NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pajinkaa
20. sep 2008

Evaviki - je třeba možná, že tomu rozumí, jen si neudělal ten certifikát... ale u nás to asi oficiálně můžou dělat jen ti certifikovaní doktoři a ještě co půl roku musí děla nějaké přezkoušení či co. 😕

Hlavně, že ve 20 tt to byla ta dr. a dopadlo to ok 🙂 😉

lindula3
20. sep 2008

Dakujem, dufam ze to bude vsetko ok, a co su to tie tripple testy?

evaviki
20. sep 2008

Posielam radsej link, nech to nezblbnem 🙂 http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
Ale tieto testy vychadzaju casto falosne pozitivne, v cechach sa dokonca uvazuje o ich zruseni, niekore krajiny ich nemaju vobec.

jaylee
21. sep 2008

Ahoj holky sem tu poprvé, koukám na vaší diskusi, my byli teď v 13tt na UTZ a NT nám vyšlo 2,4 ☹ doktoři nás pěkně postrašili že sem z toho kapku hotová... ale jak tak koukám tak ještě není vše ztraceno nikdo mi neřekl co je ještě v normě a co ne.akorát si myslím že to teď ty dva týdny do dalšího vyšetření s nervama nevydržím ☹

gabi96
21. sep 2008

Ahoj. Ja chodím za Dosedlom do Šace a on ma tiež ten certifikat. Našla som to na tejto stranke - http://www.fmf-deutschland.info/en/patienten-in.... On si ho robil v nemecku. Ide však vraj o jednu organizaciu.

rioko
21. sep 2008

já byla na NT před týdnem - 12+1 a vyšel mi 1.2 což je dobré, ale ještě čekám na výsledky krve, ty budu vědět zítra,tak snad budou taky dobré.

evaviki
21. sep 2008

Baby, nebojte. Vysledky budete mat ok. 🙂
A este taka drobnost, mozno niektorej pomoze. Ja som mala pri prvom screeningu jednu hodnotu v krvi velmi zlu, tzv. PAPP-A (tehotensky plazmaticky protein). Kvoli tomu ma nahanali na genetiku, chceli poslat na amniocentezu a pod. A teraz mi pri genetickom utz doktorka hovori: vsetko vyzera byt ok. Vy ste mali urcite iba nizku hodnotu PAPP-A, ze? Tak som jej ukazala vysledky (presne ako vravela). A ona mi na to, ze ta nizka hodnota nemusi nutne znamenat problem s babatkom, ale moze poukazovat na ine veci. Napr. ze mi hrozi tehu cukrovka, vysoky tlak (preeklampsia), predcasny porod. a ze treba miminko sledovat, ci sa dobre vyvija.
Takze keby som toto vedela, usetrila by som si 10 tyzdnov stresov a strachu, ci som sa dobre rozhodla, ked som odmietla amnio.

effi
24. sep 2008

ahojte, dneska jsem byls na kontrole kvuli spineni, jsem v 9tt a hodnotu mame2,5 dr rikal ze je to hodne zle, kdyz uz ji mam tak vysokou v 9tt, mate nekdo zkusenost??

meri
25. sep 2008

Ahoj, Effi, když se podíváš na předešlé příspěvky, zjištíš, že některé holky měli horší hodnoty a dopadlo to dobře. Ja jsem měla hodnotu 2,6 , teď jsem v 24tt a zdá se, že je vše v pořádku. Neboj

effi
28. sep 2008

meri-diky, me prave dr rikal, ze na 9tt je to velmi vysoke, protoze do 12tt, ve kterem se to meri to jest dost stoupne 😕

sali
29. sep 2008

Chcela by som sa opytat či treba doporučenie od gynekologa na vyšetrenie NT .Kolko sa plati za NT vyšetrenie v Košiciach? Dakujem.

gabi96
29. sep 2008

No ja viem len ako to je v Šaci. Tam to robí Dosedla a stojí to nejakých 900 Sk. Po USG Ti hneď povie či to vyzerá dobre. Objednať sa dá priamo u neho na jeho maily, netreba Ti behať k tvojej lekárke.

gabriela_ke
30. sep 2008

Ja som bola u Mudr. Muránskej (robí s Mudr. Dankovčíkom) v KE a nemusela som za NT vyšetrenie nič platiť, no mala som doporučenie od svojej gynekologičky.

jannca
30. sep 2008

Ahoj holky, tak y jsem nešťastná z NT vyšetření. Známku mi pro jistotu žádnou nedali.Udájně nemám vyšilovat , kvůli věku (34) a nějaká hodnota vyšla nížší - zdůraznila né nizká , ale nižší. Jinak vše OK. Nevíte co to je Papp - A, F beta HCG a jaké mají být hodnoty?

sali
30. sep 2008

gabriela_ke dakujem. Chcela by som presne tam ist na NT vyšetrenie. Ak sa mozem opytat ako to vysetrenie prebieha a vysledky ti povedali hned? 😉

pajinkaa
30. sep 2008

Janni - já bohužel nevím, kolik by ty hodnoty měly být - o těch dr. nijak nemluví a jen jsou možná pak uvedeny v tom papíru pro gyndr. Ale o těch oni neříkají nic - jen se mluví o tom, jestli je přítomná nosní kůstka, kolik je šíjové projasnění ( já měla např 1,6) a pak jak je miminko velké - CRL.

ty hodnoty z krve + věk + míry z UTZ zadají do programu v pc a vyjdou jim z toho rizika vv.
Bohužel výši hodnot nevím. :(

ale když říkají, že nemáš plašit, tak jim věř 🙂

gabriela_ke
30. sep 2008

Za málinko sali...je to vlastne takmer klasický ultrazvuk (s tým rozdielom, že tam môže byť s tebou manžel, je tam veľká obrazovka, na ktorej uvidíš pekne bábätko) a lekárka popisuje, čo práve kontroluje, resp. meria...výsledok je hneď a s ním ťa pošle za tvojim lekárom...ja som hned v ten deň išla k mojej lekárke na odber krvi.

sali
30. sep 2008

gabriela_ke dakujem za vysvetlenie. Čakame dvojicky a nechcem ist na amniocentezu tak chceme skusit NT. 😉

gabriela_ke
30. sep 2008

mňa kvôli veku posielali na amnio, ale keďže som mala NT a ostatné výsledky (krv a minulý týždeň -v 20. týždni som bola práve u Dr. Dankovčíka na morfologickom ultrazvuku) OK, tak som amnio odmietla....držím palce 🙂

sali
30. sep 2008

gabriela_ke ja mam tiež vyšši vek tak podobne ako ty sa chcem vyhnut amnio.Mne sa len bude končit 13 tyzden.Tiež držim palčeky. 😉

gabriela_ke
30. sep 2008

Vďaka...budeme to potrebovať 😉...mimochodom, ak by si chcela ďalšie info ohľadne vyšetrení, pohľadaj si na nete centrum prenatálnej diagnostiky...

andreahrbacova
12. nov 2008

Ahoj chci se zeptat,dneska jsem byla na genetickém screningu v prvním trimestru,podle ultazvuku jsem v 11tt+2 a moje NT je 0.8mm.Je to v pořádku?Doktor říkal že je vše oki,ale chci s ezeptat i vás,a co to vlastně přesně znamená? 🙂 😲 Prosím poraďte.

babica1
12. nov 2008

čítaj www.3Dultrazvuk.sk ... máš to tam 😉

anikar
12. nov 2008

Ahojte,cakame dvojičky a namerali mi u jedneho drobca NT 1,9mm a druhe ma viac 2,6mm,velma sa bojim aj ked mam krvne testy v poriadku,musim absolvovat o mesiac dalšie vyšetrenie,a neviem ako to do vtedy vydržim,ma niekto skusenosti ako je to pri dvojičkach,ci je tam tiež norma do 2,5mmm pekne dakujem

andykov
12. nov 2008

CRL má být velikost miminka buď v mm, já tam mám napsáno stáří 😕 NT je šíjové projasnění v mm, NB přítomnost nosní kůstky, já tam + 🙂

andykov
12. nov 2008

anikar: Já držím moc pěstičky, určitě to bude oki. Tolerance je snad až do 3,0mm, ale nad 2,5mm to snad více hlídají.

andreahrbacova
13. nov 2008

andykov díky za to vysvětlení NB to jsem teda netušila co je.A když šíjové projasnění je 0.8mm to je dobré ne?

campi
13. nov 2008

Andreo: je to naprosto v poradku, cim vyssi (nad 3), tim horsi.

andreahrbacova
13. nov 2008

díky campi
víš já byla z toho monitoru že jsem viděla našeho prcka úplně hotová,že mi nějaké čísilka co ten dokrot říkal,šla kolem mě 🙂
Ale asi budeme mít větší miminko,na fotečce kterou jsem dosatala máme 10cm,což je docela dost,ale třeba to měřil i s nožkama,teda doufám

campi
13. nov 2008

Andy: byl s tebou chlap? Ja byla z UTZ na zacatku těhu vždycky úplně urvaná, je to úžasnej zážitek. Tak se těš na další velkej UTZ, kterej bude cca ve 20tt, to je taky paráda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre