NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

iwa1
1. dec 2009

ahojte babule, takze uz sme na svete: 26.11. o 13.13 sa narodila Simonka s vahou 3980g a 51 cm 😀 ...od dnes sme doma, je krasna, zdravucka, rbili jej vsetky testy a nicnenasvedcuje, zeby mala byt chora...krasne papa a spinka, inak je strasne dobrucka...zaciname sa kojit, kedze po cisarskom mliecko nastupuje neskor, ale malicka taha odusu 😀 😀 😀

furaha
1. dec 2009

Jupeeeee! to je krása až tu slzím! moc gratuluju a moc ti to přeju. tak se holky držte a ať už je to jen dobrý

furaha
1. dec 2009

iwa - koukala jsem na fotky - je moc krásná, rozkošná

iwa1
1. dec 2009

fuhara dakujem, je chutnucka 😀 😀 a hlavne zdravucka a nasa 😀 😀

tereza.starobova
1. dec 2009

iwa gratuluju! malá je přenádherná a roztomiloučká moc ti přeju, že už si ji můžeš pochovat a konečně říct úúúúúfffff, všechno v pořádku. Simonce přeju všechno nejlepší 🙂

klara.t
1. dec 2009

Moc gratuluji Iwo, já na vás stále myslela a nahlížela sem, kdy už nám konečně něco napíšeš. Jsem za vás moc ráda, že je zdravá. Dodává to naději i mě a ostatním holkám. Přeju jí krásný a dlouhý život. Ať jí vyjde vše co bude chtít. Ale hlavně ať je i nadále zdravá! 😀 😀 😀

ellit
2. dec 2009

iwa hrozne moc ti gratulujeme a zelame tebe a malickej vela zdravicka. Sme hrozne radi, ze ti to dopadlo vsetko dobre 🙂 🙂 🙂

moheda
2. dec 2009

Ahoj, teprve dnes mě propustili z nemocnice. Mám to za sebou. Fyzicky hrůza, psychicky jsem celkem srovnaná, ale ještě to není ono. Nastupovala jsem v pátek a od večera mi vyvolávali porod. Podařilo se až v pondělí odpoledne. Nikomu bych to nepřála. Navíc mi nestihli píchnout ani epidurál, protože se to rozjelo po provokačkách moc rychle. Opravdu jsem si to vytrpěla až do konce - včetně čištění . Děloha není ještě úplně o.k., vyfasovalan jsem antibiotika a tablety na dočištění. Pokud to nebude za deset dní dobré, čeká mě nové čištění.

moheda
2. dec 2009

IWO strašně moc gratuluju ke krásné zdravé holčičce, po tom trápení a nervech si to teď vychutnávej, zasloužíš si to.

furaha
2. dec 2009

mohedo, to je mi moc líto. úplně se mi z toho svírá hrudník. doufám, že jsi měla a máš doma nějakou oporu. strašně jsem se bála, že mě tohleto potká...

ofina1
2. dec 2009

Ivi : moc gratuluju malá je krásná 🙂

Mohamedo : teda holka musela sis vytrpět ☹ ještě že to máš za sebou jsi statečná vydrž to a drž se 🙂

klara.t
2. dec 2009

Mohedo, drž se. Mrzí nás, že sis to musela prožít, ale naštěstí už je to za tebou. ☹

Jinak se mi líbí, jak Ofina stále Mohedu nazývá Mohamedou 😀

ploutvicka
3. dec 2009

ahoj, vsehcny tu zdravim, jsem tu prvne, nejprve jsem dosti procitala, protoze tu resite problematiku NT atd... ja jsem ted cca 10+5 a pred par dny mi ma dr namerila sijove projasneni 5,2mm odeslala me do motola na genetiku, kd emi na utz namerili 3,3mm s tim , ze mame prijit za deset dni kdy uz budu 12+0 aby se mohlo NT zemrit radne a mohly se vyvodit dusledky... mam hrozny strach, jak to vse dopadne,, uz jsem o jedno mimi prisla v lonskem roce kvuli VVV Omphalokela...

je pro me dulezite znat vsechny tyto informace.. al enechci si davat nadeji apak byt nestastna... jeste tyden musim cekat.. je to desne, ale vim ze spusta z vas si to take prizila.. taky me nejspis pak ceka odber choriovych klku v Praze v Motolske nemocnici... hrozne se bojim

furaha
3. dec 2009

ahoj ploutvicko - no to je mi líto. ale vůbec nevím, jak to je s těmi hodnotami, když se měří takhle brzy. To je dobře, že to kleslo a snad to tak bude i nadále. To čekání ti vůbec nezávidím, je to fakt hrozně těžké. přeju ti hodně síly, abys vydržela a pak se dočkala dobrých výsledků. odběr klků není nic hrozného, vypadá to hůř než to pak ve skutečnosti je. vpich vůbec nebolí a pak je to chvíli nepříjemné - "sbírá klky" - trochu jsem cítila, jak tam jakoby "luxuje" ale než jsem začla koumat, že se mi to nelíbí, tak bylo hotovo. pak jsem hned šla domů a žádné problémy ani bolesti nebyly.
Tak se drž a sbírej informace - mě to pomáhalo s tím pocitem bezmoci.

jana3
3. dec 2009

iwa: gratulujeme, uz aj ja to chcem mat zasebou vediet, ze je naozaj vsetko ok...
moheda: moc som na teba myslela...
ploutvicka: bohuzial vitaj medzi nami... Ale pozri si par stran dozadu zhrnutie, nie je to az take zle, aj s vyssim NT mas celkom dobru sancu, ze vsetko bude ok...

ploutvicka
3. dec 2009

ahojky no prave ze jsem cetla tuto dsikusi v podstate od zacatku,, tak sem se docetla i dobrych zprav... jen nevim jesi me to jako uklidnilo,, spis se bojim , ze si budu delat plane nadeje. a tak mi hodne pomaha o tom mluvit a snekym kdo ma stejne trable nebo podbne... nebo nekoho zna.....mozna to je i ti mze vim ze v tom nejsem sama... ale je to fakticky desivy...
kdyz sem si precetla prispevek od mohedy, chtelo semi brecet,, ja teto hruze loni usla jen o par dni a preruseni provedli v celkove anestezii, ale pokud bude vse zle i ted, tak si zaziju naprosto to same jako moheda a verim ze je to otresny zazitek..
mohedo moc te obdivuji, ze jsi to cele zvladla az do konce a jeste jsi se nezblaznila... ja jsem v prcicich uz ted

pamik111
3. dec 2009

Ahoj Ploutvičko, myslím, že první ultrazvuku by se měli dělat až kolem 11. a 12. týdne. Třeba právě proto, že jsi tam byla tak brzy, tak ti vyšly vyšší hodnoty. Co ti řekl doktor k samotnému ultrazvuku?? Mně např. při prvním těhotenství hodnoty nevyšli až tak vysoké, ale doktorka i podle UTZ poznala, že miminko není v pořádku. Bohužel jsem pak musela na ukončení těhotenství... ☹ Budu ti moc držet pěstičky, aby to dobře dopadlo! Vím co je to za stres a nervy, co musíš prožívat, do té doby, než půjdeš na další vyšetření. Ale věřím, že vše dopadne dobře.

ploutvicka
3. dec 2009

pamik111: copak videla na tvem miminku? tak naprvni pohled? me k samotnemu UTZ nerekla nic, resila jen to projasneni... no ja v podstate jsem uz v 11 tydnu ale oni chteji pockat do 12 aby se dalo merit a posuzovat dle tabulek....
jinak uz to mam taky jendou za sebou,musela jsem na ukonceni ve 13 tydnu nebo skorem ve 14 nebylo to bnic moc prijemneho :( a nerada bych to same zazila znovu ale asi se tomu nevyhnu :((
ani nosni kustku zatim neresili....

aach jo do toho pristiho patku je tak adaleko :(

pamik111
3. dec 2009

Nejdřívě jsme byli u doktorky, tak byla taková málo mluvná, tak neříkala téměř nic. Nechala si to potvrdit ještě od doktora, který je v tomhle odborník a ten nám říkal, že je to už evidentní v držení hlavičky a tak. Možná taky záleží na tom, o jakou diagnózu se jedná. Nevím, těžko se to hodnotí...Bohužel budeš muset vydržet...Je to hrozně stresující, kdo to nezažil, nepochopí. Moc ti přeju, aby to dopadlo dobře a neopakovalo se to, co už jsi jednou zažila. Ještě se tě chci zeptat, zda jsi byla po prvním ukončení na genetice a jestli ti třeba neříkali, zda se to může opakovat?

ploutvicka
3. dec 2009

to vis ze jsme byli na genetice... delali testy z toho pludku....a bylo nam receno ze vse bylo ok vsechny chromozomy byly ok, a moznost opakovani bylo 1%... dalsi tehu nam vrele doporucovali....

a ted toto... no kdo nezazil nevi no ale nikomu to nepreju,,je to vazne desny

pamik111
3. dec 2009

Moc na tebe budu myslet Ploutvičko a přeji samé dobré zprávy!!! 🙂

ploutvicka
3. dec 2009

pamik moc dekuju...budu doufat ze to nejak dopadne lepe nez prerusenim.......

iwa1
4. dec 2009

dievcata dakujem 🙂 aspon vidno, ze vynimky existuju a je to povzbudenie pre vsetky, aby sa nevzdavali 😉 ...este raz dakujem za podporu a blahozelania 😉 🙂

ploutvicka
4. dec 2009

ahojky iwa1, ty jsi mela v tehotenstvi taky nejake potize? blahopreju ke zdrave a urcite krasne holcice 🙂) je to super... chtela bych se taky dockat,ale moc tomu neverim....jsem ve stadiu neprijemneho cekani na vysetreni a testy a nasledne vysledky :(

ploutvicka
4. dec 2009

Klara.t: koukam ze si taky mela spatny NT :(( ale na konec to bude dobre to je skvele.. pro me je to docela uklidnujici vedet ze i spatne vysledky nemusi znamenat problem.. me to ceka za tyden uz ted vim ze NT je spatne ale krev mi myslim zatim netestovali... NT mam ted v 10"3 3,3mm :(( nosni kustku zatim neresili...a 11.12. jedu do motola na kontrolni NT screening apak pripadne odber tech Klku :(( moc se bojim jenak tech vysledkua ai toho vysetreni :(( a zrovna ted pred vanoci

jasovky
4. dec 2009

Ahojte...baby 🙂 Dlho som sa neozvala, mala som v 11.tt NT 6,2 a dokonca NB neprítomná. Nakoniec mi namerali NT6 a NB pritomná. V 21.tt na morfologii vyzeralo byt vsetko OK, amnio dopadlo výborne, čakáme chlapceka bez "syndromov" . V 30.tt mal uz 2000g a veru uz zacinam 9.mesiac 😉 Malý Johny kope jak sa patrí, vsetko vyzerá byt v poriadku, takze verím, ze nakoniec bude uplne zdravé bábo a na vysoku NT hodnotu budeme len spominat. Bol to velký stres, plac, doma sme sa nevedeli s manzelom ani poriadne zasmiat, no obrovský šok, nakolko máme pomaly 3-rocnú zdravú slečnu, ktorá uz zacala uspesne chodit do skolky. 😝
Klárka: Moc Ta pozdravujem, bola si vtedy jediná s mojim problémom a táto diskusia nasou velkou oporou.
Mišička: Ako sa más, tiez si sa dlho neozvala...
Urcite napísem, ked budem po porode doma, ci sme zdraví. 🙂 🙂 🙂 Zatial prajem vsetkým krásneho Mikuláša... 😉 😉 😉

klara.t
4. dec 2009

Ahoj Jasovky, no ty jsi mi v začátku také dost pomohla, protože jsem se necítila být jako jediná s tímto problémem. V té době tato diskuze dá se říct moc "nejela". Trošku jsme to tu rozproudili a já jsem ráda, když i další děvčata napíšou, že jim tato diskuze byla přínosem a nadějí. Já zpočátku naději neměla témeř žádnou. Teď, po všech těch vyšetřeních a informacích co jsem o tomto problému nastudovala mám naději velikou, i když strach budu mít stále. po porodu se snad strach ztratí, i když vím, že né úplně.
Já jsem nyní v 35.týdnu. Fyzicky se cítím dobře (až mě to udivuje) no a psychicky už se dá říct jsem na tom skoro jako kdyby nám na nic nepřišli. Ale trvalo to dlouho. Prostě hrozně moc věřím v dobrý konec. Malá mě často kope, nebo se tam vrtí. Už mám výbavičku (až na pár drobností) a stačí jen zabalit tašku do porodnice a porodit. ale to doufám, až po silvestru. Pak dám samozřejmě vědět.

Ploutvičko, neztrácej naději. Jak už jsi si určitě všimla, né vždy to něco znamená. Je mi líto holek co jim to dopadlo špatně, ale s tím už nic nenaděláme. je nás tu ale spousta co už mají nebo čekají zdravé miminko. Takže se hlavně nestresuj. Já teď hrozně moc lituju toho, jak jsem smýšlela v té době, kdy jsem neměla naději. Jak jsem se stresovala a myslela na přerušení. Neustále plakala a byla zoufalá. Mrzí mě to kvůli malé, protože to možná vycítila. Naštěstí to mé utrpení trvalo "jen" 3-4 týdny, než jsem zase získala naději. Já na odběr klků šla hned 2 dny po tom zjištění a druhý den už věděla, že nemáme žádné ty syndromy. Za další dva týdny komplet genetiku - v pořádku. Nezávidím holkám, co je nechají čekat dny nebo dokonce týdny na odběr plodovky. To čekání je totiž šílené.
Odběru se neboj. Myslím, že zubař je mnohem horší a to se ho nebojím 😀 Prostě to děláš pro tvého prcka, tak zvládneš všechno.

Jo Mysičko, dlouho jsi tu nebyla. Máš už nějaká další vyšetření za sebou?

ploutvicka
4. dec 2009

Klaro.t moc dekuju za nedeji tato diskuse je vazne fain i kdyz bohuzel se nasli i holky jak rikas co nedopadly dobre ale jsita nedejetu je,,, aspon clovek vi, ze proste se deji i dobre veci,, ne jak ja si hned ten prvni den kdy mi to rekla moje gyndarka ze je vse v haji a vsude sem rozhlasila ze dite nebude ze ma jiste DS,, ted na to koukam uplne jinak ale byt v klidu neumim a ani se ti nedivm ze si se natrapila, to se natrapi kazda s takovym podezrenim.... no ja jdu na tenNT pristi patek a kdyz to bude zle tak dalsi utery pujdu na ty klky a snad brzy mi daji taky vedet ale tak jako tak to bude pred vanoci a neumim si vanocepredstavit pokud se dovime spatne vysledky... moc se toho bojim a bohuzel si pripoustim i tu horsi variantu,,uz sem se v tomto tehu nabrecela tolik... od zacaku mame potize... od 6 tt mi nasli hematom a krvacela jsem alezela mesic v nemocnici taky me chteli poslat napreruseni ze pry podezreni na molu.. takze brecim uz od zacatku ale zatim mame maleho bojovnicka a cely veliky hematom sme premohli.... terd nas ceka dalsi velika zkouska a je to snad ta nejvetsi anejhroznejsi.... samo ze si moc anejvic na svete preji, aby to bylo v poradku ale..... proste se tresu strachy...fakt jsem rada ze mi zanam poslala odkaz na tuto dsikusi,, nadeji sem neztratila uplne.... tkze na jednu stranu fakt nejsem rada ze tu jsem s vami ale na druhou stranu mi to desne pomaha.... diky diky diky...

jana3
4. dec 2009

ploutvicka... myslime na Teba...

jana3
4. dec 2009

Inak musim povedat, ze aj mne tato tema strasne pomohla... u nas to sice nebolo az take zle, vsak okrem NT, bolo vsetko v najlepsom poriadku, ale aj to riadne hlodalo v mojej mysli a nedalo mi spat. Som strasne rada, ze som tu nasla niekoho, kto riesi podobne problemy a dokaze ma aspon psychicky podporit.
Dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre