NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

hanelka1
25. feb 2014

@mavega podla mna to budes mat ok.do 2,5 je norma.ak krv bude negativna tak je vsetko ako ma byt.

mavega
25. feb 2014

@hanelka1 dekuju, snad ano. Nosni prepazku nasla a na utz jsem byla az na konci 13tt, tak treba ta vyssi hodnota muze byt i tim.. Nekde jsem cetla, ze s rostoucim plodem roste i nt

leeena_4
25. feb 2014

@mavega NT 1,9 je úplně v pořádku 😉. Já měla u prvního 4,3 - to byl Down a u druhého 2,1 a bylo to v pořádku. Samozřejmě čím větší miminko, tím může být větší i NT 😉

mavega
25. feb 2014

@leeena_4 super dekuju, me to proste nejak rozhodilo :( prijde mne, ze porad litam po vysetrenich a uz sem z toho fakt ve stresu. Diky holky, jste moc hodne, trochu jsem se uklidnila knecne

leeena_4
25. feb 2014

@mavega To jsem ráda, fakt z mého pohledu stresuješ zbytečně 😉. Hezky z hluboka nadýchnout, pohladit bříško a přesměrovat myšlnky na něco pozitivního.

kalipso
26. feb 2014

@mavega dcerka měla v 13tt taky 1,9 a je naprosto zdravá. Tak buď v klidu 😉

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kadan
3. mar 2014

ahojte kočky
idem na NT a bude to po termíne budem už v 13+5 tt, myslíte že je to veľký problém?
iný termín už nemali, tak snáď ma nepošlú domov že som to prepásla?? 😕

vinniiee
4. mar 2014

Ahoj holky. Včera jsem byla na prvotrimestralnim screeningu. Vysledek pozitivni. Už skoro nevidím pláčem na oči. Krev mi řekli do dvou hodin po odběru. Čekali jsme. Utz byl asi ok. Jen ta krev asi.

Down je 1:195. No jinak PAPP 0,564 mom, beta hcg 1,742 mom. NT 2,3 mm.

No takže ted jsem zoufalá.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Ahojky, nebuď zoufalá, neznáme to, že je tvoje miminko nemocný. Co se týče krve, hodně záleží kdy se bere, druhý den může být hodnota úplně jiná. Určitě bych ještě šla na tripl test. Vím, že se musíš cítit hrozně, ale ten výsledek není tak zlý. Moje sestřenice měla riziko 1:4 a má naprosto zdravýho chlapečka.

zuza01
4. mar 2014

@vinniiee Píšu z zkušenost z rodiny - sestřence vyšel Down 1:25, dítě zdravé. Mě před několika týdny rozštěpy 1:2, falešný poplach. Takže vím, že neuklidní nic, jen další kontroly... Držím palce 😉

nolies
4. mar 2014

@kadan Ahojky, na Nt se může jít až do 13+6, takže by neměl být problém 🙂

vinniiee
4. mar 2014

Děkuji holky. No dr v genetice mi řekl, ze mám jít na amnio. Za mesic. To nedam. No ještě jsem objevila doktorku Frisovou. Tak uvidím. Třeba me uklidní. Ja čtu, ze nekteré holky mají downa ještě horšího a mají zdravé miminko, jenže ty nervy. ;(

vinniiee
4. mar 2014

Nolies jinak krev mi brali ve stejny den.

zuza01
4. mar 2014

@vinniiee Já to chápu, taky jsem si tím nedávno prošla... Ale já jsem po dvou potratech, takže amnio jsem odmítla předem, i když mi ho nakonec dělat nechtěli, neměla jsem riziko Downa, ale právě těch rozštěpů, tam je to k ničemu. Nervy jsou to šílený, kolikrát právě zbytečný, jenže dokud to člověk nemá potvrzené, já vím. Jediné, co může trochu uklidnit je to, že to opravdu často bývá planý poplach...

nolies
4. mar 2014

@vinniiee U amnia je riziko potratu, toho bych se asi bála... právě té mojí sestřence vyšla krev na NT špatně a za 3 týdny na tripl-testu už byly úplně v pořádku. Vím, co jsou to nervy, v 9.týdnu jsem dost krvácela a dopadlo to dobře.

kadan
4. mar 2014

@nolies
ďakujem 😀

vinniiee
4. mar 2014

Ja vím no, ze je to riziko. Probrali jsme to s doktorem. Jenže co jiného dělat. Holky jste moc hodné. Jen proste nevím co bude. Ach jo.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Doporučuju ten tripl v 16.týdnu - jen to jen odběr krve (platí pojišťovna) a pak uvidíš. Podle mě je zbytečný jít na rizikový zákrok, když máš ještě možnost jít na nerizikový testy. Držím pěsti.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies. Uvidím co mi rekne ta doktorka v pátek. Jsi zlata. :*

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Můj názor je takovej, že doktoři jedou podle svých tabulek a moc se neohlíží, co ty maminky cítí. A opravdu to riziko nemáš vysoký.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies opravdu ty vysledky nejsou až tak špatne?

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Opravdu nejsou, neboj.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee a nosní kůstku má miminko přitomnou?

vinniiee
4. mar 2014

@nolies ano. Ta tam je a krasne vidět. 🙂

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Tak to je super, pokud je nosní kůstka a NT do 2,5, tak se myslím nemáš čeho bát.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies tak to mi řekni, proč to tak vyšlo. Tomu nerozumím. A Ty jsi měla jake vysledky. Jestli se mohu ptat? 🙂

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Já jsem měla riziko nižší jak 1:50000, takže nulový. Ale hodně jsem načetla a zajímala se o to kvůli sestřence. Byla z toho na dně. U jednoho doktora jsme se dověděly, že záleží v jakou hodinu se krev bere, jak dlouho je to po probuzení, v jakém psych.stavu je maminka atd...že se hodnoty mění. Sestřenka ještě chodívala na kontrolní UZT, kde ji měřili NT a malýmu se krásně zmenšovalo až úplně zmizelo. U Downů nikdy nezmizí. A 20.týdnu už bylo jasný, že je prcek zdravej.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Moje výsledky byly: PaPP-A 1,49 Mom, HCG 0,57 Mom, NT 1,39 mm (0,94 Mom), věk v termínu porodu 28. Kůstka přítomná.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies tak to jsi měla super!!! 😉 to je moc dobre!!! No je fakt, ze ja prezivam taky jen tak tak. Děkuji. Moc mi pomáhas. No takže ja to mám taky tím NT? Nebo čím?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre