NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

klara.t
22. júl 2009

No já vlastně asi taky 15.týden. Jsem cca 14+3 podle UTZ, podle MS 14+6 (v pátek podle utz 13+5, podle MS 14+1). Taky nevím, proč mi budou brát krev na ty tripple testy, třeba to nakonec doktor zatrhne, toto mi říkala sestřička. Protože když vyjdou blbě, tak by mě max. poslali na genetiku nebo UTZ a to už mám za sebou. Já ale doufám, že dopadnou dobře. To by mě ještě více uklidnilo. No uvidíme.

Na ten UTZ jdeš brzy, to bude asi jen kontrolní ne? a velký ti taky udělají později. Na ten by se mělo jít po 20.týdnu.

Teda mi máme trápení co? Místo abych si prolejzala diskuze o běžných radostech těhotenství, o jménech, o kočárkách atd. tak diskutuju v tomhle blbém tématu. Ach jo. A to jsem si na začátku řekla, že nebudu číst žádná blbá témata, abych nebyla zbytečně vystrašená. Dodržovala jsem to až do doby co nám naměřili to NT.
Vy už holky vybíráte jméno nebo výbavičku? Já mám jedno jméno vytipovaný, ale zatím ho říkat nechci. Jinak nehledám nic z výbavičky a ani kočárek. To budu dělat až po tom velkém UTZ. Už se na to těším.

misicka455
22. júl 2009

Jo je to jen kontrolí utz 😉

Jo já už vybirám výbavu i jména atd....Prostě se chci i radovat né jen stresovat 😉 Ale nejvíc budu klidná za ten týden až budu mít veškeré výsledky z plodovky 😉

klara.t
22. júl 2009

jj, ty výsledky tě uklidní. Já ještě před tím, než jsme se vůbec dozvěděli o tom NT,jsem chtěla nakupovat až po 20.týdnu. Tak to tak udělám. Jen jsem si pár dnů předtím začala okukovat kočárky, ale pak jsem přestala. Myslím, že dost času na to bude i pak. 4 měsíce snad stačí.
Jen pořád nevím, jak to uspořádat doma. Po svatbě jsme se nastěhovali do svýho, byt si zařídili komplet a půl roku na to jsem otěhotněla (plánovaně, hned na první pokus). Máme 1+2, ale velký - asi 80m2. Jenže nevím, jak to vymyslet v ložnici. Pže tu jsme si nechali udělat na míru a mě se tam bude vejít tak postýlka, ale komoda a přebalovací pult se tam nějak vevejdou. Teda prostoru je hafo, ale tak pod oknama, nebo uprostřed pokoje. S nábytkem už šoupat nejde. Je to napevno. Chjo!! To je tak jediné, co zatím promýšlím. Zbytek až po tom 20.týdnu.

Necháš si říct pohlaví? Z genetiky ho zjistí. Mě se teda ani neptali a rovnou mi to přišlo jako součást výsledků.

bekulkamama
22. júl 2009

klari: mě čeká genetika až koncem srpna, pfff to čekání... s tím bytem to máš teda naprd, leda odbýhat přebalovat jinm ale to je taky nahouby že, tak a pohlaví vědět chci ale nedočkám se ☹

misicka455
22. júl 2009

My už to víme čekáme holčičku, ptaly se a já si to nechala říct 😵

misicka455
22. júl 2009

No mě to genetické čeká taky až tak za mněsíc 😒

klara.t
22. júl 2009

Holky, tak mě napadlo. Brali jste kyselinu listovou? Ta prý snižuje riziko vývojových vad o 70%. Já ji začala brát ve chvíli, kdy jsem přestala brát prášky, takže cca 14dní před otěhotněním. Konkrétně prášky Elevit, které ji obsahují. Četla jsem ale, že by se měla brát alspoň pár měsíců před otěhotněním .To jsem bohužel nevěděla ☹

klara.t
22. júl 2009

holky, co teď myslíte tou genetikou? myslíte ten velký UTZ. Protože pokud vím, tak máš mišičko genetiku za sebou a výsledky budou příští týden a ty bekulkamamo bys klidně mohla na genetiku už teď a né až na konci srpna.

smardik
22. júl 2009

já byla včera na NT a vše je v pořádku 🙂

klara jo kyselinu listovou jsem brala asi 2měsíce před otěhotněním a u prvního jsem ji taky brala

misicka455
22. júl 2009

Jo já tím myslím ten velký utz 😉

Jinak já brala kyselinu asi půl roku než jsme počaly 😉

jasovky
22. júl 2009

Ja tiez koncom augusta, pojdem na ten špecialny, radsej si priplatím, stoji to 26 eur /800 Sk/, ale doktor sa Ti tam dlhšie venuje a je kvalitnejsí ako u nás, kde chodia všetky tehulky,,,ale hlavne ten doktor je odborník, robil mi aj amniocentezu...Pozerám, ze vzdy v stredu sa mi zmení týzden tehotnosti 😉 Takze dnes zacínam 17.tt, boze to letí... Baby samé dievčatká čakáte, ja mám tušáka, ze to bude chlapček 😀 V rodine sa to žiada, sestra má 2 dievčatká, ja tiez jednu slečnu...pýtajú nejaké chlapa, tak uvidíme 6.8. Modlím sa,aby výsledok z amnio. bol dobrý a nic nenájdu...

jasovky
22. júl 2009

Kyselinu lisotvú som nebrala, hoci pri malej áno..trošku som si to vycitala, ale jedla som vela špenát a brokolicu...uz mesiac dávim do seba pomaranče, ze vraj majú vela kyseliny listovej, ale tabletky som nebrala a citala som, ze to nemusi nejak extra ucinkovat, no teraz tazko hovorit...MIšička, vidís sama, ze vysoká NT je daná uz pri pocatí si myslím, bud tam chromozony su alebo nie 😉...Teraz to uz nie je dolezité...Kociky iank mám 3 po dcere, 2 su neutrál a posledný golfác je ruzový 😎 Ale to zacnem riešiť aj po UTZ, resp.niekedy na jesen...Vela vecí mám po Saške, ale ružovej farby a to by chlapčekovi asi nešlo...uvidíme, ak bude dievča, tak vela ušetríme 🙂

klara.t
22. júl 2009

jj, v brokolici, špenátu, pomerančích je dost listovky, ale prý vstřebáš asi jen 50% obsahu a při tepelné úpravě asi jen 5%. Prý je lepší brát to v tabletkách, kde vstřebáš 100% obsahu.
Ale dneska jsem vařila brokolici a včera měla k obědu špenát.....člověk nikdy neví 😉

Tak ty jsi oproti nám s myšičkou napřed. Budeš mít mimi asi o týden dřív. 🙂

grelu
23. júl 2009

vela listovky je vraj v jahodach 🙂

ygreen
23. júl 2009

klara: asi 50% ženskejch má problém kyselinu listovou v těle upotřebit, takže vyjde ven aniž by byla k užitku. Super je Femibion, protože tam je kyselina listová v takovém stavu, že ji tělo zhodnotí (vše laicky řečeno). A pokud vím, tak zabrání hlavně rozštěpům.

smardik
23. júl 2009

ygreen ten femibion beru já a mimčo je v pořádku

ygreen
23. júl 2009

smardik: člověk nikdy neví 😉 já minule brala calibrum babyplan, a taky vše o.k. ale teď jsem si při snažení taky koupila femibion 😉

zuzulinka003
23. júl 2009

Ahoj holky já nevím já jsem byla v 17týdnu v Českých Budějovicích na plodovce na Downa a všechn dopadlo dobře,ale mám strach z toho T13 a 18 neví to musím mít nějaký příznaky to miminko,nebo ne.

smardik
23. júl 2009

ygreen jojo člověk nikdy neví to máš pravdu ale pokud něco pro to aby mimčo bylo zdravé jde udělat, zvýšit tu šanci tak proč to neudělat že 🙂

elana
24. júl 2009

Zuzu jestli jsi byla na plodovce, tak trizomie 13, 18 (a ostatně jakákoli jiná trizomie či monozomie) je vyloučena🙂

klara.t
27. júl 2009

Ahoj holky, tak jak to u vás pokračuje? už máte nějaké výsledky z testů?

Já byla ve čtvrtek v poradně (jen u sestry, ne u doktora). Tak vše bylo OK, jen jsem od minula nic nepřibrala, tak čekám, že to teď začne, protože mi začíná vykukovat bříško. Snažím se ho skrývat v práci, pže můj šéf je ..... (to se nedá napsat) a já mu ještě neřekla, že jsem těhotná, protože jsem myslela, že to nedopadne. Teď už mu to budu muset říct - se zblázní.
Sestřička si tam se mnou povídala a říkala, že když vyšla ta genetika dobře a na UTZ je to taky zatím dobrý, že to dobře dopadne. Ať nemám strach. Že za 23 let, co to dělá se nestalo, aby to dopadlo špatně, když v průběhu to vypadá OK. Tak jí musím věřit. 🙂 Vzala mi krev na testy a i když na genetice už dělali VVV z krve, tak to tam poslala znova i na to. Tak uvidím. Snad to výjde dobře a mě to ještě víc uklidní.

misicka455
27. júl 2009

Tak my teď musíme jen čekat na zbytek vysledků , které budou tento pátek 🙂

klara.t
27. júl 2009

Tak už se ti to čekání krátí. Mě je zavolali dokonce po 12 dnech, tak se ti třeba ozvou taky dřív. Držím palce.

misicka455
27. júl 2009

No pořád čouhám na internet jestli už je tam nedaly 😀 😀 😀

klara.t
27. júl 2009

Tak to mě to nedávali na net, ale rovnou zavolali. Po pár dnech mi to ještě poslali emailem.
Mysicko ty jsi doma nebo pracuješ? Já chodím stále do práce. Sice mě to nebaví, rizikovku bych asi uhrála i na záda (silná skolioza), ale nechce se mi kvůli vycházkám, penězům atd.

Teď mi volala sestřička z gynekologie, že mi krevní testy dopadly dobře. To už byly ty tripple testy. Prý jim ani nenapsala, že vývojové vady už z krve zkoumali v Praze na genetice a oni je udělali znovu a jsou v pořádku. Tak mám velkou radost. Zase o něco větší naděje. Ale furt mám bobky z toho UTZ na konci srpna, ale snad bude vše v pořádku. 🙂

jasovky
27. júl 2009

Ahojky baby!!! Tak mám vysledok krvi AFP testu, je dobrý 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

allinka79
27. júl 2009

ja budem mat vysledky az koncom tyzdna... downov syndrom a tak... zatial sa bojim, ale dufam ze bude vsetko ok

klara.t
27. júl 2009

allinka tobě také našli vyšší NT? čekáš na výsledky krve nebo genetiky po odběru plodovky nebo klků?

allinka79
27. júl 2009

zatial cakam len zakladne testy (aft a co ja viem co este)... aj tych sa bojim, ci budu okej alebo nie...

misicka455
27. júl 2009

Holky tak to je paradá samé dobré zprávy 🙂

Klara já jsem od začátku na rizikovím těhu v 7tt jsem začala krváce a mám docela namahavou práci. Pak když bych šla do práce jsme musela na tu plodovku a teď to vidím už do porodu doma 😉
Vycházky jsou na prd to teda jo a peníze jsem ještě neviděla, aleco hlavně, že mimčo má klid 😉
já už chci taky výsledky 🙂 🙂










v

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre