NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

jonas17
27. nov 2010

@klara.t malá je NÁDHERNÁ!
@furaha tvoj malý tiež, krásny chlapček!
niekedy rozmýšľam, či treba toľko vyšetrení, či sa mamičky zbytočne nestresujú.ale zase, ked je niečo zlé...
všetkým držím palce, nech sú naše bábätká v poriadku 🙂

sukubka
28. nov 2010

@klara.t to je andílek krásnoučkej opravdu je úžasná a podobná na maminku 😵

@furaha opravdu krásnej broučkej snad ten náš bude taky takovej brouček zdravej!

klara.t
28. nov 2010

holky díky.

sukubka
28. nov 2010

@klara.t no nemáš zač 😵

olga777
29. nov 2010

Ahoj holky,to je fakt úlet, co všechno si dnešní maminky musí prožít za zbytečné nervy, aby se jim pak narodila normální krásná a zdravá miminka. Přidávám fotku naší Adélky, která měla podle pana doktora také NT 3,6.
Za měsíc a něco se nám narodí pro Adélku bráška, tak teď se jen modlím, aby bylo vše v pořádku, protože "prý" měl podle doktora NT 4,6.......

furaha
29. nov 2010

holky též dík. sukubka - už to máš za pár, tak hlavně zdraví vám oběma! olga - držím palce, ale máš krásnou zdravou holku tak věřím, že to zas bude dobré.

zabicka07
30. nov 2010

Ahoj holky, taky se pochlubím svým pokladem. Laduška měla NT 5,3. Pěkně nám roste, teď je jí 6 týdnů, fotečky jsou ze dne, kdy jí byl přesně měsíc. 😵

kosmonaut
30. nov 2010

Ahoj holky, tak zítra jedu pro výsledky na genetiku a na velký UZ, držte mi prosím palce ,at se též můžu příští rok pochlubit miminkem. pa

mircalla
30. nov 2010

vsety deticky su nadherne, gratulujem🙂
@kosmonaut nebboj, bude to v pohode

klara.t
30. nov 2010

Téda, tolik krásných dětí. 🙂

kosmonaut
1. dec 2010

Ahoj holky, tak jsem doma. Karyotyp 46XY fysiologický UZ vše ok.Ale na srdíčku je patrný hyperechogenní proužek. MUDr.Polák říkal ,že se s tím setkává dost často ale doporučil echokardio za týden. Tak se toho stresu asi nezbavím, nemáte s tím někdo zkušenosti?

klara.t
1. dec 2010

@kosmonaut my zase měli v bříšku slabou nedomykavost a po porodu ani památky. Srdce jako zvon. Ono se to srdíčko ještě vyvíjí. Uvidíš. Neměj strach. V těhu jsem na echokardiografii byla asi 3x, pak až po porodu.

kkattty
2. dec 2010

ahoj vsichni chtela bych se zeptatzda se muzu pridat??, nyni uz jsem teda ve 30tt ale hodnota mojeho NT je 2,4,nikdo me nehnak na plodovku nikdo mi nerikal ze je to nejake zvysene screening nefativni DS 1:11000,T13 1:27000 T18 1:87000,na velkem iltrazvuku ve 21tt mi nasli zvetsene mozkove komurky cca 9 a 10mm ty se zvetsily na nejvic 11,6mm a nyni jsou zpet na10mm-v norme ale zase mame zvetsene ledivinove panvicky na 11 a 12mm,tak si rikam zda by to nemohlo souviset s nejakou genetickou vadou??no ted uz nic nenadelam amnio mi nenabidli,a za 10tt rodim 🙂 ale verim ze vse bude dobre,nemate nekdo podobno zkusenost??

kkattty
2. dec 2010

@zuzaxa Dobry den chtela bych se zeptat ,kdyz jste ucila genetiku(jestli vamto nevadi) NT2,4 mm screening nedativni riziko DS 1:11000 .T18 1:28000 a T 13 1:85000 ,myslite ze je v dnesni dobe sreening spolehlivy??? bojim se totiz ze jsem meli zvetsene komurky ,nyni uz vnorme na horni hranici 10mm a ledvinove panvicky 11a 12mm ze to muze souviset s nejakou gemnetickou vadou.

kosmonaut
2. dec 2010

@klara.t díky

albyses
2. dec 2010

Ahoj
I já přidám fotky těch svých pokladů. Eliška měla NT 5,3 Dan 1,2.
Přeju všem hodně zdraví.

elissa29
2. dec 2010

Ahojte.ja síce neviem aké hodnoty NT som mala,lebo v prvom trimestri som na sono nebola,ale teraz som v 23tt a včera som bola na morfologickom ultrazvuku,kde mi dr.zistil menšiu nosovú kostičku.všetko ostatné je v poriadku.riziko z AFP testov mám 1:500....máte s tým niektorá skúsenosť? dakujem ...

elzal
3. dec 2010

Ahojky holky! Přidávám se k vám. Nt hodnotu jsem měla před 3 týdny 2,8 a po středeční kontrole je to pořád stejné a máme i menší nosní kůstku. Rovnou jsem si nechala odebrat plodovou vodu a teď čekám na výsledky, budou mi je volat buď dneska navečer nebo zítra během dne. Dělali mi nějakou zrychlenou metodu, ale kompletní výseldky z amnia budu mít až za 14 dní. No nervy mám docela v kýblu ☹ ☹

elzal
4. dec 2010

Tak hlásím , že je to v pořádku (: 13,18,21, X a Y chromosom je v pořádku, takže žádné takové poškození náše miminko nemá. Zbytek výsledků testu bude 15.12.2010

kosmonaut
4. dec 2010

@elzal Gratuluji.

sukubka
5. dec 2010

ahoj holky,máte moc krásné dětičky,opravdu všechny fotečky jsou úžasné 😵
já pokud neporodím přirozeně do 12.12 tak malej půjde na svět 13nebo 14 prosince císařským řezem tak mi držte palečky aby byl bobánek zdravej už se na něj moooc těším!Pak dám určitě vedět 🙂

budhicka
13. dec 2010

Ahoj, tri dni tu čítam všetky prispevky a velmi gratulujem vsetkym, ktore sa tesite zo zdravych deticiek. Mne v piatok namerala mudr hodnotu NT 2,4 a to bola len v 11 tyzdni, babo malo len 33mm. Kedze mam prvu dcerku s razstepom podnebia, tak ma hned lekarka vyplasila a ja na nic ine uz treti den nemyslim, idem sa zblaznit od strachu. neviem, ci hodnota bude este rast, lebo som si to myslela, ale niektore tu pisali, ze sa im hodnota znizila, resp iny dr iny nazor.

prosepina
13. dec 2010

@lajla Ahojky, já to měla uplně stejné 1.2mm a Tripple test mi dopadl bez problémů, hlavně se nesmíš stresovat :D teď jsem v 23t.t. a vše ok :D jak má být :D

meiki
15. dec 2010

Ahoj, chtela jsem se vas zeptat, zda vite o nekom, kdo mel spatny utz, abnormalita na krku - tekutina pod pokozkou. Ale jen u normalniho gyn, (nevim jak dobry ma utz a jak dobry je on) ted me ceka vlasten geneticky utz - poradny. Na NT jsem jeste nebyla
Porad doma brecim a mam hrozny strach, mam vubec nejakou snaci, ze vse bude ok? Dekuji

fiallinka
15. dec 2010

@meiki neplaš, z toho, co píšeš, nejde moc poznat, co to je - možná je to právě to zvýšené NT, šíjové projasnění... víc ti řeknou na genetice, vydrž...

@kkattty u nás tyhle znaky bohužel s vv vadou souvisely, ale teď už to neřeš... za chvíli rodíš...

fiallinka
15. dec 2010

Jinak já holky zdravím všechny, které si na mne vzpomínají - sice jsem tu s tím NT 2,1 vlastně ani nepatřila, ale blbě to dopadlo, to víte. Každopádně druhé z dvojčátek všechno zvládlo, teď už má Karolínka tři týdny 🙂.

Každopádně držím všem i do budoucna pěsti, ať se dozvídají z výsledků genetiky jen ty dobré zprávy.

klara.t
15. dec 2010

@fiallinka tak to gratuluju. To je krásná zpráva. malá je nádherná. Má alespoň v nebíčku andílka, který jí bude opatrovat a ochraňovat.

klara.t
15. dec 2010

@fiallinka jak jsem v tvém albu četla, tak tys je měla z umělého že? Jaká škoda, že neudělali genetickou diagnostiku před oplodněním. ☹

fiallinka
16. dec 2010

@klara.t no jo, jenže ona se dělá jen naprosto výjimečně, protože je hrozně drahá... a u nás k ní nějak nebyl důvod, předchozí děti v pořádku, ivf se dařilo hned... no, už je to stejně jedno...

kkattty
17. dec 2010

@fiallinka no ja uz si taky rikam ze vse bude dobre komurky uz jsou v norme a zustaly jen ty ledvinky,a jakou vadu jste mely??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre