NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
11. jan 2010

delucia - myslím na tebe - ještě tento týden bude perný - tak dýchat a dobré nervy!

jasovky
11. jan 2010

Ahojte baby !!! Mala som v 11.tt NT 6 a na Silvestra sa nám narodil krásny, ale hlavne úplne zdravý synček Janko s mierami 4280g a 50cm 🙂 Pekne papká a spinká...vsetky vás pozdravujem ... 😉 😉 😉

furaha
11. jan 2010

No to je parádní! s váma se holky roztrhl pytel - no a hlavně jste všichni zdraví! Jasovky gratuluju a ať už je to hlavně radost a štěstí!

jasovky
11. jan 2010

Klarka a Mišička ...gratulujem k dcerenkám...Prajem vela vela zdravicka...Ja mám za sebou druhý cisársky rez a mozem povedat, ze bol o vela lepsí, teda stav po...Janko bol kojeny po 24h a ja som sa citila omnoho lepsie ako pri Saške, takze druhýkrát to bude lepsie 😉 😉 😉 😉 😉 Tak som rada, ze sme zdraví a máme to za sebou a vsetko pekné pred sebou...

melonik
11. jan 2010

Ahojte baby,klarka,mysicka a jasovky gratulujem ku zdravym detickam. Ja sa hlasim k vam,dnes rano o pol deviatej sa nam narodil matusko mal 3850g a 50 cm.Porod bol dost tazky,ale zmakla som ho,hlavne ze sme zdravy.

tereza.starobova
11. jan 2010

Jasovky, Melonik gratuluju. Je nádherný to číst 🙂

delucia
11. jan 2010

Dievcata gratulujem vam vsetkym - jasovky, Klarka aj Misicka a prajem vam aj vasim detickam uz len krasne dni bez starosti, stresov a strachu, co bude dalej...
Ja som dnes bola na genetickej konzultacii... nepozdavala sa im ani krv...zajtra ma prijimaju do nemocnice a v stredu mi robia AMC. Buduci pondelok budu vysledky... viem, ze by som mala mysliet pozitivne, ale doteraz som dostala len zle spravy... pripravujem sa aj na tu najhorsiu alternativu... ☹

fatimuska
11. jan 2010

martina71...ahoj, NT som mala 1,3mm, bolo mi povedané že je to v úplnom poriadku

marketecka
11. jan 2010

Děvčata, také vám gratuluji, sledovala jsem posledních pár dnů vaše příběhy... z toho důvodu, že má hodnota NT byla (v 12+6) 2,63 mm a poněkud mě to zneklidnilo. 16.1.2010 jdu na "tripply" a jak jsem pročetla informace k nim, mohu se pomalu (kvůli vysoké pravděpodobnosti falešně pozitivních výsledků) připravovat na odběr plodové vody
☹ . O dalším čekání ani nemluvě - už teď to nenesu zrovna dobře. Vím, hodnota 2,6 mm nemusí být povážovana dle některých studií za patologickou, ale když se zeptáte kamarádek z okolí a každá má NT tak 1,5 mm, optimismu to nepřidá. V zahraničních diskusích jsem četla, že je zvýšená hodnota NT (při tom, kdy miminko je zdravé) typická pro holčičky. Tak snad to bude i můj případ.... Přidám pak další informace kvůli přehledu, který jsem tu našla a myslím, že pro ostatní je celkem povzbuzující.

fatimuska
11. jan 2010

gratulujem ku všetkým bábätkám a prajem veľmi veľa zdravíčka

marketecka....mne zistili že NT mi robli 12+3,,,,,a tripl 15+0, takže vyšli 1:148 na DS,,,v stredu idem na kontrolné sono a asi mi budú opäť robiť tripl...hlavu hore a dopredu sa nebojkaj🙂

ploutvicka
11. jan 2010

ahojky delucia moc drzim pesti aby vysledky byly v poradku,, me krev taky nevysla nejlip i kdyz NT nakonec bylo dobre... takze me asi taky ceka plodovka,, uvidi se v patek co nam reknou na genetice

jinak vsem holcinam, ktere uz maji drobecky u sebe, gratuluju 🙂)a misicce stale drzim pesti, aby mala byla v poradku a brzy doma

Klarko mala je uchvatna :DDDDD se tu u nas ve spitale rodi klasne deti :D.... Fakticky se vam povedla....

na patek mi holky drzte pesti,, celka me ta pitoma genetika

jana3
11. jan 2010

Akokeby sa s vami rotrzhlo vrece🙂
vsetkym gratulujem a prajem vela zdravia a pevnych nervov do najblizsich dni, hlavne misicke...
delucia: moc na teba myslim...
marketecka: neboj, to NT nemas az take zle, takze hlavu hore... viem, ze to nie je jednoduche...
ploutvicka: drzime prsty 😉

furaha
12. jan 2010

melonik - no vida, gratuluju! a je to velký kluk. tak hlavně zdraví a štěstí i nadále!

furaha
12. jan 2010

delucia - moc držím palce a myslím na tebe. je to fakt moc těžký. já pak už byla i otupělá, nedalo se v tom být. moc ti přeju, aby to dobře dopadlo.

holky - tripply jsem taky měla špatné - a nic to nakonec neznamenalo. dr mi řekl, že to u vyššího NT bývá... tak zkuste neztrácet hlavu. držím pěsti

misicka - neco nového s malou?

fatimuska
12. jan 2010

furaha...Tebe sa asi nedá spinkať🙂, som rada, že Ťa doki ukludnil

misicka455
12. jan 2010

Ahojky holky, tak touto dobou už jsem měla být na D1 😒 a valím se doma, jenže to břicho se vůbec nezlepšilo tak mi nic jiného ani nezbejvá ☹ ☹ Udělala se mi krevní sraženina 😒

Jinak nám prdelku včera odpojily a už sama dychá jen pořád leží na té jipce kam nikoho nepouští takže ani manžel nepojede.Doufám, že mi bude za chvilku dobře a pojedeme za princeznou.

furaha
12. jan 2010

fatimuska - no co k tomu dodat 🙂
Misicka - tak snad už ji co nejdřív uvidíš! Jsem ráda za dobré zprávy s malou, ale musím říct, že to fakt schytáváš všechno. tak dál na tebe myslím a držím palce!

ofina1
12. jan 2010

Moc na Vás kočky myslím aby jste byli v pořádku a i malé miminečka byli v pořádku 🙂

my jsme byli tedka na ultrazvuku a zdá se že je všechno v pořádku hlavně aby jsme byli všichni zdraví 🙂

jaja25
13. jan 2010

Misicka- drz sa, mliečko sa ti už rozbehlo? Skus okrem odstriekavania vypiť denne viac ako 3 litre tekutín. Maličkú začnu o chvílu krmiť ženským mliečkom ked prestane mat krv v stolici... To bruško bude chvílu trvať- pravdepodobne aj niekolko týzdnov. Ale čudujem sa že vas nepustili na JIP-ku, lebo Motol pušťa rodičov- dokonca niekedy aj bez masiek... Držím palce

marketecka
13. jan 2010

fatimuska, jak dopadlo kontrolní sono? Já jdu zítra na krev, na ty tripple testy, pak přijde to pitomé čekání 😢

fatimuska
14. jan 2010

tak kontrolné sono....dr si búchal hlavu o stenu...že kdo to videl robiť tripl v 15+0, a že prečo ma sem poslali až v 20tt...že aj keby mi urobil opat tripl, a ak by nedajbože vyšiel zle..tak sa nestíha v zákonnom termíne amnio a veci s tým súvisiace....ale podľa sona všetko ok..ale že či nechcem pre istotu amnio keď ma už tu má...že šok..ale súhlasila som...aspoň som sa nenervovala, že čo a ako...nebolelo to..len mierne silný tlak v brušku...potom skontroloval mimi..zakývalo...do rána ma jemne tlačilo v brušku ale už je ok...3.2. výsledky...bábo má 304,4 g a 16,5cm

misicka455
14. jan 2010

Ahojky hol¨ky, tak břicho tedy ještě bolí, ale zítra by jsme chtěly jet za malou tak držte palečky at nám to tentokrát víjde 😉

marketecka
14. jan 2010

fatimuska, no teda... tak to je dobré, že takto hned sis nechala udělat amnio... aspoň budeš vědět co a jak. já zatím budu čekat na výsledky z tripple testů, ale prý to spíše vypadá - kvůli NT hodnotě - na genetickou konzultaci, následně amnio. Kdy budeš mít výsledky?

hakanka
15. jan 2010

ahoj, tak bohužel patřím k vám do klubu. Máme hraniční NT (2,4) a bohužel i vyšší ozvy, což je další rizikový faktor. Nemine nás asi amniocentéza, genetická konzultace a podrobný ultrazvuk. Ale doufáme, že vše bude OK.

delucia
15. jan 2010

Ahojte dievcata!
Tak mam za sebou amnio...nebolo to take hrozne, dalo sa to vydrzat... Bola som na Antolskej, inak tam ste normalne hospitalizovane 2 dni. Takze urobili aj nejake vysetrenia, amnio robili hned rano 13/1/2010 o 7hod, potom sme v podstate cely den lezali a lekarov zaujimalo, ci nas nic neboli, ci nie su nejake komplikacie. Celkovy pristup bol fakt velmi dobry, lekari ustretovi a mili. V pondelok mam mat zrychlene vysledky amnio, tak mi drzte palce...velmi sa bojim.... ☹

marketecka
15. jan 2010

Hakanko, jaké vyšší ozvy? To je zase něco dalšího, co se sleduje? Já krom zvýšené hodnoty NT 2,63 (taky ale doufám, že vše dobře dopadne...) jsem včera u doktora zjistila, že mám úzkou pánev a že asi mimčo půjde císařem. V pondělí/úterý si budu volat na výsledků tripple testů, ale předpokládám, že genetická konzultace, amni atp. mě také nemine 😒 ... kvůli toho, že triplle testy dopadnou leckomu špatně, navíc v kombinaci s ostatními faktory.... achojojo... člověk se má soustředit na práci, ale copak to jde?

hakanka
15. jan 2010

vyšší ozvy srdíčka, jakože srdíčko tluče rychleji než má, což je další znak, že mimi může mít srdeční vadu. ale zase máme nosní kůstku, což u dětí s downem většinou nebývá, takže pokud má mimi nějakou vadu, tak spíš vadu srdce než downa. někteří lékaři měří ještě stehenní kost (pokud je krátká, může to být další špatné znamení).
já doufám, že se mimís naštval, že ho probudilo šťouchání ultrazvukem, a proto srdíčko bouchalo rychleji, aže Nt máme jen hraniční a nic to neznamená, ale to víte holky, červík pořád hlodá.... ach jo.

fatimuska
15. jan 2010

ja som mala NT len 1,3, ale tripl mi robili omylom skôr..tak to skreslilo výsledky..z amnia budem mať výsledok až 3.2....tak čakám...ale vidím to pozitívne🙂

marketecka
15. jan 2010

Hakanko, tak to moje mimi vypadalo, že se mu srdíčko úplně splašilo - stejně jako mi na každé návštěvě u doktora... njn, syndrom bílých plášťů u mě (asi u něj) funguje spolehlivě... A v kterém tt ti NT měřili? Já se koukala do zahraničních studií a tam se uvádí, že ke konci období možného období, tj. 13+6 je hraniční hodnota až 2,8 mm, tak si myslím, že 2,4 je opravdu v klidu. (I když - víme, známe hlodajícího červíka).
Fatimuska, myslím, že 3.2. ti sdělí jen dobré zprávy a pohlaví mimi 🙂.
Já se jdu připravit na další čekací víkend - než budou výsledky z tripplů.

hakanka
15. jan 2010

Ahoj, díky za uklidnění. Měřili mi ho, když jsem byla 12+4.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre