NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pedromila
13. sep 2012

Tato a další diskuze na téma hodnoty NT mi v posledních dnech hodně pomohly, tak bych chtěla napsat svoji zkušenost, která třeba může podpořit někoho dalšího.
Ve 13. tt jsem byla na ultrazvuku ke kombinovanému testu. Dr. naměřil NT 7,9, CRL 65,5 mm, nosní kůstka přítomna, obličejový úhel 88 stupňů. Vypočítal riziko DS na 1:4, ES 1:10. Dr. mi řekl, že znaků na miminku našel hodně, které naznačují DS a že se máme připravit na nejhorší. V podstatě mi nedal skoro žádnou naději. Asi 3 dny na to jsem byla na odběru pro biopsii choriových klků, kde mi dělali i ultrazvuk a naměřili hodnoty NT 5,9, CRL 77,7 (NT rozdíl 2 mm, takže každý doktor může naměřit něco jiného...). Každopádně dnes mi volali výsledky a testy na základní vvv jsou v pořádku. Ve 20.tt půjdu na další ultrazvuk, kde se budou zkoumat především srdíčko a další možné vady. Děsím se už teď.
Vysoké NT hodnoty můžou znamenat, že miminko bude mít nějaké jiné vvv, ale taky nemusí. Takže pevně věřím, že mimi bude v pořádku. Přeji všem, kteří zažívají podobné strasti jako já, hodně sil.

ljf
13. sep 2012

@pedromila Ahojky, díky za Tvůj příspěvek, určo jsi četla i můj příběh, myslím, že jsme v podobné situaci a prožíváme hodně těžké období ... ten, kdo si tím neprošel nemá ani tucha, co prožíváme a takových lidí je kolem mě hodně. Tak Ti moc držím pěsti ať vše dobře dopadne a dočkáte se zdravého mimi. Taky jdu na utz ve 20.týdnu, taky se děsím každého dalšího dne nejistoty ..., ale třeba se zázraky opravdu dějí??????

bartijana
13. sep 2012

@megy taky nechápu, proč Ljf ještě po plodovce vůbec triply dělaly, opravdu znám jen brácený postup.

bartijana
13. sep 2012

@ljf
@pedromila
holky držte se, já vám moc držím palečky, ať už slyšíte jen ty dobré zprávy.

pedromila
13. sep 2012

@ljf Jojo, prožíváme momentálně hodně podobný osud. Je fajn vědět, že v tom člověk není sám. Jakmile budu vědět další zprávy, dám vědět. Příspěvky v této diskuzi jsou pro mě opravdu velká podpora. Díky.

eva518
15. sep 2012

@pedromila @ljf holky, moc moc vám držím palce, ať vám to dopadne dobře.

@pedromila Já jsem prožívala něco podobného, mrkni pár stránek dozadu. U nás to nedopadlo dobře, ale nikde není psáno, že to tak má každý. Byly tady holčiny, které měly šílené hodnoty NT a další věci a mají děti v pořádku, takže nehažte flintu do žita. Moc moc vám to přeju a věřte, že vím, co prožíváte a je mi moc líto, že to potkalo i vás. Mě hodně pomohla tahle diskuse, kdy člověk ví, že v tom není sám. Protože kdo nezažil, nepochopí...

Tfuj, tfuj, ať jste ok!! Držte se. 😵 😵

eloana
16. sep 2012

holky musim se podelit o pro me sokujici zazitek.... kamaradka mi rekla,ze cekala downa a vsechny testy ji dopadly celkem dobre.... jenze screening v I trimestru ji nedelalali na specializovanem pracovisti,ale gynekolog.. podle me se do toho prdej zbytecne. no a pak ji asi triply vysly negativne,ale trosku hranicne, tak sla do gennetu na konzultaci a tam ji udelali utz a rekli,ze dobry,ze plodovka neni nutna-ona presto sla a potvrdil se down.....pry se jim toto jeste nestalo, opravdu vubec nic nenasvedcovalo tomu,ze by to mel byt down......sla na preruseni,ale asi by moc postizeny nebyl,ale ona mela jasno

bartijana
16. sep 2012

@eloana jo věřím, on už ti genetik řekne,že vychází všechno dobře, ale nezaručí ti nic. Protože, to minko nemusí mít ty znaky silné. Třeba má jen v genotypu problém a hned na první pohled to nepoznáš. Já zase znám opačný případ- triply špatně, plodovka špatně- dvě maminy od nás. Obě si děti nechaly a narodily se jim děti vpořádku. 😕 Asi to budou mít jen někde v genech-pak si vyber!!!!!! Taky mám strach, ale snažím se na to nemyslet.

eloana
16. sep 2012

@bartijana jj no ono by asi bylo malo postizene..... on to je takovy castecny down, kdy nejsou napadane vsechny bunky. Hlavne NT screening ji delali u nas na gynde.... nebylo to tak podrobne jako v jinych centrech,ale treba by taky na nic neprisli

fiallinka
16. sep 2012

No jo, holky, víte jak s těma hodnotama NT - já měla u holčičky 2,1 a DS se potvrdil a někdo má s NT 7 zdravé dítko....

eloana
16. sep 2012

@fiallinka to je pravda...... oni z toho tam byli asi dost prekvapeni neb se s tim jeste nesetkali.....

kalipso
16. sep 2012

holky, mě genetik jasně řekl, že i když všechny testy jsou v normě, nejsou žádné znaky postižení, tak je stále 3- 5% pravděpodobnost, že bude dítě postižené. Že to tak prostě je, těch pár věcí co se sleduje zdaleka nepokryje všechno co může být špatně. Takže asi tak... 😔

leeena_4
16. sep 2012

jojo, je to tak, já mám taky na všech screenincích napsáno, že nevylučuje vv 100%. Zkrátka nic není stoprocentní :-/

eloana
16. sep 2012

kdyz to vezmu dle sebe na plodovku bych nesla.byla jsem v podobne situaci a geneticka mi rekla,ze mi plodovku nedoporucuje.......nic mene to clovek tak nemuze brat to by musel na plodovku uplne kazdy

ljf
17. sep 2012

čauky, já jsem na plodovce byla u prvního dítěte - vše dopadlo Ok, teď u druhého na odběru i choriových klků i plodovky, a pokud bych se měla znova rozhodovat šla bych zase, i když vím, že to není 100%. Mě zase genetik řekl, že riziko potratu po odběru je do 1%, což je stejné, že můžeš přijít o dítě z jakýhkoli důvodů během těhotenství. Ale nikoho za žádné rozhodnutí neodsuji a nesoudím. Beru to tak, že rozhodnutí je vždy na matce a ať už ta se rozhodne jakkoli, myslím, že toto její rozhodnutí je správné...

janulka1980
17. sep 2012

ahojte dievcata, mala prosim niektora z vas volne beta hCG nizsie? mam 0,44 (v 13tt) a objednali nas pozajtra na genetiku 😒
vysledok screeningu zvlastny: A3, podla slov laborantky ani pozitivny ani negativny
babo raď

pampeliska1
17. sep 2012

@janulka1980 tak to je hoooodně divné? Kde ti ten screening dělali, bylo to na certifikovaném pracovišti? Protože aby screening nebyl ani pozitivní ani negativní je blbost..Jedno z toho musí být! To, že je papp nižší nemusí nic znamenat, když se to dopočítá s ostatními hodnotami..

janulka1980
17. sep 2012

@pampeliska1 robili mi to v Motole, som tehotna po inseminaci.
aj mne je to divne, tak bud pozitivne, negativne, normal, tesne blbe, tesne zle, hranicne, cokolvek...ale toto
hodnotu PAPP neviem, ale asi Ok ked toto nespominali....hm

leeena_4
17. sep 2012

@janulka1980 to je jen o trošku míň, než by mělo být, já myslím, že pokud byl utz a všechno ostatní v pořádku, tak to bude dobré 😉. Já měla s Downíkem mnooooohem horší výsledky 😉. Držím pěsti 😉

kalipso
17. sep 2012

@janulka1980 výsledek je buď pozitivní nebo negativní, nemůže být "ani tak nebo tak" Je to divný 😒 Možná měla laborantka jen částečné výsledky, tak k tomu ani nic víc nemohla říct, však počkej na tu konzultaci.

janulka1980
17. sep 2012

@leeena_4
@kalipso
diky holky, mna len udivuje ten pristup....vzdy kde pridem alebo zavolam tak sa divia co tam robim, odkial idem, preco tak skoro, preco tak neskoro, vysledky poslu, neposlu, mozu, nemozu, jakto ze som objenana, preco nie som objednana....hruza....nemam normalne jedneho gynekologa ale asi sto 😒 a preto mi nikde ani nic nechcu povedat...len sa bojim, aby som nieco nezmeskala.......

leeena_4
17. sep 2012

@janulka1980 to je přístup na hovno, to ti naprosto rozumím. A držím pěsti. Určitě to dobře dopadne 😉. Kdy ti brali krev a kdy utz?

janulka1980
18. sep 2012

@leeena_4 aj krv aj utz bol v jeden den, 4.9.
prave mi volali z genetiky, ze nemame chodit zajtra, ale ze nas objednavaju na 26.9., ze to budem v 16tt, ze mi aj odoberu hned krv....to je chaos

leeena_4
18. sep 2012

@janulka1980 no, takže to jsi byla ve 13tt? to by snad ještě šlo. Ale nechápu, proč když si nejsou jistí, ti nenabídli HNED odběr choriových klků, na který je už teď pozdě, na plodovku bude zase toho 26.9. ještě brzy a krev už je teď zbytečné brát. Být tebou, vyžádám si z Motola výsledky a zavolám si do Gennetu a objednám se tam 😉

janulka1980
18. sep 2012

@leeena_4 no ja to uz fakt nechcem kombinovat, som asi bola vsade okrem Gennetu 🙂
odber klkov nikto nespominal..chjo
teraz ma zase trapi kasel, hrdlo. uz asi dva tyzdne, som z toho unavena ☹ medy, citrony, zazvory, cesnaky nepomahaju. dnes som bola na vysetreni v Podoli a zasla som do lekarne, lekarnik mi odporucil Mullerovi pastilky a ja stastna, ze konecne "liek"...a v tramvaji citam, ze Neni vhodne pro tehotne zeny. ma fakt uz picne 😒 odbornik

kalipso
18. sep 2012

@janulka1980 tak předpokládám, že ti chtějí v tom 16tt vzít krev na triple testy. Takže standardní proces ☹ asi bych si taky vyžádala výsledky a šla jinam. Nebo teda pokud to není tak, že dělají rovnou ten integrovaný test (co se dávají dohromady výsledky z NT + triply), to potom by i dávalo smysl, že ty první výsledky vlastně nejsou, prostě je samostatně nevyhodnocují a čekají až co vyjde z triplů, aby to pak dali dohromady. Já jsem takhle měla výsledky z NT 1:3300, triply mi vyšly 1:240 a když to dali dohromady tak to bylo 1:1700, což takto by to "prý" mělo mít naprosto nejvyšší záchytnost postižení.

janulka1980
18. sep 2012

@kalipso ma zamotavate holky 🙂
pojdem asi az toho 26.9.
v Gennetu by urcite zas nechapali, ja uz nechcem ist do dalsieho strediska, prilis sa to skomplikuje
ale dakujem Vam, ste zlate!!!

leeena_4
18. sep 2012

@janulka1980 jo, to chtějí dělat tripply v tom 16tt, no uvidíš, vycházejí dost často falešně pozitivní :-/. Já bych jim v MOtole už nevěřila po tvých zkušenostech. Jinak na nachlazení zkus homeopatika Oscilo cocsinum - můžeš v těhotenství a mě na bolení krkuk a rýmu fakt moc pomohly 😉. Brala jsem 3x denně 😉

bartijana
19. sep 2012

@leeena_4 ahoj,taky si myslím,že chtějí přičíst triply, ještě před plodovkou. Mě ještě pro jistotu dělali ještě ultrazvuk v 17 týdnu + k tomu ještě přidával výsledky triplů, no a pak ještě ultrazvuk ve 20- 22 týdnu.
Leeena už se ti to blíží? Zkusím ta homeopatika, jsem dost nachlazená, řádí u nás viroza.Díky za radu, protože mořská sůl do nosu nepomáhá. ☹

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 ahoj muzes mit screening tzv-atypicky.... jinak to chce dat dohromady vsechy hodoty samotne nemaji cenu....mela jsem ho u synu -udelali mi navic jen utz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre