NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ankava
23. jún 2010

@mariadaniela .. slyšela jsem ,že výsledky krve může ovlivnit i velké zvracení v 1. trimestru, takže proč by ne krvácení.
Mě se na nic takového neptali. Je mi 40, špinila jsem, zvracela a utrogestanu brala hodně. Komletní prvotrimestrální screening mi vyšel skvěle, rizika nizoučká a vůbec mi návrh na odběr plodové vody do zprávy nedali. Jen kontrolu ve 20. týdnu a genetickou konzultaci.
Já se chci plodové vodě také vyhnout a pokud nevyplave z toho pohovoru něco závažného, tak jsem rozhodnutá na ní nejít.

mariadaniela
23. jún 2010

@ankava no to si ma potesila ja zvraciam stale niekedy aj v noci... tak to uz naozaj asi nemozem cakat dobre vysledky ☹

mariadaniela
23. jún 2010

@ankava ak s amozem spytat kolko mas rokov?? nO ked ja budem mat take vysledky ako ty, tak amniocenteza abolutne nehrozi

grelu
23. jún 2010

@mariadaniela ja by som sa na tvojom mieste asi rozhodovala podla toho, co by si robila v pripade, ak by z amnio vyslo pozitivne...ci by si sa rozhodla si malinke nechat alebo nie...ale to asi vies

... pri amnio je vzdy nejake riziko, ze sa nieco pokazi...bohuzial toto rozhodnutie je len a len na tebe :-/...ale verim, ze malinke je v poriadku 🙂

sukubka
23. jún 2010

ahoj holky zítra jdu na kontrolu ke svému gynekologovi jsme 15týden rovnou se s ním domluvím na velkém ultrazvuku v tom 20týdnu!
snad i zítra pozná že je bobek ok!
Holky já brala hodně utrogestan ješktě k tomu jak jsem po umělém tak jsem ho brala dosti!
myslíte že když mi výjdou dobře ty klky že půjdu ještě na triple testy?

eloana
24. jún 2010

holky-krvaceni i utrogestan muze pry krev ovlivnit----me vysel blbe tripl test - a i u screeningu I-mi vyslo vysoke HCG- a u triplu taky.na plodovku jsem nesla. a mam zdraveho klucinu. takze zvysene HCG-muze ovlivnit utrogestan i pripadne krvaceni-alespon to mi rekla geneticka

zuzumajko
24. jún 2010

baby pomoc. mne vysla hodnota NT 1,8 a vysledky na downov syndrom su pozitivne. Boli robene v prvom trimestri, a vobec nerozumiem tym skratkam. Uplne tu placem ☹ vie mi niektora z vas poradit co to je to S-PAPP-A ? ja mam tu hodnotu (podla toho papierika) 0,25. Strasne sa bojim. Krv mi budu brat o 3 tyzdne opat ci sa to potvrdi a potom ak sa to potvrdi ma chce gyndos poslat na genetiku. Vie mi niektora z vas vysvetlit co vlastne mam v tych papieroch hladat?

evapavla
24. jún 2010

@zuzumajko , neboj NT 1,8 je dobrá hodnota, aj ja mám taký istý pozitívny výsledok, práve dnes som sa kvôli tomu objednala na amc na Železničiarsku polikliniku, tiež by som mala čakať na triple testy, ale rozhodla som sa, že si radšej chcem byť istá, papp A má nejaké stanovené hdnoty, nemalo by klesnúť pod 0,5 MoM, ale ak si prečítaš toto fórum zistíš, že znížené papp A ešte nemusí nič znamenať

zuzumajko
24. jún 2010

@evapavla si zlata, dakujem. ja tu ronim krokodilie slzy a naozaj sa bojim. lekar mi povedal ze o dva tyzdne testy zopakuju, bojim sa aj tak ☹

furaha
24. jún 2010

zuza - nT je OK. PAPP máš nižší, ale to není katastrofa. co HCG? kolik ti je let? a jaké máš kombinované riziko?

zuzumajko
24. jún 2010

@furaha HcG mam 47,28. Mam 27 a kombinovane riziko znamena co prosim ta, lebo tomu celkom nerozumiem. Mam podozrenie na downov syndrom ☹

ankava
24. jún 2010

@mariadaniela, mě je čerstvě 40 a není jednoznačné, že budeš mít krev blbou. Ten utrouš, zvracení, krvácení jí může ovlivnit a taky nemusí. U mě neolivnilo. Krev jsem měla dobrou. Důležitější je výsledek ultrazvuku.

grelu.. přesně tak, já na amnio nechci a uvnitř to mám srovnané. S rizikem počítám. Ale rizika amnia a nervy s tím spojené podstoupit nechci.

@zuzumajko NT hodnotu máš dobrou, ještě 2,5 je v normě. PAPP-A je nějaký hormon v krvi a jeho hodnota se zahrnuje do celkového výsledu toho prvotrimestrálního screeningu. Kolik by měla být to nevím.
Ale doktroři s tebou určitě budou mluvit na genetickém pohovoru a všechno ti dopodrobna vysvětlí.
Pro tvůj klid.. hodně jsem četla, že výsledky krve bývají zkreslené a že více důležitý je ultrazvuk a to vypadá,že jsi nejspíš měla v pohodě.

furaha
24. jún 2010

U HCG máš napsáno 47,38 --- kolik je to MoM? U Papp také - uvádíš MoM? kombinované riziko je číslo v poměru - např. 1:250

ankava
24. jún 2010

zuzumajdo... kombinované riziko je celkový výsledek vypočítaný z krve, ultrazvuku a věku. Měla bys mít ve zprávě např.
Upravené riziko: trizomie 21: a nějakou hodnotu např.: 1:250. Myslím, že riziko je, pokud je poměr pod 1:300

zuzumajko
24. jún 2010

@furaha to ja neviem kolko je to v MoM. Nie je to tam nikde uvadzane 😒 dostala som len papier s tymi hodnotami. Jedine co mam v MoM je hodnota PaPPa a to je 0,13.
@ankava nemam tam nic take napisane 😒 ziaden pomer na tom papieri nie je ☹

ankava
24. jún 2010

@zuzamajko, a jak tedy víš, že máš zvýšené riziko? to ti jenom řekl doktor? Na tom výsledkovém papíře by tyhle hodnoty být měly. Ale opravdu neboj, doktror ti to vysvětlí. Miminko bude určitě v pořádku 🙂

zuzumajko
24. jún 2010

@ankava uhm, to mi len doktor povedal a tento papier co teraz mam doma mi kazal zasunut do tehu knizky. tie ostatne udaje ma asi on ☹

furaha
24. jún 2010

zuza - no určitě ti to tak vyšlo kvůli krvi, protože NT máš vpořádku - a to je nejdůležitější. pozitivní screening může znamenat, že máš riziko na downův syndrom 1:300, ale třeba i 1:2. Pokud máš 1:300, to znamená, že na 300 dětí bude jedno mít DS, a 299 bude zdravých. to je obrovská pravděpodobnost, že bude vše OK. já měla 1:35 (tedy 34 zdravých na jedno nemocné), byly tu i holky, co měly 1:3 nebo 1:2 a dobře to dopadlo - ale jak je to pod 10 tak už je to opravdu hrůza. Čili - chápu, že jsi nervózní, jakmile tam zazní to slovo positivní, tak se nám všechno sevře a je těžké se toho zbavit. ale věz, že když má to NT vpořádku, tak se pravděpodobně pohybuješ někde ve stovkách (více jak 100, 200 zdravých dětí na jedno nemocné). Tak zkus nešílet a kdyžtak se ptej doktora na ty otázky, co jsme ti tu kladly - a ať ti to i vysvětlí.

furaha
24. jún 2010

koukám na to znovu - je to to papp - je nižší. to další asi nenapsal pže to bylo vpořádku. opět - nemusí to nic znamenat. kdo to tu měl tak nízké - tereza starobova???

zuzumajko
24. jún 2010

@furaha jejda ty si ma hrozne ukludnila, dakujem pekne. Si poklad! Je mozne ze by tie krvne testy ovplyvnila aj moja znizena funkcia stitnej zlazy? Ja som niekde aj citala, ze ked sa najde nosova kostka, ze to je velmi dobre, lebo testy tym padom su len orientacne ci tak nejak. Fakt tomu velmi nerozumiem a moj lekar je naozaj malovravny a aj ked sa ho pytam, pripadam si ako debil 😒

furaha
24. jún 2010

ano nosová kůstka je dobrá - děti s DS kůstku nemívají - ale opět - můj kluk ji měl malinkou a vše je nakonec OK.

zuzumajko
24. jún 2010

@furaha dakujem za pozitivne myslenie, strasne mi to pomohlo. Baby dam vam vediet ako dopadnu dalsie vysetrenia a ci to bude v poriadku. dakujem moc za vase povzbudive slova. strasne si to vazim 🙂

vltavka
24. jún 2010

Ahoj holky, už jsem k Vám psala, měla jsem NT 2,64, krev dobrou, nosní kůstka byla. Výsledky z triple testů budu mít příští týden v úterý. Kdyby mi vyšly pozitivní, to mi asi bude doporučena amniocentéza, že? Nevíte, do kdy se AMC dělá? Příští týden budu 19+2, na genetický ultrazvuk jsem objednaná 20+5. Není už na AMC pozdě?

gilly
24. jún 2010

ahojte, asi t otu uz bolo niekde pisane, ale viete mi pvoedat, co ma vacsiu vypovedaciu hodnotu: NT alebo tripple testy, resp. vacsiu pravdepodobnost falosnych vysledkov?
a podozrenie na razstep je pri vyssom ci nizsom beta HCG? da sa razstep vidie aj na ultrazvuku? dakujem

ygreen
24. jún 2010

gilly: určitě je významnější NT + screening krve (vypovídací hodnota až 90%). U Triplů snad do 70% a 50% těhulí má falešně pozitivní výsledky.

vltavka: ten genetický UTZ se dělá až v tomhle pozdním týdny, takže AMC půjde určitě i potom. Podle mě do 24tt.

gilly
24. jún 2010

@ygreen - dakujem

zuzkagu
24. jún 2010

AMC sa robi max do 20+6 tt ale to je už uplne maximum potom čakaš 3-4 týždne na vysledky , podla mna ma vyššiu vypovednu hodnotu NT pretože sa to meria UTZ presne, absolvovala som toto vyšetrenie na kramaroch vyšlo 1,5 čo je v najlepšia norma, no a nakoniec mi vyšli vysledky HCG na DS, 3 D UTZ ukazal že je babo v uplnom poriadku a ak vyjde NT OK tak by nemalo byt podozrenienie na DS, vtedy som všetko do uplných detailov naštudovala a k lekarovy som už prišla tak nabiflena aby sa na všetko popozeral, raštep je vdiet aj na obyčajnom UTZ, u krvných testov byvaju negat. vysledky preto lebo sa nemeria dieta presne podla UTZ ale iba sa piše podla poslednej menštr. tak preto vychadzaju chybne vysledky.

gilly
24. jún 2010

@zuzkagu - ahoj, ked mam podozrenie na DS 1:784, tak to je oki, ci?
a pravdepodobnost na razstep 1:1914, tak to je zle? NT bolo 0,56 v 12tt
a ten razstep vedia zistit teda aj pri obyc UTZ? ale to asi musia chciet vidiet, ci to im len tak "padne do oka"? dakujem za info

zuzkagu
24. jún 2010

@gilly ano na UTZ by mali vidiet hlavne teda ten ražstep lebo sa kontroluje aj chrbtica, čo sa týka DS tak tamsa treba pytať doktora na tzv prasači ksicht, oni to doktory tak nazyvaju , na nosovu kostku a na srdiečko pretože všetky deti maju skoro problemy so srdiečkom, ja osm bola na NT v 13+2 tt amala som 1,5 hodn. takže myslým že tvoja je fajn, čo sa týka tých pravdepod. tak su dost vysoke a myslím si ženehrozi ani jedno ani druhe, mne vyšli vysledky akio 40 roč. žene a to 1:40 takže si vieš predstavit čo sa mi asi vtedy všetko dialo v hlave ☹ ale 4 dni študovania na nete a jeden UTZ všetko vyriešilo na AMC u mna bolo už neskoro ale aj tak by som nešla

gilly
24. jún 2010

@zuzkagu - amnio som aj ja odmietla a pre lepsi pocit by som asi navstivila aj ten ultrazvuk. len neviem ci pockat az do 21 tt ked som objednan na morfologicky alebo sizistit aj moznost ist skor v 18tt na nejake 3D
no ale si ma trosku upokojila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre