NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ploutvicka
4. dec 2009

jano3 dekuju moc.....koukam ze ty uz jsi ve 23 tt ja jsem tu asi nejmin teprve v 11tt chjooo uz bych to zdravemimi chtela konecne mit doma .. ale musim si pockat jen sem neverila ze cesta k nemu bude tak tezka aslozita

ploutvicka
4. dec 2009

ju tak podle konika jsem uz ve 12 na zacatku 🙂) no jamam spatne zatimjen tomereni.. krev zatimnebrali ale jsem proste desne nervozni.. urcite to me NT neni dobra zprava....ale tadyjsem zjistila ze to zase tak zle byt nemusi.. ale.. muze ☹

monulicka
5. dec 2009

Baby prosim o radu!
Vcera som obdrzala pozitivny skrining, riziko Downovho syndromu 1:240. Doktor mi v 11 tt (presne som bola 10tt + 5) meral NT a vyslo mi 1,2 mm. je to prosim v NORME?? Od vcerajska nespim, v pondelok mam ist na genetiku do BA...

furaha
5. dec 2009

Monulicko - positivní z čeho? brali ti krev? NT máš moc pěkné! zbývá tedy krev a věk. riziko 1:240 není zlé - starší mamky mají tohle číslo automaticky

furaha
5. dec 2009

Jasovky - moc díky za zprávy. Měla jsi to NT fakt vysoké a je úžasné vědět, že to i tak nakonec nemusí být katastrofa. Ať se ti i miminku daří

monulicka
5. dec 2009

ano, z krvi. a mam 27 rokov, v termine budem mat 28. vysla mi zvacsena hodnota HCG, AFP a PAPP-A vyzeraju byt v norme...ale aj tak mam strach bo sa neviem nikde docitat, ze aka hodnota NT zodpoveda domu11 tt...

furaha
5. dec 2009

NT neřeš - to máš fakt nádherné - hraniční hodnota je 2,5 mm - někde i 3 mm.
podívej se do diskusí - určitě někde debatí i krevnívýsledky - vím že i holky tady je neměly v pořádku a nakonec to dobře dopadlo

furaha
5. dec 2009

Koukám - ty ejsí v 11týdnu - to už byly triply, že? hele - ty prý mají velkou falešnou positivitu, mně taky nevyšly - to bude dobré, uvidíš.

klara.t
5. dec 2009

jj, monulicko, NT jsi měla moc dobré. Krev vychází často falešně pozitivní. Takže zatím žádnou paniku. Poptej se ve vedlekších diskuzích, tady ti s HCG moc neporadíme. Koukni na témata o HCG nebo na špatný screening v 1.trimestru. Tam se to řeší.

ploutvicka
6. dec 2009

monulicko s tim NT si nemyslim, ze by jsimusela stresovat.... je to moc pekna hodnota,,,, jak rikaji holky... strop je 2,5 nekde 3 mm a ja mam 3,3mm.. jen se zase divim ze ti to merili tak brzy.. me na genetice rekli kdyz me tam ma dr poslala..byla jsem 10+3 ze se tot ed neda hodnotit ze je mimi male a ze ma prijet nejdriv za 10 dni.. takze me to ceka v patek.

zvysena HCG ja mam od zacatku uz od toho 7 tydne.. v nemocnici si z toho delali hlavu, ale primar mi reklze se v tomnemam stourat.... tak sem nestourala..no tak se nestresuj bude to dobre uvidis.

moncicik
6. dec 2009

Ahojda jdu Vás sem trochu potěšit.

Ve 13.týdnu mi na utz, bylo NT naměřeno 3,4

krev PAPP-A taky nedopoadla nejlépe,podezření na DS 1:7 !!!!!!!!!!
UTZ potvrdil že je špatná chlopeň u srdička,nedomyká a a abnormální tok v chlopních-srdeční vada
podstoupila jsem odběr CVS , které byli negativní.
Triplle testy negativní.

Dne 1.12.2009 se nám narodila krásná ZDRAVÁ holčička.
Držím Všem pěstičky!

ploutvicka
6. dec 2009

Monciciku juuuuuuuuuuu tak to moooc gratulujuuuu z tve strany obr podporaaaaa pro me.. chtela bych taky teda patrit mezi ty stastlivce, ale stale se bojim.... ale tyhle zpravy me vzdy tak pozitivne naladi ze tomusnad nikdo neveri........

jeste jednou moc gratuluji ke krasne holcicce a teda hlavne zdraveeeeeee 🙂)

klara.t
6. dec 2009

Já taky moc moc moc gratuluju. To je super zpráva. Je skvělé, že je holčička zdravá. Přeju jí to nejlepší do života a hlavně hodně zdraví.
Díky za tu zprávu, všem nám tu takové zprávy zvedají naději! 😀 😀 😀

furaha
6. dec 2009

moncicik - moc díky za zprávu, dodává naději! tak ať jste holky zdravé a spokojené! přeji jen to nejlepší 😀

ofina1
6. dec 2009

moncicik moc moc moc gratuluju ke zdravému mimi je to ta nejlepší zpráva 🙂

Monulicka : mě je taky 27 a v termínu porodu mi bude 28 a měla jsem v triple testech riziko DS 1:160 a nt jsem měla v 11 týdnu dobré. Byli jsme na podrobném ultrazvuku a tak bylo vše v pořádku jen mimi nechtělo spolupracovat a mudr neviděla pořádně co chtěla vidět ☹
Jelikož pracuju s mantálně postiženými lidmi tak moje situace byla trošku jiná. Jsem z lidí , kteří chtějí mít jistotu a tak jsem šla na amnio. Byla jsem ve 22 týdnu. Amnio dopadlo dobře takže podle testů bychom měli čekat zdravé miminko 🙂
Ale tvá hodnota je jen hraniční Mudr v Brně mi říkala že pozitivní se počítá to co je pod 1:240 takže ty by jsi to měla mít negativní.
Tedka záleží na tobě hlavní je jít na podrobný ultrazvuk a tam ti už doporučí co by jsi měla dělat. Pokd by ses rozhodla jít na amnio tak se toho neboj je to v pohodě a pokud dodržuješ pozákrokové rady nemělo by se nic stát.

Držím moc pěsti a napiš nám jak jsi dopadla
Všem se omlouvám za román 🙂

monulicka
8. dec 2009

Ofina: diky moc za info.

Moje vysledky z tripple su:
MS - AFP = 1,22 MoM
Total HCG = 2,58 MoM
PAPP-A = 0,44 MoM

Vcera na genetike mi Dr.povedala, ze HCG je zvysene a PPAP-A znizene a to su indikacie k DS... ☹ takze na bud.tyzden idem na amnio.
Neviem, ake su hranicne hodnoty pre HCG a PPAP-A a tak neviem ako velmi sa odchylujeme od normy 😖
Boze, dufam, ze to bude v poriadku, ale aj tak mam strach... 😢

matelko1
8. dec 2009

monulicka tie tripletesty vychadzaju skoro kazdej zle.a nechcela si ist na podrobny ultrazvuk-morfologicky.tam sa uz da zistit ci je vsetko ok.
mne tiez vysli testy zle,ale sla som na morfolog.usg 3D/4D a tam mi doki povedal,ze je vsetko ok,tak na amnio som nesla.

monulicka
8. dec 2009

Mne povedala Dr.na genetike, ze morf.uzv sa da robit okolo 20-21 tt a to nestiham bo su sviatky. na 3D/4D idem az 6.1.10, to je neskoro. Na amnio som objednana bud.tyzden 16.12. ...

matelko1
8. dec 2009

morfologicky usg sa robi od 19 tt.ja som tak bola.

pamik111
8. dec 2009

Já jsem se tam objednávala mezi 20. a 21. a sestra si mě objednala na 21., prý že je to pro ně nejvhodnější. Jinak přeji všem, aby to dobře dopadlo. 😉

monulicka
8. dec 2009

No, tak som sa preobjednala na 3D/4D uzv z januara na zajtra....som sice v strede 18 tt, ale dufam, ze sa bude dat zistit pripadny DS. Sice nie je to morfolog.uzv ale lepsie jak nic. a lepsie jak cakat do januara.

pamik111
8. dec 2009

Monulicka: v tvém případě je to něco jiného, taky bych nevydržela čekat tak dlouho. Přeji hodně štěstí.

ofina1
8. dec 2009

Monulicka: držím ti moc pěsti a lepší když jdeš tedka na více vyšetření než až po novém roce a třeba tě i uklidní a bude ti hned lépe a snad se něco dozvíš. U nás miminko nechtělo spolupracovat a na ultazvuku se nám nechtělo ukázat ☹ ale tobě se určitě ukáže 🙂

jana3
8. dec 2009

Monulicka, bude to takto lepsie hlavne pre Teba, vsak urcite je vsetko v poriadku a zajtra sa aspon trosku uspokojis a nebudes taka nervozna. Vsak sa este o tom aj o amnio porozpravaj s Dr. co Ti bude robit UTZ, viac ludi, viac nazorov a budes sa vediet lepsie zariadit.
Drzim prsty.

matelko1
8. dec 2009

monulicka tak drzim palce,ale urcite bude vsetko ok.potom daj vediet...ale budes aspon spokojnejsia.

monulicka
8. dec 2009

Matelko: diky, to ty si mi vnukla myslienku sa preobjednat na 3D/4D uzv 🙂
Dufam, ze babo bude spolupracovat a uvidime dost na to, aby sa DS dal vylucit....drze palce a dik

matelko1
8. dec 2009

monulicka ja len tak,ze by si sa zbytocne nestrachovala,lebo ja som bola tak isto na tom a jeden doki mi povedal,ze nemam ist na amnio,ale ist na 3D/4D usg a tam ma doki ubezpecil,ze je vsetko ok...jasne,ze bude babo spolupracovat 🙂 a drzim palce.zajtra nam daj vediet ako si dopadla...drzim palce.

monulicka
8. dec 2009

Ozvem sa az vo stvrtok bo tam idem az na 15h a doma nemame Inet....vdaka za podporu 😉
a ty cakas dvojicky, juj, to je krasne 😀

matelko1
8. dec 2009

veru ja cakam dvojky...ja som pol tehotenstva mala stresujuce,mozno aj prezo,my vychadzali zle vysledky.lebo su tam dve a oni to vsetko koriguju na jedno dieta...tak drzim ti palce 🙂

slovenka262
8. dec 2009

Ahojte, tak na začiatok chcem poblahoželať všetkým Vám, ktoré ste nemali dobré výsledky a nakoniec sa potvrdilo, že čakáte - alebo sa Vám narodili - zdravé detičky. Dúfam, že do tejto skupiny budeme patriť aj my ostatné 🙂 Nám v 13.tt namerali NT 3,0mm; mám za sebou triple testy, kde nám vyšlo riziko DS 1:100, takže nález bol pozitívny ☹ a zajtra idem na ultrazvuk. Celý deň na to myslím, mám stiahnutý žalúdok ... je mi z toho jednoducho nanič. To čakanie a neistota ma ubíjajú. Ale snáď to dobre dopadne. Dievčatá, veľa šťastia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre