NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

kika1111
10. júl 2012

@ttterysek no ved toto riešim aj ja momentálne.. malý ma bude potrebovať, každý rok bude nejaká operácia - možno aj dve...a chceli sme ešte jedno bábätko...a keďže máme takúto situáciu, tak si ani neviem predstaviť ako to bude...a ak sa odhodláme, tak či sa narodí zdravé.. 😒

ebsian
10. júl 2012

@ttterysek Moc ti držím palce, aby to dopadlo všechno v pořádku, já měla taky stres z toho krevního výsledku při screeningu, zvýšené HCG a snížené PAPP no byl to hnus. Jen ten utz to právě zachránil, že byl ukázkový celkem. Ale pak ty obavy taky..když mi napsali, že si mě zvou už v 18tt. 😔

leeena_4
10. júl 2012

@ebsian hodně štěstí, ale NT je krásné a pokud bylo všechno ostatní v pořádku, určitě bude miminko ok 😉

leeena_4
10. júl 2012

@kika1111 šli jste na genetické testy? tam se zjistí, jestli to byla jen náhoda a budete mít druhé zdravé. Přeju ať máte brzy operace za sebou amalý je v pořádku.

bubulik22
11. júl 2012

@ttterysek
neboj určite to bude dobré, teraz musíš hlavne pozitívne myslieť, budem vám držať palce 😉

veruka
12. júl 2012

ttterysku NT malého bylo 3,6 a ještě měl cystu chori....,takže cvs-bez vad,UZ ve 20.týdnu-bez vad,jo a ta moje při NTkrev dobrá a malý je zdravý,bude mu 10měsíců.Drž se bude to dobré.A to mě bylo skoro 40,když se narodil.

bartijana
14. júl 2012

@ebsian jak ti dopadl ten ultrazvuk ? Já jdu v pondělí na triply.

ebsian
14. júl 2012

@bartijana Ahoj, hned na úvod mi řekli, že si takto zvou všechny, kterým dopadl screening od 300-3000 riziko, takže mám být v klidu, že tento utz bude jako prevence, jejich kontrola, nebo tak něco. Na ten velký si mě ještě objednali na 8.8.
Nicméně vše přeměřili, srdeční akci, kostičky, lebku obvod hlavičky a prostě co se dalo, tak zkontrolovali a mám o tom zprávu a míry v ní miminka. Celkově měří 17cm a je to holčička.
Je to zdravá holčička. 🙂 Tak jsem se opravdu uklidnila. Nemáme žádné rozštěpy ani cysty a nic. Puls byl 140 a pravidelný. jenom spala a moc se nechtěla hýbat, tak mi mudra pěkně prohnětla břicho ☹
Teď když už půjdu znovu, nepůjdu tam se strachem jako předtím. No a doktorka říkala, že to pohlaví vidí od začátku na rozdíl od jiných věcí, co potřebuje přeměřit, tak se naše holčička pěkně ukazovala a rozhazovala nožky. 😀 😀

ebsian
14. júl 2012

Holky, co máte před sebou screeningy, nebo triply, moc vám všem držím palce, vím co umí udělat jeden horší výsledek a dopis z nemocnice. Měla jsem stres zbytečně. 😢 😔

bartijana
14. júl 2012

@ebsian jsem moc ráda, že jste dobře dopadly a moc ti to přeju, teď už můžeš být klidná a gratuluju k holčičce 😵 , jsem zvědavá jestli u nás půjde na kontrole už taky vidět co to bude. Na prvním screeningu to bylo 50 na 50, tak jsem zvědavá.

katulinka85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bartijana
24. júl 2012

tak jsem si dneska volala na výsledky tripl testů- mám to ok. 🙂 🙂 🙂 🙂 Test je negativní. 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak doufám, že dopadneme dobře ještě na ultrazvuku teď v 17+2 a pak ve 20 týdnu. Ale už by to snad mělo být všechno dobrý.
Katulinka85 na těch stránkách je opravdu pěkně udělané video o prvním screeningu- díky.

mihaji
25. júl 2012

Ahoj všem,
dnes jsem byla na screeningu v 1. trimestru ve 13 tt + 2 a výsledek dle slov gynekologa mírně pozitivní. Nic bližšího mi k tomu bohužel neřekl. Já byla v takovém šoku, že jsem se ani na nic dalšího neptala. Za tři týdny jdeme do Gennetu na odběr plodovky.
Výsledky jsou následující:
Ultrazvuk: CLR 70 mm, NT 2,60 mm = 1,53 Mom, Nosní kost přítomna
Biochemické vyšetření: PAPP-A 0,40 mIU/ml = 0,51 Mom, FShcG133 ng/ml = 4,57 Mom
Závěr: Kombinované riziko T21 z výsledků v I.trimestru 1/25 ☹
Riziko T21 vzhledem k věku 1/760.
Vizualizace špatná

Co si o tom myslíte?

danaruj
25. júl 2012

@mihaji houby tomu rozumím, ale NT máš jen lehce vyšší než je norma, papp máš kolem hraničních hodnot (prý pod 0,4 mom je to blbé) a máš vyšší hcg. Být tebou, výrazněji se tím nestresuju, hcg jsem měla taky vyšší. Poslali mě na triple test a vše je ok. Nech si výsledek pořádně vysvětlit od doktora, na netu je plno věcí, ale doktor je doktor.. 🙂

bartijana
25. júl 2012

@mihaji výsledky ti zdělil tvůj gynekolog, nebo genetik?. Já jsem se svým gynekologem měla problém v tom, že jemu se nezdálo NT -2,2 a genetik naopak tvrdil, že dobrý. Genetik tomu rozumí líp, myslím, když to máš mírně pozitivní, tak to asi nebude zase tak zlé. Jenom to chtějí ještě víc prověřit. Prober to ještě na Genetu.Držím moc palečky, ať je miminko v pořádku 🙂 🙂 🙂

mihaji
25. júl 2012

@bartijana To mi sdělil můj gynekolog, který mi ten screening dělal. Do Gennetu jdu právě až za ty tři týdny.
@danaruj Děkuju za info. Doktor mi právě nic moc neřekl, to asi až v tom Gennetu. Když ti dělali ty tripply, měla jsi výsledky hned, nebo se na ně taky čekalo?

danaruj
25. júl 2012

@mihaji na ty se čekalo myslím týden, ale asi je to pracoviště od pracoviště. držím pěsti 🙂

anjelicek26
25. júl 2012

@mihaji - kedze si bola na ultrazvuku 13tt+2 a mimi uz malo 7cm, tak to nemozes brat kriticky... keby si tam bola nacas, tak by bolo pod 2mm... a 1-3 je stale norma. Skus sa ukludnit.

mihaji
25. júl 2012

@anjelicek26 Těch 13+2 je pozdě nebo záleží na té velikosti miminka? Já tak byla normálně objednaná a i ve výsledcích je psáno, že byl screening v termínu. Jsem teď klidnější, než po těch výsledcích, ale i tak to čekání bude dlouhé.

anjelicek26
25. júl 2012

@mihaji - ano idealne je 11tt+0 - 12tt+6 - a to ti uz lekar povie, ze ides sakra neskoro... mimi je teda väcsie a aj sijove prejasnenie vyjde mimo - aj ked by to ten tyzden-dva pred tym bolo v poriadku. Mimi velkostne zodpoveda tomu 14.tyzdnu, ale proste vysetrenie sa ma robit skor.

mihaji
25. júl 2012

@anjelicek26 To jsem tedy netušila, to by mě vážně zajímalo, proč si mě tedy takhle blbě doktor objednal. 😒

anjelicek26
25. júl 2012

@mihaji - nad niektorymi vecami sa neoplati zamyslat 🙄 Urcite mas v brusku zdrave mimi, ved aj v tom 14.tyzdni nebolo nad tu 3mm normu 😉 A kosticka je tam, kde ma byt.

mihaji
25. júl 2012

@anjelicek26 Děkuju, snad máš pravdu a bude to všechno v pořádku. Doufám, že ty tři týdny rychle utečou.

danaruj
25. júl 2012

@mihaji taky jsem byla až ve 14 týdnu.. a psali, že ok..

ange_de_la_morte
25. júl 2012

@anjelicek23: myslím že nemá pravdu s tím že by tam bola pozdě, já když se objednávala na screening ve Fakultní nemocnici Ostrava Poruba tak to počítali tak aby mi vy¨cházelo že tam budu 13+3 podle UTZ ( takže podle Ms sem tam byla dokonce 13+5) , a CRL máme 7,2 cm takže myslím že to není tím termínem

@mihaji: záležří i na tom jak más zkušeného gynekologa, i to NT je o tom jak on dobře cvakne do toho obrázku, ale jinak mírné riziko taky nemusí hned znamenat že se máš stresovat, zkus se uklidnit, zatím se přece ještě nic neděje 🙂 🙂 a spousta holek tady na koníku sala že jim vyšlo falešně pozitivní riziko 🙂

mihaji
25. júl 2012

@ange_de_la_morte Děkuju, trochu jste mě tu uklidnili, byla jsem docela na prášky. Nevím, jak je můj gynekolog zkušený, nemá ten mezinárodní certifikát, ale nějaké osvědčení. Původně jsem chtěla jít do Gestu, kam jsme chodili do CARu, tak doktor má ten mezinárodní certifikát, ale v době, kdy to přicházelo v úvahu, měl doktor v Gestu zrovna dovolenou, takže mě k nim nemohli objednat.
Snad to bude v pořádku, musím věřit.

ange_de_la_morte
25. júl 2012

@mihaji: netřeba zatím házet flintu do žita, vím že se to lehce řekne myslet pozitivně, ale je to teď to nejrozumnější 🙂 🙂 věřím že bude všechno vpořádku 🙂

bartijana
26. júl 2012

@mihaji Víš ,ono ani to NT nemusíš mít změřené přesně, když to dělal jen gynekolog, už jsem slyšela od holek, že byly přeměřeni na genetice a tam byl výsledek úplně jiný. Mají tam lepší ultrazvuk.Přesně jak to píše ange_de_la_morte-záleží jak to cvakne na na obrázku. Já jsem měla NT 2,2 na genetice- to je v pořádku. Kdo ví jak by to naměřil ten můj gynekolog . Triply jsem si volala za týden- to už byly výsledky. Většinou se to dozvíš, když je všechno v pořádku až na další kontrole v poradně. Já jsem si volala, protože je jedu hodnotit na genetiku, budou mi je přičítat k prvnímu screeningu.
Pokudˇmáš opravdu výsledky jen od gynekologa, tak zatím se nenervuj, na genetice se na to můžou dívat úplně jinak.

mihaji
26. júl 2012

@bartijana Musím se přiznat, že když jsem o tom včera přemýšlela, tak mě taky napadlo, že to třeba nemusí být tak přesné. Snažím se věřit, že to dobře dopadne, jen kdybych nemusela tak dlouho čekat.
Mně v Gennetu říkali, že výsledky těch tripplů mám mít s sebou, tak to jsem teda zvědavá, jak se to stihne, řekli mi, že na tu krev mám jít týden před tím vyšetřením u nich.

bartijana
26. júl 2012

@mihaji Sestra u gynekologa, když moji krev posílala do laboratoře tak to urgovala, abych měla písemné výsledky sebou na Genetiku. Určitě to zvládnou a je dobře, že to genetik chce všechno. Šupnou to do počítače a ten jim vyjede výsledek.Navíc ten jejich ultrazvuk je hodně podrobný. Na prvním screeningu mi miminko prohlížel důkladně- hodnotí více - třeba mozek, srdce, úhel čelisti, NT, je toho víc- co by ukázalo na problém.
Jsem ráda, že je tu tahle diskuze, taky jsem byla v šoku a holky tady mě hodně podržely.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre