NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

zuzkagu
24. jún 2010

kludne chod aj teraz ak sa da budeš ešte viac pokojnejšia, ja som na uTZ čakala 4 tažke dni a poviem ti ani muž to nevedel dobre predychat, ale teraz už mam 2 roč. zdraveho loptoša doma

gilly
24. jún 2010

to ma drzi nad vodou, ked vidim, ze mate zdrave babatka doma. ale akosi podvedome citim ze je vsetko ok, sme na babo cakali tri roky tak urcite bude zdravucke 🙂
no skusim zavolat ci ma vezmu aj skor

bardotka1
24. jún 2010

Ahojte holky -)
..tak jsem si dočetla co je nového.. Já už jsem v práci a trochu jsem se otřepala a našla sílu jít sem....A když vidím tu tabulku, připadám si jak nějaký blbec !!! ☹ Ale když vidíte ty ksichty - první můj gyn hned na úvodu "ale to už budou jen horší a horší výsledky"....a pak ta doktorka na genetice - ten její úsměv vidím stále před sebou, že to opět nevyšlo a co tedy budeme dělat ?.......a hned souhlas k ukončení, žádné přemlouvání prostě nic - jen se sápala po vzorku..........Já na vzorek sice protestovala, ale teď jsem i ráda bo prý ho budou zkoumat. No ale co mi poví?? Že "karyotyp byl v pořádku" opět? a proč to dělají?

Sukubka - a Tebe se chci zeptat mluvíš o Olomouci....mám dojem, že jsi zpomenula i umělé oplodnění... Já právě mám zkušenosti s tím měřením NT z dr. Daifalah, mluvila jsem i s Hyánkem s fakultky loni - také mě doporučoval ukončení, tehdy i 4,9 - bohužel to jsem vás neznala....Nemůžeš mi říci víc informací?? Přemýšlela jsem co třeba o to umělé....Slyšela jsem, že prý umí ty vajíčka a spermie špatné vycházet a vybrat jen ty nej, třeba by mohli pomoci...Ale to je další téma, které já vůbec neznám....

Já to tak asi nenechám - řekli mi že výsledky budou až za pár měsíců !!! Stejně těhotnět nemůžu... Ale chci nasbírat ifnormace a zeptat se jich co a jak dál...Když jsou takoví odborníci a tak vřele "ukončují", tak ať poradí jak tomu předejít a co s tím oni provedou...

Máte-li holky nějaké info budu vděčná......Mějte se hezky i.

vltavka
24. jún 2010

Děkuju za odpovědi, ale asi AMC nebudu potřebovat 😀 . Volala jsem si dnes jestli náhodou nebudou už výsledky z triplů (protože už jsem z toho byla dost nervózní) a náhodou byly - down 1:5900 a NTD 1:3500, tak to je dobré, ne? Já jsem taky po umělém oplodnění (dokonce KET), tak mě napadlo, jestli to vyšší NT nemá náhodou souvislost s IVF... Docela by mě zajímalo, kolik z holek z tabulky je po IVF. Tak teď mě ještě čeká genetický ultrazvuk, hlavně zaměřený na srdíčko, tak snad to dopadne dobře.

ellaaee
24. jún 2010

Ahoj všechny. Jdu k vám pro radu. v 10+3 mi byla odebrána u mého obvod. gynekologa krev na gen.screening. Krev vyšla negativně a utz u mého dr. dle jeho sdělení také o.k. Já chtěla mít však větší jistotu, tak jsem navštívila gynet v ostravě. Tam jsem byla 12+3, kde mi opět vzali krev a udělali utz. Dle dr. co mi tam dělal utz je vše v pořádku. Šíjové projasnění 1,2mm.Cčera mi ale zavolali že mi vyšlo z krve nějaké riziko neřekli mi přesně co, jestli down nebo co 1.680 a musím na další utz že si miminko prý znova prohlídnou. Nosní kustka byla u obou utz přítomna. Říkali že budou prohlížet průtok cevama atd. Mám strašný strach a od včera jsem opravdu zralá na zhroucení. Myslíte si : nebylo to brzy ten odběr krve už 10+3? Holki zkuste mi poradit. Jsem po ivf

zuzaxa
24. jún 2010

@bardotka som rada, že si sa nám opäť ozvala. Páči sa mi tvoj prístup, že to tak nenecháš, super držím palce pri zbieraní informcií, škoda ja Ti vtom poradiť neviem. To ako si sa rozhodla je iba tvoja vec, každý sme iný a preto robíme aj rôzne rozhodnutia, to je normálne. A s manželom ste už na genetiku boli??? My teraz čakáme na výsledky, ale aj tak ešte nemôžeme uvažovať nad ďalším, akurát dnes je to presne 3 mesiace čo mi robili cisársky. 😢 Časovo mi to príde, že to bolo už tak dávno, ale dátumovo, že tak krátko. Radšej sa nezamýšľať a ísť dopredu.
Teším sa na leto, len keby už nejaké konečne bolo, však počasie je tu u nás hrozné.

claca
24. jún 2010

@ellaaee spíše je pozdě na krev 12+3,takže bych brala v potaz ty první výsledky,já měla z NT screeningu riziko na Downa 1:13,NT2,5 a malej je zatím naprosto v pořádku,takže klíííííííd,ale byla jsem taky pěkně v pr...

ellaaee
24. jún 2010

claca děkuji za povzbuzení, zamávalo to se mnou teda hodně ☹ mám po ivf a miminko je vymodlené tak se bojím

sukubka
24. jún 2010

teda holky vy jste toho dneska napovídali co?
já dneska byla na kontrole ale jen u svého gynekologa jsem dneska 15 týden a na ultrazvuku se mu mimís zdál v pořádku srdíčko prý dobré a všechny orgány jsou jak mají být,ale ještě nemám v ruce ty kompletní výsledky to si pak snad trochu oddychnu ale středa je ještě daleko 😒 jinak nejvíc se děsím ultrazvuku ve 20týdnu!!!!

vltavka já jsem po IVf 😉

Bardotka já byla na té genetice u Hyjánka ten mi naměřil to NT 3,1 a krev vyšla taky pozitivně k vůli PaaPA 0,303 a tedy mi doporučil odběr klků a to mi dělala ta doktorka Diphalaf no ale té se to nepodařilo odebrat a doporučovala mi až amnio ve 20týdnu,já si ale zavolala tam kde mi dělala IVF do Reprofitu a ti mi doporučili at jdui znovu hnedka na genetiku taky do olomouce ale k doktoru polákovi (jestli vám to něco říká)ten naměřil NT 2,5 ale krev už nedělal a na ultrazvuku se mu mimís zdál ok a ani mi klky nechtěl odebrat já ale chtěla abych měla jistotu,už vím předběžné výsledky že trizomie Downa a ještě další dvě jsou vyloučeny ale kompletní výsledky bodou 30.6 tak se bojím!Jinak důležitej je prý ultrazvkuk ve 20týdnu!!!
Pokud ti můžu poradit chod na genetiku k tomu dr.Poláku víš jak mě ve FN vyděsili?vypadalo to jako by mě už chtěli hnát na potrat řekl mi ten hyjánek na genetice ani fotku vám dávat z ultrazvuku nebudu mě teda dorazil!!!!!

klara.t
25. jún 2010

Holky, včera to byl přesně rok, co mojí malé na UTZ našli NT 4,6mm. Ten den jsem začala chodit na koníka a hledat info. Takže takové malé výročí. No byla to strašná doba plná smutku a pláče, ale dobře to dopadlo. Teď se na ní koukám a stále tomu nemůžu uvěřit. Ale jsem šťastná že jí máme. Pusinku mojí.
Tak vám všem taky přeju, aby to rychle uteklo a aby jste se už kochaly těma vašima prťatama a říkaly si "Už je to rok..."

sukubka
25. jún 2010

klary to je super že je to už za váma a maličká je zdravá úplně si to užívej,já asi jednou to své mimi vykoukám 😉 at už je to i za náma a my píšemš jak říkáš ty že je to už rok 😉

janinaaaaa
28. jún 2010

Hooolky, tak se Vám hlásím, měli jsme ve 12+5 NT 2,6, tak jsem sem taky psala pár přispěvku...tripple testy dopadli dobře a dnešní velký ultrazvuk taky, zda se byt vsechno v norme, tak to abyste to mohli přenést do statistik a uklidnilo to další maminky, které NT vyděsilo jako mě🙂))

sukubka
28. jún 2010

janinaaaa tak to je super mě čeká zbytek výsledků s odběru klků ve středu tak se bojím pak vám dám hnedka vědět!Budu začátek 16týdne!!!!!

sukubka
29. jún 2010

ahoj holky tak zítra si jedu pro kompletní výsledky těch choriových klků a bude mi dělat i ultrazvuk ale jsem teprve v 16týdnu,snad bude vše ok,mám děsný strach!!!!!

klara.t
29. jún 2010

tak hodně štěstí! držím palce.

sukubka
29. jún 2010

moc děkuju pak hnedka napíšu!

lenkacar
29. jún 2010

sukub já tě čtu z vyděšenýma očima ,jak se dělá ten odběr klků?ježiš ty jsi statečná,jsem tě zahlédla tak jsem hodila oko na tebe ..

sukubka
29. jún 2010

ahoj Leni já tě četla na diskusi dneska!no já a statečná jo?sem posraná až za ušima ale co nám zbýva!!!!!poslala jsem ti IP jak to probíhá tady to holky znají!

beryk
29. jún 2010

Ahojda holky,
můžu k vám?Jsem pěkně vyřízená,screening dopadl špatně 12tt+5, nejdřív UTZ, bohužel řekla ,že námáme nosní kůstku ,takže mě radí plodovku,já jsem se na tu plodovku moc netvářila,(páč mi moje dr. řekla ,pokud to pude vyhnout se tomu)tady mě řekla narovinu at si představím jestli bych chtěla postižené dítě a at si teda ještě počkám na výsledky z krve ,to že mi zavolá genetička. Modlila jsem se, aby to bylo v poho, ale řekla mi, že má pro mě špatnou zprávu, že jedna hodnota je špatná a to FBhCG mám 3,43 MoM a má být do 2, a abych se hned objednala na plodovku,naplánovala to na 16-17tt. Je mi hrozně,strach obrovský,slzy tečou....

mircalla
30. jún 2010

Beryk - a PAPP mas kolko z krvi? ta je dolezitejsia ako free beta Hcg....to byva casto zvysene....dievcata tu aj pisali na tuto temu. eloana ma zvysene napriklad a ma zdravu holku
a NT aka bola? nosova kosticka moze byt mala a nemusela byt vidiet.

NT a PAPP su dolezite, pamatas si hodnoty?

ygreen
30. jún 2010

beryk - neházej flintu do žita - mircalla má pravdu. To zvýšené HCG může být třeba způsobeno i velkou placentou.

limetka80
30. jún 2010

ahojte,
sukubka myslim na teba od sameho rana, drzim silno prsty aby bolo vsetko v poriadku,
beryk aj tebe drzim palce, su to nervy, bude dobre neboj

ja cakam este za kompletkami vysledkami z amnia, snad tam uz nic nebude, alebo myslite ze by sa mohlo este nieco vaznejsie ukazat, ked trizomie po troch dnoch od odberu boli vylucene????? 😒

pampeliska1
30. jún 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla na kombinovaném testu a vyšlo mi riziko na trizomii 18. ch (Edwardsův sy) 1:199.. Nemáte pro mě taky nějaké uklidňující info? ☹ Jsem z toho hodně špatná, je mi teprve 24, tak se fakt bojím.. Jinak postup u nás bude takový, že za 14 dní jdu na triple a AŽ 4.8. znova na ultrazvuk s výsledky z triple ☹

pampeliska1
30. jún 2010

Holky, nevíte jestli ty krevní hodnoty může ovlivnit užívaní Utrogestanu v prvním trimestru?

beryk
30. jún 2010

holky díky

@mircalla NT 1mm 0,63 MoM
Papp- A 9,42mlU/ml 2,43 MoM
FBhCG 102,1ng/ml 3,43 a tenhle výsledek mi řekli, že to je špatný

eva4444
30. jún 2010

beryk ja som mala pri Viki hcg vyse 4 MoM, brutalne cislo, NT tusim 1.3mm a je zdrava. ostatne si nepamatam. celkove riziko z biochemie bolo asi 1:200 ked sa spocitalo s meraniami zo sona tak asi 1:800.

pampeliska1
30. jún 2010

Holky, já těm hodnotám vůbec nerozumím, mě vyšlo:
Volný beta-hcg 19,22/IU/litr - ekvivalentní 0,280 MoM
PAPP-A 0,167 IU/litr - ekvivalentní 0,124 MoM.. No nechápu

sukubka
30. jún 2010

ahoj holky tak zbytek výsledků je ok!jsem rýda i na UZ vypadalo vše nadějně!ještě nás čeká za 5týdnů ultrazvuk po tom 20týdnu!!!!

pampaliska1 já měla předpoklad na trizomii 21 katastrofální 1:16 a vydíš jak jsme dopadli!

pampeliska1
30. jún 2010

@sukubka tak to velká gratulace! 😵 Už bych chtěla být na tvém místě a vědět na čem jsme 😒 Já teď budu čekat 2 týdny na triple a pak s výsledky triple jdu až 4.8. na opakovaný UTZ 😒

sukubka
30. jún 2010

pampaeliska tak si domluv odběr choriových klků jako já at nemusíš tak dlouho čekat!ale tvé výsledky jsou úplně v pořádku mě vyšla špatně krev i hodnota NT a dopadlo to snad dobře!!!!!To je jasný že po tom 20týdnu se mi uleví a úplně vím jak se cítíš pro mě to byly nejhorší 3týdny čekání v mém životě tvé výsledky 1:199 jsou krásné to je že 1žena bude mít downa a 198 jich ho mít nebude víš jak sem teda na tom byla já s číslem 1:16?
neboj bude to dobré doktor mi řekl že je to jen hra s čísly!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre