NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

gabii83
19. aug 2008

gratulujem ti, a ja si myslim ze mam to amnio za sebou, nelutujem to, babo je ok, kope a tuto stvrtok ideme na 4D, ale uz nic ine nechcem, bude ake bude, ale dufam, ze nebudu vysledky z plodovej vody zle aby som mala zvysok tehotenstva v klude, a to nie kvoli mne ale babatku.takze tesim sa v kazdom pripade, ze si to napisala alcapalca. 🙂 🙂 🙂

alcapalca
19. aug 2008

gabii83 drzim prsteky
ano nepisala som to preto aby som vas rozplakala, ale aby som vam dodala pozitivnu energiu ze aj ked vysledky hovoria nieco ine skutocnost moze byt zas uplne ina
a este som zabudla napisat jednu dolezitu vec, ze ano plakala som , trapila som sa par tyzdnov ked som sa to dozvedela, ked som cakala na druhe vysledky......ale potom som si do konca tehotenstva nepripustila ze moze byt chory, verila som ze to tak nebude a narodil sa mi najkrajsi chlapcek na svete a zdravy 🙂
cize nepodlahnut, nestratit vieru v dobre a hlavne vediet sa spravne rozhodnut

babica1
20. aug 2008

adulkababulka: asi 5 % chorých mini ujde všetkým testom..... vraj.. to je omylnosť štatistiky ☹ ☹ ☹ ☹

adulkababulka
20. aug 2008

babica - takze zaruku ze mas zdrave dietatko mas az po porode - a mozno i to nie, vraj sa nejake vrodene vady zistia az po niekolkych mesiacoch.... proste, nikdy nevieme co nas caka....

babica1
20. aug 2008

adulkababulka: a niektoré až v 60ke 😝 😝 😝

adulkababulka
20. aug 2008

😀

shupolienka
21. aug 2008

jankapavol: No v utorok som bola na druhom odbere krvy, vysledky budu az buduci tyzden v utorok, ale poslali ma na genetiku. Kde si primarka pozrela vysledky toho ultrazvuku a povedala ze mam ist na amnio. Tak som sa jej pytala ze ci tu amnio mam podstupit aj ked nemam este vysledky krvy a ona ze to je jedno ake by vysli, ze v mojom pripade sa drzi vysledkov z ultrazvuku kedze uz tam bolo v 13.tyzdni vidiet nejake tie znaky Downa ako je NT 3,4mm a ten zväcseny jazyk :( Tak buduci tyzden idem na odber plodovej vody :( som fakt nestastna. Nikto tu neni s podobnym problemom ze ultrazvuk je zly. Väcsinou tu citam ze na amnio odporucaju na zaklade zlych vysledkov krvy. Tak neviem ci je aj taka moznost ze mi amnio vyjde dobre :(

jankapavol
22. aug 2008

shupolienka:a v jakem jste tydnu?To jsi byla na tripple testech,nebo na NT+?
Protoze na to amnio se pry az nejak od 16tt.
Ale jak jsem ja byla na genetice,tak mi doktorka napsala,ze to riziko je 0,3%!Uz to neni 1%.
Jen nevim,jestli to nebylo cislo jen na to jedno pracoviste,jestli treba vsude to maji jinak.

Drzim pesti.Chapu,ze to musi byt desne.A kam na to pujdete?

jankapavol
22. aug 2008

alcapalca:ale vsak to je ten plac,ktery se povoluje.Ten jako kdyz vidis,jak se narodi miminko.Nebo kdyz hraje svatebni pochod🙂

shupolienka
22. aug 2008

jankapavol: ten ultrazvuk na to NT som bola v 13 tyzdni, o tri dni na to som bola na krv, z toho dôvodu ze sa im ten ultrazvuk nepozdaval, potom som bola na krvi v 16 tyzdni a tieto dva vysledky krvy sa mali porovnat. Teraz som v 17 tyzdni a bola som na tej genetike vcera. S tym ze vysledky krvy predpokladam ze to maju byt vysledky na ti AFP budu az v utorok buduci tyzden. A aj tak ma poslali na amnio. To mam ist tiez buduci tyzden to budem uz v 18 tyzdni. To s tou amnio ze ci mi vyjde dobre som mala na mysli ze ci bude babo zdrave, napriek tomu ze ultrazvuk nebol ok. Primarka mi sice hovorila ze mozne to je. Tak musim cakat. Snazim sa netrapit vcera som si poplakala ale uz nechcem, kvoli prckovi nech to na neho zle nevplyva.

jankapavol
22. aug 2008

ahupolienka:a jak ti dopadl ten NT+?Krev a UZ?To je zvlastni,ze ti pak jeste delali tripple test...ze te neposlali rovnou na plodovku.
Jasny,ze neplakat,protoze ono to jaksi ten vysledek neovlivni.Ale je to fakt desne tyto testy.
Kolikrat tolik stresu,a pak to vyjde dobre.
A co ti rekli vcera na genetice?A kde to bylo?

shupolienka
25. aug 2008

jankapavol: no najprv som mala ultrazvuk kde mi vyslo NT 3,4mm a od tial ma lekarka odporucila na krv v prvom trimestri a potom som mala ist na krv v druhom trimestri v tom 16.tyzdni. S tym ze sak uvidime ake budu vysledky krvy. No a ked som bola na tom druhom odbere krvy tak sestricka to pozerala tie vysledky z ultrazvuku...a ze ja vas radsej poslem na genetiku nech sa na to oni pozru ze uvidime co oni povedia. A na tej genetike zahlasila primarka hned ze mam ist na odber tej plodovej vody. tak som bola zarazena...ze jedna lekarka na tom ultrazvuku povedala ze stacia krvne testy a uvidime...potom dalsia na genetike ze to je jedno aka krv vyjde ze urobime hned odber plodovej vody...tak ja fakt neviem...zajtra budem mat uz vysledky tej krvy. A rovno sa mam objednat na tu amniocentezu. Genetiku mam v Bratislave na kramaroch. tam chodim aj ku gynekologicke.

shupolienka
26. aug 2008

tak dnes som bola pre vysledky z krvy a vysli mi negativneeeee hodnoty boli priam uzastne 1:1479 ale na ten odber plodovej vody ma odporucaju aj tak..ze mam sa rozmysliet ci na to chcem ist pre istotu alebo nie. tak neviem teraz fakt... :(

jankapavol
29. aug 2008

shupolienka:jeeee,tak to je parada ty vysledky z krve!Jejda,tak to ja ti neporadim,jestli jit,nebo nejit,ja sama jeste nevim.Ale doktorka napsala do zpravy,ze to riziko potratu u AMC je 0,3%.
Tak dej vedet co a jak!

jankapavol
29. aug 2008

shupolienka:jo a nevis,jaky vysledky z krve jsi mela v tom 13tt?Ty cisla.

cicka2008
29. aug 2008

Ahojte.Mne namerali v 12tt hodnotu NT 0,25 .Doktor povedal,že je to hraničná hodnota a bolo by dobré ísť na odber krvi a plodovej vody.Dosť ma tým vystrašil.Podľa toho čo píšete sa mi tá moja hodnota zdá veľmi nízka.Vie mi niektorá poradiť?

motylek
29. aug 2008

Cicka, jestli si nespletl desetinnou čárku, 2,5 by totiž byla hraniční hodnota. Já jsem měla 0,7 a 0,25 se mi zdá taky velmi málo. Ale ničeho se neboj, většinou je to jen planý poplach a plodovka vyjde v pořádku 😉

shupolienka
1. sep 2008

jankapavol: no tie hodnoty z prveho odberu krvi v tom 13 tyzdni mi nepovedali..ze same o sebe nic neznamenaju...ze na to aby dosli k nejakemu zaveru museli pockat na hodnoty aj z druheho odberu...a az potom to vedeli. To sa asi nejak spriemeruje alebo neviem...no zajtra idem na kramare sa objednat na tu plodovku..idem na to a hotovo. Nech som kludna a viem na com som. Ale ked mi vyjdu vysledky z tej plodovej vody dobre...tak fakt zacnem verit ze tie odbery z krvy a uzv a neviem ake vsetky tie testy...su niekedy fakt bludy a 90% vychadzaju hovadiny a pri tom je vsetko ok

matja
3. sep 2008

ahojte, precitala som si celu diskusiu, pretoze som mala v 14. tt hodnotu NT 3 mm. Obavam sa, co bude dalej, ale dufam, ze vysledky z krvi vyjdu v poriadku.

Neviete náhodou niečo o jankabx, co tu asi v juli pisala, ze mala vysoku hodnotu NT? Robili jej to vysetrenie presne v tom istom centre, co mne, tak by som sa s nou rada skontaktovala.

shupolienka, drzim palce, nech ta AMC vyjde v poriadku.

gabii83
3. sep 2008

ahojte baby, musim vam napisat moju velku radost, moje vysledky z plod. vody su ok, takze mimi je zdravy.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 caute a prajem vsetkym dobre vysledky a vsetko dobreho, od radosti neviem co pisat. ahojte

matja
3. sep 2008

Gabi, to je super, blahozelam. Urcite si si vytrpela pocas tych tyzdnov cakania, ale stalo to za to.
Asi si to uz spominala, ale mozes este raz napisat, ake si mala hodnoty NT?

jankapavol
5. sep 2008

gabii83:gratuluju!Musel ti spadnout kamen ze srdce.Ale to jsi byla celkem pozde na plodovce.
matja:to nevim o te jankabx,zkus ji napsat IP.
shupolienka:z jakeho druheho odberu myslis?Tripple testy?

petronelie
19. sep 2008

babica: jak je tedy možné, že polovina těhotných ho neabsolvovala a bohužel spousta z nich o tomto vyšetření nebyla informována? Bohužel se mýlíš...a opravdu říkám bohužel...páč spousta těhulek pak zbytečně absolvuje tripple testy,které jsou pozitivní a holky pak zbytečně absolvují amniocentézu a pak se chuděrky tři týdny stresují.

petronelie
19. sep 2008

Jéé, už jsem ti to přečetla...tak v SR je povinné. Tak to jsme zas o krok dál ☹

babica1
19. sep 2008

Petronelie: nemáš pravdu .... napíšem polopatisticky... ak absolvuješ double test, z 1000 tehu vyjde 112 tim, že majú absolvovať odber plodovej vody , pri triple teste z 1000cich tehu 65 pošleme na odber pl.vody a pri dokonale urobenom kombinov. teste z 1000 žien sa na odber pl. vody odošle 12.... a pozit. výsledky sú v ronvakom počte..... tak teraz rozumieš, prečo je kombinov. test tak výnimočný???? 😠

petreva
20. sep 2008

Ahoj holky, minulý týden jsme byli na NT, Dr. říkal, že miminko vypadá v pořádku i projasnění vyšlo snad dobře, ve 12+3 bylo 0,9mm...ale diagnostikoval nám - chorioamniální disociaci - nesetkala jste se s tím některá?? Moc nám k tomu neřekl, ani na netu jsme toho moc nenašli...chtěli jsme to vysvětlit, ale řekl nám, že s tím stejně nic neuděláme, ta to máme nechat být...ale co to znamená pro miminko? Ohrožuje ho to nějak?? Nevíte někdo??
Jinak všem moc moc pohody a zdravá miminka!!!

lindula3
20. sep 2008

ahojte ja som bola vcera na NT a vysla mi hodnota 2,5 mm a doktor povedal ze je to vraj vyssie ako ma byt, bola som z toho zdrvena preplakala som cely pol dna, ked mi povedal ze to moze byt nejaka geneticka vada, krvne testy mi budu robit az za dva tyzdne, teraz som v 12tt, kolko sa tych testov na tie geneticke vady robia?

evaviki
20. sep 2008

Peti, v SR je tripple test povinny. Nie su povinne testy v 12tt a meranie NT. To zalezi na doktorovi, ci ta tam posle.
Lindula, nestresuj sa. Do 2,5mm je to ok, dokonca vraj az do 3mm. Teraz by ti mali vziat krv, uvidis, ake budes mat vysledky. No a potom sa berie krv po 16tt na tie tripple testy.

pajinkaa
20. sep 2008

ahojky,

jen aktuálně vkladám odkaz k vyhledání certifikovaných doktorů, kteří můžou dělat NT+ kombinovaný test.

http://www.fetalmedicine.com/downs/ntsonog.php
lze tam vyhledat jakýkoliv stát. V ČR už jich je opravdu hodně, nicméně mě překvapilo, že v SK jen tři.

Lindu - uvidíš ještě z krevních testů - měli by to v pc dát nějak dohromady a dát Ti z toho jeden výsledek a nějaký kometář k tomu, doporučení. Ale věřím, že to bude ok.
Je pravda, že mě už na ten tripl po tom I. trim screeningu (NT) - 1,6 mm, nosní kůstka přítomna, neposlali, že už se od toho ustupuje a mám přijít až v 20 tt na detailní utz orgánů, rozměrů atd.

evaviki
20. sep 2008

Prima, takze ten doktor, co meral NT mne ani nema certifikat ☹ Ale potesilo ma, ze doktorka, ktora mi robila geneticky utz v 20tt ho ma. To bola fakt sikulka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre