NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

evapavla
31. júl 2010

@mircalla - veľmi gratulujem k bábenku

sukubka
31. júl 2010

evapavla chtěla bych ti napsat že já bych šla na amnio stejně jako ty,já podstoupila pod nátlakem doktorů odběr choriových klků a to dokonce 2x jednou se to nepovedlo protože odebrali i moji tkán a výsledky s toho nešli určit a tak jsem do dalšího odběru šla hnedka za týden znovu,to je šílené riziko ale strašili mě s Dawnovým syndromem a tak jsem i přes to riziko do toho šla znovu!Je to strašný jak ti doktoři naléhají a jak se něco takového stane pak hrají mrtvé brouky!Hlacně si prosímtě nic nevyčítej všechny by jsme se zachovali stejně jako ty!!!!!!!Je to jen šílená smůla která bohůžel vždy sedne na ty nesprávný lidi!

beryk
2. aug 2010

@evapavla je mi to hrozně líto,nechápu proč je někdy tak život krutý........,posílám ti sílu a přeji hodně štěstí at je co nejdřív líp.Drž se

evapavla
3. aug 2010

@beryk , ďakujem 🙂

figurka.m
3. aug 2010

@mircalla krasna spravicka, blahozelam k syncekovi a prajem hlavne vela zdravicka, to je to najdolezitejsie 🙂

@evapavla je mi to strasne luto, viem cim si si presla, zazila som to v 22tt, ale ja som bola na ukonceni, amnio ukazalo postihnute babo, vies lekari ta nechaju porodit preto, aby sa vyhli komplikaciam, najma ak chces znova otehotniet, moj lekar mi to vysvetlil, tiez som chcela aby ma uspali a bolo po vsetkom 😔
prajem ti vela sil a verim , ze sa ti podari znovu otehotniet a porodit zdrave babatko

sukubka
3. aug 2010

i ja se přidávám k blahopřání at malej krásně roste!!!!
Přesně odedneška za týden nás čeká velký ultrazvuk tak at už je to zanáma a já si konečně začnu užívat těhotenství!

sukubka
9. aug 2010

ahoj holky zítra nás čeká velký ultrazvuk ve 22týdnu,moc se bojím myslete prosím na nás pak dám hnedka vědět!

happy8051
9. aug 2010

@sukubka neboj sa vsetko bude ok... 🙂

furaha
10. aug 2010

sukubka držím palce

evapavla
10. aug 2010

@sukubka , neboj, všetko dopadne dobre 🙂

mircalla
10. aug 2010

Sukubka drzim palce...daj vediet ako ste dopadli, ale urcite ok

sukubka
10. aug 2010

ahoj holky tak je vše prý v naprostém pořádku jsem moc ráda!Díky že jste na mě mysleli a všem přeji jen samé dobré zprávy jsou to fakt nervy!

furaha
10. aug 2010

😀 to už nikdy neskončí! 🙂

marcelkatt
10. aug 2010

@sukubka blahoželám, že je všetko ok 🙂

sukubka
10. aug 2010

holky děkuju!!!! 😀

klara.t
10. aug 2010

taky gratuluji...

olga777
10. aug 2010

Ahoj holky, nebyla jsem na fóru dlouho (ani se už nemohu najít na jaké str.jsem psala naposled), ale dnes jsem byla na odběru krve pro treiple test. Minulou kontrolu ve 12 tt mi doktor nenapsal výsledky UT do papírů, jen mi při ut vše ústně popisoval, že je vše v naprostém pořádku a že se miminko zdravě vyvíjí. Dnes jsem se ho dodatečně zeptala alespoň na výsledek NT. Sdělil mi naprosto v pohodě, že mám NT 4,6 mm. a že do 6mm je všechno naprosto v pořádku. Docela mě to vyděsilo, protože jsem tady četla, že je to ok do 3?? MUDr. mě ubezpečil, že je všechno v pohodě a že kdyby něco, tak to na tom ultrazvuku pozná. Dnešní UT byl také uplně v pořádku. Zároveň mi sám tvrdil, že se ani UT, ani výsledky triple t. nedají brát vážně, že jsou to většinou bláboly.
Tak doufám, že mi nikdo z genetu nebude volat a že bude vše v pohodě. Na výsledky triple si mám volat 20.8.

furaha
10. aug 2010

olga - opravdu je to tak, že nad 3 je to riziko vyšší. UTZ ti dělali v gennetu?

olga777
10. aug 2010

@furaha ne, jen můj gynekolog. Na UT do Genetu se budu objednávat, ale nebyl mi gynekologem doporučen kuli mému NT. Jedno dětsko už mám a chodila jsem ke stejnému doktorovi a do Genetu posílá (resp.doporučuje) automaticky.

furaha
10. aug 2010

hele, no nevím, co ti na to říct. já chodím k doktorovi, kde se docela dost připlácí, má moderní mašiny a stejně NT měřil nepřesně - ale poznal, že je vyšší a odkázal mne do gennetu. na to měření mají doktoři mít nějaký certifikát. pokud ten tvůj o tom NT moc neví, tak ho možná ani neumí změřit. nevím. anebo je to ten typ, co nespouští falešný poplachy. tak zkus věřit, že je vše OK. asi bych na tvém místě volala do Gennetu. z utz se hodně pozná.

olga777
10. aug 2010

@furaha Spíš bych ho typovala na toho, co nespouští falešný poplach (doufám). Jestli to měřit umí, to fakt nevim. Do Gennetu budu volat zítra, tak se při objednání na ty hodnoty ještě zeptám. Při Adélce jsem ani netušila, že nějaké NT existuje. A měla jsem šťastné těhotenství, tak si toto také nedám rozhodit 🙂 Je ale fakt, že je mi už 35 a při Adý mi bylo 31 let. Díky za odpovědi

furaha
10. aug 2010

hele - dobrý postoj. na utz nic nenašel, tak proč zbytečně šílet. a uvidíš, co řeknou v gennetu. hodně štěstí!

klara.t
11. aug 2010

Spíš bych se zeptala, v jakém týdnu to NT měřil. Kolik měřilo mimčo? 'říkal ti NT z této kontroly nebo z té minulé ve 12tt? PRotože ted klidně vyšší být může, ale v porovnání s velikostí mimča už není tak velké. Nebo se taky mohl splést a je to 0,46mm.....

mircalla
11. aug 2010

@sukubka super, tak uz si to len uzivaj
@olga777 ja by som sa na to v genete opytala, pretoze pri NT 2,5 a viac by ta mal doktor poslat minimalne na geneticku konzultaciu a tiez uz kvoli veku. 4,6 mm je docela dost, hadam to je len 0,46 mm. nechcem ta stresovat, ale radsej by som to s nimi konzultovala

klara.t
11. aug 2010

jj, 4,6 je dost. To jsem měla já a hnali mě na genetiku hned za 2 dny, jen co měli místo.

olga777
11. aug 2010

@klara.t ahoj předem díky za odpovědi. UTz je z 12 týdne t. a nezpletl se. Je to fakt 4,6 mm. Kdyby to prý bylo 0,46, tak by to bylo strašně malinké, tedy by asi velikost plodu neodpovídala týdnu těhot. Naprosto přesvědčivě mě ubezpečoval, že to mám pustit z hlavy, že je to absolutně v pořádku, že norma je do 6mm. Tak proč by to jinak říkal? A ještě jsem se ho ptala, jestli to na tom jeho Utz opravdu pozná 😅 , řekl, že jo, že má stejný jako v Gennetu a že prý pacientky tvrdí, že má obrázky lepší, než v G. Což mohu z prvního těhotenství potvrdit. A jestli to poznat umí, jsem se už raději neptala.....
Včera mi bral krev na triple t. a poslal to do Gennetu. Že prý, kdyby něco, tak se mi sami z G. ozvou......tak to mě zrovna neuklidnil. Raději jsem si ještě zavolala do Gennetu tak až tam nějaký doktor nebude mít pacientku, tak se prý ozve.
Raději se to pokusím vypustit z hlavy a nemyslet na to... dle rad pana doktora,...... snad má pravdu. Díky za odpovědi, raději se sem ale chvilku nebudu dívat, aby se mi na to lépe nemyslelo. Ahoj ☹

sukubka
11. aug 2010

ahoj holky moc vám děkuju za uklidnění a držení pěsiček jste opravdu hodné a moc jste mi pomohli opravdu jsem ty stresy s váma zvládla líp!!!!
Olga já tě nechci strašit ale pokud bylo NT měřeno ve 12 týdnu (to jsme měla i já tak )tak by NT mělo být správně 1mm a pokud je to vyší už od 2mm doktoři špokulují proč a co a jak a já měla 3mm NT a můj gynekolog mě úplně děsil zase je dobře že ten tvůj je tak klidný ale podle mě je to i podle toho jak píši holky že je to i podle velikosti plodu ale ve 12rýdnu stejně není plod tak velký že by hodnota přes 4mm byla v normě,každopádně si myslím že bobek je v pořádku když ultrazvuk nic nepotvrdil ale že norma je 6mm to si teda opravdu nemyslím!!!!

Holky jak dlouho vám kontrolovali bobka když jste byli na tom ultrazvuku v tom 22týdnu?mě totiž bobka kontorloval ten genetik snad 10-15minut a kdesi jsem četla na diskusi že holkám ten ultrazvuk trval i 40minut tak si říkám že doufám že bobka pořádně zkontroloval!Ale zase ten doktor Polák je prý hodně známej a dobrej tak mu věřím!!!!!To jsou holky pořád nervy co?

klara.t
11. aug 2010

@sukubka mě to taky kontrolovali asi čtvrt hodiny, oni už jsou v tom zběhlí, ví na co koukat. žádný strach.

fiallinka
11. aug 2010

@sukubka ahoj, gratuluju 🙂 a chci říct, že Polák je fakt dobrý a hlavně rychlý, minule mi kontroloval dvojčátka tak všeho všudy 5 minut a vše bylo ok... hlavně, když žádný problém není, tak je to rychlé, fakt... řekla bych, že u něho je to spíš známka zkušenosti... tak si to už teď užívej 🙂

@olga777 oli, já si myslím, že to spíš nějak zblbnul, protože to je hodně vysoké číslo a naopak by to odpovídalo pozdějšímu týdnu, ve kterém jsi teď - být tebou na to prdím, stejně s tím nic nenaděláš a teď uvidíš, co triply...

@evapavla evi, jak dlouho po amniu se to stalo? Každopádně je mi to líto a není to fráze, protože tuším, jaké to je... na druhou stranu si nic nevyčítej, určitě sis i tu amniocentézu dobře rozmyslela - te´d se ti zdá, že by postižené miminko bylo třeba lepší, ale zatím vůbec nevíš, proč se to stalo, třeba to tou amniocentézou být nemuselo... protože ty špatné výsledky třeba mohly ukazovat na jiný problém miminka než který se dá zjistit z karyotypu a proto mu mohlo přestat tlouct srdíčko...

víš, já jsem taky amnio podstoupila a zjistili mi, že miminko má DS... a teď ve mně naopak zraje pocit, že je dobře, že se nenarodí... to rozhodování a ty pochybnosti byly šílené, ale přesto si začínám myslet, že pro nás to rozhodnutí bylo správné... a ono to s tebou vlastně moc nesouvisí, vlastně jsem asi chtěla jen napsat, že nikdy nemá cenu moc rozebírat svá předchozí rozhodnutí, protože tehdy jsi prostě byla v jiné situaci, než jsi teď a kdyby si v ní byla znova, asi se rozhodneš stejně...

sukubka
11. aug 2010

holky taky Polákovi moc věřím příjd emi moc šikovnej a umí i člověka hodně uklidnit!

fialinka napsala jsi to evapavle úplně tak jak já bych to chtěla číst kdybych byla v její situaci!
Je ale opravdu pravda že já bych do té amniocentézy taky šla a šla jsme do odběru choriových klků a kdyby se něco stalo taky bych si to vyčítala ale nadruhou stranu vím že bych to opravdu podstoupila znovu!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre