NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

cipuska_
11. jan 2011

@kaceenka dakujem si ma potešila 🙂 dám potom vedieť ako to dopadlo, už len pár hodín, s tešíím.

strapco13
11. jan 2011

@cipuska_ ja viem, ze vies 😉 ..ved mas uz druhe 😵 ..a preco by mm nemohol kukat keby aj vaginalny USG robil..ved bude kukat na monitor..nie tebe tam..a keby aj..je to tvoj manzel 😉 😀

cipuska_
11. jan 2011

@strapco hihi čo ja ti viem, šak ako bol aj pri porode a pozeral ako hlavička ide, ale tak ja neviem.... 🙂 ale šak už máme po akurát sme prišli, všetko ok malé má 5,5 cm a kývalo nám bolo to zlaté. NT máme 1,5 cm.a robili vonkajšie sono 🙂

strapco13
11. jan 2011

@cipuska_ krasne babo a super hodnota NT 🙂
ja som bola na USG 13tt+3 a mali sme 7,3 cm a NT 1mm

cipuska_
11. jan 2011

@strapco tak to je super hodnotaa riadne ste podrástli, to je tuším tak že čím je bábo staršie tým je hodnota menšia?či?

strapco13
11. jan 2011

@cipuska_ tak to chces odo mna vela 😅 ..ja len viem, ze to nema byt velke cislo
strasne mi rastie..na USG som sla s tym, ze som 12+2 a odisla som, ze 13+3 😀 😀 😀 ..zas budem mat valibuka 😵 😵

cipuska_
11. jan 2011

@strapco13 hihi takže hovoríš že to bude další chlap ako hora 😀 pekne si sa posunula ale lepšie dopredu ako ja dozadu o 10 dní 🙂

strapco13
11. jan 2011

@cipuska_ co ja viem...kukni do nasej temy na dnesny den..opisovala som moj ranny pohlad do zrkadla 😝

rianka7
12. jan 2011

ahojte, moje NT je 0,8mm. cize som pod hranicou ☹ niektore baby mi tvrdili, ze vyssie hodnoty skor mozu znamenat Downov syndrom. ale aj ta nizsia hodnota asi nieco znamena. aj ked sa snazim nato nemysliet, neda mi to. poradite mi prosim niekto. je to zla hodnota?

zbibo
12. jan 2011

@rianka7 nie je to zla hodnota, je to ok, super 😉

rianka7
12. jan 2011

@zbibo dakujem za odpoved 😉 no asi musim byt spokojna, a dufat, ze vsetko bude ok.

zbibo
12. jan 2011

@rianka7 tak tak, to mas super hodnotu 😉

aneta15
12. jan 2011

Ahoj těhulky,

napíšu tu svůj příběh, snad někomu trochu pomůže se tak nestresovat.

V nemocnici mi vzali krev a zjistili zvýšenou hodnotu beta HCG a PAPP-A, na ultrazvuku mi řekli, že se jim to miminko zdá malé a ať přijdu za týden, domů mě doktor propustil ze slovy, že to nevypadá vůbec dobře. Byla jsem úplně hotová, doma jsem bulela a už se připravovala pomalu na potrat. Pak mi můj gynekolog doporučil ať se objednám do Podolí, že tam jsou odborníci na pravém místě, těch 14 dní bych nikomu nepřála. Dneska jsem se vrátila z Podolí a čekám zdravé miminko, prý udělali chybu ve výpočtu byla jsem v 11 týdnu a doktor spočítal že jsem 12+2. Vůbec nechápu doktora, který ač nemá celkové výsledky stresuje budoucí maminy. Od 1. ledna je prý v Německu...tak doufám, že se mu tam daří a že ho už nikdy nepotkám...

rianka7
14. jan 2011

@aneta15 tak to je super, ze je vsetko v poriadku 🙂

druidee
15. jan 2011

@aneta15 Ahoj, no já měla také takového doktora... (to by bylo na román 😀 ) už jsem ho vyměnila a jsem mnohem klidnější a zase spokojená těhulka 🙂

cincinnati
16. jan 2011

Ahojky, už jsem si zvykla, že v životě nemám nic zadarmo, proto jsem se nedivila, že mi nevyšel zrovna moc dobře NT screening. Vypadá to, že po konzultaci s genetikem půjdeme na odběr plodové vody. Výsledky z NT mi vyšly ve 13tt+5 takto:
CRL: 75,6 mm,
hlavička 24,5 mm,
NT 2,6 mm,
nosní kost ano,
PAPP 0,32 mIU/ml = 0,26 MoM
FβHCG 29,00 ng/ml = 0,88 MoM
riziko T21 1/290 (v termínu),
riziko T21 a priori dle věku 1/1050

mrqua
18. jan 2011

@valkil Ahoj, tak po dlhsej prestavke.. Ano som chlap, registroval som sa na modrykonik a priatelka pouziva tiez tento ucet.. Vsetko bolo a je vporiadku. Uz sa nam stihla narodit aj zdrava Karin 🙂 Napisem urcite, viac, vsetko bude popisane vo fotoalbume.. Priatelka je este v nemocnici..

janca_dobi
26. jan 2011

Ahoj holky, včera jsem byla v Gennetu na screeningu v I. trimestru, celkově vyšel screening negativní, ale mám nízkou hladinu PAPP-A, celkově jsou hodnoty takové:
NT 1,10 mm = 0, 66 MoM
Nosní kost přítomna
Pulsace Ductus venosus normální
PAPP-A: 0,56 mIU/ml = 0, 34 MoM
FShCG: 57,00 ng/ml = 1,47 MoM
krev odebrána ve 12+0 tt
riziko T21 1/860 (v termínu), apriori dle věku 1/1200
Hned jsem dostala žádanku na krev v II. trimestru, pak popř. genetická konzulace či odběr plodové vody.
Od včerejška jen bulim, ale po přečtení této diskuze jsem se trošičku uklidnila. Ještě, že manžel je takový kliďas, který si nic špatného nepřipouští. Ale já jsem teda nervák hroznej. ☹

pampeliska1
26. jan 2011

@janca_dobi ahojky, je divné, že v některých centrech pořád od sebe oddělují výsledky jednotlivých testů..Docela tuto problematiku sleduju a ve všech odborných článcích píší, že směrodatný je konečný výsledek - tedy ta pravděpodobnost a že výsledky jednotlivých testů samy o sobě nemají velkou vypovídací hodnotu... Nj, zase se není čemu divit v dnešní době - ty centra si jakoby nechávají zadní vrátka, aby něco nezanedbali..samozřejmě pak za cenu stresování těhotných ☹
Budu ti držet palce, teď se mi to lehko radí, ale radila bych ti se moc nestresovat a snažit se myslet na celkový výsledek, který vám vyšel negativně 😉

kaceenka
26. jan 2011

@janca_dobi ahoj vůbec bych se nenervovala...T21 máš super...Já mněla vysoké hcg...celkově screening neg ale T21 1:347...podstoupila jsem amnio a vechno je ok...Takže bud v klidu...mimčo je v pohodě....Vůbec bych nechápala kdyby jsi se rozhodla jít na amnio....

evaviki
26. jan 2011

@janca_dobi ak si dobre spominam, tak ja som mala Papp-a: 0,27MoM, ostatne bolo v norme, len toto bolo extremne nizke, riziko downa mi dali 1:150, odber plodovej vody som odmietla, to si mala vidiet, aki boli ku mne kvoli tomu neprijemni.. Nakoniec som si vybavila utz v gennete v tom 20tom tyzdni a vsetko bolo ok. Doktorkin komentar k extremne nizkemu papp-a bol: "to nemusi znamenat downov syndrom, ale ukazuje to na nejaky problem s placentou.. Dajte si pozor na vysoky tlak, predcasny porod a tehu cukrovku.."
tlak mam extremne nizky, takze aspon v tehotenstve bol normalny, tehu cukrovku som mala a rodila som (spontanne) o 6 tyzdnov driv..
takze sa NESTRESUJ, ale oddychuj..

delucia
26. jan 2011

Ahojte dievcata!

Zaciatok roku 2010 sme prisli o jedno babatko v dosledku NT 8,2mm. Plod sa prestal vyvijat a zlyhalo mu srdce.
Avsak koniec roku 2010 sme ukoncili zazracne - 8.12.2010 sa nam narodila Rebecka a je takaaa kraaaasnnnaaa! 🙂
Vsetkym vam prajem rovnaku radost a hlavne vela, vela sil a dobrych sprav. A ZDRAVIE pre vsetkych!!!!! 😉

klara.t
26. jan 2011

@delucia tak gratuluju a přeju malé vše nejlepší do života. Hlavně hodně zdraví! A co nějaké fotky?

janca_dobi
26. jan 2011

@pampeliska1
@kaceenka
@evaviki
Holky moc děkuju za vaše reakce a povzbuzení, hodně mi to pomohlo a docela jsem se uklidnila. 😉 Dala jsem si na ledničku fotečku mimíska s cedulkou "jsem krásné ZDRAVÉ miminko!'. Věřím, že to dopadne dobře. Díky. 🙂

furaha
26. jan 2011

delucia - to je úžasné! velmi dobře si pamatuju, jak jsem s tebou prožívala to předchozí těhotenství - i ten pocit, že já to mám špatné - ale ty to máš fakt hrozné. o to víc je krásné slyšet od tebe dobré zprávy. přeju vá holky zdravíčko a spoustu štěstí!

delucia
27. jan 2011

Klarka a Furaha, dakujem a tu je foto Rebeky... 😀

klara.t
27. jan 2011

@delucia je moc krásná, a těch vlasků co má!

furaha
27. jan 2011

nádherná bobulka! 😀

delucia
27. jan 2011

Dakujeme! 🙂
Vlasata bola hned od narodenia a vlasky jej rastu ako z vody... o chvilu bude nosit copky. 😀

mircalla
27. jan 2011

@delucia Fesanda, Gratulujem aj ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre