NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mircalla
22. apr 2010

Furaha - velka gratulacia!!!!!!!!!!!

mircalla
22. apr 2010

jarmilad - je mi velmi luto:( neboj po kyretazi neni problem otehotniet, sliznica maternica pekne dorastie. ja mam za sebou 2 kyrety po spontannom potrate a otehotnela som 3 mesiace po kyrete. v teme kam chodim na skoro kazda za sebou minimalne jeden kyret (zial) kvoli potratu a su tehule
citala som aj o veve v april 2010 - je to strasne smutne:((

figurka.m
22. apr 2010

ahojte
vivvamp, gratulujem, tak to vyzera byt v poriadku 😉
tak ja som bola vcera na triple teste v Martine, na sone sa dokimu babatko zdalo mensie tak na 15tt, takze sa mi amnio posunie, mala som ist uz v stredu, ale zrejme az o tyzden neskor, v utorok volam o vysledky, tak mi povie geneticka viac

bubulacik
22. apr 2010

ahojte chcem sa spitac ci hodnota NT 1,9mm je v pohode alebo nie dakujem za odpoved.

iwa1
22. apr 2010

fuhara blahozelááááááááááám 😀

figurka.m
22. apr 2010

bubulacik, ano je to v poriadku, tes sa 🙂

bubulacik
22. apr 2010

figurka.m dakujem tak to som rada achcem sa spitat este ze spuntik sa nechcel ukazat tvarickou tak mu doki ani kosticku nosnu nekukol ze ci to nevadi....

nikoda
22. apr 2010

Ahoj hokly můžu se také poptat, jestli hodnoty, které mám v průkajdě jsou ok.
On doktor vůbec nic neřekl 😠 a já netuším 😨 Děkuji za ujasnění 😵
Takže je uvedeno
CRL 7,3 (13+3)
BP )) 21(22) (13+3)
NT 1,3
NB +

miru.j
22. apr 2010

nikoda,ja som mala v 12+5:
CRL 7
BPD 22
NT 1,7
NB 3,4
...DOKTOR VTEDY POVEDAL,ZE JE VSETKO OK A ZE JE SPOKOJNY 😉
...neboj,je to ok 😉 ....blahozelam k dobrym vysledkom!

gudulo
22. apr 2010

nikoda, tie hodnoty su uplne v poho - tie hodnoty v zatvorkach zodpovedaju tt , takze to je OK, NT je norma do 2,5 - teda OK a NB + znamena, ze nosna kosticka je pritomna, takze nestresuj a uzivaj si pohodove tehu 😉

mircalla
22. apr 2010

hodnoty su uplne v poho

misicka455
22. apr 2010

Fuhara velká gratulace 😉

antoaneta
22. apr 2010

Holky prosím, vy která tomu rozumíte, nebo prosím nevíte?, nebo podle svých hodnot, jaké jste měly, můžete mi poradit? Včera jsem byla na NT sreeningu, který dopadl podle lékařky dobře, nosní kůstku máme a nuchální projasnění máme 1,2 mm. Ten den, ráno mi ještě brali krev aby vypočetli kombinaci a dpoledne mi doktorka volala výsledky a to mi řekla že sice ten nález byl v pořádku, že podle mého věku, riziko 1/388, ale že mám jednu hodnotu v krvi sníženou a že doporučuje ještě na posouzení tripl test. Jakou to nevím. Ale vím, že tripl není moc přesný a bojím se, že mi výsledek vyjde třeba ještě hůř. A dalších vyšetření, jako třeba odběru plodové vody atd. se bojím. Prosím, podle některých holek na jiné diskuzi mi vyšla nízká hodnota u hcg. Je to tak? A prosím co to znamená? Jaká hodnota je správně? A ta moje, je moc nízká? Strašně se bojím, včera jsem vůbec nespala a celý den jsem proplakala. Doktorka mi sice řekla, že nemám na to myslet, abych neubližovala miminku, ale z té hlavy to jde dostat těžko. Je mi 31 let, a miminko je naše první, dlouho očekávané a opravdu jen zázrakem vymodlené. Moc se o něj bojím. Podle svého doktora jsem 12+4, podle to sreeningu, jsem byla ale 12+6. Celkové kombinované riziko 1/4000. A co tato hodnota. Vyšší je lepší, nebo nižší? Vůbec tomu nerozumím. Opsala jsem ty údaje a čísla ze zprávy. Prosím poraďte mi...... 😢 Nebo máte nějaký tip, kde se o tom můžu něco dočíst? 😔

Nosní kost: přítomna
NT (nuchal translucency) 1,2 mm / 0,75 MoM
Papp - A: 1,59 mlU/ml / 0,39 MoM
FBhCG: 25,77 ng/ml / 0,81 MoM
----------------------------------------
Riziko M.Down odpovídající věku matky: 1/388
Morfologické anomalie: Nenalezeny
-----------------------
Závěr screeningu: Screening negativní
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestru: 1/4000
-------------
Doporučeme doplnit TT v 16t. g+UZ na spec. prac. ve 20t g+Doppler a. uterina/Papp/

gudulo
22. apr 2010

antoaneta, hodnota kombinovaneho rizika je dobra, cim vyssie cislo, tym lepsie - znamena - jedno ku 4000 deti by malo nejaku vadu, riziko veku neovplyvnis
skus sa objednat na morfologicky usg, na amnio vobec nemusis ist, ta nie je povinna

antoaneta
23. apr 2010

gudulo, děkuji moc. Ale na ten morfologický ultrazvuk se chodí až 20tého týdne, ne? To je i myslím i ten, který mi ta doktorka v závěru zprávy doporučila. Takže na něj určitě půjdu, jen si ale musím ještě nějaký ten týden počkat. Přemýšlím spíš, co můžu udělat teď. Jestli nemůžu jít ještě na nějaké vyšetření, nebo nový odběr krve. Co myslíš, nevíš? To čekání je totiž hrozné. Až 14 května mám jít na ten tripl test, což jsou tři týdny čekání. Navíc tomu tripl nevěřím a mám strach z jeho nepřesných výsledků. Bojím se, že můžou vyjít ještě hůř než krevní testy co mi dělali teď v rámci toho sreeningu.
A prosím, nevíš kterou tu hodnotu mám teda sníženou? Je to to hcg? A co to znamená, čím to je, nebo co to může znamenat? A nevíš kolik má být správně? Děkuji. Všem, kdo zná odpověď.

pet.s
23. apr 2010

ahojky děvčata, prosím o radu. 1.4. jsme byly na NT a vyšly dobře,ale přesto nás objednali ještě za měsíc. Nevíte proč? Byl jste někdo 2x na NT?
O jedno mimi jsme po NT už přišli, zjistili vadu. Je mi 40 a je to moje poslední těh, a z IVF, tak možná plaším jen nevím, zda se mám bát. ☹

antoaneta
23. apr 2010

Ahoj pet.s sice jsem v těhotenství úplný nováček a sama si teď nevím rady, protože nám naopak výsledky NT úplně dobře nevyšly 😢 ale myslím, že ty se bát nemusíš. To si tě asi zvou na ten ultrazvuk který se dělá kolem 20tt. Chodí na něj snad všechny maminky. Buď na doporučení, nebo samy dobrovolně. Je podrobný a doktor u něj sleduje komplet orgány miminka.

mircalla
23. apr 2010

antoaneta - predpokladam, ze podla hodnot mala lekarka na mysli trosku nizsiu hodnotu PAPP+, idealne je hodnota okolo 1, je to mierne pod normu 0,5 mom

ale inak si myslim, ze celkovo su tiez vysledky ok a aj riziko DS 1:388 neni vysoke...screening celkovy mas negativny, neni to ani hranicne riziko....

beta HGC mas fajn a Nt ukazkove, NB bola tiez najdena. tripple preco nie - je to len odber krvi, mne napriklad vyssli tripple lepsie ako tento screening v 1. trimestri. neboj.

pet.s - naozaj netusim, lebo o nesiac uz Nt je nemeratelne, myslim, ze vzhadom na vek a predchadzajucu zial smutnu skusenost chcu lekari len daco skontrolovat, ale nemyslim, ze priamo NT, to sa uz neda merat v tom stadiu tehu. 1,4 je vyborna hodnota. osobne si myslim, ze na daco ine ta objednali - nie nahodou morfologicky UZV? v ktorom tyzdni ti vychadza, ze tam mas ist?

antoaneta
23. apr 2010

Mircalla děkuji moc za odpověď a celkem i za uklidnění. A nevíš prosím, co ta hodnota PAPP+ znamená? S čím souvisí, nebo na jaké onemocnění, vadu má vliv?
A myslíš, že teda že ta moje hodnota není až tak hrozná?
Na ten tripl půjdu, odběru krve se nebojím, jen mám obavu z těch výsledků. Vím, že se hodně mluví, jak je nepřesný atd. Ale uklidnila si mě, že ti vyšli líp, než ten sreening.
A ještě, prosím. Myslíš, teda, že to hcg nemám nízký? Tak je to normální? Mě totiž jedna holka napsala, že mám nízké to hcg..... a celkem mě tím vyděsila....
A dá se to někde dohledat, ty normy těch hodnot a jejich vysvětlení? Děkuji moc. Seš moc hodná. Jsem vyplašená a každá rada je pro mě teď nad zlato. Moc ti děkuji za tvé povzbuzující zprávy.

mircalla
23. apr 2010

nie urcite neni
hcg si myslim ze je ok, ved sa to blizi k 1
http://www.gyne.cz/clanky/2008/208cl7.htm
http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=book/export/...

tu o tom daco je...ale priznam sa, ze referencne hodnoty na PAPP - a HCG som ani ja nikde nanasla. nasla som len NT. jedna kocka na konikovi mi poradila v akych rozmedziach by sa mali pohybovat

samotny jeden znizeny PAPP nic neznamena, cely screening sa vyhodnocuje komplexne

morfologicky uzv okolo 20tt je dost spolahlivy, vylucia sa znaky DS, razstepy, vady srdiecka....je to nerizikove. ja osobne by som sla na amnio len pri vysokom riziku, ty mas screening negativny, takze myslim zatial nie je dovod takto uvazovat. pockaj si este na tie tripple...na tento morfo sa urcite onjednaj, ja som bola, i ked bola vsetko v pohode, clovek je kludnejsi

antoaneta
23. apr 2010

mircalla hrozně moc děkuji, ani nevíš jak si mě vnitřně uklidnila. Teď ještě aby mi to potvrdili i lékaři po tripl testu. Jen to čekání na něj a na výsledky po něm, budou trošku boj. Ale musím být statečná a nevzdávat to!!! Ještě jednou ti moc děkuji. I za miminko, určitě to cítí, že jsem klidnější....i se usmívám... 😉

gudulo
23. apr 2010

antoaneta, skus pozriet este tuto stranku - co sa tyka hodnot hcg, neviem ci ti to pomoze, mozno ano
http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...
a tuto ohladne skriningu DS
http://sk.gendiagnosztika.hu/ganova-diagnostika...

gudulo
23. apr 2010

a este som nasla tuto stranku, tu su aj hodnoty papp
http://herkules.oulu.fi/isbn9514270290/html/c82...
antoaneta, hlavne nestresuj a uzivaj si tehu 😉

mircalla
24. apr 2010

ahoj gudulo..ten prvy link je hodnota hcg, toto pri screeningu je beta hgc, takze sa to neda pouzit, to su ine hodnoty
ale inak dobre linky

gudulo
24. apr 2010

miracalla, jasne, to som prehliadla ☹
ale opravujem, snad som to teraz nasla uz dobre

Reference levels
The following is a list of serum hCG levels. (LMP is the last menstrual period.)

3 weeks since LMP: 5 - 50 mIU/ml
4 weeks since LMP: 5 - 426 mIU/ml
5 weeks since LMP: 18 - 7,340 mIU/ml
6 weeks since LMP: 1,080 - 56,500 mIU/ml
7 – 8 weeks since LMP: 7,650 - 229,000 mIU/ml
9 – 12 weeks since LMP: 25,700 - 288,000 mIU/ml
13 – 16 weeks since LMP: 13,300 - 254,000 mIU/ml
17 – 24 weeks since LMP: 4,060 - 165,400 mIU/ml
25 – 40 weeks since LMP: 3,640 - 117,000 mIU/ml
Non-pregnant females: <5.0 mIU/ml
Postmenopausal females: <9.5 mIU/ml

gudulo
24. apr 2010

tak ani to, to su v inych jednotkach ☹

pet.s
24. apr 2010

díky za odpověd..já vím, že ve 20 tt se chodí na velký UZ,ale já budu teprve v 17tt.Máme ji na genetiku a pak k nim na UZ.Ale u NT říkala, že je vše v pořádku. Tak já nevím. nějak mi to nejde z hlavy.
Kompletní genetiku nám dělai před IVF, máme už hotové, až na drobnosti v pohodě.
Mircalla budu ten den 17+0.

mircalla
26. apr 2010

myslim, ze pre istotu mate ist skor na geneticku konzultaciu a este sa kuknu na babo na sono, pripadne este zoberu krv. tripple sa beru 15 -16tt, ale to si skoro v tom rozmedzi, a niekedy sa beru aj neskor. NT uz urcite nie, to je ozaj nemeratelne v tom tt a prave preto sa to meria maximalne do 13+6tt
ale kazdopadne si myslim, ze je to len kvoli tomu, co sa uz zial stalo a kvoli veku. je to podla mna prirodzene, ze lekari su v takych pripadoch doslednejsi, i ked je teraz vsetko v poriadku. urcite k tomu pristupuju akurat ovela doslednejsie ako uz 23-rocnej prvorodicky, ten vek je tiez uz dost vysoky, takze neboj, urcite to bude ok. keby bolo nieco v neporiadku, lekar je povinny na na to upozornit a urcite tak urobi

klara.t
26. apr 2010

pet.s: já také myslím, že je to u tebe jen preventivní opatření. Hlavně kvůli věku. Tak bud v klidu. To je to nejlepší co můžeš teď dělat. Pokud screening dopadl negativně, tak to snad o něčem svědčí ne? 😉

pet.s
26. apr 2010

Děkuju, moc mi to pomohlo. Dnes jsme absolvovali 3D.Moc toho vidět nebylo, ale to kávové zrno mezi nožkama paní dr. nepřehlídla 😀
Pane Bože dej at je naše holčička zdravá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre