NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misanda
8. apr 2011

ahoj holky, v pondělí jedeme na opakovaný screening k Břešťákovi do Prahy..docela se děsim. Čekáme dvojčátka, jedno má NT 1,3mm, druhému mudra naměřila 2mm - ale tím utz přes břicho, vnitřním ho nemohla pořádně "zaměřit" a zdálo se jí ok. Nosní kůtku mají oba, v průkazce mám, že jsou bez zjevných VVV. Myslíte, že mě poženou i na plodovku? Mudra říkala, že se nemám ničeho bát, ale že prej to chce mít potvrzený ještě z Prahy, že je to ok...stejně mě to ale vylekalo. A kdyby mě hnali na plodovku, odeberou jí pouze tomu jednomu miminku ??? (jsme dvojvaječný)

zuzbel1
8. apr 2011

@misanda ahoj, moje dvojcata mali NT 2 mm a bolo vsetko ok, myslim ze sa nemas coho bat, hodnoty mas v poriadku. 😉 Ja by som na odber plodovej vody nesla.

misanda
8. apr 2011

@zuzbel1 děkuju za uklidnění...taky na tu plodovku nechci...jsou to naše vymodlený děti a nerada bych něco "pokazila". A jaké ti vyšly ty krevní testy? Mě doktorka upozorňovala, ať spíš počítáme s tím, že to vyjde hůř, že je to u dvojčat prý normální.

furaha
8. apr 2011

misanda - ty výsledky jsou pěkné. spíš uklidňující! 🙂

karijini
8. apr 2011

Ahoj vsem, rok jsem tu nebyla - to to leti 😲 - a tak chci pozdravit a podporit vsechny nastavajici maminky, kterym bylo namereno hranicni ci vyssi NT. Loni v dubnu nasemu prckovi namerili NT 2,7 a pak dokonce 3,1. Byl to sok. Prozila jsem si tydny nepredstavitelneho strachu a pamatuju si, ze tohle forum a ostatni holky s podobnym osudem mi hodne pomohly. Diky odberu chloriovych klku jsem tyden po tydnu dostavala vysledky genetickych testu, ktere me postupne uklidnovaly. Vsechno se zdalo byt v poradku. Zakazala jsem si stresovat se a tehotenstvi jsem si zacala uzivat. Na konci zari jsem porodila krasneho zdraveho chlapecka, kteremu je ted pul roku. Je to lumpik a je s nim velka legrace, je to proste to nejlepsi, co me v zivote potkalo. 😵 😵 😵
Takze holky, hlavu vzhuru! Vysoke NT hodnoty nejsou zadna rarita - mam kolem sebe hned nekolik kamaradek, ktere na tom byly podobne a vsem to nakonec dobre dopadlo. A nikdy nezapomenu na fotku okate holcicky, kterou mela moje pani doktorka z genetiky vystavenou na nastence - namerili ji NT 6,0 a narodila se pry uplne zdravoucka. Jsou to nervy, ja vim, ale musite byt optimisticke a verit, ze je vase miminko v poradku. Moc moc vam drzim palce!! Drzte se!!! 😉

fiallinka
8. apr 2011

@misanda odebrat můžou jen jednomu nebo oběma, jak bys chtěla ty, ale myslím, že k tomu nebude důvod, navíc Břešťák je fakt dobrý, určitě tě uklidní. Navíc na plodovku by tě hnali určitě jen tehdy, pokud by na velkém ultrazvuku kolem 20. týdne bylo něco špatně, určitě ne podle NT, které je v normě 🙂

karijini
8. apr 2011

@zuzaxa Nemuzu tomu uverit!!!! Nevim, jestli si na me pamatujes, ale pred rokem jsme se tu pravidelne potkavaly a ty jsi mi hodne pomohla, i kdyz jsi na tom byla psychicky zle. Casto si na tebe vzpomenu a ted jsem uplnou nahodou, ani nevim proc, sedla a napsala sem do fora zpravu, abych podporila ostatni holky. A najednou koukam a vidim takovouhle supernovinu! Mam OBROVSKOU radost, moc ti to preju. U mne nakonec vsechno dobre dopadlo, uz mam doma pulrocniho klucika. A vypada to, ze ty me, mila Zuzaxo, budes brzo nasledovat!!! Zivot je prece jenom fajn, ze jo? Moc se opatruj, kocko!! Jupiiiii, mam za tebe takovou radost! 😵 😵 😵
xx

misanda
9. apr 2011

@fiallinka no mě už mudra na ten odběr plodovky upozorňovala, pokud by se to v Praze nezdálo. Takže když Břešťák řekne, že je to ok, tak na plodovku opravdu jít nehodlám. Prý je to kapacita, tak se na něj i těším 🙂.

fiallinka
9. apr 2011

@misanda a jaké máš výsledky z krve, nebo jsi na NT+ nešla?

misanda
9. apr 2011

@fiallinka výsledky z krve ještě nemáme. Byla jsem na ní v úterý, v pondělí jedu k doktorce pro lístek na peníze tak se na to zeptám, ale ona mi říkala, že prý to asi nevyjde, vzhledem k dvojčátkům, úplně dobře. tak uvidíme...do kdy ty výsledky jsou hotové?

fiallinka
9. apr 2011

@misanda nevím, ale docela brzo

olga777
9. apr 2011

@misanda Ahoj, NT hodnoty máš uplně v pořádku. Určitě být tebou, bych si plodovku nenechala brát. U tebe je to fakt zbytečný. A kdyby se po odběru něco stalo, tak si to budeš pak vyčítat. Já jsem měla NT u dcery 3,6 a u syna 4,6 (jestli už si to nepletu 😉 ) a oba jsou naprosto zdravý. Na plodovce jsem nebyla, ikdyž mě také málem doktorka v Gennetu ukecala. Dost ti řekne velký UTz ve 20tt a odběr krve (ikdyž to už je také přežitek). Tak hodně síly a neboj, určitě to je v pohodě. Ahoj

zuzbel1
9. apr 2011

@misanda Vysledky krvnych testov som mala v poriadku. Tiez som pocula ze vysledky pri dvojcatach mozu byt skreslene. Ale mam kamaratku, ktorej vysledky neboli ok a ma zdrave babatka 😉

hormoni
11. apr 2011

@misanda Buď v klidu, za úplně normální je považovaná hodnota do 2,5mm...My měli 3,4mm a malá je po odběru plodovky naprosto v pořádku! Myslím, že se nemusíš bát a žádný odběr tě nečeká 😉

misanda
11. apr 2011

no holky, tak dnešní NT naměřil vyšší, jeden bobek má 2.1mm a druhej 2.5mm...tak jsem se ptala jestli je to špatně...tak prej to takhle nemůže říct, že si počkáme na krev a dáme to dohromady...ach jo 🤐 každpádně děti vypadaj jak maj, dokonce nám dělal průtoky srdíček, kontroloval chlopně, průtoky žil...a říkal, že se mu ty děti moooc líbí...tak jsem zvědavá na tu krev...mám z toho docela bobky. Prý když do týdne nezavolaj, tak je to v pohodě...to bude teda týden 😅 😕

hormoni
12. apr 2011

@misanda který si přesně týden? Mě v gennetu říkali, že jakmile se ten utz neudělá přesně v ten den, který je k tomu určený, tak je to dost zkreslený...zatím bych určitě nepropadala panice! Dopadne to dobře, uvidíš 😉

misanda
12. apr 2011

@hormoni já byla včera 13+1tt, ale tak zase Břešťák je jedna z našich kapacit, tak věřím, že ví co dělá a že kouká i na to stáří těhotenství. Docela jsem koukala že mi nabral i tu krev, když jsem měla žádanku jenom na utz.

hormoni
12. apr 2011

@misanda to asi ví...a přesně jak píšeš, je to jedna z kapacit, které v ČR vůbec jsou a když říkal, že se mu moc líbí, tak to tak je...já si fakt nemyslím, že by tam mělo něco být...ty hodnoty - i ty druhé - jsou pořád v normě. Krev ti podle mě bral pro to, že chce mít jistotu, ale opravdu si myslím, že se bát nemusíš...Navíc, pokud by mělo dojít k odběru plodovky, bude jen a jen na tobě, jestli do toho půjdeš nebo ne. Já, po zkušenosti, kterou teď mám (a kdybych měla hodnoty, jako máš ty), bych počkala do ukončeného 16.týdne, kdy odebírají krev na tripple testy a taky na velký utz ve 20.týdnu. Podle toho bych se rozhodla, jestli na odběr jít nebo ne... Já třeba po tripplech a utz zjistila, že jsem na plodovku vůbec nemusela a to jsem měla hodnotu NT 3,4mm!!!

misanda
12. apr 2011

@hormoni fakt? super, že jsi mi to napsala...kdyby na to došlo, tak se zeptám teda svojí mudry...já na ty triply mám v průkajdě naplánováno, že mám přijít 5.5. tak to je za chvíli. Nejhorší je, že prý kdyby to bylo špatný, tak mi do týdne zavolaj...tak budu trnout...a jestli zavolaj, tak zase do Prahy...to je zase přes 100km...to je na budku...

hormoni
12. apr 2011

@misanda zkus to, za zeptání nic nedáš...ale já si stejně myslím, že se nervuješ zbytečně! Navíc děti narozený v říjnu jsou bojovníci - to můžu potvrdit, taky jsem říjnová 😀 Přes 100km je sice dost velká štreka, ale až ti řeknou, že jsou miminka v pořádku, tak ti to bude úplně jedno...věř mi! 😵

enrikad
12. apr 2011

baby... bola som aj na NT, ale v papieroch mi doki napísal, že má nepriaznivú polohu, preto NT nevedel urobiť.... mám teraz strach, či sa niečo nezanedbá,... lebo mám už prísť len v 20 tt na utz. A prečítala som si, že vtedy sa už NT nerobí... max. do 13tt.... ☹ ja len dúfam, že je všetko v poriadku, a že som nič nezanebala...

budhicka
12. apr 2011

@enrikad Ty si urcite nic nezanedbala. Mal by ti robit krvne testy tusim cca v 15tt al 16tt. Niektori lekari NT ani nemeraju. Ak by si naozaj chcela byt kludna, mozes sa sukromne objednat u niekoho napr hlohovec, bratislava.. a dat si zmerat nt, ja som tak bola ked mi namerali u nas vyssie. Vela stastia

enrikad
12. apr 2011

@budhicka : ďakujem, trocha ma to ukľudnilo.... pri prvom som nič podobné nezažila, všetko bolo o.k., proste tehotenstvo podľa knižiek - ukážkové... a teraz sa mi nič nedarí, tak mám aj trocha strach.... ☹ som nejaká úzkostlivá, ale je to pravd. aj hormónmi....
dočítala som sa, že sa NT robí do 13tt, a neskôr to nemá veľký význam... a som práve v 13tt, takže by som to asi nestihla...

lindt
12. apr 2011

Ahojte, prosim poradte mi. dnes som prisla od dr. a merala mi NT a mam v knizke napisane: NT O,13mm, NB+. Som v 13. tt a nestihla som sa spytat na to, ake su vlastne hodnoty NT a ci je vsetko v poriadku. Vie mi niekto poradit? Kazdy tu pise, ze ma NT nad 1, nieco- 2 a ja mam 0,13. Dakujem

budhicka
12. apr 2011

@enrikad podobne, ja som tiez pri prvej ani nevedela,ze nejake nt existuje a teraz som si presla uz naozaj vselicim. Niektori lekari to meraju aj neskor,ale neni to take smerodatne. Mysli na to,ze nt vie merat naozaj kvalitne len zopar odbornikov, ostani to meraju len ako prevencne, ci neni prilis vysoke. Aj tak sa vysledky davaju dokopy s vysledkami z krvi a potom sa to vyhodnocuje.

budhicka
12. apr 2011

@lindt Ahoj, vsetko je v najlepsom poriadku ;) nt by nemala byt vyssia ako 2,5 a nb+ znamena, ze nosova kosticka pritomna , co je super ;)

lindt
12. apr 2011

@budhicka naozaj??? aj ked je take male cislo? si zlata, padol mi kamen zo srdca... naozaj som sa vystrasila...

budhicka
12. apr 2011

je to ok, neni spodna hranica,aspon som o nej v zivote nepocula 🙂

furaha
12. apr 2011

lindt - máš vynikajhící výsledky. NT velmi nízké a viditelnou nosní kůstku - to vše je dobře - přesně to, co chtějí najít

misanda
14. apr 2011

ahoj holky...to čekání na telefon je neskutečně dlouhý...zatim nikdo nevolal...říkali, že prý do týdne, kdyby to vyšlo pozitivně 🤐
Jinak u mojí doktorky vyšel screening negativně...krev prý vyšla dobře. No tak jsem zvědavá jaký bude rozdíl oproti praze... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre