NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

vivvamp
6. apr 2010

Ahoj holky,tak sem byla dneska na kontrole 12+1,NT3mm,NB+(ještě přeměřoval nějáký uhly v obličeji a srdíčko-vše ok),všecky ostatní výsledky na 1,screniing negativní 🙂 Pan doktor Břešťák říkal,že je to ok,ale chce mě ještě vidět v 16týdnu k vůli srdečním vadám,ale říkal,že to vidí optimisticky.
Musim teda říct,že to byly nervy děsný od rána sem až do těch 14:00 co jsem tam nemohla jíst a děsně sem se klepala.Ještě,že tam za mno přijel manžel,moc mi to pomohlo.

Žabičko drž se vím co prožíváš,mysli pozitivně,držím ti pěsti,určo to dobře dopadne.

furaha
6. apr 2010

viv - no to je paráda, úplně chápu, že to byly pěkný nervy. tak gratuluju a přeju ti ať už je to bez problémů!

zuzaxa
7. apr 2010

Žabička veľmi držím palce, aby to všetko dopadlo dobre, viem čo prežívaš, ja ešte nie som z toho vonku, a veľmi to bolí prečo taká náhoda a prečo práve nám, ja 27 ani ma niečo také nenapadlo, som mladá čo by sa mohlo stať, ale musíme to prijať a ísť ďalej, ale tá bolesť zostane navždy!
Ale veľmi dúfam, keďže to NT nie je až tak enormne vysoké (naše dievčatko malo 13,9), že by to malo dobre dopadnúť, dnes je streda, tak veľmi na Teba myslím!!!!Drž sa pokiaľ je ešte šanca musíš nájsť silu bojovať za mimi!!!!

mircalla
7. apr 2010

ahojte....odkedy prerobili konika som sem nenakukla.....
zuzaxa - chudatko, tak mas to uz za sebou, neboj urcite sa dockas zdraveho babetka, bude to boliet navzdy, ale cas otupi rany a pri dalsom babetku pookrejes. Zatial sa venuj dcerke, urcite Ti psychicky pomohlo, ze ju mas. Kolko ma valstne? Je skolacka, ze?
zabicka - drzim palceky!!!!

zabicka07
7. apr 2010

Ahoj,tak jsme se dnes dozvěděli první výsledky - trizomie 21, 13 a 18 negativní. 🙂 Jiskřička naděje zažehnuta. Konečné výsledky chromozomů budou možná už příští středu. Genetička bohužel naznačovala, že vysoká hodnota šíjového projasnění napovídá tomu, že i tak může být něco v nepořádku, ikdyby byly kompletní výsledky chromozomů v pořádku, zejména zmínila riziko srdeční vady. A že do příštího setkání nastuduje, jaká je procentuální šance na zdravé dítě, s naší hodnotou šíjového projasnění a za předpokladu, že výsledky chromozomů budou v normě. Říkala předběžně, že kolem 50 procent, dívala jsem se na internet a našla jsem stejný údaj. Je to hrozné. 😔 Ta nejistota. Čekat, co vám řeknou na ultazvuku nebo co vám zjistí, když předpoklady nejsou dobré. Ale držíme se a budeme bojovat, jak to jen půjde.

furaha
7. apr 2010

šance na zdravé dítě, pokud je karyotyp normální:
NT:
3-3,4 - 93%, NT3,5-4,4 70%, NT 4,5-5,4 50%, 5,5-6,4 30%, NT více než 6,5 15%

furaha
7. apr 2010

zabičko, dál moc držím palce, tyhle výsledky jsou velké vítězství. mně byl doktor schopen říci, že srce vypadá dobře už v 15+6. viděl 4 komory a základní tepny a průtoky.

furaha
7. apr 2010

ještě jedna studie: uvádí procenta přežití - čili nemluví o tom, zda mělo dítko např. srdeční vadu
NT 3,5-4,4 92%, 4,5-5,4 85,5%, 5,5-6,4 64,6%, více jak 6,5 44,4%

misicka455
8. apr 2010

Ahojky holky, dřív pro mě bylo toto téma aktuaální a taky jsem si prožila svích pár minut strachu. Naše NT bylo 3,4 plus blbě vyšla krev. Plodovka, ale vyšla dobře a já si odechla.jenže bohužel my jsme těch několik procent co vyší NT značí tu vrozenou vývojovou vadu u nás je to srdíčko. Ale kdyby mi někdo dal na vybranou tak vám řeknu, že bych se zase rozhodla nechat si to dítě.Sice máme už po dvou operacích a celkově ty tři měsíce co jsou za náma je každodení boj . Ale i tak ten úsměv berušky z to stojí 😉 Ted je před nama další operace mám strach, ael věřím že to dobře dopadne. Tak doufám, že všichni co si tu proživají ten nejhorší strach o svoje mimčo, který si nikdo jinej nedkáže ani ve snu představit , dopadne dobře a každej se dřív nebo později dočká toho vysněného a hlavně zdravého mimča.,

zuzaxa
8. apr 2010

Žabička veľmi na Teba myslím, musíš byť teraz veľmi silná a ešte máš nádej, veľmi to s Tebou prežívam, a dúfam v dobré výsledky, tak ako boli tie zo včera!!!!! Držkaj sa!
Mircalla hej moja Lenka je prváčka, v auguste bude mať 7, je teraz veľmi precitlivená, a veľmi sa bojí o mňa, večer mávame problémy so spaním (veľké plače), presne od jarných prázdnin,, ako sme začali chodiť po vyšetreniach,pravdepodobne to všetko vplývalo i na ňu. Tak teraz každý večer si k nej ľahnem a držím ju za ruku. A to od roka spáva sama v izbe,dúfam že sa z toho rýchlo dostane aj ona aj my.
Furaha a ty ako? Ešte celá?

figurka.m
8. apr 2010

ahojte
tak sa pridavam k vam, lekar mi nameral NT 5,3mm, ale nosova kosticka bola pritomna, nameral 2,7mm, 21.4.idem na genetiku na triple testy a potom amniocenteza, mam uz za sebou jedno ukoncene tehu v 22tt koli VVV pred dvoma rokmi a ak sa situacia bude opakovat ja neviem ako to zvladnem ☹

micinka22
8. apr 2010

Ahoj holky tak u nás- NT 4mm, byly výsledky celého karyotypu OK..a je to kluk..13.4 jdeme na geneticky utz ..tak doufám že bude vše ok:/(

marion
8. apr 2010

Babenky ja hladam tie spravne hodnoty a citam ale stale neviem ci teda moja hodnota je ok. V 12 t.t. + 4 meriame 59mm, a NT je 0,8mm. Tak prosim je to OK, ci nie? Dakujem 🙂

furaha
8. apr 2010

ahoj misicko - mrzí mě, že se vám to takhle zkomplikovalo. a víte už, kolik těch operací bude nebo jste stále v nejistotě?
zuzaxa - no, mně 25.2. řekli, že budu rodit předčasně, musela jsem ležet - a dnes mám termín a nic! 🙂 doufám, že malé i vám brzo svitne na lepší časy a bolest už nebude tak ostrá
figurka - ach ach, no, máš to celé před sebou a i dlouhé čekání, to je děs, už bych to nechtěla zažívat. držím palce, ale do pytle, jaká je pravděpodobnost, že se to stane dvakrát???!!!
micinka - držím palce, ale bude to dobré, uvidíš! hodně štěstí.
marion - máš krásné výsledky! je to naprosto OK. (NT má být do 2,5 mm)

marion
8. apr 2010

furaha, dakujem pekne, potesila si ma. 🙂

skaredka
8. apr 2010

ahoj holky, mam po NT a jsem z toho takova spatna, zadne hodnoty mi nechteli rict, jen ze riziko down syndrom je 1:6900, ja jsem tam teda zahledla ze NT bylo namereno 2,11mm krev nevim, to jsem tam nevidela. Byla jsem 12+6 a mimis meril 7cm .. mam z toho takovy blby pocit ☹

furaha
9. apr 2010

skaredko - přestaň smutnit a stresovat - dyť je všechno vpořádku!!! riziko je v tisicích, NT je v normě, kdybys měla špatnou krev, tak ti to Dr řekne. více komunikuj se svým doktorem, zbytečně se trápíš

figurka.m
9. apr 2010

furaha, no tvrdili mi vsetci, ze sa to opakovat nebude a teraz toto, najhorsie je na tom ta neistota a dlhe cakanie, kym sa nieco dozviem 😒 ako to ma clovek vydrzat ?!

misicka455
9. apr 2010

Furaha vůbec netuším doktoři vykladají o třech které nás ještě čekají, ale srdíčko je nevyzpytatelný takže těžko říct 😒

fatimuska
9. apr 2010

furaha. tak sa teším kedy porodíš🙂

klara.t
9. apr 2010

Mišičko, tak držím pěsti tvojí holčičce. Je to fešanda a jistě i velká bojovnice. 😵

jana3
9. apr 2010

Ahojte, ozyvam sa z porodnice, v pondelok, 5.4.2010 sa nam narodila Miska, sme viac menej v poriadku, len nas chytila infekcia a musime uzivat ATB. Ale ak vsetko pojde tak ako ma, tak v pondelok pojdeme domov.
Drzim vsetkym prsty, nech mate take krasne a zdrave babatka ako my🙂

zuzaxa
9. apr 2010

Janka3 veľmi sa s Tebou teším a tvojej Mišičke prajem veľa zdravíčka a šťastíčka tak ako aj Tebe!!!!!!!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

furaha
9. apr 2010

jéééé Jani, tak moc gratuluju a hlavně to zdravíčko i do budoucna přeju!!! tak už jsem snad na řadě ne?! 🙂

misicko - teda teda, jste silný holky, to je těžké - a to je tím, že roste? nebo to opravují postupně? koukala jsem na fotky, nemá jizvu přes hrudníček - to jí přece pokaždé nestříhají žebra ne?! ach jo, takový malý andělíček a takové trable má

figurka - no, mě to až zlobí, tyhle věci, dostaneš špatnou zprávu a nemůžeš s ní nic dělat. to je pak lepší nevědět nic. můžeš zkusit telefonovat a hledat zařízení, kde ti udělají časnou amniocentézu a výsledky do druhého dne. ale prý jsou tyhle věci na Slovensku méně dostupné a v ČR bys to musela platit. je mi tě líto, je to fakt peklo. co bylo s prvním miminkem?

fati - no co k tomu dodat, mně se zdá, že už takhle zůstanu na vždy...

figurka.m
11. apr 2010

jana3
gratulujem k dcerke a prajem skore uzdravenie a nech ste co najskor doma 😉
furaha, u nas sa tiez plati, no uz to budem musiet nejak vydrzat, malicka mala DS a chore srdiecko ☹
pozeram, ze uz mas 40tt, tak prajem bezproblemovy porod, a zdrave babatenko do narucia 😉 😉 😉

s.petulka
12. apr 2010

fatimuska tak výdledky z plodovky vyšli vpořádku čekáme zdravou holčičku Sabinku.Jsem šíleně štastná

fatimuska
12. apr 2010

s.petulka...veľmi sa s
Tebou teším, presne viem čo prežívaš🙂gratulujem k dcérenke

furaha
12. apr 2010

figurka - tak se držte, ať se na vás štěstí usměje, DS je opravdu náhodná vada, to by byla děsná smůla.
s.petulka - gratuluji a užívej toho štěstí, nádhera, co?!
mně dnes udělala doktorka Hamiltona a čekám co bude. břicho bolí ale kontrakce nemám, tak jsem na to zvědavá. malej měl dnes vysoký tep, teda jsou to nervy pořád!

lusinkaj
12. apr 2010

ahojte poradite mi?bola som na NT a cakame dvojicky a maju take hodnoty 1drobec NT 1,28mm
a 2drobec NT 1,36mm a potom je tam dopisane ze chorion v celom rozsahu bez znamok odlucovania....
taze je to ok?pri takych hodnotach by malo byt nie aj krv?dakujem

jarmilad
12. apr 2010

ahoj lusinkaj, pokiaľ máš hodnoty NT v norme, čiže dobré tak by to malo byť v poriadku. Ak máš krv zlú tak to vraj môže spôsobovať zvýšený krvný tlak alebo aj cukrovka. Veď tvoj doktor by mal potom pátrať po príčinách zlej krvi.
ja som mala zlú krv. Mala som nízke hodnoty PAPP - A, bola som na NT a namerali ho až 5,7 a povedali mi aby som sa pripravila aj na to najhoršie. Vraj môže so pár týždnov potratiť. A musím isť na genetické testy. Dosť nás to s manželom vzalo. Veď to prvé dieťa máme zdravé a navyše mám len 23 rokov. Takéto čosi som nečakala, že sa nám môže stať. Stále plakať sa nedá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre