NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

blumka
12. aug 2009

klarka, dakujem...len ja som velky stresak, co ked mi triple vyjde zle? citam vela ake su nespolahlive, v inych krajinach sa ani nerobia...nevime...musim to poriadne prebrat aj s manzelom aj s lekarom

klara.t
12. aug 2009

No když ti vyjde zle, tak se nestresuj, když víš, že to často vychází falešně pozitivní. Prostě by tě jen více prozkoumali a to není nikdy na škodu. Ale proč myslet hned na tu horší variantu. Máš dobré NT, takže bych se toho nebála.

misicka455
13. aug 2009

Ahojky a krev při NT ti blumka vyšla jak?

blumka
13. aug 2009

misicka, budem vediet v utorok....

misicka455
13. aug 2009

Aha, tak až po krvi bych se rozhodovala zda jít na triply nebo ne 😉

blumka
13. aug 2009

vdaka misicka...dam vediet v utorok...
a drzim vam vsetky palce..teda hlavne vasim drobcekom 😉

s.petulka
13. aug 2009

ahojky holky tak dneska jsem se dozvěděla výsledky dopadli pozitivně na chromozomální vady Down.syndrom 😢 Tak zítra jdu na přerušení těhotenství nejhorší na tom je že už cítím pohyby a to mě prostě vždycky rozbrečí při každém kopnutí jsem s toho neštastná.S přítelem jsme oba dva zdarvý a máme 4-letého syna zdravého,a ptám se proč?,ale jsem ráda že se to zjistilo ted než by bylo pozdě ještě že ted je ta věda tak špičková než bývala předtím.Holky přeji vám všem zdravé miminka a držím vám pěstičky,ikdyž mě to nevyšlo tak vám to určitě výjde držte se holky mi vytrpíme hodně jsme prostě bojovnice!!!

misicka455
13. aug 2009

Petulko co na to říct, je mi to moc moc líto. Drž se holka.

tereza.starobova
13. aug 2009

Petulko hodně síly. Je to strašně smutný.

klara.t
14. aug 2009

Mrzí mě to petulko. ☹ Drž se. Už máš malého zdravého synka, tak věř, že příště to bude také zdravé miminko. Alespoň se to zjistilo brzy a mohla jsi se rozhodnout.

klara.t
14. aug 2009

Jsovko, kdy tě čeká ten velký UTZ. Píšeš, že v nejbližších dnech. Už máš stanovené datum?

lukza
14. aug 2009

Ahojky holky mužu se vás prosím na něco zeptat pročítala jsem vaši diskuzi a jak vidím tak těm hodnotám rozumíte předem než něco nápiši tak vám všem chci popřát moc moc štěstíčka at jaké koliv další vyšetření jsou v pořádku a věřím že budou držím moc pěstičky.a chci se zeptat mám tyto hodnoty v I trimestru výsledek je negativní tak jsem byla ráda ale když jsem to napsala na stránky kam chodím tak mě vystrašily že NT je prý vysoké tak nevím tady jsou mé výsedky NT 2,20-1,24MOM, PAPP-A 0,54MOM , FbhCG 1.22MOM , Nosní kost přítomná T21 1/1500 v termínu Riziko T21 a priori dle věku 1/1250 na UTZ jsem byla dle MC 13+0 a dle UTZ jsem 13+5 jo a je mi 26let
Mám tu i napsané optimílní odběr krve v II trimestru je ..... a nevím zda to myslíty tripl.
děkuji moc za odpověd a váš názor snad jsem vám tím neotravovala ale opravdu mě na jiné diskuzi vystrašily ale netýkala jsem přímo NTtestu ale společného TP přeji krásný den klidně mužete i napsat do IP ještě jednou díky a všem přeji jen samé dobré zpravička

klara.t
14. aug 2009

Lukza, nebudu ti teď psát o hodnotách těch hormonů, v těch se nevyznám. Jen něco k tomu NT.
Myslím, že se nemusíš ničeho bát. NT máš dobré. Taková ta pomyslná hranice, kde už se raději posílá maminka na další vyšetření je 2,5mm a někdo dokonce uvádí 3 mm. Ty jseš pod oběma těmito hranicemi. Proto ti také nasali, že vyšetření v I.trimestru je negativní.
Na krev ve druhém trimestru jde každá maminka. Je součástí tripple testů.
Na závěr ti můžu říct jen toto: Co my - maminky v této diskuzi - bychom dali za NT 2,2!

misicka455
14. aug 2009

Ahojky jestli ti doktor napsal negativní tak je to negativní a určo bych se nenechala vystresovat lidma co tomu nerozumí. Nt máš v normě tak to neřeš 😉

lukza
14. aug 2009

Holky moc děkuji a všem vám přeji hodně zdravíčka i miminkum myslím to vážně něchtěla jsem vás nějak ranit nebo jak to napsat myslelaj sem to dobře takže ještě jednou děkuji a posílám vám hodně sil.

misicka455
14. aug 2009

Neboj neranila jsi nás a díky za držení palečků moc je tady potřebujem. 😉

klara.t
14. aug 2009

Holky, nebude vám vadit, když to tu vždy trochu shrnu?

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků, genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, čeká na velký UTZ - holčička

Misicka55: NT 3,5,nosní kůstka zatím nenalezena, odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka, čeká na další UTZ - holčička

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, čeká na velký UTZ - chlapeček

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení ☹

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, odběr chor.klků, první polovina výsledků dobrá, na další čeká, chlapeček

samsa
14. aug 2009

Holky, chci popřát všem, ať vám to dobře dopadne. Moc moc držím pěsti všem.
Lukzo, jen ti chci napsat, byla jsi na screeningu docela pozdě, pokud jsi byla už 13+5, takže na tento termín je NT v pořádku. Řiď se těmi Mom, to jsou mediány, optimální je, pokud se číslo blíží 1. To znamená, že pokud máš 1,24 MoM, je to naprosto v pořádku, máš sice trochu snížené PappA, ale zase FbHCG máš v pořádku a nosní kůstka je taky, myslím, že opravdu s největší pravděpodobností čekáš zdravé miminko. Navíc riziko 1:1500 je krásné, je ještě nižší než máš k věku, kdyby si na genetice mysleli, že je něco v nepořádku, tak by tě hnali na genetickou konzultaci na další vyšetření. Tak držím pěsti, vím, že jsou to nervy, já sama jsem po 2 potratech a zažívám v tomto těhu strašná muka, aby se to nestalo zase 😔 Holky, všem přeju zdravá miminka a opatrujte se.

jasovky
14. aug 2009

Petulko: Strašne moc mi je luto, ze ti plod.voda potvrdila DS ☹ ☹ ☹ Držím Ti všetky palce, aby si toto obdobie prežila čo najlepšie kvoli 4-ročného synčekovi a verila, že 2x to vyjde...Ja by som určite začala prevenciou kyseliny listovej 😒 Cas všetky rany zahojí a za chvilku otehotnieš zas a musiš veriť, že bábo bude zdravučké...Baby ja som objednaná 25.8. na 16h na morfologiu, ak bude Janko v poriadku, verím , ze áno, tak budem konecne najstastnejsia...A vy kedy idete na tie velké ultrazvuky ?

jasovky
14. aug 2009

Moja mamina má v ten deň narodeniny, tak dostane pekný darcek...

misicka455
14. aug 2009

Já valím až v zaří hnedka první 🙂

klara.t
14. aug 2009

Na velký UTZ jdu v pondělí 24.8. do Prahy na specializovanou kliniku prenatální péče, tam mi dělali i odběr klků. Ale už ted ve středu 19.8. jdu do poradnu ke svému obvodnímu gynekologovi, který bude také dělat UTZ, tak snad tam ani on nic nenajde. Tak to vypadá, že z nás tří to budu vědět první. No doufám, že vám napíšu jen samé dobré zprávy.

misicka455
15. aug 2009

Vypadá to¨tak , tak jak se řiká do třetice všeho dobrého 😉

jasovky
16. aug 2009

Baby, som fakt zvedavá ako nám to vsetkým dopadne...Ale vsímate, ako sa to vsetko zmenilo, najprv stres, plač...vysoké NT, ja som sa fakt bála, ze nám to vyjde s tou plod.vodou naprd, uz som sa videla v 20.tt na porodnom stole a s plačom potom. Ten ultrazvuk v 11.tt bol pre mna strasný sok, esteze tam bol so mnou manzel aj dcerka, lebo inak by som revala hned v nemocnici. A teraz sme este vsetky tehotne /teda Petulky mi je fakt luto/ a verím, ze morfologia nám dopadne dobre 😉 Som strasne rada, ze som nasla toto diskusne forum, velmi mi to pomáha od zaciatku. 🙂 🙂 🙂 Klarka: V stredu Ti drzim palce, mne tiez moj doktor ponukol ultrazvuk v nemocnici na buduci týzden, lebo v piatok 21.8. idem do poradne a on odchádza na dovolenku a vráti sa az 14.9. No chcem ist tomu odborníkovi, co mi robil aj amniocentezu a ten mi odporucil sono v 21.-22.tt . Mišička: Urcite bude vase srdiečko v poriadku. Všetky vás pozdravujem, Janíčko uz kopká o 106...Som zvedavá na jeho miery!!! tak zatial ahojte a myslite velmi velmi pozitivne 😎 😎 😎

klara.t
16. aug 2009

Kope hodně? Mě zatím maličko. Občas to cítím, ale není to celý den. Nejdřív jsem z toho byla trochu vystarašená, říkala jsem si, jestli se něco neděje, ale pak jsem se uklidnila. Prý je to zpočátku jen občas a pak se to rozjede. Ještě to myslím nebyl pořádný kopanec. nejvíc to cítím, když jsem někde na návštěvě a tam je rachot. Asi mi dává najevo, že chce abychom se tam venku uklidnili. 😀 Jenže to se na to nemůžu moc soustředit, ale něco tam dole mě občas dloubne.

Jj, já také myslela, že teď už nebudu těhu. I sjíždění vody jsem zrušila, pže jsem si myslela, že po tom zákroku nebudu moci do vody. Ale, neměnila bych. Jsem ráda, že pořád mám tu svoji šmudlinku v bříšku a doufám, že je zdravá. Hrozně moc v to věřím.
Věřím, že všechny budeme mít naše děťátka zdravý. držím nám moc palce. 😵

jasovky
16. aug 2009

Ja zas citim pohyby najviac, ked som v klude, ráno alebo večer...Alebo ked s mu nepáči ako ležím v posteli, najradšej má, ked som na boku, vtedy neprotestuje 🙂 S malou sa mu prihovárame, zaklopeme na bruško a malá potom počúva...Viem, že to bude este viac, ze aj nozicku bude citit, ked mu bude tesno... 😉

melonik
16. aug 2009

caute baby ako vidim nie som sama ktore vyslo Nt nie najlepsie.Moj doktor mi nameral v 12 tt 3mm a o tyzden 4mm tak ma poslal do BA kde mi nameral doktor Cunderlik 3mm pisal ze je to pozitivne ale na UZV fotke som mala len 2.77 tak neviem kolko presne vlastne nameral.Povedal mi ze vysledkami AFP mam ist ku geneticke,lenze mala som tam len hodnotu AFP a to jej bolo malo,tak mi brali krv este raz a vyslo mi to dobre hodnota AFP 26,11:1.06 MoM,total HCG hodnota 8,247:0,31MoM,Papaa hodnota 0,73:0,50MoM,riziko Downovho syndromu 1:60000 rizikNTD 1:4900,moj doktor sa ku tomu nijako nevyjadril,povedal len ze ked chcem tak mozem ist na odber plodovej vody.Podla vas su to dobre vysledky? To NT mi neda spavat strasne sa bojim nakolko mam uz jednu 2 rocnu dcerku zdravu,nechcem postihnute dieta a este som objednana na morfologicky UZV 31 augusta tak uz sa neviem dockat a ratam dni dufam ze vsetko dobre dopadne.prajem zdrave miminka

melonik
16. aug 2009

A este som zabudla mam 26 rokov

klara.t
17. aug 2009

Těžko říci melonik, rozhodnutí je na tobě. NT jsi měla opravdu zvýšené, proto ti napsali, že vyšlo pozitivně. Krev už jsi měla dobrou, stejně jako některé z nás. Já bych na odběr plodovky asi šla - pro jistotu, pro mě to riziko potratu nebylo v tu chvíli tak důležité, jako mít výsledky z plodovky. Ale rizika z krve jsi měla dobré, tak si myslím, že i genetika ti vyjde dobře. stejně tě ale kvůli tomu NT budou sledovat i nadále.
Nemůžeme ti říct jdi nebo nejdi na odběr plodovky, to se musíš rozhodnout sama. Ale my, když už jsme měly výsledky, tak se nám moc ulevilo. ale boj ještě neskončil....

grelu
17. aug 2009

melonik...pokial nechces postihnute dieta a teda v pripade pozitivneho vysledku z amnio by si sla na potrat, tak v tom pripade na amnio chod
...pokial si rozhodnuta si male nechat v kazdom pripade, tak je amnio zbytocna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre