NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ygreen
26. máj 2010

tara: zapoměla jsem dodat že i s těma 2mm mi řekl že je to ukázkové miminko 🙂 😉

figurka.m
26. máj 2010

tak dosli mi vysledky, a vsetko je v poriadku, cakame zdraveho chlapceka, ja tomu stale nemozem uverit 😕 😀

mircalla
26. máj 2010

tata - suhlas s ygreen....a tiez s tym, ze 2,0 je super

figurka, parada...tesim sa s tebou

tara
26. máj 2010

baby dakujem, ste zlate, ze viete takto upokojit. krv mi brali, ale to boli klasicke odbery, prve tehotenske ako krvny obraz, krvny skupina, rubeola, toxoplazmoza a pod. vobec sa ani nezmienil, ze treba krv spolu s NT a NB. mam taky pocit, ze tam zajtra rano idem, aj ked na tu krv je uz asi neskoro. a co sa vlastne zistuje v tom odbere? citala som, ze papp-a + hcg a pod. musim si to nastudovat a ist priamo na vec u lekara. 😎

mircalla
26. máj 2010

presne to sa zistuje...13tt nie je neskoro....

tara
26. máj 2010

A uz viem odpoved....nevyckala som a volala som mu na mobil. asi uz mimo pracovny cas, ale co uz. tak mi povedal, ze on mi krvne testy urobi o 2tyzdne, cize ked budem v 15tt. vraj sa krv berie bud v tom obdobi, ked sa meria NT, alebo sa berie v II.trimestri. vraj to ma tu istu vypovednu hodnotu. takze o 2tyzdne idem na afp testy a potom sa to moze spolu cele vyhodnotit. no a o tej NB mi stale tvrdi, ze to urcite meral, ze by na to nezabudol, len ze to nezapisal. trochu ma to stve, ale neostava mi nic ine, len verit mu.... 😝

mircalla
26. máj 2010

no cize nerobil screening v 1. trimestri, len tripple testy
ten biochemicky screening v 1. trimestri je vsak presnejsi a ma lepsie vypovedaciu schopnost ako triplaky....

dnes uz skor doktori preferuju to prve, resp. robia obe

vlasa
26. máj 2010

figurka,tesim sa s tebou,je to super,gratulujem 😉 😉 😉

ygreen
26. máj 2010

😵 😵 figurka: paráda, moc gratulujuuuuuuuuuu 😵 😵

zuzaxa
27. máj 2010

Bardotka drž sa nám v tej nemocnici, nech všetko dobre dopadne!!!
Figurka supéééééér teším sa s Tebou!

fubinka
27. máj 2010

figurka blahoželám, užívaj si to naplno

figurka.m
27. máj 2010

dievcata, dakujem 😀 este stale som z toho paf a bojim sa aj tesit, ale ono sa to spravi casom, teraz len aby ta oblicka bola OK a hotovo 😀 ale je to super pocit 😎

tara
27. máj 2010

figurka, blahozelam aj ja. precitala som vsetko a citala som aj tvoj pribeh, a som hrozne rada, ze baby pisu, ako im to dobre dopadlo. cloveka to nastartuje a mozno pomoze aj dalsim babam, ked budu riesit podobne problemy.
No ja som dnes rano naklusala k lekarovi, ze nech mi ukaze na sone NB 😎 prisla som a povedala, ze nechcem byt otravna, ani smiesna, ale ze ma to zaujima a ze to chcem na vlastne oci vidiet, ze tam NB je pritomna! tak sa zasmial, ze vraj ma rad pacientky, ktore sa zaujimaju a nenechaju nic na nahodu. 😀 tak mi ukazal nas maly poklad 😵 NT bolo 2,2mm, ale kedze som uz v 13tt+5, tak ze je to super hodnota. no a NB tam bola, krasna kosticka, mam aj fotku. nakoniec mi urobil aj 4D, ze ci uz bude cosi viac vidiet. vtedy sa zacal drobec strasne mrvit, kopat, dvihat rucky...videla som, ako sa prekruca a otaca chrbatikom. takze som strasne rada a verim, ze aj ostatne dopadne dobre. drzim vsetkym palce a som rada, ze sa najdu baby, ktore sa podelia o svoje pribehy a posunu tak dalsie dievcata vpred.... 😎

zabicka07
27. máj 2010

Ahoj, taky hlásím výsledky z orgánového ultrazvuku. Vše vypadá dobře, orgány včetně srdíčka v pořádku, miminko je normálně veliké a proporcionální. Stehenní kosti dorostly, ťuk ťuk, už jsou ve středu normy. Jen nám zjistili lehkou tachykaridii, což znamená, že srdíčko bije o trošku rychleji než má. Takže za týden na kontrolní ultrazvuk a kdyby to přetrvávalo, předají nás na kardiologii do Motola, tam jsou specializovaní. Ale doufám, stejně jako figurka u ledviny svého chlapečka, že se tato chybička časem napraví a vše bude nakonec v pořádku. 🙂

klara.t
27. máj 2010

Zabicko a figurko, gratuluju. Koukala jsem na souhrn jaké jste měly obě NT. Obě jste měly 5,3mm, takže je to super zpráva, že budete mít zdravá miminka. Už aby tady s námi byla!!! 😀

furaha
28. máj 2010

figurko - no skvělá zpráva, to mám radost, myslela jsem na tebe.
zabicko - držím palce ať se srdíčko srovná

zabicka07
28. máj 2010

Děkuji za podporu 🙂

figurka.m
29. máj 2010

dievcata, dakujem este raz 😀 je to super pocit 😀

tara, to sa mi paci, ze si taka rozhodna a bola si za dokim, aspon si teraz pokojnejsia 😉

zabicka,drzim palceky, aby sa srdiecko upravilo a vsetko bolo ako ma 😉

klara.t
29. máj 2010

Žabičko, srdíčko se určitě umoudří. Nám zjistili ještě v bříšku slabou nedomykavost chlopní. Tenkrát říkali, že se srdíčko stále vyvíjí, takže se to určtě spraví a taky že jo. Po porodu jí ho zkontrolovali a má ho jako zvon. bez vady!

zabicka07
29. máj 2010

Klárko, taky si myslím, že se to spraví, příroda je mocná. 🙂 U nás je stavba srdíčka v pořádku,jen bije tempem 162 za minutu, norma je do 160, takže jsme ji maličko překročili, do 170 za minutu je to mírná tachykardie. MUDr. Břešťák říkal, že sice bije trošku rychleji, ale že je potřeba zároveň říct, že to malé evidentně zatím nevadí, protože se vyvíjí dobře. Takže to vidíme pozitivně a kdyby to jen nebylo úplně dobré, věřím lékařům, dnešní možnosti léčby jsou široké. My to zvládneme. 😵

misicka455
30. máj 2010

@zabicka07 určitě srdíčko bude v pořádku držím palečky 😉 A i kdybe ne což si nemyslím tak v Motole jsi v nejlepších rukách 😉

dablikolik
30. máj 2010

ahoj tak jsem byla 27.5. na velkým UZ a vše je v pořádku. Prý to zvýšené Hcg v tripl testech má hodně těhotných a většinou to nic neznamená

mircalla
31. máj 2010

zabicko, je to len tesne nad normu, to je nic
tiez verim, ze sa to spravi....

kata79
31. máj 2010

Ahoj holciny, mohla bych se prosim pridat? Nejak ted moc nespim po NT screeningu, na kterem jsem byla ted ve ctvretek u Mudr. Brestaka. Ve 12+0 (podle MS, jinak velikost mimi odpovidala 12+4) jsem mela NT 2,1. Vim, ze to neni hranicni hodnota, ale prece jenom neni tak nizka, jak vetsina z vas uvadi..ve zprave nemam ani slovo o nosni kustce (a uplne jsem se na ni zapomnela zeptat), zaver zpravy konstatuje normalni zakladni ultrazvukovy nalez...takze ted jen netrpelive cekam na vysledky krevnich testu, jsem po IVF+ICSI, je to vymodleny miminko, vubec si nedokazu predstavit, ze by neco nemelo byt v poradku. Holciny, vy ktere jste byly i Mudr. Brestaka, mate pritomnost nosni kustky zaznamenanou ve zprave (jedna holcina, se kterou jsem v kontaktu to tez ve zprave nemela, coz mi dodava trosku optimismu)? A za jak dlouho jste mely vysledky krve?

dablikolik
31. máj 2010

Kato tvá hodnota je v pořádku a když na konci zprávy je normální nález tak bych to neřešila

zuzanockamt
31. máj 2010

@kata79 normalny nalez je do 2,5, takze si v norme a nestresuj sa 😉

tara
31. máj 2010

kata79, mne naposledy povedal lekar, ze ked je to pod 3mm, tak je to OK. je to sice uz hranicna hodnota, ale urcite si citala o kockach, ktore mali aj viac a vsetko je uplne v poriadku. tiez som sa bala a baby ma tu ukludnili a verim, ze je vsetko v poriadku. takze hodnotu mas urcite vybornu a nemusis sa obavat. precitala som dolkonca mnozstvo odbornych clankov a tam je to velmi dobre vysvetlene, ze ako sa tieto hodnoty posudzuju, co je pri tom dolezite a pod. takze sa neboj. a o tej nosnej kosticke som tiez popisala, ze mi to lekar nezaznacil. preto som tam znova isla a ziadala si sono, nech tu kosticku vidim. teraz mam fotku zo sona doma s vyznacenou NB 😀

kata79
31. máj 2010

ahoj holky, ja vim, ze silim pravdepodobne zbytecne...kdyz ja uz mam nejak nervy nadranc z celeho toho IVF, nejak uz to na me vsechno doleha a predstava, ze by ted neco nebylo v poradku je fakt strasna..ale co vam vsem budu povidat, kazda si proziva ten svuj pribeh....nevim, jak vydrzim do tech celkovych vysledku (cekam na krev, ktera by mela byt do tydne)...kazdopadne moc dekuju za slova podpory, moc si toho vazim 🙂

mircalla
31. máj 2010

kata, ja som mala 2,3 a krv a neskor tripple dopadli super, tiez morfo...ta hodnota je ok

figurka.m
31. máj 2010

kata, neboj, podla mna je to v pohode, neboj sa, ak by NB nebola pritomna, napisal by to do spravy a urcite by to nebol normalny nalez 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre