NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

cibule
21. sep 2007

Mysinka: Tak to jsi měla opravdu stresy, chuděrko 😒 Hlavně, že to nakonec dobře dopadlo a Ty budeš mít zdravého chlapečka 🙂

mysinka
21. sep 2007

Díky všem 🙂 Nevíte náhodou, jaké jiné vady by se mohly ještě prokázat? Myslím, čím nás ještě můžou vyděsit za 14 dní, když Downa, T13 a 18 už máme vyloučené? ☹

cibule
21. sep 2007

Myslinka: Prosím Tě, co je T13 a 18? 😨 A snad už Vás proboha ničím nevyděsí............ 😉

mysinka
21. sep 2007

Cibule: T13 a T18 jsou trizomie chromozomu 13 nebo 18, stejne jako Down je trizomie chromozomu 21...tzn. že ten chromozom má tři "nožičky" namísto dvou. T13 a T18 jsou vývojové vady neslučitelné se životem, těhotenství se buď potratí, nebo miminko umře při porodu či krátce po něm. Výjimečně se dožívají tyto děti batolecího věku, jsou těžce psychomotoricky retardované a nikdy se nedožijí dospělosti. (to všechno není z mojí hlavy, papouškuju genetičku). Všem Vám přeji krásná a zdravá miminka a hlavně žádný stres ze špatných výsledků, ať už NT nebo tripple testu. Ve většině případů je to jen falešný poplach 😉

doriska
21. sep 2007

Ahoj Myšinko,
já už jsem sem psala, mám to pečlivě nastudované, tak tě můžu trochu vyděsit 😉 Když ti vyjde špatně NT (tj. 3mm, spíš 3,5mm a víc), hrozí ještě srdeční vada, která ovšem na UZ v tomto týdnu těhotenství není vidět. Musí se tedy počkat až na velký screeningový UZ ve 20tt. Pokud tohle dopadne dobře, je už skoro vyhráno. Skoro, protože jak jsem se dočetla, vysoké hodnoty šíjového projasnění mohou být nespecifickým příznakem 137 různých postižení. Většina z nich je ovšem vzácných (výskyt třeby 1:6000, nebo dokonce 1:25000) a problém je, že některá z nich se ukážou až po porodu nebo dokonce třeba až v půl roce života. Ale jak jsem vyrozuměla, za patologické se považují hodnoty od 3,5mm a ani to nemusí znamenat, že je to ztracené. Pokud je NT ale přes 4mm, třeba 6,6mm vypadá to už s vyhlídkami na zdravé miminko špatně. Pokud by sis o tom chtěla přečíst víc, písni mi do interní pošty, pošlu ti nějaké odkazy.

doriska
21. sep 2007

Ahoj Čertica,
pak písni, jak jsi dopadla. Věřím, že to bude dobré. Mně zavolali výsledky už druhý den. Byla jsem tak šťastná, že jsem ani nemohla mluvit. Jen jsem do toho telefonu hloupě škytala. To riziko, na které ses ptala, se uvádí zhruba stejné jako u amniocentézy (1,5%). Ale myslím, že ve skutečnosti bude možná ještě menší, protože odběr choriových klků neumí moc lidí provádět. Dělá se zřejmě jen ve screeningových centrech nebo ve fakultních nemocnicích, takže ten lékař, který ho provádí, má zpravidla více než dostatečnou praxi, zkrátka to umí udělat. Alespoň ten můj to uměl, ta jistota na něm byla vidět, zkrátka pašák.

cibule
21. sep 2007

Mysinka: Aha, to jsem netušila. Tak hlavně, že Vám to dobře dopadlo. Já se toho screeningu taky děsně bála. Vyšel nám ale naštěstí dobře (nosní kůstka je a šíje 1,2), takže jsem už nikam nemusela, jéžiš, takový nervy.... Ale doktor sám říkal, že to ve většině případů, kdy naměří víc, nebo krev vyjde blbě je i tak planej poplach 😉 Na krev říkal, že by mi zavolal, že bude druhý den a to jen, kdyby to bylo v nepořádku. No, byla jsem tam v pondělí, dnes je pátek, tak to už snad nikdo nezavolá 😕 Doufám...

misakulicka
21. sep 2007

My hlásíme hodnotu 1,4mm!!!! ale i tak jdeme 2.10.2007 na tripply-ty se dělají prý každé ženě nad 25-26 let věku. Což mi splňujeme.
Jinak sestřička se mě ptala, jakou mám krevní skupinu. Když jsem řekla, že mám nulu, tak hned řekla, že půjdu ještě na odběry kvůli protilátkám....myslela jsem, že se to dělá jen když ženská má negativní Rh faktor, a ne když má krevní skupinu 0....

certica
5. okt 2007

ahoj dorisko,
skoro som zabudla 😲
takze bola som v pondelok na screeningu, v 11tt+6 som mala hodnotu 1 mm , vysledky z krvi budu vraj az v 16tt spolu s tripple testami.
drzim palce vsetkym 🙂

doriska
5. okt 2007

Ahoj Čertica,
jsi hodná, že jsi dala vědět. 1mm je super, to už můžeš být klidná, i kdyby ty tripple testy vyšly blbě. Blahopřeju a ať je vše nadále vzorné.

certica
5. okt 2007

vdaka doris 🙂

danuska24
6. okt 2007

misakulicka - tripple test sa robi kazdej zene - aspon u nas

tamy
10. okt 2007

Ahoj holky, nevíte jak je to s vyšetřením NT? Jsem objednaná na UTZ ve 12tt a nevím, jestli vyšetření NT mi budou dělat při tom UTZ nebo jestli se kvůli tomu musím sama někam objednat.

mysinka
10. okt 2007

Tamy, vyšetření NT Ti pravděpodobně budou dělat právě na tomto UTZ ve 12tt, ale radši se na to ještě zeptej. Většinou se takový UTZ provádí na specializovaném pracovišti (v Praze např. Gennet nebo Apolinář). Tvůj doktor nejspíš nebude mít potřebně kvalitní přístroj a proškolení, aby byl schopen NT provést.

tamy
10. okt 2007

mysinka , díky za radu. To se obávám, že proškolení nemá, protože jsem ho nenašla na seznamu certifikovaných lékařů. Akorát nevím, jestli se tímhle vyšetřením mám vůbec zabývat, když mě na něj neposlala moje gynekoložka, ani mi o něm neřekla, že existuje.

nikitazak
10. okt 2007

holky, posilam vam odkaz na seznam certifikovanych lekaru, kteri muzou delat NT screening.
http://www.fetalmedicine.com/czechsono.php

ceeruti
9. nov 2007

Holky,mam NT 1,2 mm,ale krev na hranici,mam prijit v pondeli,měla jste to nektera a mate zdrave miminko??Ja se hrozne bojim,jsem po IVF+ICSI,vymodlene miminko.A jset jsem se chtela zeptat,na screening se chodí na lačno? ☹ Ja byla najedena,protože to bylo ve 12hod a to bych padla hlady.

certica
9. nov 2007

ceeruti, ja som tiez nebola na lacno na tej krvi, este som sa pytala sestricky, lebo ma tiez objednali na 14h

svetluska.l
9. nov 2007

Ahoj holky,tak to ja byla normalne najezena,me rekli,ze se muzu normalne najist...

miriamka
9. nov 2007

Baby,a aka je normalna hodnota?Moje NT bolo 1,2

certica
9. nov 2007

miriamka, ty to mas uplne v pohode. zalezi aj, kedy presne sa to meranie robi - v ktorom tt, ale zhruba do tych 3 je to ok

krista
9. nov 2007

Norma je do 3,0 😉 Čili 1,2 je výborný výsledek 😉

miriamka
9. nov 2007

Aha...mne to meranie robili v na konci 11tt,tak to bolo snad ok.

ceeruti
9. nov 2007

Takže NT mam v poradku,co potom ten screening??Co miminku z toho vyšetření hrozi??Jsem po IVF.

babica1
9. nov 2007

všetko o NT sa dozviete na www.3Dultrazvuk.sk ... je tam aj to, že samotné meranie NT je nanič,ak to nedáte dokopy s krvou/free beta hCG a PAPP A/... 😒

licina
28. nov 2007

Dobré odpoledne všem,
jsem tady dne poprvé a prosím Vás tímto o radu.
jsem ve 12+5TT a dnes jsem byla na ultrazvuku.Nějak se nevyznám hodnotách, které mám na zprávě o vyšetření.
Můžete mi některá poradit, prosím???
-----------------------------------------------
"morfologické anomálie nezastiženy, kratší NB+, Linea nucheae 1,2mm tj 0,8Mom
Kombinované riziko M.Down (věk + NT): 1:3700 - negativní
-----------------------------------------------

doktorka mi toho moc nepověděla....., prosím o vysvětlení.
Co je to kratší NB+ ???

majka07
28. nov 2007

ahojky, my měli NT 1,4mm, takže jsme na další výšo nemuseli.

ceeruti vím že semnou byla na UTZ paní, NT měla 1,3, ale pozval ji mudr ještě na odpoledne v porodnici jsme se setkali a má zdravého chlapečka.

bambucinka
28. nov 2007

Licina, možeš byť v pohode, určite je tvoje bábo zdravučké 😵 . Máš NT 1,2mm a to je ok.Neviem čo je NB ale riziko downa je v tvojom prípade veľmi nízke 1:3700. Ja som mala NT 2,7 mmm a riziko až 1:147. V mojom prípade to znamená že na 147 narodených bábetiek z takouto hodnotou môžu mať downa takže o moc vyššie ako tvoje, ale nakoniec všetko dobre dopadlo,takže to bol planý poplach.

many
28. nov 2007

tak my máme NT - 1,6 mm

bambucinka
28. nov 2007

opravujem moju vetu v prdošlom príspevku: na 147 narodených bábätiek može mať jedno downa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre