NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

karijini
19. apr 2010

Ahoj,
je tu ted nejak smutno ☹ Ach jo, kez by vsem zivot vychazel tak, jak si jen prejou...

Snad ted nebude nevhodne se na neco zeptat... Mam dotaz na holky, co podstoupily odber chloriovych klku. Bohuzel jsem si s doktorkou ne uplne rozumnela a ted mi v hlave srotuje spousta otazek. Vim, ze ten rychly vysledek (po 48 hodinach od odberu) mi dopadl dobre a na ten kompletni porad cekam. Chci se zeptat, co vlastne ten prvni vysledek zjistuje a jestli se z neho da predbezne odhadnout nejaka prognoza pro ten celkovy geneticky obraz. Stve me, ze jsem se na to poradne neinformovala, to cekani je opravdu hrozne.
Dekuju za odpoved a vsem preju fajn jarni den 🙂

zabicka07
19. apr 2010

Ahoj, je tu opravdu smutno 😢 Dovolím si odpovědět na Tvůj dotaz, z prvních výsledků choriových klků se dozvíš ty tři nejčastější syndromy, tedy Down, Edwards a Patau, plus pohlavní chromozom, tedy pohlaví dítěte. Ať mě kdyžtak holky opraví, ale já jsem to pochopila takto (tedy rychlé zjištění trizomie 21, 18 a 13). Ohledně té prognózy, vzala jsem to laicky tak, že ti tři největší "strašáci" jsou zažehnáni no a že zbytek bude jistě také dobrý, když to nehorší je za námi. Trošku mě překvapila rychlost výsledků kompletního karyotypu, odběr 2. dubna, výsledky 14. dubna, tedy 12 dní. Genetička říkala, že výsledky mohou být o fous dříve, protože nám v laboratoři osobně zjišťovala, jak kultivace roste - rostla dobře. Takže možná byl i ty kariijini mohla mít výsledky o maličko dříve, za zkoušku to stojí, kontrolně zavolat, zda už to nemají, jestli jsi tedy od lékařky nedostala nějaké přesnější pokyny.

zabicka07
19. apr 2010

A ještě k triple testům, ikdyž již známe výsledky kompletního karyotypu, dnes jsme se o tom s manželem bavili s genetičkou (jsme u ní už jak doma 😒 )Genetička popřemýšlela a pak řekla, dobře, běžte na to. Ani ne kvůli rozštěpům (ty se údajně dají zjistit z ultrazvuku), ale hlavně kvůli hladině Hcg, jehož vysoká hodnota může poukazovat nejen na Downa, ale i na zvýšené riziko potratu. No a vysoká hodnota NT dle jejích slov již značí jisté riziko, že je uvnitř něco v nepořádku (včetně možného brzkého potratu), triple by mohl naznačit, že něco takového opravdu hrozí. Tak nás genetička nepovzbudila, ale co se dá dělat. 😨 Dále už pak pojedeme dle výsledků ultrazvuku a echokardiografie.

klara.t
19. apr 2010

Jj, žabička má pravdu. Ty první výsledky se týkají těch syndromů. Myslím,ale že jsou 4. Ještě ten Turnerův. Pak se zkoumají další možné nemoci, ale ty už jsou opravdu tak vzácné, že se dá říct, že když první testy dopadnou dobře, že už by se nic nemělo objevit. Důležité jsou hlavně tyto 4 syndromy.
Pozor. Pokud nechcete znát pohlaví, tak to dopředu řekněte, jinak to napíšou do zprávy - já se to dozvěděla z emailu (normální ženský karyotyp 46XX) a to jsem ani nebyla rozmyšlená, zda to chci vědět, kdyby to dopadlo špatně.
Já jsem výsloveně požádala genetiky o provedení testu na cystickou fibrozu, protože táty brácha zemřel na nějakou nemoc plic a nevíme jakou. Tak mi to udělali, ale běžně se to nedělá, pže je to děsně drahé. Škoda, že někde není výčet chorob, které oni těmahle testama zjišťují. Nebo já to nenašla.
Holky, abych vás trochu povzbudila, tak jsem přidala pár fotek maličké. I s hodnotou NT 4,6 se dá pořídit takové veselé a zdravé (doufám) miminko, tak neztrácejte naději!!! 😉

iwa1
19. apr 2010

tak ako citam, nalada klesa, lae babulky ja som tu tiez chodievala vystrasena a ako klara.t dakujem niekomunado mnou, ze to tak dobre dopadlo a pridam vam sem babulu- a to sme mali NT 4mma zvazovali interupciu 😉 takze hlavu hore, dobre bude:

emilyz
19. apr 2010

iwa: Krasne dietatko mate! Fakt odmena od Boha za rozhodnutie sa pre zivot.

emilyz
19. apr 2010

jarmilad velmi ma to mrzi, ale tak to asi malo byt. Priroda niekedy selektuje. Hlavu hore, este mozete mat dalsie babatko. Kyretaz nic neznamena, ved to prekonala uz pomaly kazda zena. Statistiky hovoria, ze vela zien potrati. Proste patri to k tomu. Drzim palce a vela slnka do srdca posielam.

iwa1
19. apr 2010

emilyz dakujem, som rada, ze sme jej dali sancu, ale keby amnio vyslo zle, tak nevaham podstupit prerusenie 😖

klara.t
19. apr 2010

Krásná holčička. Koukám, že už má hnědý oči. Narodila se s modrýma? Naše jo, ale asi jí vydrží. Celá tatkova rodina má modrý a rodina mého táty taky. 🙂
Vidíte holky! I s vysokým NT se rodí krásné dětičky. Ale vyjímka potvrzuje pravidlo a bohužel si to vybrala například zuzaxa a jarmilad | ☹ Ale podle mého doktora není skoro ádná šance, že by se to opakovalo, takže věřím, že se to příště povede.

fubinka
19. apr 2010

Ahojte kočky, viete mi niektora povedať či sa daju nejako urýchliť výsledky z amniocentézy, totižto zajtra ma to čakan na zaklade NT 4mm, ktoré mi namerali v 12 týždni, potom ked mi o 5 tyždnov robili znova meranie tak dioktor povedal že tam už nevidi ten opuch čo tam bol, triple testy mi vyšli veľmi dobre ale ja tak musim podstupiť amniocentuzu v Banskej Bystrici vraj aby sa všetko možne zlé vylúčilo. Dakujem Vam za radu

elana
19. apr 2010

Výsledky se urychlit nedají, všechno záleží na tom, jak dobře se v laboratoři buňky z plodové vody dělí (taky kolik jich tam zrovna je, plodovka se obměňuje, takže záleží na fázi, kdy byla odebrána a to se bohužel ovlivnit taky nedá), většinou bývají kompletní do 14-21 dnů, někdy o něco maličko dřív, jindy později. Pokud máte hodně vysoké riziko, tak zřejmě udělají tu rychlejší metodu, základní diagnostiku nejčastějších trizomií (13, 18, 21, X, Y), to je hotovo do 48h, ale se zbytkem se nehne.

zuzaxa
19. apr 2010

elana my sme mali prvé výsledky do 24 hodín, ale to bola choriovka a správne ako Klara.t píše,zisťuje sa aj Turnerov, ono zisťuje (nám sa potvrdil ten), oni spočítajú chromozómy a podľa toho určia o aký syndróm ide, pokiaľ teda ide je chromozomálnu aberáciu(štruktúrna zmena chromozómu).
Ale tých syndrómov je veľmi veľa.....

elana
19. apr 2010

Jojo, já vím 😉 A nejen Turnerův, ale i Klinefelterův (XXY), superžena (XXX), supermuž (XYY) plus všechny možný varianty. Těch 48h má většina center jako pojistku, jinak technicky skutečně je to za těch 24h.

iwa1
19. apr 2010

klara.t od narodenia ma tmavo sede a teraz jej uz idu do hneda 😉

ano , ja som tu foto dala aj reto, ze ked som sem chodila, tak najst pozitivny koniec bol problem - tak len na povzbudenie 😉

furaha
20. apr 2010

ahoj holky - jsem na vrcholu štěstí, mám doma nádherného zdravého kluka! míry 5,15 kg a 54 cm! je to obr, ale nic mu není a má se plně k světu. připomínám, NT bylo 3,6 a nosní kůstka pod limitem. přeji vám ať se tohoto momentu také dočkáte!

karijini
20. apr 2010

Hura! Obrovska gratulace vam obema!!! To nám to ten den hezky zacina... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

klara.t
20. apr 2010

Tak to gratuluji! To je fakt kus chlapa! To malá tolik vážila před 2 týdny 🙂 a to je jí 3,5 měsíce. Tak ať dál krásně roste a hlavně at je zdravý a spokojený A maminka taky samozřejmě. Těším se na fotky.

figurka.m
20. apr 2010

furaha, gratulujeeeem, tak to je nadhera, taky chlapisko, to si mala co robit, drzim palceky nech ste stale zdravi a spokojni 😉 😉 😉

zabicka07
20. apr 2010

Furaha, skvělá zpráva, blahopřeji k chlapečkovi 🙂 Také se těším na nějaké fotečky. 😀

delucia
20. apr 2010

Gratulujem Furaha a vsetko naj naj najsamlepsie prajem! Hlavne zdravicko.... 🙂

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fubinka
20. apr 2010

Furaha gratulujem, a bola si ja na amniocentéze? ked si mala take vysoke NT?

klara.t
20. apr 2010

Furaha byla na oběru klků, na amniocentéze ne.

eloana
20. apr 2010

Furaha🙂gratuluji!!!!! poradnej macik

zuzaxa
20. apr 2010

Furaha gratulujéééééééééééém, super teším sa veľmi, už som si aj myslela, že dlho si tu nebola.
No parádny chlapisko, to moja Lenka mala 3,30kg a 53 cm, to oproti tvojmu malému chudá špagetka.
Furaha a ako sa chrústik volá, však meno si nám nenapísala, ja som zvedavá.
Všetko dobré Vám prajem, veľa zdravíčka rodinke.Cmuuuuuuk

furaha
21. apr 2010

ahoj holky - moc díky za gratulace, je to moc milé. delucia a zuzaxa, ráda vás tu vidím, moc vám přeji nějaké to štěstí - ale to vám všem! Mimi se jmenuje Honzík, 2 fotky jsem dala na fotoblog. rodila jsem přirozeně, ale rozpárala jsem se teda pěkně, tak že buď kojím, mazlím se, nebo pečuu o rány. je to kolotoč, ale jsem strašně spokojená!

vivvamp
21. apr 2010

Fraha: mooc velká a opožděná gratulace k mimískovi,byla sem teď 14dní bez netu.

Jinak ještě sem byla na kontrole ve 13+0 a NT 1,2 což už je ok,tak to snad bude dobrý.Přeměřovali sme ještě jednou pro jistotu,jinak E.T. si při tom měření kousal nohu,tak čekáme nohožrouta🙂))

furaha
21. apr 2010

viv - no hurá! tak přeji klidné těhotenství a zdravého spokojeného nohožrouta 🙂

fatimuska
22. apr 2010

furaha gratulujem k bábätku, nezabudni si zmeniť pas🙂

fatimuska
22. apr 2010

furaha...neviem aké má maličký miery, ale je to asi riadny valibuk🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre