NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

bardotka1
7. máj 2010

mircalla - tady byl vytvořen nějaký přehled dětí co bylo původně vysoké NT? To může být zajímavé....

Jen mě napadlo, že mopom mluvila o eventuální holčičce, mě také vyšla holka a klara má také holku - no jen říkám, zajímavé 😎

mopom
7. máj 2010

jojo, klarka.t vytvorila seznam, je na tehlech strankach...kdyz si je projdes dozadu, narazis na to...
no, to je fakt s tema holkama, musim rici, ze uz me to taky napadlo...tezko rici, co na tom je

klara.t
7. máj 2010

poslední aktualizace seznamu je na str. 73

díky za pochvalu Adélky. 😀

bardotka1
7. máj 2010

a víte co mi teď holky poraďte 😉 Od 28. dne co jsem měla dostat měsíčky špiním - ale tak, že za 3,4 dny co mám normes bílý výtok, řekla bych v normálním provedení 😎 - ani málo, ani moc, začne lehce výtok barvy bílé kávy asi, občas trošku tmavší..ale také tak ani málo ani moc, tak na tu pidi vložečku... 😎 .Jak jsem byla u doktora, tak zrovna nebylo nic a já husa hloupá na to zapomněla mu to říct - tak mě zaskočil tím, že jako jestli chci opravdu těhotnět, když to už bude jen horší a horší - viz. věk, že jsem to úplně vypustila....
Nooo já si četla tady, jak holky krvácely a hrkala krev z nich a skončili třeba v nemocnici, a vše bylo ok.... tak jsem si řekla, že když to není horší, na nemocnici, že prostě vyčkám až vlastně na úterý, co jdu k němu....
V pondělí mám ultrazvuk - jako jestli jsem těhotná 🙂 🙂 tak tam to také můžu říct.... to byste totiž museli vidět ten ultrazvuk v KM nemocnici ?!!! Opravdu tady to je snad zakleté všechno 🙂 jak sto let za opicema 🙂 No pardon tedy, všechno ne - jen můj dr. a ta nemocnice ! 😎
Když jsem ležela tady v té nemocnici, před zákrokem mě primář vyšetřoval ultrazvukem - ale nemohli první nastartovat pc, nebo nevím vlastně jestli to jde přes pc, ten přístroj prostě.....no nemohli to nastartovat, pak obrazovka taková ta k pc, ta hluboká, zažloutlá, taková prťavá - no chvíli jsem i přemýšlela jestli snad nejít i vybrat a nekoupit jim nějakou tu tv 🙂 🙂 bo hrůza v jakých podmínkách tam dělají......A ten ultrazvuk v přízemí, to je všeobecný, no to je obdoba - doktorka ani neslyšela ozvy pořádně, hrkala s přístrojem......ale třeba mě čeká tentokrát překvápko, i když nevěřím 🙂 Budu ráda, když mi odsouhlasí, že tam mimi je 🙂 🙂

bardotka1
7. máj 2010

klári, jé díky moc! Jdu na to kuknout! 😉

bardotka1
7. máj 2010

tak jsem pročetla tu tabulku, tak to je zajímavé ale! vůbec jsem netušila, že to až tak, vlastně dobře, dopadlo........ALe přitom v duchu jsem si stále říkala, že kde berou ti doktoři, tu jistotu, že to tak je........jo pak jsem si to obhajovala zase tou zprávou a studií co jsem četla, že snad by si to nevymysleli.....Ach jo.... Určitě uteče pár let a zase se od toho bude ustupovat, protože "něco" bude lepšího je mi to jasné.....

Proto fakt moc obdivuji ty co to ustáli a šli do toho, pak byli sladce odměněni....😉

zuzaxa
7. máj 2010

Bardotka držím palce!
A ostatné dievčat pozdravujem!!!!!

ygreen
7. máj 2010

bardotka. přečetla jsem si jak jsi psala o min. těhu a já bych to udělala stejně být ve tvé situaci.

pets: triply jsou na nic, tak věř, že bude vše úplně v pořádku 😵

ad kyselina listová - tak ta má schopnost zabránit až v 70% vrozeným roštěpům - tak jsem to někde četla.

ad Bulovka - já tam rodila a císařem a byla jsem moc spokojená a jdu tam zase rodit 😉 a dělali mi tam minule i NT a v pořádku, spokojenost - samo s Břešťákem se to nedá srovnávat, ale vše ok 😉

pammy
7. máj 2010

Ahojte maminy,
prosim Vas, chcem sa opytat, neviem ani ako je to v SR, ani v CR.... robi sa NT ultrasound automaticky, alebo je to 'sluzba' ktoru si treba vyziadat a dopredu sa objednat? Dakujem velmi pekne za odpoved.

figurka.m
7. máj 2010

ahojte
bardotka, ak som to spravne pochopila, tak si mozno tehotna? test si si nerobila?inak drzim palceky 😉
ten prehlad je uplne perfektny, normalne mi zdvihol naladu, musi byt vsetko v poriadku, a este, pri amnio sa nasa mala figurka ukazala pekne dokimu, takze cakame chlapceka 😀

ygreen
7. máj 2010

pammy - někteří doktoři posílají automaticky, někteří to dělají sami, ale já ti doporučuji, abys to případně neprošvihla, tak se kolem 8tt zmínit doktorovi, jestli tě na něj pošle, nebo jestli ho dělá sám. Aby jsi měla čas se objednat, musí to být skoro přesně, tak ať mají místo a neprošvihneš správný čas.

Figurka. gratuluji k pindíkovi 😵 my se dnes dozvěděli že to zase bude děvče 🙂

pammy
7. máj 2010

ygreen, dakujem pekne 🙂

kopa
7. máj 2010

Ahoj holky,
jen jsem přišla dát vědět,že mi dopadli triply dobře!!!!Měla jsem Nt 2,4mm.Držím vám všem palečky,aby jste mimča měli v pořádku 😵

figurka.m
7. máj 2010

ygreen, tak gratulujem ku dievcatku 😀
ja som bola presvedcena, ze bude holka a teraz toto 😀 nad menom pre chlapca sme ani nerozmyslali, no musime nieco vymysliet, ale mame este cas, len aby tie nese pokladiky boli zdrave 🙂

figurka.m
7. máj 2010

kopa, to je super 😀 a na amnio nejdes?

kopa
7. máj 2010

Figurko nejdu 🙂 Doktorka mi řekla,že není důvod na ní chodit.
jsem ráda,měla jsem strašný strach z plodovky 😅

ygreen
7. máj 2010

kopa. gratuluju k dobrým triplům 😵

bardotka1
7. máj 2010

ygreen - děkuji za podporu 😉 ono je to vážně těžko - na ustátí to chce asi silnou osobnost...

figurka - tak těhotná jsem - já to vím -) měla bych být začátek 9.týdne. Test těhotenský mi vyšel ok a vzhledem k tomul, že měsíce nejsou, je mi špatně, tak jsem si jistá.....aaaaaale můj starý prďa gynekolog co nemá ultrazvuk mě do do nemocnice poslal až právě v 9. týdnu! Takže jdu v pondělí -) a v úterý mi prý vystaví průkazku bo on taky neordinuje denně, což je taky něco 😝 No vzhledem k utajení, tedy krom vás tady 😎 , dokud nemám potvrzení ultrazvuk jsem termín tady zatím nezadávala.....A jaksi mám furt lehce sem tam ty křeče a tlačení v břuchu, tak kdo ví co bude......Ale těhotná myslím, že jsem.

kopě - s gratulací se připojuji -)

pammy - tak u nás ty testy screeningové v I. trimestru dělají pouze větší města - jako brno, praha, olomouc, i Zlín co vím. Můj dr. mi to hned doporučil, ale myslím, že z důvodu toho, že je mi nad 35 let............Jsou to většinou centra specializovaná a upozornil mě na to, že někde se to platí, někde nee. Tak jsem si to obvolala a třeba právě v OL se to neplatí. Nechci být na korunu, ale i tak těhotenství stojí pěkný prachy..... však víte o čem mluvím, že 😉

zuzaxa
7. máj 2010

Bardotka už nech je pondelok, ja už sa neviem dočkať na potvrdenie tvojho tehu, super veľmi držím palčeky,
také malé krásne tajomstvo!!!

pet.s
7. máj 2010

kopa gratulace..
holky já vám tu teorii s NT a holka natrhnu..u nás to byl kluk. ☹
je pravda, že tyhle diskuze člověku hodně pomáhají...mně teda dost. 😀

dablikolik
8. máj 2010

holky koukala jsem na tu tabulku a nechápu kde najdu to číslo NT

figurka.m
8. máj 2010

dabolikolik, v prehlade je pri kazdom mene hned na zaciatku hodnota NT 😎

dablikolik
8. máj 2010

figurko to vidím, ale ve svých výsledcích nevím

klara.t
9. máj 2010

Tak ti to třeba nenaměřili. Není povinností gynekologa NT měřit. Dělají to jen ti, co na to mají certifikát, nebo někteří jen z vlastní vůle (např. můj doktor to dělá pro jistotu a když se mu to nezdá, pošle dotyčnou do nemocnice, kde to přeměří jiný doktor).

dablikolik
9. máj 2010

klaro teď jsem se pořádně podívala do papíru a NT je psané 1,6mm a doktor psal že to vyšlo výborně,ale v té vaší tabulce to nikdo tak nízko neměl

ygreen
9. máj 2010

dablik - 1,6 je perfektní hodnota NT, co plašíš 😅 a normální je i 0,8 třeba. Navíc myslím, že u holek šlo právě o vysoké NT, což je špatné. Tudíž když měl někdo nízké, tak si oddechl, a nemusely ho nikam zapisovat, když bylo vše ok.

ygreen
9. máj 2010

dablik. já se koukla dozadu, že jsi už psala že jsi měla výborné NT a vyšší HCG, ale to může být fakt prkotina, třeba máš jen velkou placentu 😉

pepppe
9. máj 2010

dablik ja som mala hodnotu 1.2 a nikto mi nic nepovedal,len ze je to dobre 😉

power700
9. máj 2010

ygreen- já měla NT 1,0.. Dost mě topřekvapilo, je to tedy ok? Není to moc nízké? Ještě mě čekají tripply, doky mně je bude dělat, on to dělá.. 😠 Pokud mně ale prý vyjdou špatně, chce mě poslat na amniocentézu /kvůli věku/, mně se na ní ale vůbec nechce jít, já vím, že to mohu odmítnout, ale člověk si říká, co když nepůjdu, bude to pak špatně a když půjdu , můžu potratit..No jak se mám rozhodnout, to je situace. ☹ ☹ Ale zase si říkám, že ty NT jsem měla snad dobrý, ne? A tripply většinou kecaj.. 😅

klara.t
9. máj 2010

Holky, v té tabulce nejsou nízké NT, protože jsem tam vypisovala NT od 2,5. to je hranice, od které se to považuje za špatné. Prostě ty dobré případy tam nepíšem. Nás tu zajímá jak skončily příběhy miminek, u kterých vyšlo NT zle.
Také tam nejsou maminky, které mají špatné výsledky krve, tripplů....je to jen tabulka s vyšším NT.
Proto tam např. není Pet.s, která sem ted taky dost přispívá, protože ta měla NT dobré.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre