NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

darjanka
29. jan 2012

@leeena_4 Z karyotypu se taky dá zjistit, jestli je mimčo v pořádku ? Proč teda pak dělají plodovku ? Nebo tomu nějak nerozumim 😕

leeena_4
29. jan 2012

@darjanka ano dá. Já jsem to právě tak měla, brali mi choriové klky a z těch udělali kompletní karyotyp. Ale ten můžou udělat z něčeho... v mém případě ze vzorků z placenty = choriové klky, to se ale dělá jen do 14tt, pak už se bere plodovka...

darjanka
29. jan 2012

@katka_1983 Já šla taky na genetickou konzultaci s doměním, že mi poradí, ale celou dobu mi jen doktorka tlačila do amniocentozy, a to dost tvrdě ..... bylo to otřesný !!!!!! Jim jde jen o kšeft, ne o člověka !!!

darjanka
29. jan 2012

@leeena_4 Mě brali krev na karyotypy, tak z toho asi nic moc nezjistí.

darjanka
29. jan 2012

@katka_1983 Ty double testy nemám, mám jen UTZ z 13 týdne, krev ne, tu až z 18 týdne.

leeena_4
29. jan 2012

@darjanka tak pokud byste si chtěli nechat i postižené miminko, pak chápu, že se ti na odběr plodovky nechce 😉. Já bych šla, protože bych nevydržela to čekání a byla bych ve stresu, ale tohle každý cítí jinak je to jen a jen na tobě 😉. 2,2 NT je v pořádku 😉.

Možná tě to uklidní, ale výsledky miminka s Downem vypadají asi takto: NT 4,00 = 2,54 MoM
PAPP-A = 0,16 MoM
FshCG = 0,69 MOM

Tvoje výsledky jsou mnohem, mnohem lepší 😉. Držím pěsti, ať to dobře dopadne

leeena_4
29. jan 2012

@darjanka tak to nevím, to asi nebude stejné.. to spíš bude tvůj karyotyp, než miminka, nevím, zase tolik tomu nerozumím.

katka_1983
29. jan 2012

@darjanka
Presne tak! som presvedčená o tom, že si genetička chcela urobiť ďalší kšeft. Veď keď som u nej čakala v čakárni, tak prišla jedna mamička a hovorila sestričke, že nepôjde na amnio a sestrička sa na ňu pozrela vražedným pohľadom. Takže podľa mňa tu ide len o lekárske úkony, ktoré im poisťovňa musí preplatiť, tak posielajú každú ženu s trochu horšími výsledkami na amnio...

beruska81
29. jan 2012

Ahojte ráda bych se k vám přidala.
Přečetla jsem všechny stránky této diskuze a trošku mě uklidnila.
Já jsem byla v úterý v Olomouci u dr. Poláka na screeningu v 1. trimestru. UTZ dle doktora v pořádku, CRL 38,7mm, BPD 23,2mmm, NT 2,6mm, to je vyšší jak jsem tady vyčetla, nosní kost přítomná. Jsem ve 13. týdnu. Ten večer mi i nabrali krev. UTZ dělal vaginálně, protože jsem silnější postavy.
Ve čtvrtek mi volal genetik, že mi výsledky vyšly pozitivní a riziko Downa je 1:45. Nic dál mi k tomu neřekl, jen mě objednal na středu na odběr klků. Jsem z toho všeho dost vyděšená, ale věřím, že snad bude všechno v pořádku. Už doma jedno zdravé dítě máme.

darjanka
29. jan 2012

@leeena_4 Já bych nechtěla nějakýho mrzáčka, říkala jsem si, že se rozhodnu podle UTZ ve 20 týdnu, kdyby tam něco našli na srdíčku, mozečku, kratší nožičky ..... tak bych na plodovku šla a šla bych na potrat, protože přivést do týhle doby takovýho chudáčka, to ne, ale oni nic nenašli, tak jsem se trochu uklidnila, ale jak jsem psala byl to UTZ z rychlíku .....
Ale ještě jdu na kardiologii, tak jestli tam bude vše v pořádku, tak budu zase o něco klidnější....

leeena_4
29. jan 2012

@darjanka snad to jen podle uzt poznají, já nevím. Ten náš měl normálně dlouhé všechny kosti, i tu nosní. Ale měl jednu tepnu do srdíčka obrácenou, takže snad na kardiologii to poznají.
@katka_1983 jestli někde takto vydělávají na maminkách, tak je mi z toho na blití... ☹

darjanka
29. jan 2012

@beruska81 Ahoj, další nervní maminka,chjo .... já tyhle výsledky právě nemam z 1.trimestu, mam jen UTZ.
Řeknou ti ty výsledky brzo po tý středě ?

leeena_4
29. jan 2012

@beruska81 přeju ať to odběr klků vyvrátí 😉, pořád je šance, že i při této pravděpodobnosti se ze 45 miminek narodí 44 zdravých a věřím, že to vaše mezi ně patří. Já měla výslekdy klků do 24 hodin.

darjanka
29. jan 2012

@katka_1983 No na mě už pak koukala celá genetika, jak na magora, chtěla jsem tam jít ještě na 3D, ale už mě tam nikdo nedostane. Ještě jsem se od jedný zdravotní sestřičky dozvěděla, že posunuli hranici pro výsledky, aby vycházely víc lidem špatně, ale to nevim co je na tom pravdy... jen bych tomu i věřila.

beruska81
29. jan 2012

Holky doktor říkal, že výsledky budou za tři týdny. Ptala jsem se jestli to nejde urychlit tak říkal, že za 2500,-Kč ano, to by byly do dvou dnů. Takže uvidíme jak ve středu co nám řekne. Mluvila jsem s ním jen přes telefon.

leeena_4
29. jan 2012

@beruska81 ježiš, kde jsi byla??? Já to měla v Praze v Gennetu do 24 hodin zdarma, v ceně screeningu...

darjanka
29. jan 2012

@leeena_4 Já jsem to tady pročítala všechno na tohle téma, tak vím, že sis musela miminko nechat vzít, je to hrozný .

leeena_4
29. jan 2012

Když to tak čtu, tak koukám, že na tu bídu jsem ještě měla ohromné štěstí na centrum, kde mi to dělali. Já byla na odběru těch klků hned po screeningu cca kolem 17 hodiny a druhý den ve 13. hodin mi volali, že se to potvrdilo.

kveta
29. jan 2012

@darjanka Zalezi na tom, ci by si si dieta s Downom nechala.. Ak ano, je akykolvek odber plodovky alebo klkov zbytocny...

Mimochodom nie je pri odbere z klkov vacsie riziko spontanneho potratu? Teda neoplati sa radsej pockat na odber plodovky?

leeena_4
29. jan 2012

@darjanka už je to dobrý 😉. Už mi připadá, že se to stalo strašně dávno a věřím, že příště budeme mít zdravé miminko. Naštěstí se potvrdilo, že to byla jen náhoda.

beruska81
29. jan 2012

Já byla v Olomouci u dr. Poláka, prý kapacita. Za screening jsem dala 1600,-Kč. Odběr klků je prý zdarma.

leeena_4
29. jan 2012

@kveta není, je to stejné, nebo ještě menší, než u odběru plodovky, protože choriové klky se berou z placenty, takže je menší šance, že se miminka dotknou. Ale ne vždy to jde, třeba když je placenta na zadní straně dělohy.

darjanka
29. jan 2012

@beruska81 Za tři týdny ??? Jsou to hajzlící, chtějí zase donutit něšťastný maminky aby těch 2500 vytáhly.... mě doktorka řekla, že výsledky z amnio za 2 týdny, ale že druhý den hned zavolají a řeknou výsledek na 95% aby maminku uklidnili a pak až za 2 týdny podrobný výsledky.

leeena_4
29. jan 2012

@beruska81 tak to potom nechápu, proč chtějí dalších 2500 za výsledky do dvou dnů. Já platila screening 1100 a výsledky do druhého dne byly zdarma a i kompletní karyotyp miminka, který trval měsíc byl zdrama.

beruska81
29. jan 2012

Mě doktor řekl, že je zbytečné čekat na plodovku, že je lepší odběr klků, že to můžu podstoupit hned.

leeena_4
29. jan 2012

@beruska81 klky jsou lepší, ale dají se jen asi do toho 14tt, pak už se musí čekat na plodovku

beruska81
29. jan 2012

Holky nevíte jestli na tu mojí špatnou krev může mít něco vliv? Já jsem totiž v srpnu podstoupila operaci žaludku, a díky tomu jsem radikálně zhubla, cca 50kg doteď. Ani jsem mu to na tom screeningu nestačila říct, šlo to jak na běžícím páse, než jsem řekla nashledanou už volali další.

leeena_4
29. jan 2012

@beruska81 na váhu se ptají, takže ta vliv určitě má, ale jestli jsi byla na operaci ještě před těhu, tak asi ne.. Nevím, zkus si napsat do nějaké poradny 😉

dyba
29. jan 2012

@katka_1983
@leeena_4 súhlasím,že tá genetika je o ničom. sme to pred rokmi absolvovali. ale mala som na mysli toto
http://www.fertimed.cz/genetika/screening/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre