NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

kopa
26. apr 2010

Ahoj holky,
tak já NT byla před 14dni.Byla jsem přesně dle Utz 13+6.No a naměřili nám 2,4mm.Doktorka řikala,že limit je do 3 mm,že je to v pořádku.Vyhodnotila hnedka výsledky i s krví a screening mi vyšel negativní a doktorka říkala,že je vše v pořádku a v normě.Krev dopadla samostatně dobře.Nosní kůstka přítomna.Jinak po zkoumání mimíse,říkala že nevidí žádný vývojový vady a srdíčko bylo taky v pořádku.No ale jsem taková nervozní 😅

figurka.m
27. apr 2010

ahojte
tak dnes som volala na genetiku, triple testy vysli OK, na amniocentezu idem 5.5. tak dufam, ze bude vsetko v poriadku

furaha
27. apr 2010

figurka - budeš mít zrychlené výsledky? jeden krůček dobrým směrem tak ať je to tak i nadále!

pet.s
27. apr 2010

figurka a proč jdeš ještě na amnio, když máš triple ok?

fubinka
28. apr 2010

Ahojte mna čaka amnio prave dnes. Moje pocity zmiešane, dufam že všetko dopadne OK, myslite na mna ktore možete. Dakujem 😕

antoaneta
28. apr 2010

Fubinko, myslím na tebe, a držím palce! Dej pak vědět jak to probíhalo a co ti doktoři řekli. Výsledky budeš znát kdy? Můžu se prosím jen zeptat, proč jdeš na amnio? Co Vám dopadlo špatně a jaké jste měli hodnoty?

antoaneta
28. apr 2010

Ahoj figurka.m., taky mě zajímá, proč jdeš na amnio, když trip Vám dopadl dobře. Z jakého důvodu, proč Vám ho doporučili? Neměli jste úplně o.k. NT sreening? Nebo proč?

antoaneta
28. apr 2010

Ahoj kopa: Věřím, že seš ze svých výsledků nervózní, taky jsem. Mně NT sreening dopadl dobře - negativní, my máme projasnění jen 1,2 mm ale jedna hodnota v krvi nám dopadla blbě. Sice doktorka to taky zhrnula jako negativní, ale strach mám. Byl mi doporučen ještě tripl test a pak by se vidělo. Pak ještě morfologický ultrazvuk v 20tt. Co ty? Máš jít taky ještě na ty tripl testy? A jaké číslo Vám vyšlo v tom kombinovaném riziku? Nám - 1/4000.

figurka.m
28. apr 2010

ahojte
triple su dost nespolahlive a ja mam za sebou jedno prerusene tehu koli VVV, k tomu vek 38, a NT 5,3, tak preto amnio

furaha, vysledky budu v normalnom termine, tak hadam nejako vydrzime

fubinka drzim palceky, neboj da sa to vydrzat 😉

fubinka
28. apr 2010

ahojte, dakujem Vám že ste na m,na mysleli, akurat som sa vratila domov, na amnio som bola koli prvemu sono screningu kde mi namerali NT 4mm,dalšie merania ked mi robil neskor boli Ok aj Triple bol OK ale doktor chcem mať istotu tak preto som bola na amnio, prebehlo to OK ale ma to dosť bolelo na začiatku, ale doktor bol spokojny, 19.5 mam mať vysledyk a ešte ma poslali na echo srdiečka to tiež toho 19.5 pojdem, tak už len vydržať tie 3 týždne čakania a bude to OK.

grelu
28. apr 2010

fubinka...ten prvy skrining s vysokym Nt ti robili v ktorom tyzdni tt?

antoaneta
28. apr 2010

🙂 figurka.m: Aha, tak to jo. Skláním se před tvou sílou a odvahou a budu držet palce, ať ti to dobře dopadne!
🙂 fubinko: Jsi statečná holka! I tobě držím palce! To čekání, je ale hrozné, že? Pro mě je úplně nesnesitelné. Do 14tého musím počkat na odběr na ten tripl test a pak další čekání na výsledky...
🙂 grelu: ten první sreening (ultrazvuk+odběr krve) se dělá od 11týdne do 13tého. Buď na něj půjdeš, nebo taky ne. Není totiž hrazený pojišťovnou, a lékaři ho jen doporučují. Teď už se na něj chodí dost často. Maminky si ho raději rádi zaplatí. Je totiž daleko přesnější než tripl test (odběr krve), který se dělá zhruba v 16 týdnu. Ten je hrazený pojišťovnou a dělá se běžně, má na něj nárok každá maminka. Už se ale taky stává, že že když maminka jde na ten NT sreening v prvním trimestru a ten dopadne v pořádku, tak už ten další test - tripl test lékař mamince nedělá.

fubinka
28. apr 2010

grelu... v 11 týždni

antoaneta... ano maš pravdu to čakanie, ale cele je to o tom ako sa k tomu postavý žena či bude stresovať alebo pozitívne myslieť, ja mam toho pozitivneho myslenia dosť veľa a za to ma aj doktor chvali

zabicka07
28. apr 2010

Ahoj, dnes jsme byli na ultrazvuku a echokardiografii a dopadlo to dobře. 🙂 Dle Dr. Břešťáka není u nás vidět nic znepokojujícího, srdíčko v pořádku, ostatní orgány taky, délka kostí v normě. Jen jedna kost stehenní je na dolní hranici normy, ale pořád je to norma. Musím si to říkat, je to norma, kosti do příštího ultrazvuku jistě dorostou do středu normy. Máme doporučený ultrazvuk ve 20. týdnu zaměřený na proměření délky dlouhých kostí plodu. Takže jedna starost, starost o srdíčko, zatím ustoupila, teď aby se člověk strachoval o ty nožičky. Ale říkám si, nikdo nemůže být úplně vynormovaný v samotném středu normy, nebo ne. 😔

antoaneta
28. apr 2010

Ahoj zabicko gratuluji k dobrým výsledkům a neboj, určitě bude mít nožky stejně dlouhé 🙂 A prosím, to si byla na tom vyšetření proč? Nebo kdo ti to doporučil? A co je to vlastně za vyšetření, nebo ultrazvuk? Já vím jenom o tom ve 20 týdnu, na který mám jít taky. Ale pokud by to šlo, také bych měla asi o takové vyšetření zájem. 😉

kopa
28. apr 2010

Ahoj Antoaneta,
Tak já krev měla úplně v pořádku 🙂 Měla jsem celkové riziko 1:3250,což myslím je dobré 😉 Na tripel test jdu taky,oni víceméně doktoři co znám na to posílají automaticky,i holky s dobrými výsledky.Na tu krev se chystám zítra.Tak jsem zvědavá jak dlouho budu čekat na výsledky. 🤐 ten Morfologický utz nevím co je 😕 jen se zítra objednám na ten klasický Utz ve 20týdnu,nebo je to ono?O ten jsem si řekla sama.

zabicka07
28. apr 2010

Antoaneta, na vyšeření - ultrazvuk a echo nás objednali u Apolináře automaticky již při biopsii choriových klků. Oni si to tam dost hlídají, aby ještě před 20. týdnem zkontrolovali, jak se miminku daří. Objednali nás kvůli té nepříjemně vysoké hodnotě NT - 5,3, kterou zjistili při screeningu v 1. trimestru. Vlastně to byl takový brzký morfologický ultrazvuk s měřením biometrie plodu. Taky jsem byla překvapená, že už teď (v 17. týdnu) měřili délku kostí, ale aspoň si miminko pořádně prohlédli.Myslím, že kdyby měli v Tvém případě doktoři jakékoliv pochybnosti, poslali by Tě také na nějaké doplňkové vyšetření.

antoaneta
28. apr 2010

😉 Asi jo, to máš pravdu, tím se taky uklidňuju. Snad teda není u mě až takový důvod. Ikdyž ráda bych se na miminko zase podívala, další kontrola mě čeká až za měsíc a jsem taková nesvá. Neměla jsem a nemám totiž téměř žádný těhu příznaky a bojím se, jestli je tam u mě miminku dobře, jestli dýchá a tak. Občas mě totiž popadnou takový strašidelný myšlenky. Možná teď obvzlášť, když nevím co a jak bude a co mě ještě čeká. Alespoň kdyby mi to mimuško někdo jen poslechl břes břicho, jestli srdíčko tluče, jestli se to teda dělá. Ale u tebe teď ty kontroly, to bylo asi fakt i součást k tomu odběru co jsi byla, to já nevěděla. Je fajn, že ti dopadlo dobře.
😉 kopa: tak to riziko ti vyšlo hezky, určitě ti pomohl i ten věk a samozřejmě i zbytek. Teď ještě ten tripl test aby dopadl dobře. Budu na tebe myslet!!! Tak tfuj tfuj! Jinak ano, ten morfologický ultrazvuk je ten v tom 20 týdnu.

samsa
28. apr 2010

Antoaneto, snad tě uklidní moje výsledky 😉 ve 12+4 tt
NT 1,4 mm, NB +, PapA 0,6 MoM, HcG jen 0,298 MoM. Nikdo mě nestresoval, závěr screening negativní a hotovo, doporučen pak velký ultrazvuk ve 20 tt. Dcerka je OK. Neboj se, určitě je to v pořádku, screening se bere komplexně, máš trochu sníženou hodnotu Papp A, ale ostatní parametry máš naprosto v pořádku. Jo a u první dcery mně vyšel katastrofálně tripl test, na amnio jsem nešla, dcerka je OK (ale teda nervy jsem měla až do konce hrozné. Opravdu se zbytečně nestresuj (i když chápu, že je to těžké), výsledky máš pěkné 😉

zabicka07
28. apr 2010

Antoaneta, naprosto chápu, že bys chtěla, aby bylo miminko kontrolováno častěji, abys ho na ultrazvuku viděla a měla jistotku, že je v pořádku. Taky mě napadají někdy chmurné myšlenky, ale snažím se na to nemyslet a říkám si, jistě to bude dobré. Systém ultrazvuků je jaksi nastaven, věřím, že doktoři vychází ze zkušeností, které se jim osvědčily.Musíme myslet poziivně. Myslím, že péče v ČR o těhotné je na vysoké úrovni a že to vše nakonec dopadne dobře. 🙂 Musí. 🙂

zabicka07
29. apr 2010

Ahoj, hlásím další výsledky, triple test negativní. 🙂 Jsem z toho ale trochu rozčarovaná. Dle screeningu v prvním trimestru jsme měli riziko Downa 1:7 (především kvůli vysokému NT, i když i ta krev nebyla zrovna ideální). Teď dle triple testu máme riziko Downa vzhledem k věku matky 1:1200, obecné riziko dokonce 1:35000. To jsou rozdíly s prominutím jak prase. Je to zvláštní, kdybych na prvotrimestrální screening nešla, jsem teď úplně v klidu, netuše, že miminko má kvůli tloušťce NT přeci jen trochu problematickou prognózu. Tím chci jen říct, že jsem ráda, že máme prvotrimestrální screening za sebou, protože budou mimíse více sledovat a můžou nám s větší jistotou říct, že je vše OK. Ale stejně, tak velké rozdíly v pravděpodobnosti jsem nečekala.

karijini
29. apr 2010

Zabicko, slava, hura! Mam z vas, holky radost!!! 😉
My vcera obdrzeli komplet vysledky z odberu chloriovych klku. Vsechno je v nejlepsim poradku a je to kluk! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Na ultrazvuku bylo taky vse ok - srdicko a kosticky vypadaly jak maji a pani doktorka byla oproti minule, kdy nam namerila vyssi NT, moc spokojena a plna optimismu. Tak ted jeste zvladnout ten velky screening ve 20. tydnu. Ulevilo se mi, ale porad mam nervy. Holt to budeme muset vydrzet a navzajem si drzet palce a byt co nejoptimistictejsi.
Tak tfuj, tfuj, tfuj vsem! 😵

zabicka07
29. apr 2010

Karijini, to jsou skvělé zprávy. 😵 😵 😵 No a že je to chlapeček, parááááááááááda. Tak jen tak dále děvčata, teď už budou přicházet jen samá pozitiva a sociální jistoty. 😉

pet.s
29. apr 2010

Holky měla jste některá dobré NT a pak špatné tripple? Jak postupovali dále? Já mám NT v pohodě,ted mi dělali triple. Výsledky ještě nevím. Zítra jdeme na genetiku na kontrolu. Bojím 😒

eloana
29. apr 2010

Ahoj pet.s ja mela dobry screening a spatne triply .Klidne napis do ip

jajka28
30. apr 2010

ahojte kočky

no takých, ktoré maju dobré NT a zlé tripple je veľmi veľa a vždy prihliadaju lekári na NT hodnoty a na morfo.ultrazvuk v 20 tt pretože tie tripple su nespoľahlivé veľmi, viem o čom hovorím, stálo ma to 2 týždne nervov a premýšlania ako dalej...čakám totižto dvojičky, všetko bolo ok aj NT boli 0,89 a 0,97 až kým neprišli výsledky triple riziko 1:80 na DS no a potom genetika v žiline a rozhodla som sa neabsolvovat amnio koli tomu že by pichali dva krát z každeho plod. obalu raz a to je riziko vačšie a sama genetička povedala že kedže v rodine nič nemáme nejake vývojove vady, tak ona by sama nešla, vraj v zahraničí a to viem osobne som bývala 5 rokov v rakúsku sa tieto tripple koli stresovaniu mamičiek a vysokej falošnej pozitivite vobec nerobia...

ono su už take ultrazvuky teraz že lekár vidí aj rážštep chrbtice aj bránice aj znaky DS aj ultrazvukom ...tých znakov Downa je viacero....

skuste zachovať klud a verit, že to dobre dopadne všetko 😉

figurka.m
30. apr 2010

ahojte
zabicko, sme na tom rovnako, mam tiez vysoke NT, ale triple vysli OK, tak teraz ma caka amnio a uvidime, ty na amnio nejdes?

karijini super spravy, gratulujem 😉

pet.s
30. apr 2010

Jsem po amnio.Nic to nebylo. I když se doktoři namordovali. Mám obrovskou jizvu v podbřišku a od inzulínu změnu v tkáni. Takže píchali asi na 3x,ale fakt to nebolí.

Jinak jsem úplně hotová, protože mi samozřejmě vyšly špatně triple. Po minulé zkušenosti, kdy jsem musela jít na potrat kvůli vývojoé vadě jsem na mašli. Jen řvu a řvu.

zabicka07
30. apr 2010

Figurko, já už byla na klcích, výsledky v pořádku - karyotyp normální. Může potvrdit, vpich jehlou nebolí, jen je to trošku nepříjemné, člověk spíš kouká, co se bude dít, protože neví.. Udělali to tak rychle, že jsem si ani neuvědomila, že to byl nějaký zákrok, hned jsem chtěla odejít, sestry mě musely brzdit, ať ještě chvíli sedím a počkám. Pak jsme ještě zašli ke genetičce a jeli mhd domů, protože mě vůbec nic nebolelo, jak kdyby ti jen vzali krev. Až teď si uvědomuju, že jsem měla asi jet domů hned, bez dalšího courání.
Pet.s, to je mi líto, ale za chvíli budeš mít výsledky v ruce. Jistě to dobře dopadne. To čekání je strašné, jenže bohužel s tím nic nenaděláme. Musíme věřit a doufat.

figurka.m
30. apr 2010

zabicka, ach tak, tak to je potom super 😉 mna to tiez minule ani nebolelo a hlavne to slo hrozne rychlo, tak dufam, ze aj tentokrat to bude tak 😎

pets, ja mam za sebou tiez jedno prerusene tehu koli VVV, viem presne ako sa citis, mne aspon triple vysli tentokrat OK, drzim ti palceky, nech su vysledky dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre