NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

gaby21
1. júl 2011

@evickao Ahoj, len ti chcem dat dat vediet, ze mne robili odber choriovych klkov v 13 tyzdni, vo fakultnej nemocnici v Martine, pamatam si aj meno toho doktora, vybavil mi to moj gynekolog. A odber vysiel na 100 percent, plod mal geneticku poruchu, musela som ist na prerusenie 😢 .

zuzaxa
13. júl 2011

Ahojte dievčatá!
Tak tehotenstvo prebieha OK, až nato, že mi zomrel otecko ☹ a v piatok sme mali pohreb. Mal 63 rokov a vyše 2,5 roka bojoval s rakovinou , takže vnúčika sa už nedožije 😢 , ale videl DVD zo sona a tešil sa s nami. Budúci týždeň sa chystáme aj s mojou maminou a mojím mužom a dcérkou na týždeň do Talianska autom, musíme prísť na iné myšlienky a vypadnúť z domu. Mamina nebola za ten čas ani raz od neho preč, takže si už zaslúži niekam ísť aj ona, dúfam, že tú cestu ešte zvládnem. Zajtra idem na poradňu, dúfam, že všetko bude OK, malý kopká, ale prežíva to všetko so mnou, aj keď som sa snažila šetriť, a nepripúšťať si to, nejde mi to veľmi.

evickao
19. júl 2011

Ahojte, tak už mám za sebou odber plodovej vody a keďže sme si priplatili za zrýchlený test, vieme výsledok. Našťastie je všetko OK, budeme mať dievčatko a veľmi sa tešíme, že všetko dobre dopadlo. Takisto sa chystáme na pár dní vypadnúť von, zrelaxovať a oddýchnuť po tých všetkých stresom.
Všetkým prajem krásne dni 🙂

jitulkabobulka
20. júl 2011

Ahoj holky, taky se přidávám....Včera jsem byla na NT screeningu, závěr byl negativní a riziko 1:6900. Šíjové projasnění jsme měli 0,6 a krev byla taky v poho. I když byl výsledek celkově dobrý dost mě rozhodila hypoplásie nosní kůstky (nedostatečné vyvinutí). Pan doktor nás uklidnil, že projasnění je dobré a nemám mít strach, srdíčko bylo taky dobré. Že máme s manželem malé nosy, teda hlavně já a že ho bude mít po mě. Ale i tak ve mě něco pořád hledá. Prostě když to není vše tak jak má byt.... Rači jsem se objednala na 16. týden na přeměření. I když to prý není nutné. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky

lenik3
27. júl 2011

Ahojte, som v 12tt a dnes som bola na UZV vysetreni a krvnych testoch. Meranie NT bolo v poriadku - 1,9mm ale Dr. mi povedal, ze ho znepokojuje to, ze nevidi nosovu kosticku ☹ Ked som sa pytala, ci sa to bezne stava, odpovedal mi dost neurcito... Viete mi prosim poradit? Mate s tym niektora skusenosti? Vopred dakujem

klara.t
28. júl 2011

@lenik3, myslím, že se nemusíš bát. Asi má mrně jen malý nosík. NEmáš ty nebo manžel nebo babičky a tak malá nos? to klidně mohlo zdědit. Nebo ho má prostě malý jako první. Oni si toho doktoři všímat musí, pže to může ukázat na Downův syndrom, ale to by na UTZ viděl i jiné znaky. I NT by bylo s největší pravděpodobností mnohem vyšší. Pokud i krev bude nebo byla OK, tak na to zapomeň.

lenik3
28. júl 2011

@klara.t vdaka za povzbudenie. V rodine nemame male nosy ale ani velmi velke 🙂 Zo zaciatku bolo dietatko aj zle otocene, tak mozno to nebolo az tak dobre vidiet. Snazim sa tym nestresovat ale nemysliet na to sa neda... Dufam ze pri dalsom vysetreni o 3 tyzdne to uz bude ok.

nikitkad
28. júl 2011

NT 2,o je dobre

janca_dobi
30. júl 2011

Zdravím, chtěla bych podpořit všechny budoucí maminky, kterým screening v I. trimestru nevyšel úplně na jedničku. Vím, že je to tu hlavně o NT hodnotách, ale i pár maminek se špatnými krevními testy jsem tu při pročítání objevila a třeba se tu další objeví.
U mě na screeningu bylo dle UTZ vše v pořádku, ale z krevních testů mi vyšla nízká hodnota PAPP-A. Riziko DS 1:890, celkem ještě negativní, ale úplně nízké riziko to není a byla řeč o možné amniocentéze. Čekalo se na tripple testy, které ale naštěstí vyšly negativní, takže mě nikdo na plodovku nehnal. Sice červík trošku hlodal, ale věřila jsem, že čekáme zdravé miminko. To se 24.6.2011 potvrdilo, když se nám (sice předčasně) narodila krásná a zdravá dcerka. Přikládám foto a přeju všem budoucím maminkám, které jednou budou patřit do tohoto tématu, hodně síly a hodně štěstíčka. 😉 Mně tahle diskuze hodně pomohla. 🙂

hojda
31. júl 2011

Holky v pátek jdu na ultrazvuk a měření NT. Já už si vůbec nepamatuju jestli se ten ultrazvuk dělá vaginálně, nebo už přes břicho. Poradíte? Díky

jitulkabobulka
1. aug 2011

@hojda Já jsem byla NT v Brně a dělali mi UTZ přes břecho a nevím o nikom komu by ho dělali vaginálně. Přeju hodně štěstí.

norcima
1. aug 2011

@hojda my sme boli v sobotu na ultrazvukovom screeningu v I. trimestri a babo bolo zle otocene, ze cez sono cez brucho nebolo dobre vidiet, tak mi robili vaginalne sono 🙂

hojda
1. aug 2011

@jitulkabobulka Díky moc! Trošku mi to leží v hlavě, tak snad bude vše ok.

hojda
1. aug 2011

@norcima Díky!

usounek25
1. aug 2011

@hojda ahoj, mě to čeká ve středu a informativně jsem se ptala sestry u svého dr. Bylo mi řečeno, že normálně se dělá přes břicho, ale kdyby náhodou bylo mimi špatně vidět - někdo má třeba tu břišní stěnu přece jen silnější, což je můj případ 😔 nebo bylo špatně natočený, tak udělají vaginální. Takže já raději budu počítat i s variantou druhou. Hlavně aby to vyšetření bylo o.k. 😉

hojda
1. aug 2011

@usounek25 Tak držím palce, taky na to myslím, aby bylo vše ok.

usounek25
1. aug 2011

@hojda díky, tobě taky hodně štěstí 🙂

klara.t
2. aug 2011

Ahoj holky, tak tohle těhotenství zatím vychází pohodově. Dnes jsem byla na UTZ ve 20tt a vše je v pořádku. To víte, že jsem tam šla se strachem, po tom, co jsem si prožila s Adélkou, ale nakonec OK. Krev taky. Vypadá to na holčičku, sice mimčo mělo nohy u sebe, tak to není na 100%, ale tipuje to na to. Jsem z toho trošku přešlá, chtěla jsem páreček, ale hlavně, že je mimčo zdravé.

jitulkabobulka
3. aug 2011

@klara.t Tak to je suoer 🙂) a ať je to kluk nebo holka, hlavně že je zdravé. Manžel taky malinko touží po prvorozeném synovi a vypadá to na holčičku, ale hlavně že je zatím vše OK.

jancip
4. aug 2011

Holky, prosím Vás zkušenější o názor. Včera mi vyšel NT test negativní, riziko 1/3900, což se mi zdá na můj věk dobrý výsledek. Vyšlo mi ale nižší Papp-A (0,44 Mom), ostatní je v pohodě: NT 0,8 mm, nosní kůstka ano, FBhCG 0,87 Mom. Doktorka mě automaticky posílá na tripl test, který jsem původně nechtěla, protože mnoha holkám vychází špatně, i když je to dobrý. Nevím, zda se stresovat a jít. Předpokládám, že kdyby to vyšlo špatně, že bych stejně amnio odmítla. Máte zkušenost, co a jak může tato nízká hodnota ovlivnit?

usounek25
4. aug 2011

ahoj, tak včera jsem byla na NT screeningu - naštěstí je vše o.k. - ultrazvuk i krev. A vypadá to na holčičku, tak snad to výjde a budeme mít páreček. Ale hlavně, že je drobeček zdravý 🙂 .

janca_dobi
4. aug 2011

@jancip O kousek výš mám příspěvek, kde popisuji svoji situaci. Taky jsem měla nižší PAPP-A, ještě nižší než ty (0,34), riziko 1:890, tripple testy vyšly negativní a tak mě na plodovku nikdo nehnal. V červnu se nám narodila krásná zdravá holčička. Myslím, že máš krásný výsledek, tak se nestresuj, ať je mimi v pohodě! 😉

jancip
5. aug 2011

@janca_dobi Díky za podporu. No, já věřím, že to je dobré a právě proto se mi už nechce na další testy, které často vycházejí falešně. Ale ten červik tam taky je.

hojda
5. aug 2011

@jancip Já bych na něj šla, hlavně pak můžeš získat ještě výsledek integrovaného testu. Kombinový test (NT, krev a kůstka) je přesný na 85%, tripple na 69% a kombinovaný test na 94% (vyhodnocení kombinovaného a tripple testu dohromady)

TAdy je to moc hezky popsáno.


jancip
6. aug 2011

@hojda Tak jsem rozhodnuta na tripl nejít. Opět jsem se dozvěděla, že jedné mojí kamarádce vyšly u obou dětí hodně špatně a bylo vše ok. Stejně bych odmítla plodovku, protože na potrat bych s největší pravděpodobností nešla, tak nechci podstupovat stres z možných falešných výsledků. Docela výstižná odpověď na nízké papp v kombinaci s tím, kdy ostatní hodnoty jsou dobré, se mi dostalo tu (z 5.8.2011): http://www.lekari-online.cz/gynekologie-a-porod...

hojda
6. aug 2011

@jancip To je samozřejmě tvoje rozhodnutí, já jen říkám, že je to dobrý pro ten integrovaný test, který je hodně přesný, výsledky z tripplu bych si hlavu nelámala a dívala se na ten integrovaný test. Jinak nám na gennetice říkali, že tripple je opravdu hodně často falešně pozitvní na Down, ale zase je prý hodně přesný na rozštěpy, které třeba může dr. nechtěně na ultrazvuku přehlednout.

zuzii
11. aug 2011

Ahoj holky, tak já se taky přidávám, šíjové projasnění 4,1mm, krev špatná PAPP-A 0,515 MoM, riziko DS 1:19 i ostatní rizika chromozomů 13 , 18 mám hodně špatné. Příští středu mě čeká odběr klků.

hojda
11. aug 2011

@zuzii Přeju, aby to přece jen dopadlo jak nejlíp to půjde!

zuzii
11. aug 2011

@hojda Děkuji moc, zbývá jen doufat a věřit.

vikitino
18. aug 2011

ahojte mamicky dnes osm bola na skriningu som po dvoch spontannych potratoch a teraz som konecne v 12|4 ytzden
CRL..61mm
NT..2.5mm
na hornom pole pritomny hematom v regresii 20x9mm
NB verifikovana
baby poradte to NT je velke riziko ? zajtra mam ist rano na krv ako dlho trva kym pridu vysledky z krvi a ja budem maty ako taku istotu ze je to ok a down sa nas nebude tykat? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre