a rozsah omfalokély se samozřejmě bude během těhotenství vyvíjet. V podstatě to samé je už potvrzená vývojová vada srdíčka. Strašně moc záleží, o jaký typ vady jde a to se také bude ještě konrétně zjišťovat a upřesňovat. Jsou srdeční vady, které jsou docela dobře operovatelné a pak bohužel také ty, které se ani operovat nedají. Jinak AS 167 znamená jen to, že miminku bije srdíčko rychleji než by mělo (norma je cca 140 až 150 úderů za minutu). Moc držím palečky, ať se to v dobré obrátí!!!

devonrex
28. mar 2015

Toto je tabuľka, ktorá hovorí ako má tĺcť srdce plodu v závislosti od jeho veku.
Naozaj sa čudujem ako tu lietajú laické názory od nekompetentných ľudí. 😠

pavlats
28. mar 2015

@devonrex Dík za tabulku. Já těch mých 140-150 čerpala z přednášky z gynekologie. Jsem ráda, že jsem nebyla moc daleko od pravdy.

pavlats
28. mar 2015

@devonrex Jenom si ještě dovolím možná nemístnou poznámku: Jak víš, že jsou tu samí nekompetentní laici?

devonrex
28. mar 2015

Nepovedala som že tu sú SAMĪ NEKOMPETENTNÍ LAICI 😠 😠 😠
Ale že sa čudujem ako tu lietajú laické názory od nekompetentných.
Keby som si ja prečítala tvoj príspevok v 9.týždni, keď malo moje dieťa tlkot srdca 187 úderov za minútu, tak sa vystraším. Našťastie, fóra využívam skôr na čerpanie skúseností tipu aká značka plienok je najlepšia, nie na medicínske diagnózy. Čo za bludy sa tu niekedy človek dočíta!

trgypadl
28. mar 2015

@devonrex a najlepsie je stiahnut nejaku tabulku!pritom hodnoty akcie srdca u plodu moze byt ovplyvnena mnohymi faktormi a vobec sa nemusi stotoznovat s udajmi v tabulke 😉

devonrex
28. mar 2015

Tá nejaká tabuľka je uvedená na mnohých medicínskych veboch. Ak sa pozrieš, je tam jasné rozpätie pre jednotlivé gestačné fázy plodu, samozrejme, že hodnoty sú závislé na mnohých faktoroch! Ja posledná som zato aby niekto vynášal nejaké lekárske závery na základe niečoho čo si niekde nájde a aj preto ma zaráža koľkí sa tu hrajú na lekárov.
Tabuľka je tam aby bolo jasné, že plod môže mať srdiečko čo bije 80 aj 195 krát za minútu a stále to môže byť v poriadku!

trgypadl
28. mar 2015

@devonrex tie lekarske zavery tu robis aj Ty sama...
nasla si si nejaku tabulku,ked uz tak na webe(vebe) a hned robis zavery ake rozpatie moze mat plod...uz som par akcii videla ale este 80 uderov som nezazila 😉

pavlats
28. mar 2015

Holky, přestaňme se tu hádat, o tom tahle diskuze není. Já sama si troufnu říct, že nejsem laik. Jsem dětská sestra s praxí na novorozenecké JIP a také jsem pracovala v Motole na dětské kardiochirurgii na pooperační JIP. Přesto si tu nedovolím nikoho kritizovat. Ve své praxi jsem ledacos zažila a viděla. Tabulka je hezká, ale z praxe vím, že akce u plodu nad 160 už se bere jako nadlimitní a může značit nějakou nepohodu miminka.
@devonrex Kdyby jsi si pozorně přečtetla můj příspěvek klidně i v 9. týdnu těhotenství, tak by Ti jistě neuniklo, že odpovídám Sněhulience, která byla na morfologickém UZ s měřením NT, tudíž musí být v 11.-13. týdnu těhotenství. Ale už dost, fakt se tu nechci a nebudu hádat.

trgypadl
28. mar 2015

@pavlats ahoj,my sa nehadame🙂len ma trosku zarazilo,ze si stiahne tabulku a ohana sa tu tym,ze ake bludy sa tu docita.....

devonrex
29. mar 2015

@trgypadl ty máš potrebu opravovať mi vebe/webe? No čo už, snáď ti to uľaví. Č o si ty zažila a nezažila ma nijako netrápi, veď ako vravím, odborníkov je tu ako maku 😀
Ako sa hovorí, trafená hus zagágala.

@pavlats to predsa nie je pravda, zrejme hovoríš o akcii srdca nad 160 v oveľa neskoršom štádiu tehotenstva. V prvom trimestri to je úplne normálna hodnota!

pavlats
29. mar 2015

@devonrex No tak já asi budu muset dojet do Prahy do školy, za gynekologem, který nám přednášel prenatální diagnostiku a budu mu muset říct, že ve své přednášce o vyhledávání vrozených vad v prvním trimestru (přesněji morfologický UZ v 11.-13:týdnu) má bludy, protože se to neshoduje s Tvou tabulkou nebo nevím fakt. Prosím Tě a Ty jsi lékař, že to víš lépe? Jestli ano, tak pak se Ti omlouvám.

trgypadl
29. mar 2015

@devonrex ano prepac mam potrebu Ta opravovat🙂ano mozno trafena hus zagagala,ale moje poznatky su z praxe,narozdiel od Tvojich.sa trosku spamataj,pises,ze je tu odbornikov ako maku,a sama sa tym odbornikom robis

devonrex
29. mar 2015

Dievčatá nie som lekár, som ekonóm a budúca mama ktorej dieťa malo frekvenciu srdca v 9.týždni 187 tepov za minútu. Čo ma ako laika totálne vystrašilo, pretože sa mi to zdalo veľmi veľa. Nakoniec viem, že hodnota bola na daný týžden úplne v poriadku, srdce má dieťa zdravé, všetky vyšetrenia ok. Hodnota nad 160 je bežná!
Ja sa nehrám na žiadneho odborníka, jediné čo som chcela povedať je, že je nebezpečné strieľať tu diagnózy a strašiť. Potom samozrejme je na každom či bude veriť zdrojom z fóra alebo lekárom.

trgypadl
29. mar 2015

@devonrex lenze toto je forum,a kazdy normalny clovek by mal tie prispevky brat s nadhladom.a ak veri vsetkemu,co sa tu pise,tak to svedci o vsetkom....

baxovci
29. mar 2015

laické názory 😀 ja by som si nikdy nedovolila sem napísať k tejto téme nejaký "môj názor". a myslím si že každá sem napíše len to, čo sa dozvie buď od doktora na kontrole alebo z iných podobných zdrojov. a okrem toho, každá môžete mať pravdu, veď tých odborných kníh, článkov a profesorov, každý môže mať trošku iný názor, trošku iný rozsah AS. a ajtak všetko závisí od jednotlivej maminky a bábena... tak sa vráťme, prosím k našim príbehom, dobre? odtoho sem teda ja osobne chodím 😉

pavlats
29. mar 2015

Holky, zítra držte palce. Jedem k té doktorce Frisové. Máme tam být ve čtvrt na sedm večer. Nervozita pracuje. 😝

erinka30
29. mar 2015

@pavlats drzim palceky a budem na teba mysliet my ideme tiez na kontrolu zajtra na 10,30 vsetko bude dobre s nasimi miminami neboj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre