NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mircalla
30. jún 2010

sukubka som rada, ze si si oddychla konecne
beryl - trochu som z toho jelen, preco je pri NT aj MoM
a to PAPP sa mi zda dost vela...byva to okolo 1...niezeby to vadilo

pampeliska1
30. jún 2010

@sukubka no právě u mě choriové klky nejdou odebrat bo mám placentu kdesi vespod dole, tak by to bylo riziko jak pro mě tak pro mimčo, takže musím čekat 😒 Nám vyšlo riziko Edwardsova syn, ne Down, ale to je jedno..

mircalla
30. jún 2010

celkovo su idealne hodnoty PAPP aj HCG okolo 1, ale to sa samozrejme neda dosiahnut
na tomto fore som sa docitala, ze PAPP by nemal byt pod 0,5 MoM a HCG nad 2,0 MoM
ak aj je, este to nic neznamena, je to mimo referencnych hodnot
dolezitejsie je asi PAPP, zvysenie HCG byva po krvacani, utrogestane atd....a byva to dost caste....aspon tak som sa docitala, nemam overene s lekarom, ale ine kocky ano

eloana
30. jún 2010

ahoj holky-jak pise miracalla tak zvysene hcg muze byt ovlivneno -krvaceni, nebo utrogestanem, celkove hormony po umelym oplodneni......
takto mi to alespon rekla geneticka,ale nazory jsou na to ruzne.......
nic mene ja mela docela hodne hcg zvysene -brala jsem utrogestan a spinila jsem....a malej je v poradku

beryk
30. jún 2010

já jsem po umělku a do dneška jsem ještě zaváděla crinon

eloana
30. jún 2010

beryk- ja mela HCG- 6,06MoM-coz je 6x zvysene nez je norma a znovu jsem to mela zvysšene v tripplu
v screeningu to nikdo neresil az pri tech triplech -domluvilaj jsem se s genetickou tak -ze mi udelaji v tom 18tt geneticky utz a kdyby se jim neco nezdalo zvazila bych plodovku

beryk
30. jún 2010

@eloana to mě řekli, že je to moc vysoké a rovnou,mě řekli ,at se domluvím na plodovku, když jsem se ptala jestli by nešlo ještě třeba v 16tt udělat znova UTZ- kvůli nosní kůsce a znova krev, tak mi řekli,proč bych to měla zdržovat a at se objednám

eloana
30. jún 2010

beryk a kam prosimte chodis? kazdeopadne znovu krev by mohli -v 16tt se berou tripply a videli by jak se pohybuje HCG ted. Vypocitali ti alespon nejake to riziko?? me tyto testry delali v gennetu a musim rict ,ze jsme byla spokojena -geneticka si s nami o tom popovidala a rekla co a jak- udelali utz atd...

beryk
30. jún 2010

@eloana byla jsem v Brně v Pronatalu,byla jsem objednaná k dr. co mi ho doporučila dr co jsem byla u ní na umělku, ale když jsme přijeli ,řekli mi, že pan doktor je nemocný,tak mě šoupli k jiné dr.

eloana
30. jún 2010

@beryk bohuzel nevim co ti poradit. rekli ti alespon jake ti vyslo riziko jako jedna ku necemu... a jaka vada?
musim rict ,ze moje sestra take byla pred 4 rokama na plodovce -nikdo se s ni nebavil nic ji nevysvetlili a hned plodovku-pritom riziko mela 1:320 a obvykle se doporucuje plodovka 1:250 a nejlepe 1:100 pac toto je i pravdepodobnost ,ze po odberu plodovky potratis....

beryk
30. jún 2010

@eloana oni to vůbec se mnou nechtěli rozebírat,jen mi řekli, že pokud nechci postižené dítě,at jdu na blodovku a že papíry pošlou poštou.

eloana
30. jún 2010

@beryk no to je presne ono. Jak nechteji rozebirat je to preci riskantni zakrok -neni to ultrazvuk. Alespon bych chtela vedet jake riziko a co mi teda vyslo.urcite tam museji mit nejakeho genetika ne? ja se ptala segstry jestli ji to nekdo vysvetlil zda mluvili s genetikem a taky nic -presne rekli ji jestli chce mit postizene dite

sukubka
30. jún 2010

ahoj holky psali jste že HCG nemá být nad 2,0 MoM a je nějaká dolní hranice?třeba že by nemělo být třeba hodně pod 1MoM?
já měla hcg 0,880MoM a PaPPA myslím 0,303 a jsem také po umělém je jasné že ty hodnoty člověka vyděsí ale důležité je že pak plodovkaa ten ultrzavuk ve 20 týdnu dopadne ok!mě čeká ultrazvuk ve 20týdnu za 5týdnů!!!!

beryk a co CVS?to jde udělat dřív než plodovka!
Holyk myslíte že když mám po tom CVS že mi bude můj gynekolog ještě dělat triple testy?

eloana
1. júl 2010

sukubka-- ta spodni hranice je 0,5 takze HCG mas v pohode....
Nizsi mas PaPP
Idealni hodnoty jsou vse kolem 1 dolni hranice je 0,5 a horni 2
ja mela konkretne HCG u screeningu 6,06MoM

beryk
1. júl 2010

Ahojda holky, všem přeji bájo den 😎

@sukubka prosím co je CVS

klara.t
1. júl 2010

CVS - odběr choriových klků - vzorku placenty, která má stejné DNA jako prcek. dělá se to stejně- jehlou do břicha. Mám to taky za sebou. Dá se to v pohodě snést.

beryk
1. júl 2010

@klara.t díky za info 😉

evapavla
1. júl 2010

ahojte, mam po amnio, kde sa nepotvrdili žiadne trizomie a čakáme ievčatko 🙂 , konečne sa dnes môžem normálne najesť, schudla som asi 2-3 kg, ďakujem za podporu, veľmi ste mi pomohli !!!

madelen
1. júl 2010

Ahoj holky,
konečně jsem narazila na diskuzi, kde se probírá pro mně aktuální téma 😉 .
Jsem už potřetí těhotná, druhé těhu dopadlo ve 13tt špatně, bylo to koncem listopadu 2009. V dubnu jsem znovu otěhotněla a jsou to NERVY. V 6tt jsem trochu špinila až slabounce krvácela a byl mi nasazen do 12tt Utrogestan a vše bylo ok, i po jeho vysazení. Absolvolava jsem ve 13 tt NT screening a výsledk bohužel POZITIVNÍ s rizikem T21 1:240. Doktor mi k tomu v podstatě nic něřekl,jen že mi kůli věku doporučuje amnio - je mi 35 a poslal mě do Brna do Prenatalu na Veveří. Objednala jsem se k Vlašínovi na podorbný UZ a pak příp.na plodovku. Ale když jsem přišla, Vlašín tam neby, tak jsem se přeobjednala za dalších 14 dní. To čekání je strašné, znáte to ☹ .
Výsledy NT screeningu jsem měla následující : nos. kost přítomna, NT 1mm, PAPP-A 0,85MoM a FBhCG 3,73 MoM.
Takže jsem zkoumala na netu a zjistila jsem, že FBhCG je dost vysoké - k tomu se můj dr. nevyjadřoval. A ještě mimčo je prý větší o 12 dní. Dle mých propočtů může být větší o 5 dní. Jinak ultrazvuk , co mi v tom 13tt dělal,byl v pořádku. Nechci hned podstupovat amnio, napřed jsem se objednala na ten podrobný UZ a pak se uvidí. Jaké máte zkušenost s podorbnějším UZ, je nutné amnio i v případě, že je tento UZ v pořádku ? Jsem z toho nervózní ale tady na KONÍKOVI jsem se trochu uklidnila 🙂 .

delucia
1. júl 2010

Ahojte dievcata...

...pozeram, ze stale pribudaju medzi nami nove clenky... ☹ Teda v pripade, ak vam vsetko dopadne dobre, je to super, ale ten strach kazda z vas aj tak zazije a fakt to nie je v tehotenstve nic prijemne...
Ja sa teraz hlasim s dobrymi spravami... v pondelok som mala vysledky z Triple... vsetko je super a velmi sa tesime... 🙂
6.8.10 som objednana na 3D UTZ, tak sa dozvieme aj pohlavie- budem v 21tt.
Prajem vam vsetkym len a len dobre spravy a pohodove tehotenstvo!
🙂

evapavla
1. júl 2010

@madelen, ja som mala na T 21 1:213, strašne som po tom výsledku znevórznela, bohužial som nemala možnosť ísť na ďalší morfologický ultrazvuk, tu v okolí to nikto nerobí, tak som včera bola na amnio. Čo sa týka hodnôt z krvi, už veľakrát tu kočky opisovali, že ich mali zlé po utrogestane, kvôli cukrovke, krvácaniu.... Mne genetička povedala, že moje môžu byť iné len pre to, že môj organizmus inak metabolizuje.

mircalla
1. júl 2010

Magdalen - o tej HCG sa tu uz popisalo. NT a PAPP mas vyborne. a to riziko ti vyrazne zhorsuje vek, aj ten sa zohladnuje vo vypoctoch (mam s tym vlastnu skusenost), takze ziadne strachy, dost to volyvni vysledok....ktory je vlastne matematicky pravdepodobnost a jednou z velicin je prave vek

evapavla
1. júl 2010

pridávam sa ku mircalle, v jednom článku som čítala, že u 35 ročných žien vychádza tento skréning pozitívne v 75 % a u 40 v 90 %, pretože vek výsledky veľmi ovplyvní. Čiže výsledy z NT a krvi musia byť čím si staršia, tým viac približné k ideá
lnym hodnotám (1-1-1), aby vyšiel negatívne

sukubka
1. júl 2010

holky myslím si že pokud máte špatnou jen krev může to být ovlivněno nějakýma hormonama!
Já měla špatnou i krev i NT a to je mnohem horší,jsem ráda že je zatím vše ok a snad pořád bude!
Všem držím pěstičky aby to všem dopadlo dobře jsou to šílený nervy to čekání

sukubka
1. júl 2010

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-čeká na kompletní výsledky.Kompletní výsledky + UZ v 16týdnu OK.čeká na UZ ve 20týdnu

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

sukubka
1. júl 2010

hollky mám ještě prosbu na papíru z toho včerejšího UZ mám napsáno že vše je v pořádku a odpovídí 16týdnu těhotenství ale u délky stehení kosti mám 15+4 vadí to že to není přímo tak 16?

mircalla
1. júl 2010

15+4 = 16 tyzden tehotenstva
sukubka uz sa skludni lebo malemu len skodis tymto stresovanim a analyzami
okrem toho posun +-2 tyzdne v norme, ty ani posun nemas

eva4444
1. júl 2010

baby mam take pekne grafy mozno to poznate :

http://www.wolfson.qmul.ac.uk/epm/screening/ima...

bruffinka
1. júl 2010

Ahoj chtela sem se zeptat...dneska mi doktor dal zadanku na primotrimestralni screening a chtela sem vedet zda se za to plati..na netu pisou ze ne a v jinym odkazu zase ze jo...tak ted vubec nevim...

zuzumajko
1. júl 2010

baby mna stale mataju tie moje vysledky v 12.tyzdni. Vobec tam nemam udany pomer rizika, ale len donoty. A podla tych grafov, ktore hodila eva4444, som na toma si dost zle 😒 PAPP-A mam len 0,13 MoM vraj a HCG 47,28 ☹ Nosovu kostku babu nasli a hodnota NT bola 1,8 ☹ ja fakt uz nechapem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre