NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ljf
21. aug 2012

maturin - ještě jak se mi v noci honí hlavou spoustu myšlenek, tak jsem si vzpomněla,že jedna paní mgr. na vysoké, která nás měla ve speciální pedagogice říkala, že je rozhodnutí, o tom nechat si nebo nenechat si postižené dítě je vždy na matce a každé její rozhodnutí je správné!! Tal ti to ještě píšu, snad to trošku pomůže! dneska jdu ke svému gyn. a chci s ním probrat možnosti ukončení těhu ... písnu co mi řekne.

ljf
21. aug 2012

tak jsem doma od svého gynekologa, a nevím, jestli se cítím lépe - domluvili jsme se na pátek a to se definitivně domluvíme co bude dál - snažil se mě uklidnit, že prostě se takové věci stávají a je to život - no ono se to pěkně sice poslouchá, ale moc útěchy to v této situaci nepřinese, ale to asi nic ... No, ale říkal, že pořád ve stáří těhu to jde "elegantně" vyřešit, pobyt v nemocnici 1-2dny.

ljf
22. aug 2012

tak dneska mi volali genetické výsledky - negativní. Za 14 dní chtějí všechny testy zopakovat - na nakultivovaných buňkách. A znovu chce prim. vidět utz. Tak nevím, necítím žádnou úlevu ... Na vyšetření srdíčka je moc brzy - prej kardiologické vyšetření nejdříve ve 20. týdnu... Tak opravdu nevím, na čem jsem a nejistota pokračuje ...

habdula
22. aug 2012

babulky, tak aj triple test je ok 🙂 držím vám všetkým pršteky

habdula
22. aug 2012

Tak babulky "ljf" a "maturin" až teraz som si prečítala vaše trápenie, ste veľmi statočné a moc na vás budem myslieť ... neviem si ani predstaviť, čo prežívate :( ...

alecka
22. aug 2012

@ljf no moja ☹ ☹ ☹ , takze dalsie cakanie.....drzim prsty a vela hlavne psychickej sily na zvladnutie tejto situacie

bartijana
23. aug 2012

Ijf- to je dobře, že máš výsledky negativní 🙂 🙂 🙂 Uvidíš, co srdíčko, ale neboj, hodně dětí hned po porodu operují. ale uvidíš, že to bude dobrý. Moc držím palečky.

vlocka27
25. aug 2012

Ahoj, jsem ráda, že jsem na tuhle diskuzi narazila. NT mi vyšlo 2,8, což je asi hraniční hodnota. Krev byla v pořádku, takže celkový výsledek negativní, ale stejně mě to dost vyděsilo. Na amniocentézu mě zatím neposlali, čekají mě triple testy. Vzhledem k tomu, že ty vycházejí celkem často falešně pozitivní, jsem z toho nervózní ještě víc. Omlouvám se, že to tady tak chrlím, ale jsem fakt ráda, že jsem narazila na diskuzi, kde jsou lidi, kteří prožívají něco podobného.

bartijana
25. aug 2012

@vlocka27
jestli tě trošku uklidním, mně genetik říkal, že jeho dítě mělo 2,9 - a bylo OK. S těma triplama máš pravdu, já jsem týden nervovala, než byly výsledky- naštěstí dobrý i vzhledem k věku 36 let. Ještě tě pak čeká ultrazvuk ve 20 týdnu. Já jsem měla NT 2,2 - můj gynekolog to řešil jako hraniční. na genetice - OK.

leeena_4
25. aug 2012

@vlocka27
Jestli byla krev OK a vše ostatní na utz taky v pořádku, tak bude určitě všechno dobré 😉. Třeba je to chlapeček, ti mívají větší krčky 😉

vlocka27
25. aug 2012

Ano, podle doktorky na UZ by to měl být kluk. Moc díky za podporu, jsem skoro rozhodnutá amnio odmítnout, bez ohledu na výsledky triple testů.

ljf
25. aug 2012

čauky, náš je to taky chlapeček ..., ale čím víc a více čtu a sbírám info, tak fakt nevím, jestli zbytečně neoddaluji nevyhnutelné ... je mi z toho strašně smutno a nevím, jak to mám vyřešit a hlavně přežít ... ta nejistota je fakt už pro mě neúnostná ...

leeena_4
25. aug 2012

@vlocka27 tak to je určitě v pohodě! Kdyby byl nemocný, byly by další znaky. Konkrétně já jsem čekal první dítě Downa se šptným srdcem a bylo špatně všechno: krev, NT 4,23, špatné průtoky krve a tak. Teď čekáme zdravého chlapečka a NT máme 2,2, takže taky trošku víc.
@ljf moc držím pěsti, ať se brzo dozvíte výsledek a hlavně dobrý!!! Naděje umírá poslední! Já jsem si i s pravděpodobností na Downa a Edwardse 1:2 říkala, že je to 50:50 😀. A ty máš na ty hlavní trisomnie (Down, Edwards, Patau) testy v pořádku, ne? Za chvilkuk budeš vědět i to ostatní a třeba to bude jen nějaká drobnost, co se dá řešit. Co ti říká vnitřní pocit? Já totiž u toho prvního od začátku tušila, že něco není v pořádku. Pořád jsem se bála zamlklého potratu, nebo něčeho takového a pak přišlo NT a bylo jasno, proč jsem měla špatný pocit.

vlocka27
25. aug 2012

@ljf připojuji se a taky moc držím pěsti, ať jsou výsledky v pořádku!!

ljf
25. aug 2012

leeena_4 já ani nevím už jaký je můj vnitřní pocit - nějak se v tom sama už nemůžu vyznat a sama v sobě se ztrácím. Někdy si říkám, že u prvního syna mi to vyšlo vše nakonec skvěle a máme krásného a hlavně zdravého chlapečka, tak teď to taky musí vyjít, ale pak mě zase napadá, že právě, když to napoprvé vyšlo, tak napodruhé už to vyjí nemusí... Snad jsem se rozhodla správně - to vše ukáže až čas - jen se bojím, aby to pak nebolelo ještě více. Hlavně mě mate ten utz a názor na něj od Mudr. Huspeninové a prim. Poláka ... ona tam vidí hydrops plodu a on ne ... tak jak si mám vybrat a nějak se rozhodnout???

leeena_4
25. aug 2012

@ljf Ber to takhle: kdyby byl opravdu nemocný, je lepší udělat zákrok co nejdříve, ale co kdyby se pak ukázalo, že byl zdravý??!!! Podle mě jsi se rozhodla správně! Dáváš šanci životu, dokud něco jasně neukáže je miminko vážně nemocné a já věřím, že se to neukáže! Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že ta bolest je horzná a kdyby to přišlo o 14 dní dřív, nebyla by určitě o nic menší. Bude to dlouhých 14 dní, ale až budeš vědět, že je vše v pořádku, zapomeneš na to a budeš se radovat a těšit se na narození vašeho broučka!

Dnes je to rok, co jsem ležele v nemocnici a hladila si po potratu prázdné bříško a dneska mi v něm řádí tříkilový macek a všechna trápení jsou pryč.

ljf
25. aug 2012

@leeena_4 díky za povzbuzující slova!! Snad se to vše brzy už ukáže a mě se uleví.. Díky.

veruka
26. aug 2012

Já mám 11měsíčního chlapečka jehož NT bylo 3,6 a můj věk 39.Rizika velká a je zdravý,až na nevus na 1 tvářičce ,což je kosmetická vada. 🙂

bartijana
27. aug 2012

@leeena_4 ahoj a kdypak se prcek narodí? už asi brzo- 3 kg?

leeena_4
27. aug 2012

@bartijana no má se narodit až za měsíc, trošku nám přerostl "brouček" 😀

bartijana
27. aug 2012

@leeena_4 šikulka, já jsem prvního měla v 37 + 6 týden a vážil 3,67 kg. Držím palečky 🙂 🙂

leeena_4
27. aug 2012

@bartijana Pane jo, taky pořádný macek. A rodila jsi přirozeně? já bych moc chtěla. 🙂

bartijana
27. aug 2012

@leeena_4 Ano přirozeně, ale dalo to trošku fušku, ale pak je to krásný pocit, když ho hned uvidíš.

leeena_4
27. aug 2012

@bartijana já si to taky ráda oddřu 🙂. Už aby to bylo 😵

eva518
27. aug 2012

@ljf Ahoj, pročítala jsem diskuzi a narazila na tebe. Je mi moc líto, co prožíváš. Já jsem stála před podobným rozhodnutím letos v červnu, kdy nám čtyři týdny nikdo nedokázal říct, co konkrétně našemu mimi je, jen říali, že to nevidí dobře.. Byla jsem v 10tt, když mi můj Dr.řekl, že se mu nelíbí ult kvůli šíjovému projasnění a poslal nás za Polákem na genetiku. Krevní testy mi kvůli tomu ani neudělali. Polák nám řekl: široký obličejový úhel, vysoké NT (5,4), chybějící nosní kůstka.. Souhlasila jsem s cvs (klky), do druhého dne jsme věděli výsledek - negativní Down, Edwards i Pataau. Byla jsem v šoku, protože Polák byl na 95% přesvědčený, že potvrdí Downa. Takže se čekalo a pozorovalo. Dělali mi pak za 14 dní další cvs a stejný výsledek.. Ult stále špatný, testy i orgány (srdce, plíce, mozek, nohy, ruce) dobré. Nakonec mě zachránil můj Dr.,který se chtěl ještě znovu podívat, když jsem mu nesla od Poláka zprávy a ten si všiml něčeho na rukou. Takže další kontrola v Ol. a to řekl, že vidí deformity horních končetin a rozsekl to diagnózou velmi vzácného syndromu. Ještě ten den mě brali v porodnici na příjem a já jsem v 15tt o mimi přišla...
Chtěla jsem ti jen říct, že úplně rozumím tomu, že čekáš, jak to bude. Já jsem také čekala, jestli nám řeknou dobré nebo zlé zprávy a potvrdí nebo vyvrátí nález. Byla jsem vlastně ráda, že se ukázal další problém a to rozhodlo definitivně. Protože jsem si celou dobu říkala, že dokud není 100% rozhodnuto, je naděje.
Určitě bych šla ještě na další testy a Polákovi i mému Dr. musím přes jeho zvláštní přístup poděkovat, že je tak pečlivý a viděl mě asi 5x než se rozhodlo a vždycky na nás měl čas. Nebyla jsem tlačená do rozhodnutí a jsem za to ráda. Moc držím palce a pokud Polák vidí ult jako dobrý, nedělala bych radikální rozhodnutí. Je to jen můj názor, sama si rozhodneš, jak to budeš cítit, ale měla jsem pocit, že ti to musím napsat.
Myslím na tebe.

eva518
27. aug 2012

@maturin Ahoj, četla jsem, co tě potkalo. Psala jsem i Ijf, jak to bylo se mnou. Vím, jak je hrozné slyšet takové zprávy.. O miminko jsem přišla dvakrát - loni na podzim zamlklým potratem a letos v červnu vyvolávaným porodem v 15 tt. Je to otřesný zážitek a zkušenost, ale věřím, že to nakonec dobře dopadne a potřetí nám to vyjde. Tobě také přeju, ať to všechno dobře dopadne a máš zdravé miminko. Rozhodování a čekání je nejhorší, vím.. Držím moc pěsti a myslím na tebe.

ljf
27. aug 2012

@eva518 ahojky, díky moc za zprávu, zase mi tečou slzy ... prostě je to fakt těžké... prošla jsem si tím už u prvního syna - ten je úplně zdravý (pozitvní triply, takže odběr AC), v prosinci zamlklý potrat ve 4. týdnu, teď tohle. Polák říká, že je to závažnější - Nt je vysoké - ale utz se mu zdá OK, první výsledky negativní - teď čekáme na další po kultivaci... a já se strašně bojím, jak dopadnou, abych se správně rozhodla ... Nosní kůstku máme, úhel obličeje zatím nevím - asi zatím neměřil. Jen an prvním utz jsem byla u Huspeninové a ta říkala, že vidí i nějaké otoky, ale Polák mi zase říkal, že tam nic nevidí... tak je to pro mě nesmírně těžké... Snad během týdne budu vědět víc a pomůže se mi to rozhodnout, to za mě bohužel nikdo neudělá a budu s tím žít celý život. Je mi líto, že jsi si tím musela taky projít a držím moc pěsti ať vám to taky už vyjde a dočkáte se zdravého miminka - pak bude určo líp!!!

eva518
27. aug 2012

@ljf Já jsem si taky vyzkoušela svoje... V listopadu loni zamlklý potrat zjištěný v 10tt - moje první těhu a teď v červnu tohle.. Zatím nemám děti a bude mi za chvíli 30. Moc si to přeju, aby se na nás usmálo štěstí.
Vysoké NT může znamenat spostu věcí, ale pokud by se potvrdilo jen toto a ne žádné jiné potíže, tak je velká šance, že to bude jen drobnost - třeba uzlík na srdíčku apod., což jde operovat a někdy ani to se nemusí dělat. Držím moc moc palce, ať to dobře dopadne. Je to už přes dva měsíce a stejně teď brečím, když ti to píšu... Právě přemýšlím, jestli už máme zkusit štěstí nebo ne. Zatím mi všichni řekli čekat 3 měsíce, ale já se bojím, že se to nepovede hned a jsem nedočkavá, i když jsem otěhotněla pokaždé brzy.
Myslím na tebe. Dej vědět, jak jste dopadli. Naděje umírá vždycky poslední. Chápu ty stavy a stresy, co prožíváš. Drž se.

eva518
27. aug 2012

@ljf A z tiplů si nic nedělej - ty vychází falešně pozitivně ve velké míře a jenom maminky stresují. Dokonce jsem slyšela, že se uvažuje o tom, že je zruší a bude jen screening.
Nevím, kdo je Huspeninová, ale Polák je fakt kapacita. Jezdí k němu i ženské z Ostravska, má přes 16 let zkušeností a kvalitní ult a osvědčení na screening. Utčitě vám může ještě udělat 3D, kde líp uvidí detaily.

eloana
28. aug 2012

@ljf ahoj moc drzim pesti) ono vysoka NT hodnta signalizuje hodne veci. nekdy to jsou drobne vady slucitelne se zivotem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre