NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

sukubka
7. jún 2010

zuzaxa moc děkuji a prosím co vy máte za problém ?

zuzaxa
7. jún 2010

Sukubka je to na dlho, si zlatá, že sa pýtaš, ja keď som začala mať problémy s NT hodnotou, nedokázala som sa zaujímať o problémy iných,tsa mi rútil svet, len som plakala a hľadala podporu, čo mi tu všetky dievčence dali a obrovskú, a teraz už sa zaujímam o všetky, a všetkým aj novým to chcem vynahradiť,inak 1 príspevok v tejto diskusii odo mňa je na str.66, tak ak budeš mať chvíľku času, prečítaj si, troška zložité...

mircalla
7. jún 2010

sukubka, zuzaxa je velmi statocna osobka a velmi zlata.

zuzaxa
8. jún 2010

Mircalla ty si zlatá, to aká pocta, ďakujem!!! Teraz je najhoršie, že už sa pohrávam s myšlienkou, že by som už aj rozmýšľala nad tým byť tehu,ale ešte je veľmi skoro, len dva mesiace odvtedy, a aspoň ten rok by som chcela dodržať. V pondelok ideme genetičke na odbery, tak som zvedavá. Pa moja držkaj sa.

mircalla
8. jún 2010

no v kazdom pripade je dobre, ked mas take myslienky. dolezite je, ze chces do toho ist, co je super....to, ze kedy, to uz sama budes vediet najlepsie, ako sa budes na to citit

furaha
8. jún 2010

sukubka tak držím pěstí, znám to bušení srdce sevřené hrdlo pokaždé, když zazvoní telefon... drž se a přeju jen dobré zprávy!

zuzaxa
9. jún 2010

Sukubka telefón zazvonil, musí ísť na ďalší odber klkov, bolo ich málo na rozbor, baby držme jej palce, nech toho už teraz bude dosť!!!

zuzaxa
9. jún 2010

oprava Sukubke píšem jak hotentót

furaha
9. jún 2010

jéé, ach jo. už mohla vědět první výsledky. to je hrozný. tak dál držím palce

sukubka
9. jún 2010

ahoj holky včera mi volali že testy neudělali tak jsem byla uplně smutná volala jsem doktorovi který nám dělal umělé a říkal at dneska přijedem na odběr k němu do Reprofitu do olomouce že to pan doktor Polák odebere a koukne na mimi!napřed jsme ale museli do FN v olomouci pro ty papíry co tam semnou dělali doktor je chtěl.¨tak takto to dneska probíhalo

Ahojík tak jsme konečně doma,ta cesta byla úmorná jakej je hic ale to sem už byla aspon spokojená že to mám za sebou a manža mě pozval na super obídek do Prachárny je to tam moc pěkný!

Tak jsme napřed ráno jeli do nemocnice pro ty papíry,mají tam pěknej bordel říkala jsem že chci okopírovat ty papíry s té karty a jelikož sme tam byli brzy ještě tam nebyli doktoři tak sestry nevěděli kde ta karta je jedna se ptala druhé čuměli na sebe!Pak najednou jako by jsme tamnebyli tak začali nosit větráky a roznášet si je po chodbě já hleděla jak puk.Pak teda přišla doktorka jakási a říkala vy shánite kartu?je jak blbá já ji nesháním ja ji chci okopírovat sháněli ji sestry,pak mi říká to bude v kanceláři u doktorky která s váma dělala před odběrem konzultaci tak sem jí řekla to jméno a ona že ale příjde až na 8:30 že má kancelář zamnklou že jí tam nemůžou vlíst že nemaj klíče,pak přišel ten doktor Hyjánek jak mi dělal tu genetiku tady u nás a ten měl tu naši kartu tak mi to okopíroval no jinak by mě trefilo když sme tam byli v 7h chtěli jsme být v reprofitu co nejdřív!
Pak sme teda dojeli do reprofitu přišli jsme na řadu a Polák říká vy jste od štěpána že?říkám jojo on říkal vím o co jde máte ty papíry?říkám že jo dala jsem mu je a on kýval hlavou mumlal a říkal že mi stejně udělá komplet ultrazvuk znovu.Tak mi měřil to šíjové projasnění a říkal že horní norma jje 2,5 a já se do normy vlezlu(naměřil mi dneska NT juednou 2,ě pak 2,4 že krev mám jen trochu zvýšenou že by to ani neodebíral že je spokojenej,ale prý pokud chci vše 100% vyloučit a mít 100% jistotu tak to udělá řekla jsem at do toho jde!
Říkal že je to zase na něco lepší že bych se doma akorád stresovala co a jak jestli je mimi zdravé atd!
Tak manža sem viděla že mi ruku nedá protože víš jak tam má Machač to lehátko na kerém dělá ultrazvuk tak mi bylo jasný že se tam manža nevleze a on ho u Polák poslal ven procosi a vyplnit za sestrou papírymálem mě mrdlo jak manža zmyzel tak sem mu žekla at mi píchne tu injekci a on se smál že ta injekce je stejně na prd že je ta injekce jen do svalu a to nepříjemný se stejně odehrává hlouběji a tam mi nic píchnout nemůže tak sem chtěla od té sestry ruku

ta se na mě natáhla a myslel jsem si že ji tu ruku rozdrtím jak sem jí to mačkala,docela mě to bolelo i víc jak ve fakultce ale říkala jsem mu že ikdyž mě to bolí at to hlavně nabere!byl ale jinak šikovnej a super mi to vysvětlil!
Pak sem odcházela říkal at zavolám ještě manžu tak manža odšel a on že výsledky nám zítra zavolají z laboratoře-i mu a že máme za 3týdny dojít na ultrazvuk a že budeme mít i zbytek výsledků a pak že mě ale chce vidět ještě ve 20týdnu!ptala jsem se ho i na ty vady srdce v tom20týdnu a on že ot by mi hrozilo při šíjovém projasnění kolem 3,5a že i to není jisté tak uvidíme říkal at se nestresuju a popřál na zítra dobré zprávy a ještě nám řekl at zapaltíme jen fotky zbytek né tak jsme koukali mělo to být 3tisíce!

no byla jsem na tom psychycky líp jak ve fakultce ale i tak se děsně bojím aby to bylo ok pak ještě čekání na ty výsledky za 3týdny to tam máme pro ně zajet a rovnou mi udělá zase ultrazvuk!doufám že to bude ok a pak se na nic nepříjde v tom 20týdnu protože ikdyž mi říkal že norma NT je 2,5 někde píšou i doktoři že je 2 a já ji mám pořád vyší než ostatní tak mě to děsí znáte to něco podle mě není zcela ok jak to někdo může mít NT 1,5 a další taky se zfravím mimi 2,5 NT?

ygreen
9. jún 2010

sukubka - za normu NT je všeobecně považována hranice 3mm. Nad 2,5 už doktoři trochu zvažují další testy, ale pořád se ještě jedná o dobrou hodnotu.

klara.t
9. jún 2010

Sakubka, některý zdravý děti mohou mít 1,5, některá 2,5 a některá i víc. My třeba měli 4,6 a malá je zdravá. Prostě to tak je. Do 2,5 bych se vůbec nebála, nad 2,5 bych možná byla trochu nervozní, ale bála bych se až nad 3mm. Tak se neboj. Myslím, že to bude OK.

zuzaxa
9. jún 2010

Sukubka aké dobré správy, sa teším, neboj už to bude iba dobré a lepšie a lepšejšie!!!!
Zvládla si dva odbery za týždeň, si pre mňa hrdinka!!! Držkaj sa, a zajtra čakáme na super správičky!!! CMUK

sukubka
9. jún 2010

holky mě děsí i ta divná krev ale na tu nic tento doktor neříkal ale výsledky věděl,nechala jsem si to rači jen odebrat at máme jasno,jinak bych vám všem chtěla moc poděkovat jste děsně hodné a pokud neva ráda tu budu na diskusi s váma 😉

zuzaxa
9. jún 2010

Sukubka však ty už sem patríš, si jedna z nás, a veľmi Ti prajem, že tá u ktorej to dobre dopadne!!!!
Neboj tá krv kolíše, a ten odber klkov je super, budeš mať výsledky a budeš pokojnejšia a aj pohlavie sa dozvieš ak budeš chcieť, to by si mala už vedieť zajtra ako Ti zavolajú, už budú mať spočítané chromozómy a zistené pohlavné chromozómy XX alebo XY.Dobrú nocku Ti prajem!

sukubka
10. jún 2010

pěkné ráno holky,
tak dneska čekám na telefon,pak vám dám hnedka vědět,sand to dobře dopadne,pořád ale budu mít strach aby dopadli i ty ostatní výsledky dobře co budem vědět až za 3týdny!moc ale děkuji holky za povzbuzení

sukubka
10. jún 2010

mame to vse v poradku a cekame kluka!!!!!!

alice35
10. jún 2010

Ahojky, psala jsem pár stránek zpět, že máme hraniční hodnotu NT 2,1 vzhledem k věku.
Výsledky plodovky v pořádku a čekáme holčičku, jsem šťastná jak blecha 😅.

delucia
10. jún 2010

Gratulujem Sukubka aj Alice35! Tak uz si to konecne mozete uzivat.... 🙂

ygreen
10. jún 2010

holky gratuluji a teď strachy pryč a užívejte si těhu 😵

sukubka
10. jún 2010

moc děkujeme,snad bude i ultrazvuk ve 20týdnu v pořádku a narodí se nám zdraví klučina 😉

zuzaxa
10. jún 2010

Sukubka to je super parádička !!!!! Len tak ďalej!!!!!
Sa teším s Tebou, chlapček jejó, už nemusíte vymýšľať meno pre dievčatko! GRATULUJEM 🙂 🙂 🙂

limetka80
11. jún 2010

Ahojte, tak ja som total na prasky a to som uz bola celkom v pohode. V utorok sme mali mat ultrazvuk v 19 tyzdni /morfologicky/, preobjednali nas na stvrtok, tekze vcera sme ho absolvovali. Vsetko v uplnom poriadku, mozog, srdiecko, zaludok, oblicky, len nosova kost mensia. Doktor aj vravel ze je nejake percento plodov s mensou nosovou kostkou a su zdrave, ale ze je malo na pochybach, lebo dr. ktora mi robila utz v 13 tyzdni nezaznacila pritomnost NB, tak nevie ci tam bola alebo nie a tiez ze sme mali NT hranicne 2,62. Ja som sa vam uz tak tesila, ked vsetko vychadzalo ok na tom vysetreni, predtym aj triple vysli ok, a vzdy musi vyskocit nieco co ma spochybni. Dnes som uz bola aj za svojou dr. tak ma len ukludnovala, ale dohodli sme sa ze pojdem na konzultaciu s genetikom. Tak v utorok idem. Zienky drzte nam palce, nedokazem si ani predstavit, ze by nasej malej bambulke nieco bolo. ☹ ☹ ☹ 😢
PS: to ze to bude piska ma vcera potesilo asi najviac

furaha
11. jún 2010

sukubka a alice moc gratuluju a přeju zdravíčko i nadále. tak snad už si to těhu můžete užívat.

limetka - dá se od doktorky co dělalala NT zjistit její zvyklosti? zda obvykle kouká na kůstku, kdy něco zapisuje? obvykle zapisují pouze pokud je problém. zkus úplně nešílet - děti s DS mají i jiné znaky nejen nos

bardotka se koukám neobjevila. fakt smůlu má ta holka

ygreen
11. jún 2010

lim:. furaha má pravdu, spousta doktorů když NB najde, tak ji vůbec nezapisuje a zapíše ji až když je s ní nějaký problém. Zavoje si tomu mudrovi z NT 😉 podle mě ti řekne, že když je NB přítomná a pěkná, tak to vůbec neřeší a nepíše 😉

sukubka
11. jún 2010

limetka 80 budu na tebe myslet pak dej hnedka vědět jo?držím pěstičky,určitě to bude v pořádku!

Klara t mě děsí to že předtím mi ten jeden doktor naměřil 3,1 a pak až ten druhej doktor za kterým jsem jela 2,5 víš?takže ta hodnota tam jednou 3byla a to mě děsí!Jsem strašně ráda že nám downa a jiné trizomie vyloučily ale děsně se bojím toho ultrazvuku ve 20 týdnu aby bobkovi něco nenašli!!!!!jedem tam na kontorlu už za 3týdny to budu v 16týdnu myslíte že by už na něco ten genetik mohl přijít nebo to jde opravdu až v tom 20týdnu odhalit?
holky bojím se ale bobkovi věřím!!!!!!

ygreen
11. jún 2010

sukubka: já myslím, že dobrý doktor s kvalitním utz by asi něco významného odhalil. Ten 20tt je danej podle mě hlavně tím, že to tak i hezky vychází na ty proplácené utz - 12tt, 20tt, 30tt. Mezi tím jsou poradny, kde je na každé něco - krev, triply, apod. Takže podle mě pokud by miminko něco mělo, tak to může lékař vidět už v tom 16tt, pokud se na to zaměří 😉

klara.t
11. jún 2010

@sakubka vím, že tě to děsí. To je normální. Ale buď ráda, že to kleslo. To mě to měřili 3 dny a bylo to stále zhruba nad ty 4mm. Moc to neklesalo. V 16tt mi udělali UTZ a tehdy mi řekli, že se jim mičo zdá v pohodě. Že vidí žaludek, srdce, mozek v pořádku atd atd. Pak zkontrolovali v ten samý den i srdíčko podrobněji a závěr byl, že by malá měla být v pořádku. S větší jistotou že mi to řeknou ve 20 týdnu. Takže si myslím, že už v tom 16 týdnu by na něco přišli.

sukubka
11. jún 2010

holky hodím sem tu tabulku jo?proč ty holky dole tam mají už jen hodnoty a nic víc?

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, operace srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, čeká na amnio

zabicka: NT 5,3 odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků, Downův syndrom vyloučen, čeká na komplet výsledky

sukubka NT 3,1 pak 2,5. nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,Downův syndrom vyloučen-čeká na kompletní výsledky

klara.t
12. jún 2010

protože od nich nebylo více informací. ty jsi to jen zkopírovala a dopsala sebe že? nedoplnila jsi tam informace, které holčiny mezitím dopsaly? my tu tabulku vždy zkopírujem a znovu pročtem co se od té doby napsalo a aktualizujeme jí. tak to musíme ted udělat. ty holčiny dole jsou zpravidla ještě těhotné, takže nemají ještě vyšetření za sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre