NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

jonas17
22. jan 2010

Dafenka, ja som si tehotenstvo začala užívať až po tých testoch.dovtedy som sa stále bála, čo mi vyjde a hlavne, nevedela som si predstaviť, žeby som sa mala rozhodovať, či ísť na interrupciu, alebo nie.lebo aj také boli prípady, že vraj plod bol poškodený a narodilo sa zdravé dieťa.ja som moju malú cítila už v 16tt.je hrozné si pomyslieť, že by som ju nemala.ale ked som čakala synov, neboli také informácie, aké máme dnes.som otehotnela a nič neriešila.lekárka ma pozerala len každú druhú poradňu a o ultrazvuku som mohla len snívať, bol len dvakrát za celé tehotenstvo.teraz ma pozerá každú poradňu.čím máme viac informácií, tým viac stresujeme.nebudú tie hodnoty NT nižšie aj preto, že je dieťa menšie?lebo men lekárka povedala, že ( bolo to v 12tt., a pohlavie je vyvinuté až v 16) že podľa veľkosti a chrbtice to vyzerá na dievčatko.vraj je menšie.tak neviem.verím, že všetko bude dobré.

fatimuska
25. jan 2010

jonas som ten istý prípad...prvé tehu som si užívala..a ani ma len nenapadlo že niečo by mohlo byť zlé...alebo aké mám hodnoty...atd.....teraz čakám na výsledky z odberu plodovej vody..som už na psychiatriu🙂

annika
25. jan 2010

Jee, Jonaska, gratulujem !!! Do tretice sa vám podarilo to dievčatko!!! 😉 😉 😉 Je to zázrak,čo? Ani ja som predtým neverila, že raz budem mať syna...xixixixi A teaz mi tu pobehúva a vykrikuje ako kohútik jarabý... 😀 😀 😀 Držím vám všetkým palce, nech máte krásneho miminka všetci!

jonas17
25. jan 2010

fatimuška, presne tak, ja som na odber vody nešla, ale si viem predstaviť, že by som stresovala tiež.len dúfam a modlím sa , aby moje dieťa bolo v poriadku.držím ti palce, daj vedieť, ako si dopadla.už máš pekný týžden, sledovala som ťa v inej téme.

annika, tak si vieš predstaviť, aký mám pocit nádherný, radostný, že to bude dievča.hned si ju rozbalím, či nemá pipíka, lebo nebudem ani veriť 😀 .tiež máš veľké slečny, tak si vieš predstaviť, aký je to pre mňa zázrak.hrozne sa teším, až neverím, že je to tak, čím so´m si to zaslúžila. 🙂

annika
26. jan 2010

Veru, každé zdravé bábätko je boží dar, aj ja sa bojím, že je to len krásny sen a jedného dňa sa zobudím....je to zláštny pocit znovu to prežívať tento zázrak , ale stojí to za to,ver mi!!! 😉 😉 😉 😉

fatimuska
26. jan 2010

jonas...ja som ten odber absolvovala ani neviem ako....v 15+0 mi brala krv na tripl testy...ale medzitým boli sviatky...tak až 13, teda v 20tt, som bola na morfo a vraví doki, že malo by byť všetko oki..ale ak by mi aj druhý tripl test vyšiel zle,tak by mi v zákonnom termíne nestihla prísť správa z amnia...tak že či si ju nechcem dať zobrať hned

jonas17
26. jan 2010

fatimuška, len hlavu hore, ked ti morfo vyšlo dobre, tak určite aj amnio dobre dopadne.A kedy budú výsledky?

fatimuska
26. jan 2010

3.2. tak už len 8 dní...ale to čakanie je strašnééé, ale myslím, že bude všetko ok a že to bude chlapček

eloana
26. jan 2010

fatimuska-neboj-to-bude-vpohode----co-jsi-mela-zvysenene-HCG??

jonas17
26. jan 2010

no, ja som dnes bola na odber krvi, a mám zlú zrážanlivosť, tak tiež stresujem.ked somm bola na vyšetrení v 12tt, tak mi vyšli zvýšené nejaké hodnoty na preemklampsiu, ale som si myslela, že je to z toho, že mám len jednu obličku, a tak mi od vtedy sledovali krv a teraz zistili toto.prietoky som mala v poriadku, ale...bojím sa, že by sa mi mohli upchať cievy, ja som strašný stresmann, lieky mi nedali, vraj to ešte nie je na lieky, o dva týždne idem zase na odber. ☹ už aby som porodila, lebo stále sa niečoho báť...dúfam, že malá bude v pohode.

fatimuska
27. jan 2010

jonas ja viem, že aj keby sa hneď narodila..tak bude v pohode....nebojkaj sa

eloana...mala som zvýšené na DS 1:148

klara.t
27. jan 2010

Ahoj holky, tak malé už budou v pátek 4 týdny. To to letí. Včera jsme byly na dětské kardiologii, nechat jí zkontrolovat srdíčko. Doktor jí chtěl vidět ve 3 týdnech věku. Chodila jsem k němu v těhotenství, kvůli tomu vysokému NT. Tenkrát našel slabou nedomykavost trojcípé chlopně, která se ztrácela. No a včera vyšetření dopadlo na výbornou. Prý má naprosto zdravé srdíčko, tak mám velkou radost. Je zdravá šmudlinka moje. Jen musím protahovat ty nožičky a cvičit kvůli nim Vojtovku, protože jsem jí trochu utiskovala v děloze a zkrátili se jí šlachy na vnitřní straně chodidel, tak je stáčela dovnitř. Ale už se to lepší a ona je drží rovně. ale stále v tom pokračujeme.

Co u vás nového Myšičko a jasovky?

eloana
27. jan 2010

fatimuska-jasne-to-ja-mam-taky-diky-zvysenemu-HCG.-nebrala-jsi-v-tehu-nejake-leky-na-udrzeni?

klara-gratuluji🙂)--misicka--je-s-malou-v-motole--je-po-operaci--ale-ceka-snad-co-dal-male-nasli-jeste-nejake-2vady-ale-vic-nevim

eloana
27. jan 2010

ted-koukam-ze-uz-jsou-doma🙂

jonas17
27. jan 2010

fatimuška, koľko máš rokov? ja mám 38.Moja lekárka hovorila, že v mojom veku sa už automaticky hodnoty zvyšujú, lebo sa do tých údajov započítava aj vek.

fatimuska
27. jan 2010

eloana... brala som askorutin...duphaston...až do 15tt, alebo tak nejak,,,takže si myslím, že to mohlo ovplyvniť

jonas mam 31 1/2, viem aj vek, váha, výška

eloana
27. jan 2010

fatimuska--tak-to-je-mozne-taky-jsem-brala-do-15tt-utrogestan---nekdo-tvrdi-ze-to-neovlivni--
me-genetik-primo-rekl,ze-to-ovlivnit-muze.....dale-jsem-spinila-diky-tomu-pry-muze-placenta-take-pracovat-vice...
a-sla-jsem-i-toto

Zvýšené HCG
Dotaz: Jana Nová 21.2.2007
dobrý den, chci se zeptat, co může způsobit v triple testu zvýšené HCG?Je pravda, že to může způsobit klidně i cysta?Děkuji za odpoved.

Odpověď:
Dobrý den, je to spíše otázka pro genetika. Nevím souvislost s cystou, neboť každé těhotenství je nejméně do 1. týdne doprovázeno cystou . Nepochybně však souvisí s podáváním jakékoliv podpory v graviditě / Utrogestan, Duphaston a hlavně Pregnyl/ a dále se stimulací vaječníků pro indukci ovulace a zejména s IVF. Takže my se setkáváme s vysokým hCG v poradně relativně často. S pozdravem MUDr. Jiří Doležal

zas-si-myslim-ze-vice-zkusenosti-maji-genetici-a-lekari-co-delaji-umele-oplodneni

eloana
27. jan 2010

jiak-me-hodnoty-pro-predstavu-

PAPP-A-1,52mom
AFP-0,91mom
E3-0,47mom
HCG-3,44mom
NT-0,8mm----0,47mom
NB-pritomna
je-to-screening-plus-tripl-dohromady
bylo-mi-receno-ze-staci-utz-ve-20tt

eloana
27. jan 2010

to-je-to-same-kdyz-se-clovek-zepta-co-teda-dokaze-treba-tripely-ovlivnit---podle-doktoru-v-podstate-nic🙂)
A-kolik-je-holek-co-je-maji-nad-ci-pod-hranice.A-ve-finale-zdrave-deti----preci-musi-neco-byt-co-ty-testy-muze-ovlivnit

jana3
27. jan 2010

klarka: To je super, ze ma malinka srdiecko v poriadku
My sme boli na UTZ, vsetko je ok, tak si uzivam tehu;)

jonas17
27. jan 2010

aj ja som brala duphaston.pred otehotnením desať dní a potom asi od 6tt.myslíte, že toto môže ovplyvnť NT? mne moja lekárka vravela, že duphaston pripraví maternicu na prijatie plodu, aby bol ako postieľka.tak teda ja už neviem.

eloana
28. jan 2010

jonas-NT-asi-ne-spis-krev-a-hodnotu-HCG-me-genetik-rekl,ze-to-ovlivnit-muze--jiny-gyneolog-tvrdi-ze-ne-ale-to-jsou-nejake-online-poradny.
vice-duveruji-osobnimu-konaktu-s-genetikem-a-maji-s-tim-vice-zkusenosti-geneticke-testy-resi-kazdy-den

eloana
28. jan 2010

jonas-Ale-vzdyt-mas-NT-hodnotu-vybornou.me-taky-prisla-0,8mm-mala-pry-vadi-vysoka-hodnota.
on-zalezi-kdy-to-delali.jestli-jsem-to-pochopila-cim-plod-starsi-tim-by-to-melo-byt-mensi---otok-se-zmensuje-proto-se-to-meri-jen-v-urcitou-dobu

jonas17
28. jan 2010

eloana, teraz už viem, že tá NT je dobrá, ale aj tak mi vyšlo na *DS 1:250.neviem, či je to dobré.hoci verím, že moja ds mať nebude, som ju videla na 3D.ale aj tak sa modlím, aby bolo všetko O.K.

marketecka
28. jan 2010

Holky, jak jsem četla zahraniční studie, tak jsem pochopila, že v období, kdy je možno NT měřit (v gestačním týdnu 10 + 3 až 13 + 6), hodnota roste - v 13 + 6 je hraniční hodnota NT 2.8 mm (podle těchto studií), od 14 + 0 by mohla hodnota - otok již klesat...

jonas17
28. jan 2010

eloana, teraz už viem, že tá NT je dobrá, ale aj tak mi vyšlo na *DS 1:250.neviem, či je to dobré.hoci verím, že moja ds mať nebude, som ju videla na 3D.ale aj tak sa modlím, aby bolo všetko O.K.lekár mi povedal, že tie testy su aj tak len na 96%.ešte ostávajú 4.záruku ti nedá nikto.

eloana
28. jan 2010

jonas-rozumim-mam-to-podobne.
Znamena-to-ze-jedna-zena-z-250-zen.Bude-mit-postizene-dite.
Atake-ze-jedna-zena-ze100-zen-po-plodovce-potrati-----je-to-hodne-malo-to-ti-reknou-vsichni
Ale-jeste-mensi-pravdepodobnost-je-ze-budes-mit-postizene-dite.
takto-k-tomu-pristupuji-ja.I-kdyz-mi-to-hloda-take,ale-rikam-si-ze-kdyby-to-bylo-tak-hrozne-plodovku-by-mi-doporucili.
A-verim,ze-v-gennetu-se-tim-zabyvaji-uz-docela-dlouho

jonas17
28. jan 2010

ved to, moja babka porodila moju mamu tiež v 38 a je celkom normálna 😀 .tak dúfam, že ani ja nebudem mať problém, verím, verím, verím, že nie.mne odber dali na zváženie, ale kedže som mala všetko v poriadku, som sa rozhodla, že nejdem na amnio.to dieťatko som už cítila, mne to bolo hrozné ísť si po ortieľ, či si ho nechám, či nie.v podstate, ja som mala absovovať odber len kvôli veku.

claca
28. jan 2010

ahoj holky,jsem tady poprvé a všechny Vás zdravím.Chci vás trochu uklidnit mým příběhem-minulý čtvrtek mě volal můj gynekolog,abych se ihned dostavila do ordinace,tam mě bylo sděleno,že kombinovaný test v I.trimestru dopadl hodně špatně-riziko M.Down 1:16,hodnoty krve-PAPP-0,3,HCG-3,69,NT-1,9,NB+,byla jsem zoufalá,už v ordinacijsem se úplně složila,druhý den jsme hned s manželem jeli do Hradce do FN,kde naměřili NT-2,5,nicméně mě trochu uklidnili,že to na Downa nevypadá,ale doporučili hned v po odběr choriových klků,to také proběhlo,nepřijemný zákrok,ale dá se to vydržet a dnes máme kompletní výsledek-všechny genetické vady vyloučeny-prožila jsem si týden naprosté hrůzy, teď jsem ale nevýslovně šťastná,chci vás podpořit,jsem důkazem,že i předem špatně vyhlížející prognózy mohou dopadnout dobře,takže neklsejte na mysli 😉 😉

sarlotta
28. jan 2010

Ahojík holky, kde bych našla tabulku hodnot pro screening v I.trimestru ?
Co se všechno testuje ?

Už jsem byla a utz v pořádku a krev mi sestra řekla po telefonu, že taky ok. Jen chci pak srovnat výsledky. Děkuju moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre