NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

eloana
15. jan 2010

ahoj-holky
ja-byla-taky-na-screeningu--negativni-ale-tripel-pozitivni----vysledek-byl-atypicky-screening

na-plodovku-jsem-nesla
ptala-jsem-se-geneticky--ktera-hodnota-ze-vsech-je-pro-ne-signalni,ze-neco-neni-tak-jak-by--melo--tak-pry--to-je-hodnoty-PAPP-A
hodne-stesti-vsem🙂

fatimuska
15. jan 2010

eloana ďakujeme a aj Tebe prajem len dobré správy,,mne NT merali 12+3

marketecka
17. jan 2010

Eloano, to bych taky na plodovku nešla - při dobrých výsledcích ze scr. z I. trimestru... jak jsem se dočetla, tripply vykazují tak vysokou (falešnou) pozitivitu, že od nich spousta lékařů ustupuje. Jenže - to jsem jaksi nevěděla. A co se týče I. semestrálního scr., tak ten jsem neabsolvovala, jen měření NT, takže jsem zvědavá, co mi v pondělí vypadnou za výsedky 😒

eloana
17. jan 2010

marketicka-drzim-pesti----ja-mela-v-obou-odberech-vyssi-HCG
pry-to-bylo-asi-utrogestanem.

furaha
17. jan 2010

delucia - furt držím pěsti. ať máš zítra dobré zprávy! je mi líto, že procházíš takovým peklem!

fatimuska
17. jan 2010

marketecka..veľmi držím palčeky, ja budem mať výsledky amnio až 3.2. to budem v 23 tt

furaha
18. jan 2010

fatimuska - držím palce, myslím že to bude OK. že tu AC dělaj jen pro absolutní jistotu.
marketecka - tak dnes jsou vysledky? no, je blbý, že AC visí na tripplech. kolem mě ty triply vyšly kdekomu špatně

delucia - furt na tebe myslím!!!!

marketecka
18. jan 2010

holky, tak riziko 1:100, takže zítra konzultace, pak plodovka ☹

furaha
18. jan 2010

marketecko a kdy budou výsledky? budeš mít ty zrychlené? zákrok je v pohodě, to čekání je na nervy. ale určitě ti to dopadne dobře!

iviss
18. jan 2010

Ahojky, občas nakukuju do vývojových vad, protože jsem musela miminko ve 21.týdnu porodit, ale koukám i na vás a moc, moc vám všem držím palce, protože ta nejistota je hrozná. Holky, držte se!!

hakanka
19. jan 2010

Ahoj, tak po dnešní kontrole jsme domluveni, že pokud budou výsledky krve normální čeká nás jen genetický UZ. Pokud nebudou, tak i amniocentéza. Tak se trochu bojím, mám pocit, že tu někdo psal, že obvykle vyjde špatně i krev. Na amniocentézu se mi moc nechce, nemá mi kdo hlídat staršího prcka, ale pokud to bude nutné, tak si holt manžel vezme dovolenou. Takže ted budu čekat do 3.2. až budou výsledky triplů.

marketecka
19. jan 2010

...na odběr plodové vody jdu zítra ráno, zrychlené výsledky ve čt., snad se do té doby nezblázním a hlavně doufám, že bude vše v pořádku... VŠEM ze srdce přeju, ať je to ok!

furaha
19. jan 2010

marketecka - no tak se na to dobře vyspi a držím palce na čtvrtek!

delucia - furt na tebe myslím, mám strach, že jsi nedostala dobré zprávy...

marketecka
20. jan 2010

tak jsem doma, odběr jsem ani necítila, to je pomalu ten odběr krve horší... snažím se ležet a nezblbnout, než budou výsledky... u ostatních něco nového? 😲

hedik
20. jan 2010

Ahoj holky,
já jsem si vás našla protože dnes mi dr řekla že NT máme 2,7 byla jsem tedy ne na specializovaném pracovišti a tak mě dr poslala do Genetu a zítra jdu ještě na UZ do genetu.
Tak mám strach co se bude dít ale teď tady čtu že někde berou 3mm a někde berou i 3,5mm. Ale teda červík stále hlodá ☹

eloana
20. jan 2010

ahoj-hedik--treba-to-bude-vpohode-spravne-by-to-meli-delat-jen-na-specializovanem-pracovisti-jako-je--treba-gennet

tereza.starobova
20. jan 2010

Hedik neboj. Já chodila do gennetu kvuli NT (4,1mm) od 12 tt do 32 tt a musím říct, že tam mají super doktory a to nejlepší vybavení. UTZ tam mají tak velké obrazovky - jako ty co na nich chlapi ve sportsbaru sledují fotbal 🙂
Mě vyšla celá kombinace screeningu v 1 trimestru špatně a tak mi udělali veškeré možné vyšetření (včetně odběru chloriových klků) hned při první návštěvě - což bylo super nemusela jsem se dlouho stresovat... a miminko si pohlídali až do 32tt - veškeré důležité utz mi dělali tam, prostě odváděli opravdu důkladnou práci. Každopádně jak píšeš - se tvým NT by se leckterý doktor nezaobíral a bral by ho jako v normě. Uvidíš zítra, třeba bude úplně nizoučké. Mě doktor naměřil odpoledne 4,1 a druhý den ráno v gennetu už "jen" 3,6 mm... Každopádně držím palce

hedik
20. jan 2010

Terez děkuji moc uvidíme. Paní doktorka mi právě říkala, že proto mě tam radši posílá. A s manželem jsme si řekli že podstoupíme všechno aby to bylo ok tak snaad jo.
Jejda jak čtu tu tvojí hodnotu tak sjem zůstala koukat. Já vím asi plaším ale nějak mám strach
A ke komu jsi chodila jestli se můžu zeptat?

tereza.starobova
20. jan 2010

Na ultrazvuk k paní doktorce Smetanové a na genetiku k doktorce Hlavové (obě jsou primářky svých oddělení) byla jsem tam i na 3D utz - ten dělají sestřičky z recepce. Ale neměj strach, na kohokoli jsem tam kápla byli super.

hedik
20. jan 2010

Terko já jdu k paní doktorce Smetanové jsem k ní přímo objednaná

hedik
20. jan 2010

Děkuji moc tak uvidíme. dám každopádně vědět jak to s námi doapdlo 🙂

tereza.starobova
20. jan 2010

Smetanová je dobrá. Moc toho nenapovídá, moc se neusmívá... ale jak říká můj gynekolog je to kapacita 🙂 Každopádně jsem u ní na utz trávila vždycky kolem půl hodiny, nic neodflákne, všechno pořádně přeměří - a odebírala mi i klky. Tak držím palce, bude to ok 😉

hedik
20. jan 2010

já jí znám sloužila jsem s ní na praxi jako žákyně jsems ní byla i u porodu 🙂 tak jí znám a právě jsem byla tam kam jsem chodila na praxi a ona tam občas slouží a staniční mi to domluvila přímo s ní 🙂 tak to jsem ráda že mi to takhle píšeš už jsem klidnější ale když jsem jela z nemocnice tak jsem i brečela byla sjem z toho fakt strašně zničená ale už je mi líp
Děkuji moc 🙂
A co ty a vae mimčo? 🙂

iviss
20. jan 2010

Holky ahoj, já jdu zítra taky na papp a test v prvním trimestru, tak snad to dobře dopadne, už bych si to nechtěla znovu prožít, vám všem moc držím palce, aby dopadlo vše jak má 😉

hedik
20. jan 2010

děkuji tobě taky držím na zítřek palce 🙂

mircalla
20. jan 2010

ahojte, mam 12+1tt, NT merane dnes - bolo 2.3....doktor vravel ze v norme, ale trochu som nekludna

niekde pisu, ze hodnoty maju byt 1- 2.5 (v norme), inde ze az nad 3 ci dokonca 3,5 sa to povazuje za riziko

hakanka pise, ze ma 2,4 a ze je to hranicne....tak ja neviem

nosova kosticka bola jasna

tereza.starobova
21. jan 2010

hedik no vidíš, to jí znáš líp než já 🙂 Naše mimi je snad ok. mám za sebou špatné NT, špatnou krev, odběr klků.... ale to už tady píšu od srpna 🙂 každopádně doktorka Smetanová mě z Gennetu "propouštěla" s tím, že na miminku nic zvláštního nebo špatného nevidí.. takže doufám...

hedik
21. jan 2010

Ahojky,
tak akorát budu vyrážet do Genetu tak snad mi paní doktorka řekne jen samé dobré zprávy. Pak dám vědět.
Terka uvidíš že to bude v pohodě já si myslím že ona by to jinak neřekla

aronek
21. jan 2010

Ahoj, hlásím se po delší době. Měla jsem hraniční hodnotu NT. Pořád ještě čekáme zdravého chlapečky a dle UTZ to bude malý obřík. Všem Vám drřím palečky, aby to dobře dopadlo 😉

mircalla
21. jan 2010

aronek a kolko si mala prosim?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre