NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

iva87
5. júl 2014

@lentil0805 nic neboj bude dobre 🙂 a dr co vravi? ci len treba pockat na dalsie vysledky?

lentil0805
5. júl 2014

@iva87 áno, zatiaľ čakám na krv..., ale povedal, že ak bude pozitívna, tak by asi zvažoval amnio... ja som z toho všetkého už na nervy...chúďa bábo čo si pri mne vytrpí...

lentil0805
5. júl 2014

@kaputo ahoj, ako si dopadla s bábätkom? bola amnio ok? ja mám tiež vyššie NT :(

marclaz
6. júl 2014

Ahojda všem maminkám,bohužel se přidávám do smutných statistik.23.6. mi doktor v Kolíně naměřil NT 5,3mm a se slovy:už včera bylo pozdě mi nakázal,abych se objednala k MUDr.Břešťákovi do Prahy - úžasný člověk a hlavně jeden z nejlepších v oboru!! 27.6.. Jsme k němu dorazili, skvělá sestra, příjemná genetička MUDr.Světnicová a hlavně úžasný pan doktor nám vše vysvětlili,objasnili,upozornili nás na možná rizika a provedli CVS,tedy odběr choriových klků,který je podrobný a přesný.Výsledek by byl druhý den,ale jelikož to bylo v pátek,čekali jsme do pondělí,kdy se ozvala paní genetička a bohužel nám potvrdila obavu - downův syndrom.Zhroutila jsem se,protože bych to vůbec nečekala,v široké rodině plné dětí to nikdo nikdy neměl...prostě smůla,špatně se rozdělily chromozomy.Druhý den jsme jeli pro zprávu a po dlouhém rozhovoru se třemi na sobě nezávislými lékaři jsme se rozhodli pro umělé ulončení těhu.Ještě ten den jsem se objednala u apolináře,všichni velice ochotní a milí.Druhý den jsem dorazila do nemocnice,kde jsem dostala dvě tabletky na čípek,aby mi roztáhli nenásilně hrdlo a odpol mě vzali v celkové anestezii.Byla jsem 13+4,miminko 7,7cm...jsem z toho absolutně nešťastná,ale máme 17měs.zdravou dcerku,tak pro ní musím fungovat!Smutné je,že mimi mělo jinak vše,co mít mělo...nosní kůstku,zdravé srdce....atd.,ale nevíme,jak by to třeba vypadalo dál a nemá cenu nad tím přemýšlet.Doufám,že čas zahojí hlavně psychiku,protože fyzicky se cítím dobře.Řekli nám,že po šestinedělí ještě tři menstruace a pokud se budu cítit dobře,tak se můžeme opět pokoušet o mimi,ale ještě taky uvidíme,jak dopadne celkový rozbor z toho CVS,protože existuje vzácně jakási translokace a tu může mít jeden z nás a pak je každé další těhu s vysokým rizikem DWS...potom jedině umělé oplodnění.Přeju všem čekajícím mamkám hezké těhu a zdravá miminka!

kaputo
6. júl 2014

@lentil0805 ahoj, zial amnio potvrdila downov syndrom. V maji 2012 som absolvovala prerusenie tehotenstva, Ale minuly rok v septembri sa nam narodilo krasne zdrave dievcatko, ktore ma uz 9 mesiacov. Drzim palce, nech to dobre dopadne.

9lea
8. júl 2014

Ahojte chcem sa opytat ci nt 2,5 je este v norme al. Uz nie. Dr. Sa na kontrole k nicomu nevyjadroval, iba povedal ze musim pockat na vysledky krvi a ze je zatial vsetko o.k. tieto testy to je len zbytocny stres.

seahorse27
8. júl 2014

@9lea Niekde sa udava hranica 2,5, ale vacsinou beru ako normu 3mm. Ja by som sa na tvojom mieste neznepokojovala 🙂

9lea
8. júl 2014

@seahorse27 dakujem za odpoved, ja som teraz nasla ze nt v nomale je od 0,8 do 2,5. Dr.mi tiez povedal ze to je uplne v poriadku, len ja som taky stresujuci typ lebo to je ta hranica tak si robim stresy.

dana415
8. júl 2014

ahojte babi ja som mala hodnoti NT 0.13 je to v poriatku

9lea
8. júl 2014

@dana415 0,13 tvoja dr isto napisala v cm. V mm je to potom 1,3 co je v poriadku.

dana415
8. júl 2014

@9lea ahoj napisalami NT0.13 do poznamki v knizke tak sa stresujem ci to je v poriatku

9lea
8. júl 2014

@dana415 urcite ano napisala nt 0,13 cm co je v preklade 1,3 mm inac to ani nemohla mysliet, spytaj sa na najblizsej poradni.

lentil0805
9. júl 2014

Baby ste tu niekto kto aktuálne rieši vyššiu hodnotu NT a má strach? Mne namerali NT 3,2 mm, prvá krv ok...teraz idem čakať na tripple testy..., ale tie až za dva týždne, čiže výsledok cca za 3 týždne...neviem čo všetko bude potom nasledovať..., ale som už zúfalá... myslela som si, že tehotenstvo je krásne..., ale ja už posledné dva týždne poriadne ani nežijem...len sa bojím a čakám...

lentil0805
9. júl 2014

@kaputo ďakujem... prvé bábo ma mrzí, ale som veľmi rada, že máte zdravé dieťatko 🙂

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lentil0805
9. júl 2014

@jajanenka8 robil, robil...veď práveže robil... :( ...no ja neviem...brali mi krv, ktorú skombinovali s výsledkami z USG, to vyšlo celkovo negatívne... cca 1:980 (nie skvelý výsledok, ale ani nie strašný) a o dva týždne mi majú brať krv na tripple a podla toho sa uvidí...

9lea
9. júl 2014

@lentil0805 ahoj ja mam podla nt 2,5 co je presna hranica normalu,dr.mi povedal ze to je o.k. ale este nemam vysledky krvi, inak tie budu az v pondelok tak som teraz ako na ihlach ci bude vsetko o.k. aj ked vnutorne verim ze je moje babatinko zdravucke, ale to je taky stres tieto testy. Inak tie tripple testy nie su spolahlive, ten to screening co si mala je zevraj spolahlivejsi. Podla mna ak ti podla krvi vyslo vsrtko v poriadku tak sa nemusis stresovat, ja som citala fora a diskusie v nemecku a nasla som take udaje ze skupina od 2,5 do z3,4 mm je len rizikovejsia, ale este to nic neznamena, doleziita je aj krv a ak ti vyslo v poriadku tak je to hadam v poriadku. Dokonca som nasla forum kde jedna mamicka mala nt 8 mm a dietatko sa narodilo uplne zdravucke. Cize je to individualne,treba len mysliet pozitivne, a nestresovat. Zevraj je na svk este dobre urobit morfologicky utz a ze ten vie tiez babatko pekne ukazat a

lentil0805
9. júl 2014

@9lea ahoj, viem, viem... tato krv mi vysla ok, ale aj tak ma poslal na tripple a viem, ze, su nespolahlive...preto sa bojim, ze vyjdu zle a co dalej...zrejme ma bude posielat na amnio...

9lea
9. júl 2014

@lentil0805 tja si myslim ze ak ti vysli tieto krvne testy dobre, tie tripple by som az tak neriesila, a mozno ti vyjdu aj tie dobre a budes spokojnejsia. Ja by som potom porozmyslala nad tym morf. Utz neviem kedy sa da robit ale sa mi zda ze este pred amnio. Som citala ze vela zien ak nie ista idu na ten utz a ked je vsetko onk. Tak amnio neriesia. Drzim palce nech tripple dobre dopadnu.

lentil0805
9. júl 2014

@9lea dakujem 🙂 ...viem viem...len morfologicky mi kazal az v 20 tt...co je este dost neskoro...7 tyzdnov...dovtedy aj zosaliem..., ale dufam, ze to bude vsetko ok...dam vediet potom ako dopadli tripple a co mi odporucal...

mircalla
9. júl 2014

@9lea syn mal 2,3 a uplne zdravy

9lea
9. júl 2014

@mircalla vsak 2,3 je este v norme nie, lebo mne dr.povedal ze 0,8 do 2,5 je to v poriadku. Dokonca sa udava ze do 3 mm je to v norme. Viem ze aj pri prvom synovi som mala toto Nt nad 2 ale uz neviem presne a tiez je zdravucky,

9lea
9. júl 2014

@lentil0805 urcite daj vediet, a kedy mas tie tripple testy? Mas inak termin v january?

mircalla
9. júl 2014

@9lea ja som tu uz citala aj lekarov, co stresovali pri 1,9....mam tuto diskusiu celkom prestudovanu
moj bol pri nasom 2,3 uplne kludny a celkovo testy vysli dobre

9lea
9. júl 2014

@mircalla pri 1,9 tak to som este nepocula ja som fakt vsade citala ze od 0,8 do 2,5 je norma. Samozrejme cim nizsie tym lepsie lebo po spojeni s krvnymi testami potom vyjdu lepsie vysledky. Ale su rozne lekarske naxory.

gabusa1975
9. júl 2014

@9lea ahoj,nas syn mal skoro 4mm,a narodil są zdravy,akurat s hrubsim krkom,asi pi tatovi🙂,bude to dobre,drzim palce

lentil0805
9. júl 2014

@9lea áno v januári...tripple mám až takmer o dva týždne :(

9lea
9. júl 2014

@mircalla pri 1,9 tak to som este nepocula ja som fakt vsade citala ze od 0,8 do 2,5 je norma. Samozrejme cim nizsie tym lepsie lebo po spojeni s krvnymi testami potom vyjdu lepsie vysledky. Ale tak su na to urcite rozne lekarske nazory.

9lea
9. júl 2014

@gabusa1975 tak super ze je vsetko o.k. akoze mne dr. Povedal ze to nt je v norme, ale este neviem vysledky krvi dufam ze aj tie budu o.k.

9lea
9. júl 2014

@lentil0805 ja mam tiez termin v january

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre