NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

neominka
5. jan 2014

@leeenkaaaa ja mela NT 2.8 a krev vysla PAPP 0,2 podezdreni 1:4 a bohuzel Down se potvrdil☹
Mate velke stesti :-*

eluska87
6. jan 2014

@leeenkaaaa Leni moc děkuji za váš příspěvek...jasně nemusím mít takové štěstí jako vy,ale nám vyšlo to NT3,40 a nějaké to riziko na T21 / 18 a 13.. proto mi doktor navrhl plodovou vodu ale až za 4 týdny po screeningu...říkám si , že kdyby to bylo jo tak vážné a měl velký strach, že čekáme postižené miminko tak by mě lifroval ihned třeba na ty klky o kterých tu děvčata píší..pořád se tím uklidňuji..jdeme na plodovku 15. ledna a já už začínám být zase nervní...ale vidím, že jste měla výsledky asi ještě horší a dopadlo vám to dobře..váš příspěvek mě trochu uklidnil...ikdyž můžu dopadnout jinak, že...děkuji ale moc

leeenkaaaa
6. jan 2014

@neominka to mě moc mrzí. ☹ Ale prý je to opravdu jen pitomá náhoda a už by se to podruhé stát nemělo - tím mě uklidňovala jedna známá doktorka v období, kdy jsme čekali na výsledky. Tak příště už si užijete určitě klidné těhotenství a všechno bude v pořádku!!
@eluska87 Přesně tak jsem to myslela - že i to, co může vypadat špatně - u nás snad až beznadějně, když řekli, že tam není ta nosní kůstka - může nakonec dopadnout dobře. Taky bych to viděla stejně - že by vás hned hnal na ty klky. Tak budu moc držet palce!!Naštěstí už je 15.1. za chvíli..čekání je hrozný...Tak se držte!

zaziinka
8. jan 2014

Ahoj holky, v pondělí sem byla na Oscaru v 1. trimestru, utz dopadl dobře, ale odpoledne mi volala dr. že a%t se nelekám ale hodnota na DS je 1:700, že mám vysoký věk 33 (se mi teda nezdá, nevím) ale že mě pozve za 4týdny na kontrolní utz, pak jsme se nějak dostaly k tomu, že tam mají výsledky z předchozích těhotenství a že to dá všechno dohromady, že na to mají nový program. Za 15min volala s tím, že to vyšlo 1:1000 a že kontrolní utz ruší a mám přijít normálně na utz až v tom 20. týdnu. Hodnoty sem měla: v týdnu 13+4, NT 2,4 a CRL 76,6 (to ani nevím, co je za hodnotu). Nicméně mě ujasnila, že čekáme zdravé děťátko, ale i tak sem nějaká nejistá. Máte někdo podobnou zkušenost?

jabluncanka
8. jan 2014

@zaziinka Chtěla Tě dotlačit na AMC,protože je to dobrý byznys...nic jiného se k tomu nedá napsat... 😠

pisisvori
8. jan 2014

@zaziinka mě to teda přijde celé zmatené . Předchozí těhotenství s tímhle nemá vůbec nic společného. ú/plně mě děsí co tady na různých místech čtu, jestli je to fakt pravda a není to trochu zkreslené pochopením pacientky .....tak je to teda síla jak někteří doktoři fungují.-(☹☹.

Být tebou zajdu za ní, nechám si to pořádně vysvětli, dát výsledky co má a jdu někam do specializovaného centra.
dole odkazy o čem screeningy jsou
http://cfm.gynpor.cz/screening-v-i-trimestru
http://www.igyn.cz/screening_vad.html

ivuska22
8. jan 2014

@simusa91 ja myslim ze to vyslo takto protoze to hcg ma byt do dvou. Mela jsem taky freebeta hcg 2,8 jinak vse v poradku a celkove mi vyslo riziko neco kolem 1:500. Byla jsem pak jen na tripple testech a ty porovnali tady s timto a to bylo vsechno. A to tripl testy taky vysli ne uplne idealne, ale uz tu mam 9 mesicu zdraveho , krasnyho chlapecka.

zaziinka
8. jan 2014

@pisisvori řekla mi, že se to porovnává s hodnotama v předchozích těhu, protože některé mamky mají nebo jim vycházejí hodnoty jinak, že prostě každá krev je jiná, nevím.

jabluncanka
9. jan 2014

@zaziinka Právě proto,že to pokaždé vyjde jinak,protože každé těhotenství JE jiné...Prosím Tě,u koho jsi to byla??

zaziinka
9. jan 2014

@jabluncanka vysvětlila mi, že je to podle složení krve, že každá žena má jiné složení krve, teď sem si byla pro výsledky komplet na riziko T21 je 1:1309 byla jsem ve Zlíne.

jabluncanka
9. jan 2014

@zaziinka Ve Zlíně jsou dvě pracoviště...tohle tipuju na Prediko...

zaziinka
10. jan 2014

@jabluncanka a jakej v tom vidíte problém? V Prediku sem nebyla. Mě se to zá docela srozumitelné.

jabluncanka
10. jan 2014

@zaziinka Mám dojem,že jsi to špatně pochopila...ano,jistě jiné hormonální složení určitě,nicméně to s tím,kolik už máš dětí doma a nutností porovnat to s hodnotama v minulých a současném těhotenství nijak nesouvisí.To momentální stanovené riziko je prakticky negativní.

muddledgirl
30. jan 2014

@eluska87 ahojky, takže vše o.k.?Potom co čtu ve fotoblogu.... 😉

eluska87
30. jan 2014

@muddledgirl jj vše dopadlo bezvadně a čekáme holčičku 🙂

muddledgirl
31. jan 2014

@eluska87 úžasný....gratuluju moc...Kočko,já měla prvotrimestriál 1:704 DS, tripply prý dobrý,ale přesné výsledky mi prý přijdou poštou....Genetička chce stejně pohovor....kvůli těm výsledkům z prvotrimestriálu....Byla jsi taky na pohovoru?Co to obnáší? My máme genetiku hotovou z léta....jsme po 2.IVF...tak moc nechápu co chce řešit..... 😲

eluska87
1. feb 2014

@muddledgirl tak to vůbec nevím co pohovor zmůže ?... já přišla na první screening z výsledky z těhc tripple testů a už po UTZ mi doktor řekl co se děje a že bych měla podstoupit odběr plodovky a tak jsem řekla, že jo.objednali mě a tím to haslo..jak pak přišla udělali zákrok , zaplatili jsme si výsledky do druhého dne a šmitec..

muddledgirl
1. feb 2014

@eluska87 je jasný,že nic....jen jsem chtěla vědět....jestli jsi měla nějaký... 😉

zaziinka
2. feb 2014

@jabluncanka takže z jakého důvodu to podle tebe doktorka vyhodnotila znovu?? Na to kolik mám děti se mě neptala, jen porovnávala jaké sem měla výsledky v posledním těhotenství, nejspíš si to špatně pochopila ty.

pisisvori
2. feb 2014

@zaziinka s minulým těhotenstvím nemá žádné další nic společného!!! Možná se jen spletla tak to takhle zakamuflovala🙂...bohužel všichni jsme omylní.

afrika
2. feb 2014

ahojte, neviete mi poradiť aké ešte iné výsledky z amnio mi prídu po tích zrýchlených výsledkoch? myslím tie, čo majú byť hotové za 2-3 týždne

mar8
15. feb 2014

ahoj holky, tak já zase řeším dilema, jestli jít na odběr plodové vody, i když I.creening vyšel negativně - NT 1,6, riziko 21- 1:1312, na genetice mi to doporučili asi kvůli věku 40 let. Do pondělka se musím rozhodnout, ale nechce se mi tam jít, a je to fakt těžké, pročítám co se dá a vůbec nevím. Jestli nepůjdu, mám se objednat na 20.týden na další podrobné vyšetření. Vůbec by mě nenapadlo, že něco takového budu muset řešit.
Je tu někdo, kdo měl taky negativní výsledek a dle plodové vody zjistili DS? Genetička mi řekla jeden případ, připadalo mi, jako by nás chtěla vystrašit, abychom tam šli.

jabluncanka
16. feb 2014

@mar8 Kde jsi na tom NT screeningu byla??

mar8
16. feb 2014

@jabluncanka byla jsem ve FN v Olomouci, doktorka neříkala vůbec nic, sestra sem tam řekla výborné, jak ji hlásila údaje, a vše s námi řešila až na genetice, ale hned začala, že doporučuje ten odběr plodové vody

jana_12
19. feb 2014

Ahoj holky, člověk by měl být ze všech příspěvků asi chytřejší, ale já moc nejsem 🙂. Nevíte mi prosím někdo polopaticky vysvětlit hodnoty:
Riziko T21 - 1/5 100 (není to nějak málo? Já tady čtu, že máte 1/34000 a pod. tak mi to přijde moc nízké číslo)
Riziko T 13+18 - 1/42 250

muddledgirl
19. feb 2014

@jana_12 nad 1000 je to o.k....máš ve zprávě,že to je negativní určitě...tak co řešíš 😀

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mavega
25. feb 2014

Ahoj holky, tak se taky pridavam.. Dnes jsem byla na prvnim utz screeningu a vyslo mne nt 1,9 .. Je to spatne? Docela se bojim, kdyz uz od dvou se to pry nejak resi :( znamena to, ze cim nizsi, tim lepsi? Na vysledky krve cekam, budou na konci pristiho tydne. Diky moc

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mavega
25. feb 2014

@janka3233 nevim, na cem presne, ale tak vim, ze i ostatni holky na to cekaly tak tyden u jinych gynekologu... me hlavne dela starost ha hodnota nt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre