NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

alexandrah
30. jún 2009

ahoj finelka, vidim ze nespis, drzim palce na babo, takej lekarke by som odobrala licenciu, no vselijaki ludia koncia vs, mozem potvrdit, asi by tie skoly nemali len tak hocikoho pustat s diplomom, dobrych lekarov spocitas tak na prstoch jednej ruky, ja sa snazim vyberat si poriadne ...

klara.t
1. júl 2009

Když už jsme tu narazili na téma doktoři, tak bych po těch negativních informacích o nich někoho doporučila. Je to Mudr. Břešťák http://www.brestak.medikus.cz/ Stránky jsou asi ve výstavbě, tak jsem je sem dala kvůli kontaktu, ale všichni co tam byli, zejména pan doktor byli velice příjemní a myslím, že jseo velice zkušení. Tam mi odebírali choriové klky. Mají tam i pana genetika vlastní laboratoř.

finelka
1. júl 2009

alexandrah dakujem 🙂 no my sa uz poberame cestou IVF, aby sme sa vyhli tymto testom, u nas ale ako som pisala, je to nieco ine, genetika a pravdepodobnost 25% - to len aby ste sa neplasili, vase babatka budu zdrave 😉

alexandrah
1. júl 2009

ahoj, aj ja som "pocala" cez ivf, snad to bude zdrave ...

finelka
1. júl 2009

ano? 🙂 no my jedine kvoli tomuto to potrebujeme 😒 takze bude to aj s preimplantacnou genetickou diadnostikou, len aby sa to podarilo, ale dufame, ze ano 😉
drzim palce alex 😉

klara.t
1. júl 2009

Děvčata, zaujalo mě co tu teď píšete o IVF (umělé oplodnění myslím). Vám ho provedli kvůli riziku dědičných chorob? To znamená, že když je určité riziko, že otestují embrya na dědičné vady ještě předtím, než vám je implantují do dělohy?
Tím, že ještě nemám zbytek gen.testů, tak se bojím, aby jsme v genech neměli nějakou dědičnou chorobu. Pokud by jí našli, tak by mě možnost IVF s genetickým testováním trochu uklidnila. Díky za odpověď.

finelka
1. júl 2009

Klari ano, ja sa chystam na IVF kvoli dedicnej chorobe, takze klasicke IVF, ale ako pises, embrya sa testuju odobratim jednej bunky pred transferom.... tym sa vyselektuju tie zdrave...takze ano, da sa, robi sa to, je to sice narocnejsia procedura, zalezi aj od choroby, pre ktoru sa to robi, napr. na tu nasu PGD na Slovensku ani nerobia, takze zasa nam ostavaju Cechy. Ale neboj sa, v skutocnosti, ak sa vo vasich rodinach nejaka gen. choroba nevyskytla, riziko ze tam nejaka bude, je mala.

klara.t
1. júl 2009

Holky, jedna slečna z jiné diskuze mi našla informace kdesi ze Švýcarska. Cituji jí:

Ahoj Klaro, tohle jsem nasla: je to statistika ze Svycarska. Nepise se tam ale, u kolika matek celkem se statistika provadela.

Z te tabulky vyplyva, ze deti s namerenou hodnotou mezi 3,5 a 4,4 se narodilo 86 % zdravych. Deti, ktere mely dokonce pres 6,4 se narodilo 31% zdravych.

Doporucuje se tam mj. u matek udelat vysetreni na infekce, k odhaleni priciny, pokud neni geneticka, coz se pozna z amniocentezy.

Tady je odkaz, kde to vzala:
http://www.singer.ch/nt.php

Začínám mít větší a větší naději, ale pořád mám hrozný strach.

misiatko011
1. júl 2009

Ahojte mamicky,my sme akurat dnes boli na NT najskor nam to nemohol odmerat som sa zlakla ale potom sa babatko pohlo jak keby sa zobudilo a bolo to v poriadku a mame 1,1.Tak som velmi rada ze je to v norme,pracujem v laboratoriu kde sa takymto veciam a prenatalnym screeningom venujeme tak sa aspon trosku tomu rozumiem naco a preco sa co vysetruje. 🙂

gaby21
1. júl 2009

Ahojte, len som chcela podotknut ze ja som bola, na odbere choriovych klkov v Martine, hned na druhy den po zisteni vysokeho NT merania (3,95) a bolo to uplne zadarmo a navyse to robil doktor, ktory sa tomu venuje uz dlhsiu dobu, takze slovensko predsa len nie je az tak za opicami, vsetko zalezi od starostlivosti vasho gynekologa.

finelka
1. júl 2009

ahoj gaby 🙂

no ja som z Martina 😉 a tiez som bola u lekara, ktoreho spominas, vlastne povodne sme mali tiez termin dohodnuty, ale nakoniec na neho geneticka (ktora uznava hlavne amniocentezu) urobila bububu a dal od toho ruky prec, proste ze nie, mal len par odberov urobenych predo mnou tak sa bal, tak preto som sla nakoniec do Olomouca... takze tak ako som pisala, ano sem tam sa najde, ALE s malo praxou, v Olomouci mal lekar za sebou vyse 1000 odberov...a to je to co som prave pisala, stojim si za tym, ze sme jednoducho pozadu za CR a nielen v tomto... zial... u nich rutina, u nas zriedkavy jav

lindula3
1. júl 2009

ahojte baby... sa vam tu votriem... my sme mali NT 2... doktor ma pekne nastrasil ze je tam riziko genetickej choroby... precitala som o tom vsetko mozne na internete... nakoniec som nasla ze 2 je uplne v norme... bola som uplne na nervy, preplakala som dva tyzdne... ostatne skriningove testy dopadli dobre, ale stale som sa bala v kutiku duse... no nepripustala som si nic... narodilo sa mi zdrave babatko, toho doktora by som vytahala za gule najradsej...

finelka
1. júl 2009

ahoj lindulka, tusim do 3 je ok, i ked nad 2,5 sa odporuca vysetrenie...neviem, preco ta takto naplasil, kazdopadne blahozelam 😉 , Natalka je kuzelna 🙂 😉

misiatko011
1. júl 2009

Lekari to strasne nafukuju a potom sa clovek boji co sa stane a zbytocne.Nie,aby len upokojovali ale oni este viac vystrasia.

misicka455
1. júl 2009

Jé já mít 2 tak si piskám 😉

misiatko011
1. júl 2009

misicka455,to bude v pohode len treba verit a nepripustat si to zle. 🙂

misicka455
1. júl 2009

Snažím se snažím, ale jsou chilky kdy jsem docela na dně. 😒 Před rokem zamčené těhu a teďka tohle už fakt někdy nemůžu 😒

tercie
1. júl 2009

Miško co ti řekli, půjdeš na CVS nebo na nějakej lepší UZ aspoň? Snad to nic nebude, moc bych ti to přála!!!

misiatko011
1. júl 2009

Ja viem je to tazke ale mala by si sa len tesit aby sa aj babatko citilo fajn

misicka455
1. júl 2009

Čekáme na pateční výsledky z krve a pak půjdu asi na odběr plodovky a pak se uvidí podle výsledků.

tercie
1. júl 2009

Tak držím palce, juknu jak jste dopadli.

misicka455
1. júl 2009

Ok. v pátek by jsme už měly mít první výsledky.

jasovky
1. júl 2009

Finelka" Nie je to odber ch.klkov...je to vcasná amniocenteza, ktoru robia v GynFiv a dá sa to urobit uz v 15.tt. Zajtra idem na geneticku konzultiaciu na Amer.námestie. Usetria mi min.3 týzdne nervov a stresu. Na výsledky sice budem cakat 3 týzdne ,ale idem si zistit na www.Novopharm.sk kolko stoji 72h urýchlenie zistenia aspon 5 hlavných chorob.

jasovky
1. júl 2009

Nejde mi to nacitat...

jasovky
1. júl 2009

Idem kupat malú, dam vediet co mi mudre povedali genetici 😝 tak dobru noc.

alexandrah
1. júl 2009

ahoj finelka - diky, aj ja tebe drzim palce.
klara t. - ja som bola na ivf, lebo sme nemohli pocat normalne, ale genetiku som si nedala robit, zatial som mala vsetky vysledky ok, a inak to stalo vyse 40 tis. a nepreplacala to pouistovna, tak sme sa spolahli, ze uz ked sa podari oplodnenie, tak uz pojde vsetko ok. keby som potratila, alebo by sa nam to viac krat nepodarilo, potom by som na tu genetiku sla, ale podarilo sa, takze sme nemali dovod.

finelka
2. júl 2009

ahoj jasovky... tak taku nepoznam...len CVS teda tie klky tie sa robia medzi 11-13tt a potom amnio myslim od 17tt... takze musis este 3 tyzdne cakat, ked si pisala, ze si v 12tt? To by sa ti lepsie tie klky vyplatili, boli by hned... no ved uvidis co ti povedia... zelam vela stastia

alexandrah
2. júl 2009

ahoj lindula, mne vyslo nt 1.9 a ja som sa praveze total vytesovala, ze jak malo, lekar mi povadal, ze aj vzhladom na vek je to riziko nizsie ako byva bezne populacne riziko ... vidis, zavisi to od interpretacie lekara, naco zbytocne plasit ...

jasovky
2. júl 2009

Finelka: Bude ma to stat 100eur, v ambulancii budem len 2 hodinky a idem domov.Kolko si platila ty? Mne sa zdalo toto riesenie najidealnejsie. 15.7. som objednana a 6.8. budem mat vysledky amnio/v 18tt/. Dovtedy nebudem nic riešiť a potom sa uvidí, co a ako. Máme nádej .Musím mysliet pozitivne a snád to dopadne všetko dobre. Prajem všetkým vela optimizmu a pekných chvíl..ahojte

finelka
2. júl 2009

jasovky, ja som tam tiez pobudla dve hodinky, v piatok som tam bola, v pondelok mi uz telefonovali vysledky, keby nie vikend medzi tym, bolo by to na druhy den... no ja som platila okolo 9000 CZK, ALE vyse 6000 z toho bolo vysetrenie toho, co sme potrebovami my specialne preto to bolo take drahe, inak na down, edwards,...syndrom proste ten zaklad stal okolo 3000 myslim alebo aj menej. Ja osobne som chcela vediet vysledky co najskor a nie cakat 😖 toto bolo naozaj rychle, no u mna boli tie vysledky zle ☹ a v 14tt som podstupila UPT, bolo to hrozne, ale myslim, ze v neskorsom stadiu by to bolo este horsie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre