NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

hlukfactor
17. sep 2013

jo ja vím spletla jsem to..rekly nam to takovym stylem jakoby to dobre uz byt nemelo..je to hrozne

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
acerka25
24. sep 2013

Ahoj holky tak jsem tam volala a všechno v pořádku NT + věk + krev 🙂 nosní kůstka nešla nejspíš vidět přes tu mojí váhu 😀

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrisska
26. sep 2013

Mě čeká genetika v pondělí a mám hroznej strach.V minulém těhu nám naměřily vysokou hodnotu NT(4,5 mm),podstoupila jsem odběr choriových klků se závěrem potvrzený down.Je to hrozný,nikomu nepřeju,ale dá se to zvládnout....musí.....držim všem palečky

neominka
3. okt 2013

@gabrisska Drzim vam palecky, doufam, ze vam genetika dopadla dobre.
Ja jsem zazila to stejne co vy u prvniho tehu (NT 2.8 PAPP 0,2) V 16 tt jsem byla na vyvolavanem porodu nase holcicka mela Downa ☹ Je to 4 tydny po porodu a uz jsem se i vratila do prace do normalniho zivota a pomohlo mi to... Cekam ted na MS a pak to zkusime znova. Mame cekat min tri mesice ale my cekat nechceme.
Dle plodove vody to byla nahoda ze jsme meli downecka. Jeste nam ale prijdou vysledky z krve zda opravdu nejsme prenaseci VV

acerka25
15. okt 2013

@elisssasa Děkujem 🙂

luciaspol
17. okt 2013

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o názor na riziko downa 1:235 (dle screeningu v 1. trimestru). Projasnění i nosní kůstka vyšla dobře, ale asi teda byla horší krev. Je to prý hraniční (resp. mírně zvýšené riziko), tak se máme rozhodnout, jestli jít na odběr plodovky. Zatím mi to nepřijde jako dobrý nápad a asi počkám ještě na výsledky druhého screeningu... Ještě uvažuju, že se objednám na nějaký hodně dobrý ultrazvuk, ale v kterém týdnu nejlépe? Co byste dělaly vy v případě takového výsledku? Díky moc....

leeena_4
17. okt 2013

@luciaspol můžu ti jako ženská, která čekala dítě s downem (šla jsem na potrat) napsat, že podle mě je topořád v pohodě výsledek. Já měla 1:2, špatné šíjové projasnění (nad 4mm), obrácený tok krve v tepnách. Zkrátka by to podle mě bylo vidět i na utz. A pokud jsi třeba brala před otěhotněním hormony, můžou tu krev trošku ovlivnit. Já bych asi při takovéto pravděpodobnosti na plodovku nešla. U odběru plodovky, je 1:100 pravděpodobnost, že se ublíží plodu. A ty máš 1:235 že by mohlo být nemocné 😉

leeena_4
17. okt 2013

@neominka držím ti pěsti 😉. Já jsem byla v roce 2011 s Downem ve 14tt na potratu a před pár dny oslavil náš zdravý syn rok. Hodně síly 😉

neominka
17. okt 2013

@leeena_4 dekuju🙂
Uz'pracujeme na miminku,tak snad se prcinka usadi u maminky v brisku

michaelah13
22. okt 2013

Ahoj holky, taky jsem díky Screeningu v 1.trimestru letos na jaře brzy zjistila, že miminko není OK. Opravdu doporučuji, i když je to placené. Mně zjistili problém již z krve - PaPP-A 0,17 (normální hodnota nad 0,5). Šíjové projasnění mi udělal lékař z toho důvodu dříve, než je obvyklé a již ve 12tt bylo 2.9mm - do 14.týden ještě vzrůstá. Riziko Down 1:2. Nato jsem šla na choriové klky, kde druhý den byly výsledky - Edwardsův syndrom - téměř neslučitelný se životem, 90% dětí umírá do 1 roku. Měla jsem to štěstí v neštěstí, že vše šlo rychle a na UPT jsem šla ve 13tt v celkové narkóze. Dodnes to však hodně bolí a nyní jsem v 11tt, dnes jsem byla na odběru krve a mám šílený strach, ale zároveň věřím, že to bude OK. . K tomu čekám dvojčátka, takže mi lékař řekl, že výsledky krve nebývají u vícečetného těhotenství moc objektivní. Na NT jdu až 11.11, takže do té doby budu v nejistotě. Je nás hodně, co nás něco takového potkalo, ale určitě je fajn, že se to nyní dá zjistit mnohem dříve než v minulosti.

jennyska
5. nov 2013

@michaelah13 Ahojky Michaelah, mohu tě poprosit, zda bys mohla svou zkušenost s Edwardsovým syndromem vložit do naší Wiki knihovničky? Klidně na tento link https://www.modrykonik.cz/edwardsuv-syndrom/ zkopíruj svůj příspěvek z této diskuze, kterým tak pomůžeš ostatním těhulkám, jenž si prochází tím stejným obdobím a hledají radu, tip, pomoc...
Děkuji TI a přeji fajn den 🙂
Janča

jennyska
5. nov 2013

@lomarinka Ahojky Lomarinko, mohu tě poprosit, zda bys mohla svou zkušenost s Pataovým syndromem vložit do naší Wiki knihovničky? Klidně na tento link https://www.modrykonik.cz/patauuv-syndrom/ zkopíruj svůj příspěvek z této diskuze, kterým tak pomůžeš ostatním těhulkám, jenž si prochází tím stejným obdobím a hledají radu, tip, pomoc, podržení v této chvíli...
Děkuji TI a přeji fajn den 🙂
Janča

andinka001
11. nov 2013

Ahojte, v tehu knizke mam napisane PAPP 1,03 a HCG 185. Je to moc zle? Vysledky su z 1 NT screening.

nanku
11. nov 2013

Ahojte aj ja pridam moj strucny pribeh.
NT sono v 12 tt ukazkove, v 16 tt skrining z krvy ... 4:5 na DS. Amniocentezu som odmietla ... ako by nam to pomohlo? Pre mna a babo zbytocny stres. Bola som rozhodnuta si dietatko nechat tak ci onak. Absolvovala som dalsie 3 geneticke sona a vsetky boli ukazkove. V 38 tt sa mi narodil krasny chlapcek, ktory ma DS. Strasne moc ho vsetci lubime ... je uzasny a sme radi, ze je tu medzi nami 🙂 som stastna, ze ho mam 🙂

ined77
21. nov 2013

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší vznikající Wiki knihovničky byl právě přidán článek https://www.modrykonik.cz/nt-screening/.
Ráda bych Vás poprosila o sdílení Vašich zkušenosti s tímto vyšetřením, které jistě ocení i ostatní maminky🙂.
Své postřehy a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s..."

Mockrát děkuji a přeji všem pěkný den 🙂 .

@nanku @michaelah13 @leeena_4 @luciaspol @neominka ...a další 🙂

kinluska
25. nov 2013

zajtra ma čaká NT vyšetrenie u Koch-a v BA. Viete mi poradiť, koľko trvá kým budú výsledky?

cucoriedkacucoriedka
27. nov 2013

@eloana ahoj, neviem či je táto diskusia ešte aktuálna, ale ja som v 17 tt, a v 13 tt mi odobrali krv na NIFTY testy, namiesto amniou a odišlo to do honkongu cez Prahu🙂)) vyšetrenie krvi na trizomiu...výsledky máme ok a už aj vieme, že čakáme chlapčeka🙂 tiež mi nebola odporúčená amnio.

cucoriedkacucoriedka
27. nov 2013

@luciaspol nerobila by som nič....triple testy nie sú spoľahlivé. neboj sa.mne síce navrhli v 13 tt vyšetrenie o ktorom som vyššie písala a zaplatili sme si ho, ale ja by som amnio odmietla tiež.

simusa91
16. dec 2013

Dobrý večer, moc vás prosím o radu, nečetla jsem všechny předchozí příspěvky. Dnes jsem byla na prvním screeningovém vyšetření a vyšlo mi NT O,5mm a v závěru T21 1/330, což se mi zdá spíše špatné, ani přesně nevím to ta čísla znamenají. Mohla byste být některá tak hodná a čísla mi vysvětlit? Předem děkuji za odpověď.
Biochemické vyšetření (PAPP-A: O,93 mIU/ml = 0,50 MoM
FahCG: 143,00 ng/ml = 2,46 MoM
Nosní kost přítomna
Fronto-maxilární úhel : 86 stupňů
FHR / z-skore : 150 bpm / -1,02
Tricuspidární regurgitace :nepřítomna

Děkuji vám moc a moc za odpovědi

leeena_4
16. dec 2013

@simusa91 už si nepamatuju čísla, jaká jsem měla, ale u mě to dopadlo špatně a bylo to jasné z UTZ i krve a měla jsem pravděpodobnosti 1:2. Takže pravděpodobnost 1:330 je krásná 😉. Kdyby bylo něco špatně, z velkou pravděpodobností by to poznali na utz, nebo by to bylo nižší číslo. Výsledek je, že screening je negativní, ne? Neřešila bych čísla, protože jak to je poznají nejlíp doktoři a hledáním pravdy v číslech strávíš spoustu času 😉. Hodně štěstí.

pampeliska1
16. dec 2013

@simusa91 měl by se brát celkový výsledek - ne jednotlivé dílčí hodnoty. Výsledek máš 1/330, tzn. že z 330 narozených dětí je pravděpodobnost, že jedno by mělo Downův syndrom. Což je docela pěkný výsledek 😉 Velkou roli ve výpočtu hraje tvůj věk, což neuvádíš. Co ti k tomu řekl dr.?

brita
17. dec 2013

@simusa91 Znamena to, ze to mas dobre, neboj sa 🙂

simusa91
17. dec 2013

je mi 22. a doktor rikal je je to negativní. Ale ze může vyjít i třeba 1: 10 000, tak jsem se lekla toho mého malého čísla. Tak snad je vše ok. Doktor říkal že se nemusím ničeho bát

eluska87
20. dec 2013

Už nevím kam se obrátit..prosím poraďte byli jsme teď ve středu na screeningovém vyšetření a kvůli jizvě po prvním císaři pan doktor špatně viděl plod a nešlo mu měření ..jediné co jakš takš změřil byla NT a to blo 3,4, dále podle testů vyšlo PAPP-A 0,37MoM a PBhCG 0,58 MoM...k těmto dvoum hodnotám mi doktor nic neřekl..taky už nic víc zkontrolovat krom orhánů- které jsou v pořádku- nemohl..přesto mám jít na plodovku 15. ledna, protože dle konečné zprávy mi vyšlo T13+18 1/55..nevím co mám od toho čekat jsem vyděšená..

klara.t
21. dec 2013

@eluska87 nt mate zvysene. Proto ta plodovka. Ale nemusi to nic znamenat. Moje dcera mela nt az 4.6 a je zdrava. Nt by melo byt tak do tech 3mm. Cim vice nad to tim hure. Hrozi geneticke vady, ktere se tou plodovkou vylouci nebo potvrdi. Take zalezi na tom v jakem tydnu to doktor meril...myslim ze se to ma merit kolem 12tt ...uz si to moc nepamatuji. Zatim se nestresujte. Vetsinou je to u takovoto hodnoty plany poplach.

eluska87
22. dec 2013

@klara.t děkuji trošku jste mě uklidnila, ikdyž fakt jen malinko mě to meřil a byla jsem 13+2 dle měsíčků, dle ultrazvuku jsem byla 12+6..snad máte pravdu..jen to čekání a načasování před Vánoci kdy jsem z toho zdrblá,ale musím být v pohodě kvůli synovi aby si užil Vánoce- to je teda umění ...

leeenkaaaa
28. dec 2013

Ahoj, protože mi tahle diskuze moc pomohla, tak píšu i svoji zkušenost a třeba to někomu taky přidá trochu na optimismu. Při prvotrimestrálním screeningu ve 13. týdnu mi vyšla špatně hodnota NT (teď už si přesně nepamatuji kolik to bylo), hned jsem byla odeslána do Gennetu do Prahy, kde NT naměřili ještě větší - 4,22mm. Navíc doktor řekl, že tam vidí nosní kůstku, ale mnohem menší než by měla být a proto, že to posuzuje jako, že nosní kůstka chybí. Riziko na downa vyšlo 1:6!! Všichni tam s námi jednali tak, že je to jasný down. Hned ten den jsem rovnou podstoupila odběr chloriových klků a výsledek v pořádku a teď už máme doma zdravého, krásného chlapečka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre